Dokument Leaving Neverland 2019

Obsah stránky:

- dokument, který vlastně dokumentem není

 
Začátkem roku 2019 byl na americkém filmovém festivalu Sundance promítán dokument "Leaving Neverland", který byl následně rozšířen do světa televizní společností HBO. Jedná se o čtyřhodinovou emocionální a barvitou výpověď dvou mužů - Wada Robsona a Jamese Safechucka, které měl v jejich dětství MJ údajně zneužívat. 
 
Snímek má diváky vtáhnout do děje a následně šokovat. To je také to jediné, na čem může stavět. Použité emocionálně podbarvené prvky, které silně působí na lidskou psychiku, nedají člověku téměř žádný prostor pro nezaujatost. Režisér Dan Reed ale neodvedl zrovna standard solidní novinářské práce, protože nejenže záměrně neposkytl možnost promluvit nikomu jinému, kdo se v době, o které se hovoří, pohyboval okolo a zúčastněné znal, ale ani neuvedl některé podstatné skutečnosti, které naprosto odporují prezentovanému jednostrannému obrazu. 
Jako filmový žánr má dokument ukázat a zprostředkovat realitu a pravdivé informace. Leaving Neverland nejenže nepodává jediný věcný důkaz, ale také obsahuje doložitelně nepravdivé informace, kterých bylo napočítáno více než 60! Už na začátku jeho vysílání v Evropě byl tento film zkrácen o cca 50 minut kvůli nalezeným nesrovnalostem. Veřejnost našla v LN mnoho jednoduše prokazatelných lží a prezentovala je přes sociální sítě nebo novinové články - jedná se především o významné rozpory ve výpovědích obou mužů a jejich rodin, v časové ose, v zamlčování a pozměňování faktů. 
 
Na začátku září 2019 byl dokument opět zkrácen. Režisér Dan Reed trvá na tom, že je to kvůli prostoru ve vysílání. Tomu by se dalo uvěřit v případě vystřižení nepodstaných částí. Odstraněny byly ale právě ty lživé výpovědi (např. vlaková stanice.) 
 
Lies Of Leaving Neverland
- video, které popisuje lži v původním dokumentu, včetně videozáznamu výpovědi Wada i jeho matky Joy, kteří si protiřečí s tím, co krátce potom popisují v Leaving Neverland:

Dan Reed používá některé zveřejněné záběry bez svolení jejich vlastníků i v úplně jiném kontextu, než za jakým byly pořízeny, např. vánoční video Michaelových dětí, nebo ukázka z tiskové konference právníka Marka Geradose, který se okamžitě ohradil tím, že se tehdy vyjadřoval ke zcela jiné události, a to tajnému nahrávání jeho rozhovoru s Michaelem Jacksonem na palubě letadla Xtrajet), nebo stopáž malého Bretta Barnese, který je líčen jako další zneužívané dítě, ačkoli ten to důrazně popírá a žádá o odstranění své osoby z tohoto filmu. Právní dokument zde:
Brett Barnes se s Michaelem přátelil celý život a momentálně pracuje s Michaelovým synovcem Tajem na dokumentu očišťující Michaelovo jméno.
Dan Reed  řekl, že dokument není o Michaelu Jacksonovi, ale o obětech sexuálního zneužívání: „Nemluvím o Jacksonovi. Není to film o Michaelovi. Samotný film je popisem sexuálního zneužívání, jak dochází k sexuálnímu zneužívání, a jaké následky pak v životě následují.“ Z Reedových rozhovorů, písemných projevů, a následně hlavně z titulků všech novin, je však vidět, že jde především o Michaela Jacksona. Reed dále řekl, že nejde o peníze: "Ani jeden z těchto mužů nehledá peníze." Na videu z konce března 2019 ale doslova prohlásil, že jde o peníze od MJ Estate o a peníze Jacksonovy rodiny: www.youtube.com/watch?v=HOEERLMfIoc
 
Zásadní informací je, že dávno před natočením tohoto dokumentu si oba obviňující muži najali stejného právníka (Vince Finaldiho), podali občanskoprávní žalobu a od správců pozůstalosti Michaela Jacksona žádají stovky milionů dolarů (!) odškodného. 
 
V občanskoprávním sporu Robson žaloval dvě ze společností MJ - MJJ Productions a MJJ Ventures. Podle zákona může osoba podat případ sexuálního zneužívání v dětství proti subjektům, které nejsou pachateli, do svých 26. narozenin. Existuje však výjimka. Tato výjimka umožňuje soudní řízení proti subjektům třetích stran (společnosti MJ), pokud věděly nebo měly důvod vědět o nezákonném sexuálním chování svého zaměstnance / zástupce / agenta (MJ) a nepřijaly přiměřená opatření, aby tomu zabránily. Rozhodnutí Nejvyššího soudu rovněž říká, že „žalovaný subjektu musí mít určitou schopnost kontrolovat pachatele sexuálního zneužívání“.
Robson tvrdí tuto výjimku, zatímco Estate se proti ní brání. Po několika kolech revidovaných stížností a odhováračů byl konečně čas na souhrnný úsude19. prosince 2017 soudce Beckloff rozhodl ve prospěch společnosti MJ Estate a Robsonovu žalobu zamítl. Níže naleznete vládní dokument a diskusi o tom, co to znamená. Mějte na paměti, že v průběhu odhazovacího i souhrnného rozsudku je soudce povinen považovat Robsonova tvrzení za pravdivá a pouze určit, zda pro žalobu existuje právní základ. Takže soudce shrnující obvinění neznamená, že jsou ve skutečnosti pravdivá, nebo jim věří.
 
Údajné oběti přišli se svým obviněním až několik let po Jacksonově smrti, poté, co ho celá léta hlasitě hájili, a právě ve chvíli, kdy byli prokazatelně ve finanční nouzi a měli možnost získat velice vysokou částku peněz. Oba muži (jeden dokonce i pod přísahou u soudu) dříve pevně tvrdili, že jejich přátelství s MJ nebylo nikdy jakkoli nevhodné či sexuální. Nyní Robson i Safechuck své výpovědi před konečnou verzí dokumentu několikrát pozměnili, protiřečili si a prokazatelně lhali.
 

 
 
Robson se dříve sám nazval "Mistr podvodu", což vysvětluje tím, že MJ ho učil, jak lhát. Ve výpovědi pak prohlásil: "Můj příběh o zneužívání a jeho efektech mě učiní relevantním," (čímž poukazuje na současnou americkou éru "ME TOO" - věříme všem obětem, která už zničila nejednoho nevinného člověka) a "Je na čase, abych dostal svoje." (Přičemž nedokázal vysvětlit, co tím myslel - foto vlevo.)
 
Při různých příležitostech (dokument LN, žaloba, rozhovory) Wade Robson řekl mnoho rozdílných verzí toho, proč s obžalobou přišel až nyní:
 
- vždy věděl, že jde o něco špatného (např. první rozhovor na "Today Show")
- jeho vzpomínky byly potlačeny a rozvzpomněl se až v roce 2011
- bylo mu vyhrožováno Jacksonovými právníky
- nechtěl, aby MJ ani on sám šli do vězení
- uvědomil si, že se jednalo o zneužívání, až když se sám stal otcem, a představil si, že by někdo zneužíval jeho syna
- být hlavním svědkem obhajoby v roce 2005 se rozhodl pod nátlakem ze strany Jacksona, který ho instruoval po telefonu
- být hlavním svědkem obhajoby v roce 2005 se rozhodl proto, že nechtěl, aby děti Michaela Jacksona vyrůstaly bez otce (když viděl, jak je jeho dcera smutná)
 
Nejen, že si všechny tyto Robsonovy verze vzájemně vyloženě odporují, ale všechny tyto důvody již lidé pouze přes sociální sítě vyvrátili nalezenými důkazy svědčícími o něčem jiném - vše postupně probráno dále v textu.

 

Wade Robson a James Safechuck ve své podstatě popisují hodnotný sexuální vztah sebe jako dětí s dospělým mužem, na který, jak tvrdí, nemají nepříjemné vzpomínky. Dokonce říkají, že si to užívali a bylo to příjemné, padne slovo "milenec". Tohle tvrzení je absolutně zneklidňující a takto popisovaný uspokojivý vztah je těžko uvěřitelný, krajně nepravděpodobný a pro děti v podstatě nemožný. Kromě toho, i hodně malé děti ví, že je něco špatně. V žádném případě jim to není příjemné! A ani starší děti si takovéhle věci prostě neužívají. I pokud by mlčely a tajily by to, jejich chování by okolí pozradilo, že se něco děje! Pokud se však skutečně rozhodneme uvěřit tvrzení, že nemají nepříjemné vzpomínky, zároveň tím vyvrátíme argument těch, kteří dokument podporují s tím, že četné nepřesnosti a kontradikce ve výpovědích způsobilo prožité trauma - protože, podle jejich vlastních slov, žádné neprožili. Skoro se zdá, že Dan Reed výpověď mužů určitým způsobem nasměroval. Celý koncept příběhu významně ukazuje ke spisovateli Victoru Gutiérrezovi, o kterém napíšu ve druhé polovině tohoto článku.

