Obvinění

Michael Jackson byl, stejně jako jiné světové hvězdy, za svou kariéru téměř neustále obviňován z různých věcí, většinou šlo o plagiátorství písní a často také z otcovství (ve stovkách případů, naposledy žádala jedna žena $600 milionů dolarů po správcích Jacksona majetku v roce 2010). Nic z toho ovšem nevzbudilo takový rozruch jako obvinění týkající se zneužívání dětí. Pravdou ovšem zůstává, že MJ byl ve všech případech nevinný.

- Všechna obvinění se ukázala jako falešná, vytvořená pouze za účelem získání vysoké finanční částky a jako ventil osobních problémů v rodinách dětí.

- Byla vždy iniciována dospělými, nikoli dětmi.

- Všichni žalobci šli nejdříve za právníkem, nikoli na policii nebo sociální úřad.

- Všichni žalobci si protiřečili, nedokázali udržet souvislý příběh a prokazatelně lhali. 

- Přepadový nájezd 70 policistů (to je o mnoho více, nežli se používá pro vrahy!), který Jacksonovo sídlo obrátil vzůru nohama a za použití nejmodernějších metod prohledal naprosto všechno (celý pozemek, všechny kouty, úložné prostory, matrace, počítače - včetně dávno smazaných dat, knihy, časopisy, videokazety, telefonní hovory, biologický materiál na prádle nebo povlečení...) nenašel vůbec nic, za co by mohl být potrestán. Stejně tak nic neobjevili LAPD, Santa Barbara DA, DCFS a ani FBI

- Jackson byl FBI průběžně sledován a prověřován po dobu více než 10 let a zveřejněné záznamy dokazují, že se nikdy nenašlo nic, čím by se jakkoli provinil, ale naopak, že byl častou obětí vydírání
 
 
- Pět měsíců trvající soud v roce 2005, kde bylo probráno obrovské možství materiálu, dokumentů a svědků, jej prohlásil nevinným ve všech bodech obžaloby.
 
- MJ byl prokazatelně heterosexuál, vždy ho přitahovaly pouze ženy. S dětmi byl rád, protože ho nesoudily, braly ho takového, jaký jaký byl, nic po něm nechtěly a byly k němu upřímné. S nimi zapomínal na běžné starosti, mohl se radovat ze všedních věcí a z jejich tvořivosti čerpat inspiraci pro svou práci. Děti ho následovaly všude, protože se s ním cílily dobře.
 
- Michaela Jackson nebyl schopný komukoli ublížit, měl dobré srdce, vysoké morální hodnoty, kterými skutečně žil, a také vysokou úroveň soucitu a smyslu pro spravedlnost.
 
 
"Michaelova obžaloba byla parodií na spravedlnost a jedním z nejhorších a nejpodlejších útoků na NEVINNÉHO člověka v právní historii." 

Tom Mesereau, právník
 

 

Podrobné vysvětlení všech obvinění v angličtině: 

Leaving Neverland: Take Two (Full Documentary HD) | Michael Jackson 2019:

 

Detaily:

Rok 1993

 

V srpnu 1993, pod nátlakem svého otce a pod vlivem psychoaktivní drogy, kterou mu podal jeho otec v zubní ordinaci, vznesl dvanáctiletý Jordan Chandler proti Michaelovi Jacksonovi žalobu za sexuální zneužívání. Začalo probíhat vyšetřování. Ačkoliv MJ nikdy nebyl oficiálně obviněn, chtěl se bránit křivému nařčení a jeho právníci měli dostatek důkazů v jeho prospěch a byli připraveni na soud. V lednu 1994 nakonec MJ ale souhlasil s tím, aby jeho pojišťovna chlapci vyplatila peníze (cca 20 mil. dolarů) v civilním jednání a tak se předešlo zdlouhavým soudním tahanicím. MJ byl totiž neustále zaneprázdněný, v době vyšetřování byl na turné, měl množství rozdělané práce a byl zamilovaný do Lisy Marie. Chandlerova rodina byla spokojená (především tedy otec, protože měl k penězům přístup) a ačkoli mohli stále (i v budoucnu) podat obvinění u trestního soudu, aby dosáhli spravedlnosti, nikdy to už neudělali. Jordan poté od rodiny odešel, s otcem už nikdy nepromluvil a v roce 2005 odmítl vypovídat u soudu, raději utekl ze země. Na veřejnost se pak dostaly nahrávky telefonátů Jordanova otce Evana, jak vyhrožuje, že Michaela Jacksona poníží a zničí (SK titulky):

 

 

Detailní informace:

 
 
 

Square One: Nová evidence v případu Michaela Jacksona 

 Celý dokument s českými titulky:

_______________________________________________________________________________________
 

 2003 - 2005

 
Na jaře 2003 obvinil Michaela Jacksona Gavin Arvizo a jeho rodina z obtěžování dítěte, podávání alkoholu mladistvím a spiknutí. To vše po shlédnutí zmanipulovaného dokumentu Martina Bashira "Living With Michael Jackson", ve kterém vystupují ( velice šťastní, protože díky Michaelu Jacksonovi se Gavin uzdravil z rakoviny!), a po následném nátlaku novinářů a poradách s psychology a právníky (!). 18. 11. 2003 sedmdesát policistů provedlo přepadovou prohlídku ranče Neverland a zničilo jeho vybavení. Přestože nenašli žádný důkaz, začalo dlouhé vyšetřování celého případu. Od ledna 2005 se odehrávalo soudní jednání. Naprostá většina médií a novinářů přitom tehdy nepochopitelně o případu podávala zkreslené a nepravdivé informace. 13. června 2005 byl Michael Jackson 12ti člennou porotou prohlášen nevinným ve všech bodech obžaloby.    

 

Detailní informace: 

 

https://www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/rozhovor-s-michaelem-jacksonem-z-roku-2003/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/oficialni-dokument-o-nepodlozenosti-pripadu-r-2003-/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/jedna-z-nejostudnejsich-epizod-novinarske-historie/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/rozhovor-s-thomasem-mesereauem-z-roku-2010/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/rozhovor-s-producenty-corym-rooneym-a-chrisem-apostlem/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/v-jeho-nejtemnejsi-hodine-/

Kniha od Aphrodite Jones: Michael Jackson Conspiracy - česky

_________________________________________________________________

 

 2019: Leaving Neverland

Začátkem roku 2019 byl na americký filmový festival Sundance dodán dokument, který byl následně v různých částech světa odvysílán i televizní společností HBO (která tím porušila dávnou, ale stále platící smlouvu s Michaelem Jacksonem). Jedná se o čtyřhodinovou emocionální a barvitou výpověď dvou mužů - Wada Robsona a Jamese Safechucka, jež měl v jejich dětství MJ údajně zneužívat. Snímek má diváky vtáhnout do děje a následně šokovat.

Režisér Dan Reed neodvedl zrovna standard solidní novinářské práce, protože nejenže záměrně (což potvrdil) neposkytl možnost promluvit nikomu jinému, kdo se v době, o které se hovoří, pohyboval okolo a zúčastněné znal, ale ani neuvedl některé podstatné skutečnosti, které naprosto odporují prezentovanému jednostrannému obrazu. 

Dokument jako filmový žánr má ukázat a zprostředkovat realitu a pravdivé informace. Leaving Neverland nejenže nepodává jediný věcný důkaz, ale také obsahuje doložitelně nepravdivé informace.  Už na začátku jeho vysílání v různých zemích byl tento film zkrácen o cca 50 minut (!) podle toho, jak v něm veřejnost nacházela nesrovnalosti a prezentovala je přes sociální sítě. Vyšlo najevo obrovské množství rozporů ve výpovědích obou mužů a jejich rodin, v časové ose, v zamlčování a pozměňování faktů.

 

Lies Of Leaving Neverland - video, které popisuje lži v původním dokumentu, včetně z výpovědi Wada i jeho matky, kteří si protiřečí s tím, co krátce potom popisují v Leaving Neverland:

Reed používá emocionálně podbarvené prvky, které silně působí na lidskou psychiku a nedají člověku téměř žádný prostor pro nezaujatost, zároveň používá některé záběry a ukázky jiných stopáží bez svolení jejich vlastníků i v úplně jiném kontextu, než za jakým byly pořízeny (např. vánoční video Michaelových dětí, stopáž malého Bretta Barnese, který je líčen jako další zneužívané dítě, ačkoli ten to důrazně popírá - okamžitě napsal rozhořčený dopis adresovaný HBO s žádostí o odstranění své osoby z filmu, se kterým nechce mít nic společného, nebo ukázka z tiskové konference právníka Marka Geradose, který podle Reeda mluvil o případu Gavina Arviza, ale Mark Gerados se okamžitě ohradil tím, že se tehdy vyjadřoval ke zcela jiné události, a to tajnému nahrávání jeho rozhovoru s Michaelem Jacksonem na palubě letadla Xtrajet). 

Pro údajné oběti je také krajně nevhodné pózovat na promo fotky, vydávat ze snímku s takovouto tématikou soundtrack, ať už je hudba jakkoli podmanivá (od začátku dubna je k dostání na Spotify, Amazon Prime i Apple Music a názvy skladeb jsou skutečně všeříkající - "Magické údolí", "Setkání s Michaelem", "Pokoj v Hiltonu", "Dotek jeho ruky" apod.) a také nabízet dokument, který v podstatě propaguje pedofilii, volně ve koupi.  

Zvláštní jsou slova Dana Reeda o tom, že dělá projekty, které ho z nějakého důvodu vzrušují. Dan Reed také  řekl, že dokument není o Michaelu Jacksonovi, ale o obětech sexuálního zneužívání.  Z jeho rozhovorů a písemných projevů je však vidět, že jde především o Michaela Jacksona. Dále řekl, že nejde o peníze. Reed ale na videu z konce března 2019 doslova prohlásil, že jde o peníze od MJ Estate o a peníze Jacksonovy rodiny: www.youtube.com/watch?v=HOEERLMfIoc. Pravdou a zásadní informací je, že dávno před natočením tohoto dokumentu si oba obviňující muži najali stejného právníka (Vince Finaldiho), podali občanskoprávní žalobu a od správců pozůstalosti Michaela Jacksona žádali stovky milionů dolarů (!!!) "odškodného". 

Údajné oběti přišli se svým obviněním až několik let po Jacksonově smrti, poté, co ho celá léta hlasitě hájili, a právě ve chvíli, kdy byli prokazatelně ve finanční nouzi a měli možnost získat velice vysokou částku peněz. Oba muži (jeden dokonce i pod přísahou u soudu) dříve pevně tvrdili, že jejich přátelství s MJ nebylo nikdy jakkoli nevhodné či sexuální. Nyní Robson i Safechuck své výpovědi před konečnou verzí dokumentu několikrát pozměnili, protiřečili si a prokazatelně lhali.

Robson se dříve sám nazval "Mistr podvodu." a ve výpovědi také prohlásil: "Můj příběh o zneužívání a jeho efektech mě učiní relevantním," a "Je na čase, abych dostal svoje." (Přičemž nedokázal vysvětlit, co tím myslel - foto vlevo.)