Dan Reed v jednom rozhovoru pověděl, že Michael Jackson byl se svou nevinností po léta tak přesvědčivý, protože skutečně nepovažoval sex s nezletilými za něco špatného. To je ovšem naprosto nesmyslné a směšné tvrzení, které snad nikdo nemůže brát vážně. Michael Jackson dokonce v polovině 80. let (tedy dávno před jakýmkoli obviněním) na toto téma napsal píseň "Do You Know Where Your Children Are", která je o tom, že děti jsou vychovávány v rozbité rodině, kde otec přichází domů opilý a matka je prostitutka a děti utíkají z domova. Doslova v ní říká o 12 leté dívce "Je vyčerpaná z toho, jak jí nevlastní otec zneužívá. Říká, že jí kupuje věci, zatímco jí sexuálně zneužívá." Tato píseň byla vydaná až po Jacksonově smrti a je v přímém kontrastu s tím, jak je MJ líčen v Leaving Neverland (na podobné téma je i další dříve nevydaná píseň "Hollywood Tonight", kde MJ vypráví příběh 15 leté dívky zneužívané v Hollywoodu). MJ se nebál nazývat věci pravými jmény a o nepopulárních tématech hovořil dříve, než to začalo být "moderní". (Mimochodem, v kontrastu k Jacksonově uvědomělé hudbě, mnoho známých písní různých amerických zpěváků obsahuje jednoznačné texty o chtíči po nezletilých dívkách, ale nikdo je neřeší!)
 
Michael Jackson celý život stál pevně za tím, že by nikdy žádnému dítěti neublížil, a neměl co skrývat. Věděl, že nic špatného nikdy neudělal. Jeho nevinu potvrdilo důkladné vyšetřování policie, FBI, LAPD, Santa Barbara DA, the DCFS, a soud.
 
Zde je také nutno poznamenat, že Michael Jackson byl prokazatelně heterosexuální. Ví se, že ho celý život přitahovaly pouze ženy. 
 
S dětmi byl rád, protože ho nesoudily, braly ho takového, jaký jaký byl, nic po něm nechtěly a byly k němu upřímné. S nimi zapomínal na běžné starosti, mohl se radovat ze všedních věcí a z jejich tvořivosti čerpat inspiraci pro svou práci. Děti ho následovaly všude, protože se s ním cílily dobře.

 

V občanskoprávním sporu Robson žaloval dvě z Jacksonových společností - MJJ Productions a MJJ Ventures. Podle zákona může osoba podat případ sexuálního zneužívání v dětství proti subjektům, které nejsou pachateli, do svých 26. narozenin. Existuje však výjimka. Tato výjimka umožňuje soudní řízení proti subjektům třetích stran (zde společnosti MJ), pokud věděly nebo měly důvod vědět o nezákonném sexuálním chování svého zaměstnance / zástupce / agenta (zde MJ) a nepřijaly přiměřená opatření, aby tomu zabránily. Rozhodnutí Nejvyššího soudu rovněž říká, že „žalovaný subjekt musí mít určitou schopnost kontrolovat pachatele sexuálního zneužívání“.

Robson mířil na tuto výjimku, zatímco Estate se proti ní bránilo. 

19. prosince 2017 soudce Beckloff rozhodl ve prospěch společnosti MJ Estate a Robsonovu žalobu zamítl.

 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Michael Jackson a Wade Robson: Pravdivý Příběh (české titulky):

 

Wade Robson měl být Michaelem Jacksonem zneužíván od svých 7 do 14 let, což by odpovídalo letům 1989 - 1996. Po několik let z této doby byl přitom Michael pod drobnohledem FBI a dalších pořádkových složek, ale také v manželství s Lisou Marií. Nikdo z těchto jmenovaných by jakékoli zneužívání rozhodně nenechal bez povšimnutí (Lisa Marie se před několika lety z podobného důvodu ostře pustila do svého posledního manžela).

Wade se s Michaelem Jacksonem poprvé setkal v pěti letech během turné v Austrálli, kde byl jako dětský tanečník na pódiu při koncertě. Tím by jeho přítomnost v životě MJ skončila, nebýt Wadeovy matky, která se snažila s MJ zůstat v kontaktu a (dle své výpovědi z roku 2016) se Jacksona snažila  2 roky kontaktovat, posílala mu videa a dopisy, aniž by dostala odpověď. Nakonec se s Wadem a jeho sestrou Chantal vypravila do Ameriky. Wadeovi bylo 9 nebo 10 let. V Austrálii zanechali Wadeova otce Dennise, který trpěl bipolární poruchou. 

 

Zde je interview s Wadeovou matkou Joy z roku 2011, kde vypráví o tom, proč jeli do USA a jak pracovali na Wadeově kariéře: www.youtube.com/watch?v=gJ6mAfn8NJg

 

MJ se s Wadem a jeho rodinou několikrát setkal, přičemž tato setkání byla vždy iniciována chlapcovou matkou. MJ tak Wade Robsona zařadil do několik svých videí. Nevzal ho ale na jeho turné Dangerous, z čehož byla Joy zklamaná (ve výpovědi z roku 2016 si stěžuje na to, že Michaela celých 6 měsíců nebyla schopná kontaktovat) a Wade popisuje, jak žárlil, když v TV viděl, že MJ měl na turné jiné dítě.

Na snímku nahoře je malý Wade s Michaelem a jeho neteří Brandi (dcera Michaelova bratra Jackieho) při natáčení reklamy LA Gear v roce 1990. O Brandi Jackson není v dokumentu Leaving Neverland ani zmínka, přestože byla součástí Wadova života. Brandi a Wade spolu totiž více než 7 let chodili! Brandi to poprvé prozradila na Twitteru:

 

Wade Robson tvrdí, že ho MJ učil nemít rád ženy, ale přitom MJ byl neustále obklopený ženami a byl to právě on, kdo dal Brandi a Wada dohromady. Wade měl o Brandi zájem a tak MJ uspořádal setkání jejich rodin, aby se mohli poznat. Wade a Brandi spolu chodili od svých asi 12 let. Byla to klasická dětská láska, kdy se drželi za ruce, chodili na filmy a povídali si. Takže v době, kdy měl mít Wade vztah s Michaelem, ve skutečnosti Wade chodil s jeho neteří. Je to důležitá informace, protože Brandi v různých podcastových rozhovorech uvedla, že s Wadem byli velice často spolu nebo si telefonovali, a on nikdy ani v nejmenším nenaznačil, že by mu bylo jakkoli ubližováno, ale ani se nikdy nechoval jinak než obvykle.

Wade a Brandi spolu začali sexuálně žít až když bylo Brandi přibližně 18 let - přála si to tak a Wade to respektoval, neměl s tím problém. Brzy poté však vztah ukončila, protože zjistila, že ji Wade podváděl z různými dívkami, mezi nimi také s Britney Spears (která se kvůli tomu rozešla s Justinem Timberlakem a ten o tom napsal píseň "Cry Me a River") - byl to tehdy na počátku milénia velký skandál, všichni o tom věděli (foto dole). (Ačkoli sama Britney Spears nyní prožívá hodně náročné období, podporuje Michaela Jacksona, ne Wada Robsona). Wade stál také za problémem ve vztahu zpěváka Prince s jeho přítelkyní Mayte. Wada vždy zajímaly pouze dívky, těžko by se tedy dalo věřit tomu, že někdy prožíval naplňující vztah s mužem, aniž by to nějakým způsobem nedal najevo..

Na počátku nového milénia už byl Wade Robson známý tanečník, který díky svým kontaktům s Jacksonem a dalšími hudebníky pracoval na různých choreografiích. Pracoval také jako učitel tance. Zatímco někteří jej považují za slušného a důvěryhodného, a vzpomínají, že o Michaelovi Jacksonovi mluvil vždy pouze s úctou (a nerozumí tomu, proč najednou mluví jinak), mezi jinými kolegy ani svěřenci si Wade Robson nezískal příliš dobrou pověst. Bylo mu přezdíváno "Uncle Pervy", protože dívky chytal v podpaží tak, aby se mohl dotknout jejich prsou.

Další ho považovali za sebestředného, hrubého a říkají, že neustále lhal. Nikdo, kdo Robsona znal, ho nyní nepodpořil. Zde jsou některé ze vzkazů od lidí, kteří ho znali: 

Wade Robson byl s Michaelem dlouhodobě v kontaktu, nepatřil však k jeho nejbližším přátelům. Nicméně Wade Robson Michaela Jacksona veřejně chválil a obhajoval po dobu 20 let, byl hlavním svědkem obhajoby u Michaelova soudu v roce 2005, kam jím byl podle svědků pozván (nebyl k tomu donucen, ani to neudělal ze soucitu, jak také tvrdí - protože se před tím nesměli sejít), aby promluvil o svém vztahu k němu. twitter.com/i/status/1106634128202567682 Logicky - od Jacksona by bylo naprosto nesmyslné brát si Robsona jako hlavního svědka, kdyby ho zneužíval. Jako dospělý člověk a pod přísahou opět MJ pouze hájil. Právník Tom Mesereau říká, že Wade Robson podstoupil nepříjemný a podrobný křížový výslech prokurátora Rona Zonena z úřadu okresního prokurátora v Santa Barbaře, a nikdy nezaváhal a byl neoblomný v tvrzení, že se ho Michael Jackson NIKDY nedotkl. 