Při různých příležitostech (dokument, žaloba, rozhovory) říká Wade Robson, že a) jeho vzpomínky byly potlačeny, b) bylo mu vyhrožováno, c) uvědomil si, že se o zneužívání opravdu jednalo d) být hlavním svědkem obhajoby v roce 2005 se rozhodl pod nátlakem ze strany Jacksona a taky proto, že nechtěl, aby děti Michaela vyrůstaly bez otce. Všechny tyto důvody již ale lidé pouze přes sociální sítě vyvrátili nalezenými důkazy svědčícími o opaku.

Wade Robson a James Safechuck ve své podstatě popisují hodnotný sexuální vztah sebe jako dětí s dospělým mužem, na který, jak tvrdí, nemají nepříjemné vzpomínky. Takový uspokojivý vztah je však krajně nepravděpodobný a pro děti nepřirozený (a děti nejsou hloupé). Pokud se však rozhodneme uvěřit tvrzení, že nemají nepříjemné vzpomínky, zároveň tím vyvrátíme tvrzení těch, kteří dokument podporují s tím, že četné nepřesnosti ve výpovědích způsobilo prožité trauma - protože prý žádné neprožili.

Zde je také nutno poznamenat, že Michael Jackson byl prokazatelně heterosexuální. Přitahovaly ho pouze ženy. Důvody, proč se MJ obklopoval dětmi ( to jak chlapci tak dívkami), pochopíte třeba zde: www.michaeljacksonforever.cz/o-detech/ Ve zkratce: Michael Jackson často mluvil o tom, že jeho vlastní dětství za moc nestálo, protože to byla samá práce. Jako malý taky vystupoval v klubech, kde vídával lidi, kteří se chovali jako prasata, a už to nikdy nechtěl spatřit znovu. Zatímco dospělí po MJ stále něco chtěli (peníze, kontakty, kariéru, podpis, fotku atd.), děti ho braly takového, jaký jaký byl a byly k němu upřímné. S nimi zapomínal na běžné starosti a mohl se radovat ze všedních maličkostí. Chtěl žít věci, které mu byli v dětství odepřeny. Děti měl ale rád vždy, už když byl sám malý. Říkal, že díky nim si uvědomuje podstatu božího tvoření, že děti souzní s vesmírem více než dospělí, a jejich přítomnost nás spojuje s hlubší moudrostí života. Jejich kreativita mu přinášela inspiraci. Chtěl, aby se lidé více zaměřili na děti a skutečně se jim věnovali, čímž by odvrátili potencionální nebezpečí jejich budoucího chování založeném na nedostatku přízně a lásky. Co si také mnoho lidí neuvědomuje je to, že to byly děti které MJ pronásledovaly všude, kam se hnul. Kdekoli na světě byl, děti k němu přirozeně přilnuly, protože se s ním cítily dobře.  

 

 

Michael Jackson a Wade Robson - pravdivý příběh (české titulky):

Wade Robson měl být Michael Jacksonem zneužíván od svých 7 do 14 let, což by odpovídalo letům 1989 - 1996. Po několik let z této doby byl přitom Michael pod drobnohledem FBI a dalších pořádkových složek, ale také v manželství s Lisou Marií. Nikdo z těchto jmenovaných by jakékoli zneužívání rozhodně nenechal bez povšimnutí. 

Wade se s Michaelem Jacksonem poprvé setkal v pěti letech během turné v Austrálli, kde byl jako dětský tanečník na pódiu při koncertě. Tím by jeho přítomnost v životě MJ skončila, nebýt Wadeovy matky, která se snažila s MJ zůstat v kontaktu a dokonce se za ním vypravila do Ameriky, když bylo Wadeovi 9 nebo 10 let. V zemi zanechali Wadeova otce, který trpěl bipolární poruchou. Zde je interview s Wadeovou matkou Joy z roku 2011, kde vypráví o tom, proč jeli do USA a jak pracovali na Wadeově kariéře: www.youtube.com/watch?v=gJ6mAfn8NJg.

MJ se s Wadem a jeho rodinou několikrát setkal, přičemž tato setkání byla vždy iniciována chlapcovou matkou. MJ tak Wade Robsona zařadil do několik svých videí. Na snímku vlevo nahoře je malý Wade s Michaelem a jeho neteří Brandi (dcera Michaelova bratra Jackieho) při natáčení reklamy LA Gear. O Brandi Jackson není v dokumentu Leaving Neverland ani zmínka, přestože byla součástí Wadova života. 

 

 

Brandi a Wade spolu totiž více než 7 let chodili. Wade Robson v dokumentu tvrdí, že ho MJ učil nemít rád ženy, ale přitom to byl to právě Michael Jackson, který dal Brandi a Wada dohromady, protože Wade měl o Brandi zájem a tak MJ uspořádal setkání jejich rodin, aby se mohli poznat. Wade a Brandi spolu chodili od svých asi 12 let. Byla to klasická dětská láska, kdy se drželi za ruce, chodili na filmy a povídali si. Takže v době, kdy měl mít Wade vztah s Michaelem, ve skutečnosti Wade chodil s jeho neteří. Je to důležitá informace, protože Brandi v různých podcastových rozhovorech uvedla, že s Wadem byli velice často spolu a on nikdy ani v nejmenším nenaznačil, že by mu bylo jakkoli ubližováno, ale ani se nechoval jinak než obvykle.

Wade a Brandi spolu začali sexuálně žít až když bylo Brandi přibližně 18 let. Brzy poté však vztah ukončila, protože zjistila, že ji Wade podváděl z různými dívkami, mezi nimi také s Britney Spears (která se kvůli tomu rozešla s Justinem Timberlakem a ten o tom napsal píseň "Cry Me a River") - byl to tehdy na počátku milénia velký skandál, všichni o tom věděli (foto vpravo). Wade stál také za problémem ve vztahu zpěváka Prince s jeho přítelkyní Mayte. 