 

Foto dole: část výpovědi Wada Robsona + Wade s přítelkyní opouští soudní síň po obhajobě MJ v roce 2005: 

Překlad:

Otázka: Jste si vědom obvinění v tomto případě?

Odpověď: Ano.
Otázka: A jste si vědom, tak jak tady sedíte, že se objevilo tvrzení, že vás pan Jackson obtěžoval?
Odpověď: Ano.
Otázka: Pane Robsone, obtěžoval vás někdy Michael Jackson?
Odpověď: Rozhodně ne.
Otázka: Pane Robsone, dotknul se vás někdy Michael Jackson sexuálním způsobem?

Odpověď: Nikdy, ne.
Otázka: Pane Robsone, dotknul se pan Jackson někdy nevhodně nějaké části vašeho těla?
Odpověď: Ne.

Dle Brandi v té době Wade dokonce žádal, zda by se mohl v Neverlandu oženit, což mu vzhledem k Jacksonově stresu ze soudního jednání neumožnili. 

Tady je kompilace videí, ve kterých Wade Robson mluví o Michaelovi (od roku 1993):

Robson mnoho let využíval svou historii s Michaelem Jacksonem, aby pokročil ve své kariéře tanečníka. Účastnil různých událostí oslavujících Michaelův život a tvorbu (tančil i s Michaelovou sestrou Janet, vše k nalezení na YouTube, např zde: www.youtube.com/watch?v=ZqubEuZmLfM, včetně jeho krátkého filmu "Within" www.youtube.com/watch?v=LQCkcXfH-CE, jehož část natočil v roce 2007 v Neverlandu, za což v závěrečných titulcích děkuje MJ - za možnost "natáčet na jeho posvátné půdě"). 

Michael Jackson zemřel v roce 2009. Celá Robsonova rodina se účastnila soukromého pohřbu. Brandi Jackson vzpomíná, jak se po Michaelově smrti Robsonova rodina chtěla vrátit do jejího života (resp. života rodiny Jacksonů) a Wadeova matka Joy dokonce chtěla pečovat o Michaelovy děti!!

V roce 2009 Wade Robson napsal na Michaela Jacksona tuto chválu:

"Michael Jackson navždy změnil svět a osobně můj život. Je důvodem, proč tančím, důvodem, proč dělám hudbu, a jeden z hlavních důvodů, proč věřím v čistou dobrotu lidstva. Byl mým blízkým přítelem po 20 let. Jeho hudba, jeho pohyb, jeho osobní slova inspirace a povzbuzení a jeho bezpodmínečná láska ve mně budou žít navždy. Bude mi bezmezně chybět, ale vím, že je nyní v míru a okouzluje nebesa hudbou a moonwalkem."

Zde celý článek: www.michaeljacksonforever.cz/skutecne-pribehy-o-setkani/michael-jako-ucitel/

 

Tato Wadeova nádherná vzpomínka na MJ je součástí oficiální knihy OPUS www.thisisopus.com/michael-jackson/. Tato kniha je nesmírně cenná. Lidé, kterým bylo umožněno být její součástí, si svá slova důkladně promysleli a vzpomínali na všechny aspekty svého vztahu k Michaelu Jacksonovi. Skutečně si ani tehdy Wade Robson nevzpomněl na nic, co by se mu nezdálo v pořádku?

Zde (foto dole) se přes Twitter vyjadřuje prezident společnosti Jeff Wald:

Když jsme dělali Opus Michaela Jacksona, udělali jsme kapitolu o Wadu Robsonovi, který se vychloubal svým 20letým vztahem k učiteli Michaelovi. Nevěřím tomu, že je v tomhle kýčovitém filmu. Naše kniha prozkoumala každý aspekt Michaelova života, nevěřte Wadeovi.

 

Finanční problémy Robsonovy rodiny:

Shane, Wadův bratr, a jeho žena si od roku 2000 vzali několik hypoték, včetně jedné na 656000 dolarů v roce 2017, kterou budou splácet až do roku 2047.

V roce 2003 si Wade a jeho matka, Joy, spolu vzali na 30 let hypotéku na 440,000 dolarů. V roce 2004 si vzala další hypotéku, tentokrát na 145,000 dolarů.

Chantel, Wadova sestra, a její manžel se pokoušeli natočit seriál, na který potřebovali 30 000 dolarů, podařilo se jim ale sehnat jen 2621 dolarů, takže projekt skončil. Chantalin manžel dále v roce 2012 dlužil na daních 37000 dolarů. Spolu napsali i scénář k filmu, který byl ale vydán jen na dvd a vydělal jen zlomek svých nákladů. Dále k dnešnímu dni oba dluží na daních 13800 dolarů.

Joy, Wadovu matku, letos naháněli exekutoři, jelikož nebyla schopná splácet dluh na své kreditní kartě. V srpnu byla kvůli tomu dokonce žalovaná společností American Express. Dluží 4250 dolarů. Kreditní karta je vedena na Wadův podnik.

V roce 2007 si vzala hypotéku na 595 000 dolarů, kterou se snažila utopit předchozí dluhy, a v roce 2009 se musela přestěhovat do malého bytu. Ten samý rok musel Wade prodat svůj dům a přestěhovat se do daleko menšího domu na Havaji.

Zdroj: TSCM@MJJRepository (Twitter)

Po Michaelově smrti v roce 2009 Wade Robson aktivně dva roky hledal projekty spojené s MJ a snažil se na nich pracovat. V roce 2010 se Wadeovi a jeho ženě narodil syn. V roce 2011 Wade na kameru říká, že začíná pracovat na Projektu MJ One a objasňuje, jaká to je radost i zodpovědnost. Zároveň je ale právě v té době odmítnut jako choreograf této show Cirque du Soleil na počest Michaela Jacksona. To, jak moc o tu práci velmi stál, dokazuje jeho email z 21.5.2011, který společnosti poslal leavingneverlandfacts.com/wade-robson-email-to-cirque-du-soleil-on-5-21-2011/). Vysvětluje v něm, jak si naložil příliš velké sousto, když chtěl natáčet film, dělat choreografii MJ One a zároveň být novopečeným otcem, ale teď už je plně připravený a ví, jak na to. Dodává, že existuje jen málo věcí, o kterých ví více než o Michaelovi Jacksonovi. 

V té době měl prokazatelné finanční potíže (např. 3 roky po sobě nezaplacené daně) a nervově se zhroutil. Toto zhroucení bylo dle jeho vlastních slov vyvoláno obsedantním hledáním úspěchu. Jeho kariéra ale začala rozpadat. 

Za velmi slušnou sumu prodal v aukci věci, např bunda nebo rukavice, které dostal od Michaela Jacksona (chtěl tak udělat anonymně) - potvrzeno aukční síní Julien Auctions (foto vpravo dole). V dokumentu tyto věci (falešné, protože originály už byly prodané) manifestativně spálí.  

Robson navštěvoval terapii, načež začal poukazovat na své potlačené vzpomínky a přišel s obviněním o obtěžování. Stalo se to v době soudního sporu Jacksonovy rodiny s firmou AEG. Wade se pokusil o obtěžování Michaelem Jacksonem publikovat knihu, ale mezi nakladateli o ní nebyl zájem. V hrubé verzi této knihy Wade popisuje sám sebe jako "Mistra podvodu." V té době Wade ale stále tančil na Michaelovy písně a vyučoval je! (Pokud někdo čelí následkům zneužívání, vyhýbá se jakýmkoliv konfrontacím s tím, kdo ho zneužíval!) 

21.3.2013 Wade začal nabízet svůj byt k prodeji za 789 000 dolarů, o pár měsíců ho prodal za ještě vyšší cenu.

1.5.2013 Wade Robson podal občanskoprávní žalobu / pohledávku věřitele ve výši několika stovek dolarů, hovoří se dokonce o neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů (!!!). Nejprve ji podal pod pečeť (postup umožňující, aby se citlivé nebo důvěrné informace podávaly soudu, aniž by se staly předmětem veřejného záznamu), v naději na dosažení finančního vyrovnání se správci majetku Michaela Jacksona (MJ Estate). Podání žaloby pod pečeť je v naprostém rozporu s jeho tvrzením, že chce svou výpovědí pomoci ostatním obětem (neměli seo tom dozvědět). 7.5.2013. se žaloba stala veřejnou. 

Soudce nejdříve rozhodl, že Jacksonova společnost nebyla zodpovědná za případné akce Jacksona, ale nerozhodl o důvěryhodnosti obviňujících. Robson byl však opakovaně přistižen při lži, např. že s nikým, kromě právníků písemně nekomunikoval o svém obvinění, ale přitom se na toto téma snažil vydat knihu. Následně soudce shledal, že jedna z Robsonových lží byla tak neuvěřitelná, že by žádný racionální vyšetřovatel nemohl uvěřit Robsonovým přísahám. Jednalo se Robsonovo o tvrzení, že nevěděl, že po Jacksonově smrti bylo ustanoveno MJ Estate - přitom si s nimi předtím vyměňoval emaily... Případ byl tedy zamítnut. 