 

 

V té době začal být Wade Robson relativně známý tanečník, který díky svým kontaktům s Jacksonem pracoval na různých choreografiích. Začal také pracoval jako učitel tance. Zatímco někteří jej považují za slušného a důvěryhodného, a vzpomínají, že o Michaelovi Jacksonovi mluvil vždy pouze s úctou, mezi jinými kolegy ani svěřenci si Wade Robson nezískal příliš dobrou pověst. Bylo mu přezdíváno Uncle Pervy, protože dívky chytal v podpaží tak, aby se mohl dotknout jejich prsou, další ho považovali za sebestředného, hrubého a říkají, že neustále lhal. Zde jsou některé ze vzkazů o Robsonovi: 

 

   

Robson mnoho let využíval svou historii s Michaelem Jacksonem, aby pokročil ve své kariéře tanečníka. Wade Robson Michaela Jacksona také veřejně obhajoval po dobu 20 let, byl prvním svědkem obhajoby u Michaelova soudu v roce 2005, kam jím byl podle svědků pozván (nebyl k tomu donucen, ani to neudělal ze soucitu, jak také tvrdí, protože se před tím nesměli sejít), aby promluvil o svém vztahu k němu. twitter.com/i/status/1106634128202567682 Logicky - od Jacksona by bylo naprosto nesmyslné brát si ho jako hlavního svědka, kdyby ho zneužíval. Jako dospělý člověk a pod přísahou opět MJ pouze hájil. Foto dole: podstatná část výpovědi Wada Robsona + Wade s přítelkyní opouští soudní síň po obhajobě MJ v roce 2005: 

Dle Brandi v té době Wade dokonce žádal, zda by se mohl v Neverlandu oženit. Tady je kompilace videí, kde Wade Robson přirozeně mluví o Michaelovi a hájí ho (od roku 1993):

Wade se účastnil různých událostí oslavujících Michaelův život a tvorbu (tančil i s Michaelovou sestrou Janet, vše k nalezení na YouTube, např zde: www.youtube.com/watch?v=ZqubEuZmLfM, včetně jeho krátkého filmu "Within" www.youtube.com/watch?v=LQCkcXfH-CE, jehož část natočil v roce 2007 v Neverlandu, za což v závěrečných titulcích děkuje MJ - za možnost "natáčet na jeho posvátné půdě"). 

V roce 2009 napsal na Michaela Jacksona tuto chválu:

"Michael Jackson změnil svět a osobně můj život navždy. Je důvodem, proč tančím, důvodem, proč dělám hudbu, a jeden z hlavních důvodů, proč věřím v čistou dobrotu lidstva. Byl mým blízkým přítelem po 20 let. Jeho hudba, jeho pohyb, jeho osobní slova inspirace a povzbuzení a jeho bezpodmínečná láska ve mně  budou žít navždy. Bude mi bezmezně chybět, ale vím, že je nyní v klidu a okouzluje nebesa melodií a moonwalkem."

Zde celý článek: www.michaeljacksonforever.cz/skutecne-pribehy-o-setkani/michael-jako-ucitel/

 

Tato Wadeova náherná vzpomínka na MJ je součástí oficiální knihy OPUS www.thisisopus.com/michael-jackson/. Tato kniha je nesmírně cenná. Lidé, kterým bylo umožněno být její součástí, si svá slova důkladně promysleli a vzpomínali na všechny aspekty svého vztahu k Michaelu Jacksonovi. Skutečně si ani tehdy Wade Robson nevzpomněl na nic, co by se mu nezdálo v pořádku? 

Zde se vyjadřuje prezident společnosti:

Když jsme dělali Opus Michaela Jacksona, udělali jsme kapitolu o Wadu Robsonovi, který se vychloubal svým 20 letým vztahem k učiteli Michaelovi. Nevěřím tomu, že je v tomhle kýčovitém filmu. Naše kniha prozkoumala každý aspekt Michaelova života, nevěřte Wadeovi.

Brandi Jackson vzpomíná, jak se po Michaelově smrti Robsonova rodina chtěla vrátit do jejího života (resp. života rodiny Jacksonů) a Wadeova matka Joy dokonce chtěla pečovat Michaelovy děti! 

Po Michaelově smrti Wade Robson aktivně dva roky hledal projekty spojené s MJ a snažil se na nich pracovat. V roce 2011 na kameru říká, že začíná pracovat na Projektu MJ One a objasňuje, jaká to je radost i zodpovědnost. Wade Robson byl ale právě v té době odmítnut jako choreograf této show Cirque du Soleil na počest Michaela Jacksona. To, jak moc o tu práci velmi stál, dokazuje jeho email z 21.5.2011, který společnosti poslal leavingneverlandfacts.com/wade-robson-email-to-cirque-du-soleil-on-5-21-2011/). Vysvětluje v něm, jak si naložil příliš velké sousto, když chtěl natáčet film, dělat choreografii MJ One a zároveň být novopečeným otcem, ale teď už je plně připravený a ví, jak na to. Dodává, že existuje jen málo věcí, o kterých ví více než o Michaelovi Jacksonovi. 

V té době měl prokazatelné finanční potíže (např. 3 roky po sobě nezaplacené daně) a nervově se zhroutil. Toto zhroucení bylo dle jeho vlastních slov vyvoláno obsedantním hledáním úspěchu. Jeho kariéra ale začala rozpadat.

Za velmi slušnou sumu prodal v aukci věci, které dostal od Michaela Jacksona (chtěl tak udělat anonymně) - potvrzeno aukční síní Julien Auctions (foto vpravo), ale v tv dokumentu tyto věci manifestativně spálí - jedná se např o bundu nebo rukavice, ale falešné, originály už byly prodané. 