Wade Robson ve své žalobě říká, že jako přímý důsledek sexuálního obtěžování v dětství nemůže pokračovat po své kariérní cestě a stát se mezinárodní superhvězdou, ale namísto toho si teď zábavní průmysl spojuje s psychickým zraněním a poškozením, které vzešlo z ohavného chování obviněného. Tvrdí, že není schopný pracovat a musel odmítnout mnohé lukrativní nabídky: 

...

 

"Od té doby, co jsem začal mluvit o obtěžování, se v mém životě všechno změnilo. Už nejsem v zábavním průmyslu a už nikdy nebudu moct být. Potřebuju pro sebe a svou rodinu nový život. Tahle občanskoprávní žaloba, díky níž můžu konečně mluvit pravdu tak hlasitě, jako jsem ji po všechny ty roky zamlčoval, je součástí tohoto procesu":

Skutečnost ale ukazuje něco jiného. Robson pracoval v zábavním průmyslu během žaloby i po ní, a to s radostí. Na YouTube jsou k dispozici videa z tanečních lekcí. Dokonce hned o rok později, v květnu 2014, založil společnost "Wade Robson Creations" se sídlem na Havaji. Jen namátkou pár fotografií:

 

 

 

Během Robsonovy žaloby proti MJ Estate bylo Robsonovi soudem nařízeno, aby předložil všechny dokumenty o písemné komunikaci s kýmkoli o jeho údajném zneužití. Nejdříve řekl, že žádné nemá. Když je konečně předložil, ukázalo se, že pátral po předchozích Jacksonových obviněních. V jednom e-mailu se ptá své matky na více než 20 různých otázek, včetně konkrétních podrobností o jeho interakci s Jacksonem. Některé z nich:„ Můžeš mi vysvětlit vše, na co si vzpomínáš u první noci v Neverlandu? Co se stalo, když jsme tam přijeli a co jsme dělali? A jaký byl první víkend v Neverlandu?"

Navzdory tomu, že v dokumentu Leaving Neverland vypráví podrobný příběh své první noci v Neverlandu, jako by to byla jeho vlastní vzpomínka, v jeho výpovědi Robson přiznal, že nevěděl, jestli jeho vzpomínka na tu noc přišla z jeho vlastních vzpomínek, nebo mu to někdo řekl.

Další část emailu, kde se Wade matky dotazuje, jak probíhal výlet do Neverlandu a do Grand kaňonu, jak dlouho byl s Michaelem sám - ona mu odpovídá, že má napsaných několik verzí

 

Joy Robson ve své výpovědi v roce 1993 uvedla, že na výlet do Grand Canyonu odjeli všichni včetně Wada, ten však nyní prohlašuje, že zůstal sám s Michaelem. Wade Robson v dokumentu říká, že Neverland navštívil stokrát a pokaždé tam byl obtěžován. U soudu vypověděl, že byl v Neverlandu 14x a Michaela tam zastihl pouze 4x. 

Robson vysvětluje, že k sobě měli tak moc blízko, že mu Jackson říkával "My Little One". Ve skutečnosti MJ podobnými způsobem oslovoval děti běžně. Nebyli si dost blízcí ani na to, aby mu Michael Jackson daroval své CD HIStory, jako to dělal u přátel - na YouTube existuje video Wada a jeho matky, jak na něj stojí frontu.

Wade Robson vzpomíná, že když se dotknul vlasů MJ, byly hrubé jako drátěnka. Ve skutečnosti byl ale jemné, na čemž se shodli všichni, kdo se okolo něj v té době pohybovali. 

Wade Robson říká, že když vyrostl, Michael Jackson ho nahradil jiným dítětem, Macaulayem Culkinem. Jenže ten je o dva roky starší než Wade! Kromě toho se Mac Culkin s Michaelem přátelil skutečně po celý život, je i kmotrem jeho dcery Paris a MJ i nyní neustále hájí.

Robson lže, když tvrdí, že byl donucen donucen k tomu, aby v roce 2005 svědčil v jeho prospěch. Jackson ho prý ho pozval na večeři, během které ho přemlouval, aby svědčil, a pověděl mu, co má říkat u soudu. Taj Jackson (synovec Michaela) ale potvrdil, že na té večeři byl také a že se odehrála až POTÉ, co Robson svědčil. Bylo totiž zakázané stýkat se se svědky před soudním jednáním. Byli tam ale také další lidé, jak potvrzuje Brett Barnes (foto vpravo). Kromě toho, dle jeho výpovědi Wade Robson přece v té době ještě nevěděl, že byl zneužívaný...

Jediné "důkazy", které Wade Robson podává, jsou vzkazy povzbuzení, jaké Michael Jackson dával, posílal nebo říkal prakticky každému (a jsou v různých článcích rozprostřeny i na tomto webu):

 

Zcela zvláštní otázkou je, proč se do dokumentu Leaving Neverland vůbec dostalo video, na kterém Michael Jackson přeje Wadeovi k narozeninám. To přání je nejen naprosto nevinné, ale také ukazuje Michaela Jacksona, jak v rozporu s tvrzením, že chtěl Wada izolovat od své rodiny, v něm Wadeovi říká, že by měl se svými rodiči trávit čas. MJ se tedy problematickou rodinu pokoušel sblížit. Vzkaz také vypovídá o tom, že MJ byl v té době stále velice zásadový a bral vážně učení a pravidla Svědků Jehovových (se kterými vyrostl) i v tom, že neslaví narozeniny (jak by tedy mohl někomu ubližovat?).

Zvláštní je, že video je evidentně je sestříháno, a to třeba hned po úvodních slovech "Hello Wade". O důvodech by se dalo spekulovat, jedna z otázek je, zda je video určené exluzivně pro Wada. Víme, že video bylo natočeno 20.2.1990, protože MJ má na sobě stejné oblečení, účes a je před stejným pozadím jako v zákulisí udílení cen CBS Artist of the Decade (foto dole)

Wadeovy narozeniny jsou ale až 17.9. Jedno z vysvětlení je, že MJ ten den natočil mnoho vzkazů pro více lidí. Karen Faye potvrdila, že různé vzkazy natáčel často jak pro přátele, tak pro obchodní partnery. Jako příklad podobého dopisu a nahraného vzkazu slouží třeba ty pro Amandu Porterovou: www.michaeljacksonforever.cz/skutecne-pribehy-o-setkani/amanda-porter/ Takže pokud je toto video v dokumentu pouze proto, že v něm MJ říká "Little One", neznamená to vlastně vůbec nic. 

 

Ahoj Wade. (střih)

Blahopřeju Little One, dnes jsou tvé narozeniny. (střih) Já narozeniny neslavím, samozřejmě, ale myslel jsem, že bych mohl tenhle moment využít k tomu, abych ti pogratuloval ke dni, kdy jsi se narodil. A podle mého názoru by jsi měl tento den strávit se svou matkou a se svým otcem, kteří tě počali (střih) a měl by jsi být s nimi a být vděčný za to, že tě přivedli na svět. (střih)

Budoucnost je tvá, můžeš dělat, cokoliv chceš.
Tak gratuluju, mám tě rád.

 

 

Wade Robson je autorem blogu, na němž zveřejnil například toto:

Zde ve zkratce říká, že ho MJ, jako otcovská postava (tedy ne jako milenec, což tvrdí v dokumentu), mimo věcí ohledně hudby a byznysu naučil lhát, být necitlivý a naučil ho podmínečné lásce, která jde ruku v ruce se sexuálním zneužíváním (srovnejte s chválou z knihy OPUS o pár let dříve a také s tvrzením, že Wade nevěděl, že se jedná o zneužívání). Dále Wade Michaela viní z toho, že ho nazýval tátou a přitom opustil svého vlastního otce, nestaral se o něj a nesnažil se ho pochopit. Přímo v dokumentu LN přitom máme ono narozeninové přání, kde Michael Jackson Wadeovi říká, že by měl se svými rodiči trávit čas. MJ tedy věděl o problémech této rodiny a snažil se jim pomoci. Rozhodnutí opustit Wadeova otce Dennise leží výhradně na Wadeově matce Joy. S Dennisem se příliš nevídali. Když třeba jel Wadeův otec do USA na návštěvu, Wade měl pocit, že se chová divně a přál si, aby odjel. Dennis zemřel v roce 2002, když spáchal sebevraždu.

 

MJ a Robsonova rodina (foto dole)

 

Joy Robson je příčinou toho, proč jeli do Ameriky, proč pronásledovali Michaela Jacksona a snažili se dostat do jeho přízně a do jeho tvorby.