Navštěvoval terapii, načež začal poukazovat na své potlačené vzpomínky a přišel s obviněním o obtěžování. Pokusil se o obtěžování Michaelem Jacksonem publikovat knihu, ale mezi nakladateli o ní nebyl zájem. V hrubé verzi této knihy Wade popisuje sám sebe jako "Mistra podvodu." V té době Wade ale stále tančil na Michaelovi písně a vyučoval je!

V roce 2013 Wade Robson podal občanskoprávní žalobu / pohledávku věřitele ve výši neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů (!!!). Nejprve ji podal pod pečeť (postup umožňující, aby se citlivé nebo důvěrné informace podávaly soudu, aniž by se staly předmětem veřejného záznamu), v naději na dosažení finančního vyrovnání se správci majetku Michaela Jacksona (MJ Estate).

Soudce nejdříve rozhodl, že Jacksonova společnost nebyla zodpovědná za případné akce Jacksona, ale nerozhodl o důvěryhodnosti obviňujících. Robson byl však opakovaně přistižen při lži, např. že s nikým, kromě právníků písemně nekomunikoval o svém obvinění, ale přitom se na toto téma snažil vydat knihu. Následně soudce shledal, že jedna z Robsonových lží byla tak neuvěřitelná, že nevzal v úvahu Robsonovo přísežné prohlášení a vyjádřil se, že žádný racionální vyšetřovatel by nemohl uvěřit Robsonovým přísahám. Jednalo se Robsonovo o tvrzení, že nevěděl, že po Jacksonově smrti bylo ustanoveno MJ Estate - přitom si s nimi předtím vyměňoval emaily...

Během Robsonovy žaloby proti MJ Estate bylo Robsonovi soudem nařízeno, aby předložil všechny dokumenty o písemné komunikaci s kýmkoli o jeho údajném zneužití. V jednom e-mailu se ptá své matky na více než 20 různých otázek, včetně konkrétních podrobností o jeho interakci s Jacksonem. Některé z nich zahrnovaly:„ Můžeš mi vysvětlit vše, na co si vzpomínáš u první noci v Neverlandu? Co se stalo, když jsme tam přijeli a co jsme dělali? A jaký byl první víkend v Neverlandu?"

Navzdory tomu, že v dokumentu Leaving Neverland vypráví podrobný příběh své první noci v Neverlandu, jako by to byla jeho vlastní vzpomínka, v jeho výpovědi, Robson přiznal, že nevěděl, jestli jeho vzpomínka na tu noc přišla z jeho vlastních vzpomínek, nebo mu to někdo řekl.

Další část emailu, kde se Wade matky dotazuje, jak probíhal výlet do Neverlandu a do Grand Canyonu, jak dlouho byl s Michaelem sám. Ona mu odpovídá, že má napsaných několik verzí: 

Joy Robson ve své výpovědi uvedla, že na výlet do Grand Canyonu odjeli všichni včetně Wada, ten však prohlašuje, že zůstal sám s Michaelem. Wade Robson v dokumentu říká, že Neverland navštívil stokrát a pokaždé tam byl obtěžován. U soudu vypověděl, že byl v Neverlandu 14x a Michaela tam zastihl pouze 4x. 

Robson vysvětluje, že k sobě měli tak moc blízko, že mu Jackson říkával "My little one". Ve skutečnosti MJ různými podobnými i stejnými způsoby oslovoval všechny děti běžně. 

Wade Robson vzpomíná, že když se dotýkal vlasů MJ, byly hrubé jako drátěnka. Ve skutečnosti byl ale jemné, na čemž se shodli všichni, kdo se okolo něj v té době pohybovali. 

Robson lže, když tvrdí, že byl donucen Jacksonem k tomu, aby v roce 2005 svědčil v jeho prospěch. Prý ho pozval na večeři, během které ho přemlouval, co má říkat u soudu, a v dokumentu vidíte záběry ranče Neverlandu zvenčí. Taj Jackson (synovec Michaela) ale potvrdil, že na té večeři byl také a že se odehrála až POTÉ, co Robson svědčil. Bylo totiž zakázané stýkat se se svědky před soudním jednáním. Byli tam také další lidé, jak potvrzuje Brett Barnes (foto vpravo).

Jediné "důkazy", které podává, jsou vzkazy, jaké Michael Jackson dával, posílal nebo říkal prakticky každému (a jsou v různých článcích rozprostřeny i na tomto webu):

Wade Robson založil skrze Hawaii Community Foundation fond na pomoc obětem zneužívání, přesněji k léčení a prevenci zneužívání dětí, s názvem “Robson Family Fund”. Tento fond vzbudil kontroverzi, protože na úvodní stránce bylo zveřejněno, že i Wadeova manželka zažila zneužívání, ačkoli sama to dříve vyloučila. Tato informace byla z webu fondu následně smazána. Další kritiku vyvolala skutečnost, že nebylo jasné, kam peníze putují. V březnu tedy fond změnil název na  “Robson Child Abuse Healing and Prevention Fund.” Stránky obsahují mnoho informací o tom, jak se vyrovnat se sexuálním zneužíváním, nicméně zatím stále není jasné, kam putují peníze. 

 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

V květnu 2014 se k Robsonově obvinění přidal James Safechuck (na obr. vlevo s rodiči v roce 1996 při natáčení Jacksonovy písně "Is It Scary", a o dva roky dříve nese deštník jako Jacksonův pomocník v době, kdy byl MJ ženatý s Lisou. James tvrdí, že s ním MJ přerušil kontakt na začátku puberty, ale na těchto fotkách je mu 16 nebo 17let). Tvrdil, že Robsonova výpověď mu pomohla uvědomit si, že i on byl obtěžovaný. Poměrně krátkou dobu předtím ale vehementně tvrdil, že mu Michael Jackson nikdy nic neprovedl a Robsonovo obvinění je směšné.

Před podáním žaloby na správce majetku Michaela Jacksona (MJ Estate) Safechuckova rodina zbankrotovala a kvůli podvedení svých akcionářů dlužila přibližně 24 milionů dolarů (= téměř 550 milionů korun !!!) youtu.be/T_CL5VpNKWU 14. května 2013 byla na Jamese Safechucka a jeho otce byla podána žaloba (www.courtlistener.com/docket/4150192/1/lorenn-anderson-v-seasue-inc/). 16. května 2013 navštívil James terapeuta, kde si "uvědomil", že byl zneužit.

Proč a jak byla soudem zamínuta civilní žaloba Jamese Safechucka proti Michael Jackson´s Estate: youtu.be/Z4AvL2Ev6g8 (velmi informativní video v angličtině).

Ve své žalobě James Safechuck tvrdil, že byl Jacksonem zneužit v 1989 v New Yorku po té, co měl vystoupení na udílení Grammy. V tom roce byly Grammy udíleny v Los Angeles a Jackson na nich vůbec nevystoupil. Safechuck dále uvedl, že v roce 1987 strávil s MJ na Neverlandu Thanksgiving. Jenže MJ byl přesně v té době v Austrálii na turné Bad. V dokumentu Leaving Neverland je výpověď Jamesovy matky, která říká, že když MJ v roce 2009 zemřel, tak byla šťastná a tancovala, protože věděla, že už nikdy neublíží žádnému dítěti. Zvláštní je, že obtěžování, o kterém údajně věděla od roku 2005, tedy od roku, kdy se konal soud s MJ, nikdy nikde nenahlásila. Její syn James však v jiném dokumentu vypověděl, že si uvědomil, že byl Jacksonem obtěžován, až v roce 2013. Také jasně říká, že byl v Jacksonem zneužíván od deseti do přibližně čtrnácti let, tedy v letech 1988-1992, na různých místech v Neverlandu, včetně 1. patra vlakové stanice. Podle dostupných stavebních plánů i potvrzení zaměstnanců však stavba této budovy začala až v druhé polovině roku 1993 a dokončena byla v roce 1994, tedy v době, kdy už se údajně s MJ neviděl. Když na to lidé na Twitteru poukázali, režisér Dan Reed odpověděl: "Jasně, zdá se, že se nedá pochybovat o datu stanice. Datum, které mají špatné, je konec zneužívání." 

 

Jenže předtím si pevně stál za tím, že MJ o chlapce ztratil zájem, když začali dospívat. V době, kdy byla dokončela stavba vlakové stanice, bylo Jamesovi asi 16 leta byl už vyšší než Michael. Michael Jackson však v té době v Neverlandu téměř nepobýval, natáčel album HIStory a žil s manželkou v New Yorku v Trump Tower (potvrzeno již dříve samotným Donaldem Trumpem). Stejně tak nemohlo docházet ke zneužívání ani v indiánské vesmici, která ještě nestála, ani v bazénu, který byl nepřetržitě monitorován kamerovým systémem. Fakticky po celém ranči Neverland byl rozmístěn bezpečnostní kamerový systém, ke kterému měla neustálý přístup jak ochranka Neverlandu, tak místní oddělení hasičů i policie. Případné zneužívání dětí by tak zcela jistě bylo některou z kamer zaznamenáno a následně prokázáno.

Ještě se ovšem vraťme k oné vlakové stanici. James Reed si myslel, že našel nové potvrzení svého původního znění zneužívání, tedy v 1. patro vlakové stanice před rokem 1993, u fotografa Harrisona Funka. Funk sám to ovšem okamžitě popřel s tím, že focení probíhalo až v červnu 1994, ne dříve:

 

V dokumentu James Safechuck říká, že už jako malý miloval šperky, ale na žádné z mnoha fotek během let na sobě nemá ani jediný. V den, kdy byl údajně s MJ nakupovat jejich svatební prsten, prý podle dostupných záznamů kupovali pouze brýle a jiné věci, ale ne prsten. Michael Jackson byl znám tím, že dary kupoval všem. Už jako malý dával šperky svým učitelkám ve škole, jako starší jezdil autem po městě a obdarovával bezdomovce, svému bratrovi daroval auto, svým přátelům věci, po kterých jen trochu zatoužili. Chris Tucker dostal televizi jen proto, že o ní mluvil. MJ posílal dary jako omluvu za svůj pozdní příchod nebo jen tak pro radost. Fanouškům na ulici posílal peřiny a jídlo, rozdával svoje saka. Bodyguardi měli k dispozici jeho kreditní kartu, aby mohli kupovat vše, co potřebují. O štědrosti Michaela Jacksona by se dalo mluvit hodně dlouho.

Svatební obřad pak jako by byl opsán ze smyšlené knihy Victora Guttiere, o čemž dále ještě pohovořím. 

James říká, že MJ mu při sexu říkal Rubba Rubba, ve spojitosti s třením těl - "rubbing their bodies". Ve skutečnosti tato přezdívka neznamená nic perverzního, ale pochází už z dob hudební práce s Quinci Jonesem. V nahrávacím studiu pro ně toto slovo znamenalo něco jako více basů:

 

Mary Coller vypovídá, že Michael přezdívkou Rubba nazýval každého: 

Tato přezdívka se objevuje i u jmen na obalu alba Invincible. Rubba byla přezdívka i Michaelových synovců Siggyho nebo Taje:

Michael a jeho synovci měli s tímto jménem dokonce klub. Dole na fotkách jsou věci, které se našli ve starém skladu Jacksonovy rodiny. Pouzdra vyrobená pro členy (Taj Jackson na Twitteru říká, že by to mohlo být jeho písmo) a vskutku dětská pravidla klubu:

Smlouva

Členství v klubu Rubberhead

Všichni členové Rubberhead Clubu musí být idioti a neustále se tak chovat bláznivě.
Všichni členové musí mít mozkovou sílu dvouletého dítěte (hodnotí Michael)
Všichni členové musí číst a plynule znát příběh Petra Pana.
Všichni členové musí mít své karty a odznaky s sebou, ať jsou kdekoli.
Všichni členové musí o našem klubu mluvit jen dobře a nikdy ho neproklínat.
Všichni členové musí každý den sledovat alespoň 2 epizody Tři Stooges.
Všichni členové Rubberhead Clubu nesmějí za žádných okolností kouřit, pít, používat špatný jazyk nebo používat drogy.
Všichni členové musí být vegetariáni a každou neděli se postít kvůli dobrému zdraví.
Když je člen konfrontován s jiným členem klubu Rubberhead Clubu, udělá znamení míru a pak jeho polovinu.
Všichni členové Rubberhead klubu musí platit poplatky prezidentovi, kdykoli je to možné, a jakkoli si přejí, aby mohli být dány nemocným dětem a znevýhodněným egoistům.
Každý člen Rubberhead Clubu musí absolvovat lekce létání na škole létání Peter Pan.
Všichni členové se musí zúčastnit všech schůzek, které klub naplánoval.
Všichni členové musí být v posteli (sám) nejpozději do tří hodin ráno. (pokud nestojí Stooges později)
Každý člen musí číst, studovat a dodržovat tato pravidla.
Pokud je některý člen shledán nesouhlasným s těmito pravidly, bude vyhozen z klubu.
… Podepsat na tečkované čáře

 

 

 

Ve filmu James Safechuck popisuje, že mu opakovaně volala Jacksonova sekretářka a přemlouvala ho, ať jde svědčit na Michaelovu podporu.
Fakta k tomuto jsou následující: Komunikaci se svědky měli na starosti výhradně právník Tom Mesereau a detektiv Scott Ross (oba k tomu hovoří, lze najít na YouTube). Jacksonova sektretářka řešila vážnou situaci ve své rodině a byla těžko dostupná pro Jacksona, natož aby sama někomu opakovaně volala.

A to hlavní: Na základě dřívějšího prohlášení Safechucka soudce prohlásil, že pro soudní líčení neakceptuje nic, co má jakoukoliv spojitost se Safechuckem (tedy, natož jeho samotného jako svědka). Je tedy nesmysl, aby ho obhajoba přemlouvala k vypovídání, když všichni věděli, že by to soudce neumožnil.

 

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Oba muži najali stejného právníka, podali občanskoprávní žalobu a od správců pozůstalosti Michaela Jacksona žádali stovky milionů dolarů (!!!) "odškodného".

V roce 2017 byla soudcem Mitchellem L. Beckloffem tato žaloba zamítnuta. Robson a Safechuck tak teď na výdajích dluží Správcům pozůstalosti Michaela Jacksona více než 100 000 dolarů.

V Leaving Neverland se tvrdí, že Michael chlapce držel od sebe tak, aby se nepotkali, což není pravda, protože je společně můžeme vidět například na natáčení videoklipu JAM, kde se chovají naprosto bezstarostně a svobodně. Dále se v dokumentu říká, že je vždy nahradil někým jiným, konkrétně Mac. Culkinem a Brettem Barnesem. Oba dva však stále pevně tvrdí, že jim MJ nikdy neublížil, ale byl to naopak dobrý přítel jejich i celé rodiny. Jelikož je v TV dokumentu použitý fotomateriál týkající se právě Bretta Barnese, tento své rozhořčení nad celou cituací a žádost o odstranění spojitosti jeho jména s dokumentem Leaving Neverland vyjádřil skrze jeho zmocněnce v dopise adresovanému stanici HBO:

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Podobný rozhovor, který nyní udělali Robson a Safechuck, existoval už v roce 1994. Bulvární show "Hard Copy" tehdy oznámila velice důvěryhodné obvinění Jacksona. Tehdy šlo o kanadského chlapce, kterého ulovila "investigativní novinářka" a konspirátorka Diane Dimond. Chlapec, jehož identita není dodnes známa, poskytl hodiny neochvějných výpovědí a emocionálně barvitých, detailných obvinění. Říkal, že mu nejde o peníze a mluvil i s detektivy. Počas vyšetřování se ale přiznal, že si všechno vymyslel, protože za to dostal zaplaceno.. Byla to právě Diane Dimond a spisovatel na volné noze Victor Gutiérrez, který ho našli, a spolu sa snažili ukázat ho jako oběť (!) Diane Dimond musela potupně přiznat, že neměla pravdu.

 

 

Victor Gutiérrez je pravděpodobně člen americké pedofilní společnosti NAMBLA, která propaguje myšlenku, že sexuální vztahy mezi dospělými a dětmi jsou přijatelné. Je to autor smyšlené knihy plné pedofilních fantazií "Michael Jackson was my lover", která má být deníkem prvního žalujícho, Jordana Chandlera, nicméně věci v ní popisované jsou tak nesmyslné, že odporují i tehdejší žalobě. Michael Jackson ho v polovině 90.let zažaloval za pomluvu a žalobu vyhrál - Viktor Gutiérrez mu měl na výdajích zaplatit 2,7 milionů dolarů, ty ale MJ nikdy neviděl, protož Gutiérrez vyhlásil bankrot a odjel do Chile (své vlasti).

 

María M. Barraza C., novinářka (17.3. 2019):  Setkala jsem se s Victorem Gutiérrezen v roce 1999 na pracovním obědě, hrdě nám tam říkal, jak si vše v knize o Michaelu Jacksonovi vymyslel. Nikdo mi to nevyprávěl, byla jsem tam. Je to všechno lež.