Michaelu Jacksonovi bylo kdysi vyčítáno, že chtěl, aby ho (jako dítě) v reklamě hrál bílý chlapec. Pravda je taková, že Joy Robson kontaktovala Michaelův úřad bez jeho vědomí a protlačila tam svého syna Wada. Ten přišel na casting a Michael ho tam nakonec nechal, protože potřebovali natočit pouze pohyby těla. Tvář byla skutečná z Michaelova dětství. Takto to popisuje například bývalá žena Michaelova bratra Jermaina Margaret Maldonado v knize z roku 1994 - foto vpravo:

Joy Robson tlačila svého syna do kariérního růstu, jak sama popisuje ve videu, jehož odkaz je výše. Potvrzuje to také výpověď Jacksonovy dlouholeté chůvy Grace Rwaramby, která se pohybovala okolo:

"Jedna věc, která byla u Robsonových konzistentní po všechny ty roky, byla Joyino ocelové odhodlání udělat z Wada hvězdu," říká Rwaramba ve svém prohlášení. "Když všechny ostatní děti, často včetně Michaela, měly pauzu a bitvu s balonky naplněnými vodou nebo se v divadle dívaly na film, Joy Wada drilovala s tanečními pohyby a každou chvíli chtěla po Michaelovi nějaké typy."

"Při jedné takové příležitosti, když jsem hlídala Prince, seděl Michael vedle mě a sledovali jsme, jak Wade trénuje pod soustředěnou kontrolou Joy. Řekl mi: "Připomíná mi Josepha," čímž referoval k obsesi svého otce s dokonalostí. (...)"  

Joy Robson roce 2011: "Vždycky byly něčím zaměstnané, myslím si, že nuda přináší problémy. Moje děti pracovaly každý víkend, všechny prázdniny, jejich narozeninové oslavy byly v zákulisí, jejich vánoční párty byly v zákulisí. Žádná lítost." 

- A z dalšího prohlášení Joy (rok 2016): "A když pomyslím na to, že tenhle člověk (Michael) mi volal a žádal -- prosil mě, ať nenechávám Wada stále pracovat, a ať ho nechám, aby měl dětství (...)

Wade Robson tedy viní Michaela Jacksona za problémy, teré se děly v jeho vlastní rodině. To, co na Michaelovi nejdříve obdivoval, nyní zpětně obdivuje na svém otci a MJ je najednou ten špatný...  

 

Další kontradikce jsou potom i mezi výpovědmi Wada a jeho matky. 
 
Kromě toho se zdá, že Joy Robson Michaela stále miluje, protože i po obviněních, které vznesl její syn, v roce 2013 a 2015 stále lajkovala příspěvky o MJ na Facebooku. Když to lidé odhalili, tyto lajky byly z původních příspěvků smazány. Ale opět - máme screenshooty:
 
 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Wade Robson založil skrze Hawaii Community Foundation fond na pomoc obětem zneužívání, přesněji k léčení a prevenci zneužívání dětí, s názvem “Robson Family Fund”. Tento fond vzbudil kontroverzi, protože na úvodní stránce bylo zveřejněno, že i Wadeova manželka zažila zneužívání, ačkoli sama to dříve vyloučila. Tato informace byla z webu fondu následně smazána. Další kritiku vyvolala skutečnost, že nebylo jasné, kam peníze putují. V březnu 2019 tedy fond změnil název na  “Robson Child Abuse Healing and Prevention Fund.” Stránky obsahují mnoho informací o tom, jak se vyrovnat se sexuálním zneužíváním, nicméně zatím stále není jasné, kam putují peníze

 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

V květnu 2014 se k Robsonově obvinění přidal ****James Safechuck (na obr. vlevo dole s rodiči při natáčení Jacksonovy písně "Is It Scary", a o dva roky dříve nese deštník jako Jacksonův pomocník v době, kdy byl MJ ženatý s Lisou. James tvrdí, že s ním MJ přerušil kontakt na začátku puberty, ale na těchto fotkách je mu 16 nebo 17let).

Tvrdil, že Robsonova výpověď mu pomohla uvědomit si, že i on byl obtěžovaný. Poměrně krátkou dobu předtím ale vehementně tvrdil, že mu Michael Jackson nikdy nic neprovedl a Robsonovo obvinění je směšné. Stejnou zprávu tehdy poslal i Jamesův bratranec Tony, který s Jacksonem také trávil čas (zprávu nikdy nesmazal): 

 

Před podáním žaloby na správce majetku Michaela Jacksona (MJ Estate) Safechuckova rodina zbankrotovala a kvůli podvedení svých akcionářů dlužila přibližně 24 milionů dolarů (= téměř 550 milionů korun !!!) youtu.be/T_CL5VpNKWU 14. května 2013 byla na Jamese Safechucka a jeho otce byla podána žaloba (www.courtlistener.com/docket/4150192/1/lorenn-anderson-v-seasue-inc/). 16. května 2013 navštívil James terapeuta, kde si "uvědomil", že byl zneužit. Nyní se již potřetí soudí s pozůstalostí Michaela Jacksona a žádá stamilionové odškodné.

Proč a jak byla soudem zamínuta civilní žaloba Jamese Safechucka proti Michael Jackson´s Estate: youtu.be/Z4AvL2Ev6g8 (velmi informativní video v angličtině).

 

V dokumentu Leaving Neverland je výpověď Jamesovy matky, která říká, že když se 25.6.2009 probudila a zjistila, že Michael Jackson  zemřel, tak byla šťastná a tancovala, protože věděla, že už nikdy neublíží žádnému dítěti. Zvláštní je, že vstávala tak pozdě, protože MJ zemřel v půl třetí odpoledne. Zvláštní je i to, že obtěžování, o kterém údajně věděla od roku 2005, tedy od roku, kdy se konal soud s MJ, nikde nenahlásila. Ještě zvláštější je však to, že její syn James v jiném dokumentu vypověděl, že si uvědomil, že byl Jacksonem obtěžován, až v roce 2013. Jeho matka to tedy nemohla vědět už v roce 2009. Kromě toho, v dokumentu se při povídání o zneužívání směje...

James také jasně říká, že byl v Jacksonem zneužíván denně od deseti do přibližně čtrnácti let, tedy v letech 1988-1992, na různých místech v Neverlandu, včetně 1. patra vlakové stanice. Podle dostupných stavebních plánů, dobových datovaných fotografií i potvrzení zaměstnanců však vlaková stanice tehdy ještě nestála. Stavba této budovy začala až v druhé polovině roku 1993 a dokončena byla v roce 1994, tedy v době, kdy už se údajně s MJ neviděl. Když na to lidé na Twitteru poukázali, režisér Dan Reed odpověděl: "Jasně, zdá se, že se nedá pochybovat o datu stanice. Datum, které mají špatné, je konec zneužívání:" 

Jenže předtím si Reed pevně stál za tím, že MJ o chlapce ztratil zájem, když začali dospívat: "Nikdy jsem neslyšel o oběti starší 14 let." V době, kdy byla dokončela stavba vlakové stanice, bylo Jamesovi asi 16 let a byl už vyšší než Michael. Jackson však v té době v Neverlandu téměř nepobýval, natáčel album HIStory a mnoho měsíců žil s manželkou v New Yorku v Trump Tower (potvrzeno již dříve samotným Donaldem Trumpem, zde dobové video: youtu.be/U0qM0fxUqgg). Foto dole - MJ kvůli jinému sporu v roce 1997 popisuje, že v Neverlandu kvůli pracovním záležitostem od roku 1993 téměř nebyl:

Stejně tak nemohlo docházet ke zneužívání ani v indiánské vesmici, která ještě nestála, ani v posteli v arkádách, protože tam postel nikdy nebyla, ani v bazénu, který byl nepřetržitě monitorován kamerovým systémem. Fakticky po celém ranči Neverland byl rozmístěn bezpečnostní kamerový systém, ke kterému měla neustálý přístup jak ochranka Neverlandu, tak místní oddělení hasičů i policie. Případné zneužívání dětí by tak zcela jistě bylo některou z kamer zaznamenáno a následně prokázáno.

Ještě se ovšem vraťme k oné vlakové stanici. O pár týdnů později si Dan Reed myslel, že našel nové potvrzení původního znění zneužívání, tedy v 1. patře vlakové stanice před rokem 1993, v jednom rozhovoru fotografa Harrisona Funka, který fotil v Neverlandu. Funk sám to ovšem okamžitě popřel s tím, že focení probíhalo až v červnu 1994, rozhodně ne dříve. Na to už Dan Reed odpověď neměl.

 

Teprve v květnu, když se ho na to novináři dotázali přímo na letišti, odpověděl, že na tom snad tolik nezáleží, že to bylo jen jedno z mnoha míst...

Tento případ s vlakovou stanicí, kdy James tvrdí, že byl léta zneužíván na místě, které ještě neexistovalo, je brán jako největší důkaz lživého tvrzení a zásadní zlom v celkové důvěryhodnosti dokumentu "Leaving Neverland", kterého si všimly i některé evropské deníky. Toto totiž již nelze svádět na malý omyl ve vzpomínkách.

 

Takto (obr. dole vlevo) vypadá jediná vlaková stanice v Neverlandu (zastávky jsou pak jen menší přístřešky jak ukazuje druhý obrázek vpravod dole):

V dokumentu James Safechuck dále říká, že: "Michael Jackson použil mou lásku ke šperkům k tomu, aby se mnou manipuloval." Prý už jako malý miloval šperky, ale na žádné z mnoha fotek z té doby na sobě James žádné šperky nemá, kromě jedné jediné z roku 1993, na které má nějaký prsten na ruce. Tato fotka je tedy datována 5 let po údajném nákupu svatebního prstenu. V den, kdy byl údajně s MJ nakupovat jejich svatební prsten, prý podle dostupných záznamů kupovali pouze brýle a hračky, ale ne prsten. Opět je dostupné video z nákupu v Zales a výpovědi svědků. Jamesovi bylo 11 let.  Každopádně, svatební obřad jako by byl opsán ze smyšlené knihy Victora Gutiérreze, o čemž dále ještě pohovořím. 

Michael Jackson byl znám tím, že dary kupoval všem. Už jako malý dával šperky svým učitelkám ve škole, jako starší jezdil autem po městě a obdarovával bezdomovce, svému bratrovi daroval auto, stejně tak jako chlapci, který měl AIDS a umíral - jen proto, aby mu udělal radost. Michael dával svým přátelům věci, po kterých jen trochu zatoužili. Chris Tucker dostal televizi jen proto, že řekl, že se mu líbí. Všichni přátelé od MJ dostávaly dary, často i lidé, které ani neznal. MJ posílal dary jako omluvu za svůj pozdní příchod nebo jen tak pro radost. Fanouškům na ulici posílal peřiny a jídlo, rozdával svoje saka. Bodyguardi měli k dispozici jeho kreditní kartu, aby mohli kupovat vše, co potřebují, a mnoho lidí po celém světě dostalo od MJ (i anonymně) peníze na své zdravotní výdaje. O štědrosti Michaela Jacksona by se dalo mluvit hodně dlouho... Lidé nemají představu o tom, jak opulentní a štědrý skutečně byl, a s kolika rodinami se přátelil. Jako jeden z mnoha příkladů můžeme uvést vyprávění Laury Chaplin (vnučky Charlieho Chaplina): “Michael Jackson k nám přišel třikrát, byl jako dítě. Bylo mi 12 let. Následně mi volal téměř každý den, abychom si povídali. Posílal mi neuvěřitelné narozeninové dárky. Obrovské kreslené pohádky. V Ženevě jsem s ním byla na pódiu. Byl to skvělý přítel rodiny." (Spousta dalších příběhů je i na tomto webu, např. tyto: www.michaeljacksonforever.cz/skutecne-pribehy-o-setkani/dave-dave/ , www.michaeljacksonforever.cz/skutecne-pribehy-o-setkani/michael-a-rodina-pani-ma/, www.michaeljacksonforever.cz/skutecne-pribehy-o-setkani/ryan-white/ atd.)

Opravdu máme brát vážně tvrzení, že Michael Jackson Jamesovi řekl, že ho naučil francouzský polibek??? A James se ho jako malý naučil od koho??? 

James říká, že MJ mu říkal Rubba Rubba, ve spojitosti s třením těl - "rubbing their bodies". Ve skutečnosti tato přezdívka neznamená nic perverzního, ale pochází už z dob hudební práce s Quincy Jonesem. V nahrávacím studiu pro ně toto slovo znamenalo něco jako více basů:

 

Mary Coller vypovídá, že Michael přezdívkou Rubba nazýval každého: 

Tato přezdívka se objevuje i u jmen na obalu alba Invincible. 

Rubba byla přezdívka i Michaelových synovců Siggyho nebo Taje:

Synovci Michaela Taj, Taryll a TJ měli s tímto jménem dokonce klub. A Michael byl členem. Dole na fotkách jsou věci, které se našli ve starém skladu Jacksonovy rodiny. Pouzdra vyrobená pro členy (Taj Jackson na Twitteru říká, že by to mohlo být jeho písmo) a vskutku dětská pravidla klubu:

Smlouva

Členství v klubu Rubberhead

Všichni členové Rubberhead Clubu musí být idioti a neustále se tak chovat bláznivě.
Všichni členové musí mít mozkovou sílu dvouletého dítěte (hodnotí Michael)
Všichni členové musí číst a plynule znát příběh Petra Pana.
Všichni členové musí mít své karty a odznaky s sebou, ať jsou kdekoli.
Všichni členové musí o našem klubu mluvit jen dobře a nikdy ho neproklínat.
Všichni členové musí každý den sledovat alespoň 2 epizody Tři Stooges.
Všichni členové Rubberhead Clubu nesmějí za žádných okolností kouřit, pít, používat špatný jazyk nebo používat drogy.
Všichni členové musí být vegetariáni a každou neděli se postít kvůli dobrému zdraví.
Když je člen konfrontován s jiným členem klubu Rubberhead Clubu, udělá znamení míru a pak jeho polovinu.
Všichni členové Rubberhead klubu musí platit poplatky prezidentovi, kdykoli je to možné, a jakkoli si přejí, aby mohli být dány nemocným dětem a znevýhodněným egoistům.
Každý člen Rubberhead Clubu musí absolvovat lekce létání na škole létání Peter Pan.
Všichni členové se musí zúčastnit všech schůzek, které klub naplánoval.
Všichni členové musí být v posteli (sám) nejpozději do tří hodin ráno. (pokud nedávají Stooges později)
Každý člen musí číst, studovat a dodržovat tato pravidla.
Pokud je některý člen shledán nesouhlasným s těmito pravidly, bude vyhozen z klubu.
… Podepsat na tečkované čáře

 

 

James Safechuck říká, že měl od Michaela Jacksona originální bundu z Thrilleru, to ale není pravda, jak opět potvrdila aukční síň Julien:

 

- Michael Jackson Jimmymu nikdy skutečnou Thriller bundu nedal. Michael Jackson ji dal během éry Bad Dennisu Tomkinsonovi a Michaelu Bushovi, v jejichž držení byla do té doby, nežli se v červnu 2011 neprodala přes Julien´s Auctions.

 

 

 

 

 

 

 

Michael Jackson s Jamesem a jeho rodinou:

James Safechuck vysvětluje, že ho MJ opustil a nevolal mu až do té doby, než ho potřeboval jako svědka u soudu v roce 2005. Popisuje, že mu opakovaně volala Jacksonova sekretářka a přemlouvala ho, ať jde svědčit na Michaelovu podporu. Komunikaci se svědky měli ale na starosti výhradně právník Tom Mesereau a detektiv Scott Ross (oba k tomu hovoří, lze najít na YouTube). Jacksonova sektretářka tehdy řešila vážnou situaci ve své rodině a byla těžko dostupná pro Jacksona, natož aby sama někomu opakovaně volala. A hlavně, na základě dřívějšího prohlášení Safechucka soudce řekl, že pro soudní líčení neakceptuje nic, co má jakoukoliv spojitost se Safechuckem (tedy, natož jeho samotného jako svědka). Je tedy nesmysl, aby ho obhajoba přemlouvala k vypovídání, když všichni věděli, že by to soudce neumožnil.

James říká, že ho Michael odrazoval od vzdělávání. Ve skutečnosti Michael každého povzbuzoval, aby se vzdělával, aby lidé četli, učili se a studovali. Část jeho charitativní práce se dokonce zabývala právě přístupem ke vzdělání nebo podporou čtení, mnoha lidem, kteří si to nemohli dovolit, po léta platil školné.

Zpráva od zaměstnankyně Neverlandu: 

 

"Pracovala jsem v domě v Neverlandu, když tam Safechuckovi byli, začátkem 90. let. Neměli tehdy problém s využíváním pohostinnosti pana Jacksona. Když přijeli, Michael nikdy na pozemku nebyl. Rozhodl se tam nebýt.":

 

James Safechuck míval soukromý účet na Instagramu pod názvem @randumbbeard. Měl na něm přibližně 80 fotek. Poté, co byl odvysílán Leaving Neverland, všechny původní fotky smazal, změnil název účtu na své skutečné jméno a účet udělal veřejným. Používá ho k upomínání na problémy obětí sexuálního zneužívání, společně s fotkami svých malých dětí a sebe. 

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Oba muži najali stejného právníka, podali občanskoprávní žalobu a od správců pozůstalosti Michaela Jacksona žádali stovky milionů dolarů "odškodného".

V roce 2017 byla soudcem Mitchellem L. Beckloffem tato žaloba zamítnuta. Robson a Safechuck tak teď na výdajích dluží Správcům pozůstalosti Michaela Jacksona více než 100 000 dolarů.

V Leaving Neverland se tvrdí, že Michael chlapce držel od sebe tak, aby se nepotkali, což není pravda, protože je společně můžeme vidět například na natáčení videoklipu JAM, kde se všichni chovají naprosto bezstarostně a svobodně. Dále se v dokumentu říká, že každého chlapce vždy nahradil někým jiným, konkrétně Mac. Culkinem a Brettem Barnesem. Oba dva však stále pevně tvrdí, že jim MJ nikdy neublížil, ale byl to naopak dobrý přítel jejich i celé rodiny. Jelikož je v TV dokumentu použitý fotomateriál týkající se právě Bretta Barnese, tento své rozhořčení nad celou cituací a žádost o odstranění spojitosti jeho jména s dokumentem Leaving Neverland vyjádřil skrze jeho zmocněnce v dopise adresovanému stanici HBO.