 

To, že je Victor Gutiérrez pravděpodobně členem společnosti NAMBLA víme mimo jiné proto, že v roce 2005 přiznal německým novinám "Tagerzeitung", že se v roce 1986 zúčastnil jejich konference. Bývalý agent FBI Bob Hamer pak vysvětlil, že když se do NAMBLA infiltroval, nemohl se zúčastnit konference, dokud nebyl členem alespoň 3 roky a nebyl podporován jiným aktivním členem NAMBLA. 

Tato společnost byla nadšená z Michaela Jacksona už od počátku 80.let. Doufali, že by jim mohl někdo takhle viditelný prospět, což se ale přepočítali, protože Jacksonovy myšlenky nemohly být od jejich fantazií vzdálenější. Victor Gutiérrez byl však Michaelem Jacksonem doslova posedlý, stejně tak jako Diane Dimond, která se Michaela Jacksona urputně snaží dostat už téměř 30 let, a stále nenašla žádný důkaz, který by prokázal, že se MJ u dětí někdy dopustil nějakého nevhodného chování. Dimond neváhá lhát a překrucovat věci. Bájná je její informace o pásce, na které má být nahraný MJ zneužívající chlapce. Dimond věří, že určitě existuje, ale nikdy ji neviděla. Stejně tak mluvila o policí nalezených dopisech, které měl psát Michael Gavinovi. Žádné takové dopisy neexistují. Zato jednou uvedla Victora Gutiérreze jako svůj největší zdroj informací. Zde na snímku mluví v souvislosti s vyšetřováním smrti Michaela Jacksona a na zdi za ní (nalevo od její hlavy) přitom visí jeho fotografie, na kterých tančí...: 

 

Diane Dimond byla nyní prvním člověkem, který nyní o Jamesově žalobě napsal článek, tzn., že spolu museli být v kontaktu. Máme i několik svědků toho, že Gutiérrez kontaktoval v 90.letech matky Wada Robsona i Jamese Safechucka a hovořil s nimi. Tehdy stály za MJ. Nyní se knihou Victora Gutierreze James Safechuck inspiroval nejen k údajné "svatbě" mezi ním a MJ, ale i mnoha dalšími věcmi. Některé věty jsou téměř identické. Zde je porovnání:

 

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

Pokračování a detaily: www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/leaving-neverland-2019/

 

twitter.com/MJJRepository/status/1097630445271949314

 

www.damienshields.com/what-the-media-refuses-to-tell-you/?fbclid=IwAR0wFwvwvEfCgCAbo7YA7XiKh3c0GWblWqz6izO_5g-yr5kttJSclkKLNH4

 

 

Známé částky, které některá média nabídla lidem za to, aby Michaela Jacksona nějakým způsobem pošpinili:

 

* Reportér časopisu National Enquirer, Robert Newt, nabídl v roce 1993 otci chlapců (dvojčat) Roberta a Ronalda Newtovým 200 000 dolarů (cca 4 miliony Kč) za to, že prohlásí, že je Michael Jackson sexuálně obtěžoval. Odmítli.

 

* Alfonso Ribeiro byl chlapec, který ve dvanácti letech natáčel s MJ reklamu na Pepsi. Jeho otec dostal od bulváru nabídku 100 000 dolarů (cca 2 milony Kč), pokud prohlásí o Michaelu Jacksonovi cokoli negativního. Odmítli.

 

* Wade Robson, nadějný tanečník a choreograf, dostal šestimístnou nabídku (tedy opět miliony korun) za to, že prohlásí, že ho Michael Jackson zneužíval. Wade MJ dlouhá léta hájil a velice usilovně podporoval, vystupoval jako jeden z nejsilnějších svědků u soudu a přátelil se s ním až do jeho smrti. Čtyři roky poté, v době Wadeových velkých osobních a finančních problémů, na nabídku kývl a Michaela zpětně obvinil ze zneužívání. 

 

* Tim Whitehead, Michaelův bratranec, u soudu potvrdil, že dostal nabídku 100 000 dolarů (cca 2 miliony Kč) za to, že poví, že je Michael gay. Odmítl.

 

* V roce 2004, dva dny poté, co vyšetřovací orgány uzavřely vyšetřování a zamítli jeho obvinění kvůli nepřítomnosti jediného důkazu, a skutečnosti, že se ti dva zřejmě nikdy ani nepotkali, vyšlo Danielovo povídání novinách The News Of The World jako fakt. Daniel Kapon od nich tehdy dostal 500 000 dolarů (cca 10 milionů Kč) za to, že obvinil Michaela Jacksona z toho, že ho od jeho tří let zneužíval, choval se sadisticky a démonicky, opíjel ho, podával mu drogy, bil ho a nutil ho podstupoval nepotřebné kosmetické operace a přitom si ho natáčel na video. Zároveň tvrdil, že je otcem Michaelových dvou starších dětí, protože MJ byl uchvácen jeho rodovou linií a dokonce ho nutil, aby měl sex s jeho tehdejší ženou Debbie Rowe. Prohlásil také, že Danielova matka účinkovala ve videoklipu Thriller a že se za Michaela několikrát vdala a ten do ní byl šíleně zamilovaný. Nadto Daniel MJ obvinil i z toho, že mu ukradl některé jeho písně, texty či melodie a použil je během natáčení jeho alb v letech 1987 - 1997... Jak jednoduché, udělat ze sebe blázna za tolik peněz.

 

*Carlo Riley, impersonátor MJ, před několika lety napsal na Twitteru, že opět dostal nabídku, aby se nechal vyfotit na fotky, které měly zobrazovat Michaela, jak ubližuje dětem. Chtěli je zveřejnit s tím, že se jedná o MJ. Carlovi byla nabídnuta vysoká částka peněz, které zhnuseně odmítl, nemohl však podniknout právní kroky, protože dokud se zločin nestal, nemůže být potrestán. 

 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com