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Podobný rozhovor, který nyní udělali Robson a Safechuck, existoval už v roce 1994. Bulvární show "Hard Copy" tehdy oznámila velice důvěryhodné obvinění Jacksona. Tehdy šlo o kanadského chlapce, kterého ulovila "investigativní novinářka" a konspirátorka Diane Dimond. Chlapec, jehož identita není dodnes známa, poskytl hodiny neochvějných výpovědí a emocionálně barvitých, detailných obvinění. Říkal, že mu nejde o peníze a mluvil i s detektivy. Počas vyšetřování se ale přiznal, že si všechno vymyslel, protože za to dostal zaplaceno.. Byla to právě Diane Dimond a spisovatel na volné noze Victor Gutiérrez, který ho našli, a spolu sa snažili ukázat ho jako oběť. Diane Dimond musela nakonec přiznat, že neměla pravdu.

 

 

 Victor Gutiérrez (odkaz na angl. PDF s podrobnými informacemi) a jeho role v obviněních MJ

 

Victor Gutiérrez je (nebo určitou dobu byl) člen americké pedofilní společnosti NAMBLA, která propaguje myšlenku, že sexuální vztahy mezi dospělými a dětmi jsou přijatelné. Je to autor smyšlené knihy plné pedofilních fantazií "Michael Jackson was my lover", která má být deníkem prvního žalujícho, Jordana Chandlera, nicméně věci v ní popisované jsou tak nesmyslné, že odporují i tehdejší žalobě. Michael Jackson ho v polovině 90.let zažaloval za pomluvu a žalobu vyhrál - Viktor Gutiérrez mu měl na výdajích zaplatit 2,7 milionů dolarů, ty ale MJ nikdy neviděl, protož Gutiérrez vyhlásil bankrot a odjel do Chile (své vlasti).

 

María M. Barraza C., novinářka (17.3. 2019):  Setkala jsem se s Victorem Gutiérrezen v roce 1999 na pracovním obědě, hrdě nám tam říkal, jak si vše v knize o Michaelu Jacksonovi vymyslel. Nikdo mi to nevyprávěl, byla jsem tam. Je to všechno lež.

 

To, že je Victor Gutiérrez pravděpodobně členem společnosti NAMBLA víme mimo jiné proto, že v roce 2005 přiznal německým novinám "Tagerzeitung", že se v roce 1986 zúčastnil jejich konference. Bývalý agent FBI Bob Hamer pak vysvětlil, že když se do NAMBLA infiltroval, nemohl se zúčastnit konference, dokud nebyl členem alespoň 3 roky a nebyl podporován jiným aktivním členem NAMBLA. 

Tato společnost byla nadšená z Michaela Jacksona už od počátku 80.let. Doufali, že by jim mohl někdo takhle viditelný prospět, což se ale přepočítali, protože Jacksonovy myšlenky nemohly být od jejich fantazií vzdálenější. Victor Gutiérrez byl však Michaelem Jacksonem doslova posedlý, stejně tak jako Diane Dimond, která se Michaela Jacksona urputně snaží dostat už téměř 30 let, a stále nenašla žádný důkaz, který by prokázal, že se MJ u dětí někdy dopustil nějakého nevhodného chování. Dimond neváhá lhát a překrucovat věci. Bájná je její informace o pásce, na které má být nahraný MJ zneužívající chlapce. Dimond věří, že určitě existuje, ale nikdy ji neviděla. Stejně tak mluvila o policí nalezených dopisech, které měl psát Michael Gavinovi. Žádné takové dopisy neexistují. Zato jednou uvedla Victora Gutiérreze jako svůj největší zdroj informací. 

 

Zde na snímku mluví v souvislosti s vyšetřováním smrti Michaela Jacksona a na zdi za ní (nalevo od její hlavy) přitom visí jeho taneční fotografie...: 

Diane Dimond byla nyní prvním člověkem, který nyní o Jamesově žalobě napsal článek, tzn., že spolu museli být v kontaktu. Máme i několik svědků toho, že Gutiérrez kontaktoval v 90.letech matky Wada Robsona i Jamese Safechucka a hovořil s nimi. Tehdy stály za MJ. Nyní se knihou Victora Gutierreze James Safechuck inspiroval nejen k údajné "svatbě" mezi ním a MJ, ale i mnoha dalšími věcmi. Některé věty jsou téměř identické. Zde je porovnání:

 

V květnu 2019 na FB zveřejnil Kevin L Lipsey Sr. 2 videa z natáčení scény, která byla použila v LN (Wade Robson učí žáky tančit) spolu se slovy:

"Pracoval jsem se Wadem Robsonem předtím, než to vyšlo na HBO; pomáhal jsem se zvukem! Mluvili jsme o Michaelu Jacksonovi! Mně řekl něco úplně jiného! Zde je ukázka toho, co jsem natočil ze zákulisí."

"Já při práci s Wadem Robsonem and HBO Danem Reedem! Řekl mi úplně jiný příběh! Řekněme jen, že jsem nevidělani nemluvil s člověkem, kterého se Michael Jackson nějak nevhodně dotknul!"

www.facebook.com/100000012789419/videos/2460026480674421/?id=100000012789419

 

Wade & James říkají, že MJJ Companies měly „mentorský program“, který byl nejsofistikovanějším facilitátorem zneužívání dětí. Vedle MJ Jacksona nebyl jmenován ani jeden zaměstnanec. Proč? Jednalo by se o neoprávněné obvinění. Pokud uvedou něčí jméno, bude to pouze jméno zaměstnance, který už také nežije.

 

Pro údajné oběti je krajně nevhodné pózovat na promo fotky, vydávat ze snímku s takovouto tématikou soundtrack, ať už je hudba jakkoli podmanivá (od začátku dubna je k dostání na Spotify, Amazon Prime i Apple Music a názvy skladeb jsou skutečně všeříkající - "Magické údolí", "Setkání s Michaelem", "Pokoj v Hiltonu", "Dotek jeho ruky" apod.) a také nabízet dokument, který v podstatě propaguje pedofilii, volně ve koupi.  

Zvláštní jsou slova režiséra Dana Reeda o tom, že dělá projekty, které ho z nějakého důvodu vzrušují. 

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

Větší obraz - USA, ME TOO, Oprah Winfrey, Hollywood...

 

"Leaving Neverland" nám ukázal, že  je možné, aby kdokoli vznesl obvinění, a část společnosti jej okamžitě přijme jako fakt, povyšujíce slovo v televizním pořadu nad soudní jednání a zákon. V tomto případě je to o tolik děsivější, že obviněný nemá žádnou možnost bránit se a jeho pověst může být v podstatě kýmkoliv a jakkoliv pošpiněna. Ukázalo se, že presumpce neviny v praxi nefunguje. 

Měli bychom vždy hledat pravdu, ať už se nám líbí, nebo ne. V dnešní době nejsme závislí na tom, co nám řeknou média, ale můžeme pátrat přímo u zdroje. Všímaví jedinci zjišťují, že v současné době fatálně selhávají i veřejnoprávní média, která kopírují informace i z buváru, který neváhá lhát a šokovat jen kvůli přilákání pozornosti (a tedy peněz). A zatímco některé evropské zpravodajské služby začali zveřejňovat i informace, které dokument "Leaving Neverland" diskreditují, americká média stále víceméně mlčí a známí lidé mají strach vystoupit proti údajným obětem, protože kdokoliv to udělá, je slovně napaden a dává v sázku svoji kariéru. Lidé tedy navenek tolerují lež, i když v soukromí svůj nesouhlas projevují.

 
Podívejme se na načasování dokumentu. Na festivalu Sundance se "Leaving Neverland" objevil ve stejnou dobu jako film "Untouchable" o americkém produkčním Harvey Weinsteinovi, který je tam nařčen z desítek znásilnění nebo obtěžování žen, ale s důkazy. O Harveym Weinsteinovi se říká, že vlastní polovinu Hollywoodu a dá se říci, že má moc nad tím, kdo bude slavný a kdo bude zapomenut. Dokument o Michaelovi Jacksonovi byl ohlášen jen několik dní před jeho premiérou a strhnul na sebe mnohem více pozornosti než "Untouchable". My si tak můžeme klást otázku, zda to byl záměr lidí, kteří za dokumentem stojí. 
 
Mimochodem, je natočeno, že všichni přítomní novináři byli instruováni o tom, jak se mají o dokumentu LN vyjadřovat a jaká slova používat v médiích. Mnoho z nich skutečně použilo stejná slova jako argument nebo propagaci ("Je to silný dokument.", "Viděli jste dokument?"...) a dokonce téměř identické tweety, např.:
 
 
Vzniklo množství nových profilů, které nedělají nic jiného, než obhajují "Leaving Neverland" a kritizují jeho odpůrce. Viděli jsme i přiznání, že za zveřejněnou podporu Leaving Neverland bylo zaplaceno:
 
 
Mimochodem, brzy po uvedení LN byl ze sexuálního obtěžování malé dívky obviněn i spoluzakladatel festivalu Sundance Sterling Van Wagenen.
 
Krátce po odvysílání "Leaving Neverland" uspořádala moderátorka Oprah Winfrey speciální besedu s Danem Reedem, Wadem Robsonem a Jamesem Safechuckem před hledištěm plným obětí znásilnění nebo obtěžování, což byl nepochybně velmi silný okamžik pro všechny přítomné (diváci museli vzpomínat na své vlastní zkušenosti...). Oprah tak de fakto publiku i společnosti ukázala, že ona stojí za dokumentem. To by si ale ve své pozici neměla dovolit, protože nepodala vyvážený obraz situace. Nezdůraznila, že se jedná pouze o údajné oběti, nepozvala žádného odborníka ani nekonfrontovala žalující stranu ohledně nejasností obklopujících výpověď, ale někdy jim spíš sama vkládala odpovědi do úst.
Dan Reed na to řekl: "To, že Oprah řekla ´Věřím vám, kluci,´ bylo jako dar z nebes. Oprah show (vám dovolila) trochu analyzovat, zatímco můj film opravdu neobsahoval expertní analýzu". t.co/IUEJXWC5Zh
Oprah Winfrey ale není psycholožka nebo kriminalistka, je to pouze vlivná moderátorka, která by měla zůstat nezaujatá. Oprah, která předtím dokument se svými přátely bizarně sledovala na soukromé jachtě podnikatele Davida Geffena u příležitosti oslavy svých 65. narozenin (obrázky nahoře a dole), říká, že byla otřesena a ani na okamžik nezaváhala, že chtěla mít protagonisty ve svém pořadu. 
 
Říká, že jí nešlo ani tak o Michaela Jacksona, ale o to, že tu máme určitý vzorec, na který chtěla poukázat. Že pedofilové mohou být i milující lidé, kteří si pečlivě připravují prostředí, ve kterém chtějí zneužívat děti a oblbovat rodiče. Problém ale je, že všichni slyší jen jméno Michael Jackson. Přitom ten, kdo zdá pozadí jednotlivých obvinění vznesených proti němu, ví, že (pomineme-li jeho nevinu) okolo jeho osoby absolutně žádný vzorec chování (ve smyslu propracovaného svádění dětí) neexistuje (na rozdíl od skutečných zločinců) a z důvodu zamítnutí případu soudem a celkové nepodložeností případu rozhodně nelze na tomto konkrétním vyprávění stavět vzor pro jiné. Winfrey se zachovala velice neprofesionálně a přestože jí to podstatná část veřejnosti dává najevo rozhořčenými komentáři, mnoho lidí jí věří.
 
Další lidé Oprah vytýkají, že neudělala také rozhovor s obětmi Harveye Weinsteina, ačkoli by se to očekávalo. Je obecně známo, že Oprah a Harvey byli jsou přátelelé. Je tedy pravděpodobné, že je to důvod, proč se o Weinsteinově případu nemluví tolik, nakolik by se očekávalo, a jeho soud, který měl proběhnout v nejbližší době, nepoutá tolik pozornosti jako pochybné povídání o muži, který je již témeř 10 let mrtvý. 
 
Fotografie Oprah Winfrey s Harwey Weinsteinem:
 
Oprah v březnu 2018 přiznala: „Věděla jsem, že Harvey byl násilník. Přátelila jsem se s Harveyem? Ano, přátelila jsem se s Harveyem." Popřela ale, že by věděla o jeho údajných proviněních. Zpěvák Seal ji za to ovšem veřejně zkritizoval s tím, že byla součástí dění. Ona sama pak přiznala, že k Harveyovi dívky skutečně vodila, ale většině už bylo 21 let a ona není zodpovědná za to, co dělaly.
Harveye Weinsteina v roce 2018 obvinila okresní prokuratura v New Yorku ze „znásilnění, kriminálního sexuálního aktu, sexuálního zneužívání a sexuálního zneužívání. 6. ledna 2020 byl Weinstein také v Los Angeles obviněn ze znásilnění jedné ženy a sexuálního napadení jiné v roce 2013. 
24. února 2020 porota po pětidenním jednání usvědčila Weinsteina ze dvou z pěti trestních obvinění: ze zločinných sexuálních útoků prvního stupně a znásilnění třetího stupně. 11. března 2020, kdy byl odsouzen na 23 let vězení. 15. června 2021 měl být Weinstein vydán do Kalifornie, aby čelil dalším obviněním ze znásilnění a sexuálního napadení...
 
Šokující je vyjádření, které se objevilo na stránkách Oprah magazínu (foto vlevo) - opět něco, co by si nikdo ve veřejném sektoru neměl dovolit na základě nepodložené výpovědi bez řádného soudu: JE ČAS ŘÍCT MICHAELOVI JACKSONOVI NASHLEDANOU - JEDNOU PROVŽDY.  
 
V několika prvních měsících po odvysílání Leaving Neverland bylo odstraněno množství oficiálních videí Oprah Winfrey z YouTube vztahujících se k "Leaving Neverland" a dále byly postupně smazány fotografie z instagramového účtu Oprah i Davida Geffena, na kterých byli spolu + s Gayle King. 
 
 
 
 
 
 
 
Oprah Winfrey a David Gefen:
 
Po odvysílání filmu Leaving Neverland byla halasně stažena z internetu epizoda Simpsonových s Michaelem, nicméně na podzim 2019 byla znovu potichu nahrána na streamovací servery. Časopis Oprah pak na Halloween doporučoval svým čtenářům, aby navštívili Thriller Parade v Kentucky.
 
Po odvysílánání LN radila Ellen Degeneres (americká moderátorka, která byl považovaná spíš za fanynku MJ), aby se lidé podívali na film Leaving Neverland a na rozhovor Oprah s režisérem a oběma hlavními protagonisty. Na podzim 2019 pak oznámila spolupráci s HBO, producentem filmu Leaving Neverland.
 
<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>
 
 
Společnost HBO na svých stránkách inzerujících Leaving Neverland po 3 měsících od uvedení dokumentu vložila ke slovu zneužívání slovo "údajně". Po několika dalších týdnech zcela vymazala slovo zneužívání, a píše pouze o oddělených, ale paralelních zkušenostech dvou lidí, kteří v mládí trávili čas s MJ:   
 
 
HBO je zároveň sponzorem amerických cen Emmy, na které byl Leaving Neverland v červenci 2019 nominován v 5 kategoriích v žánru non-fiction. Na twitterový dotaz od @andjustice4some, jak je to možné, když dokument obsahuje prokazatelně lživé informace, odpověděli, že přestože je "evidence" v dokumentu pravděpodobně falešná, jsou přesto k nominaci oprávněni, protože posuzují pouze produkci a kvalitu snímku, nikoliv pravdivost. Dokument o dalším černošském zpěvákovi R. Kellym, který však proti němu obsahuje usvědčující důkazy, má 1 nominaci. Dokument o produkčním Weinsteinovi není vůbec zmíněn, ačkoliv (nebo právě proto, že) popisuje i to, jak ho média po léta chránila před prozrazením (www.thedailybeast.com/untouchable-explores-how-the-media-protected-david-weinstein-for-decades). A mimochodem, dokument o miliardáři Jeffrey Epsteinovi, který mohl být plný faktů a důkazů (např. LAPD u Epsteina našla dětskou pornografii) a mohl by vnést světlo na skutečné obchodování s lidmi v Hollywoodu, je popsán jako příliš odporný na to, aby se vůbec mohl natočit, tzn. že někdo má zájem na tom, aby se prostě nenatočil.
 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

Michael Jackson a Wade Robson: Pravdivý Příběh (české titulky):

 

Skvělé video člověka, který umí logicky myslet (anglicky):

 

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

www.damienshields.com/what-the-media-refuses-to-tell-you/?fbclid=IwAR0wFwvwvEfCgCAbo7YA7XiKh3c0GWblWqz6izO_5g-yr5kttJSclkKLNH4

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

John Ziegler byl jedním z prvních nezaujatých novinářů, kteří se odvážil poukázat i na druhou stranu příběhu a začal odhalovat informace z různých zdrojů. Dole je jeho první rozhovor s Michaelovou neteří Brandi a synovcem Tajem.

John Ziegler:

Co kdybych vám řekl, že žena jménem Brandi Jackson, která je blízká příbuzná Michaela Jacksona, přiznává, že měla dlohodobý vztah s Wadem Robsonem, jedním ze dvou mužů, kteří v dokumentu HBO obviňují Michaela Jacksona z toho, že ho sedm let zneužíval? A co kdybych vám řekl, že klíčovou částí tohoto příběhu je to, že tento Wade Robson jí podváděl, mimo jiné, s Britney Spears, což zapříčinilo konec romance popové hvězdy s Justinem Timberlakem?

Už jenom z těchto pár informací (které jsou skutečně pouze špičkou ledovce), byste si pomysleli, že po takovém příběhu bude extrémně vysoká poptávka na všech hlavních televizních sítích. Sérií bizarních okolností, které zahrnují zřejmou averzi televizních stanic nechat i vysoce důvěryhodnou osobu zpochybnit pravdivost tvrzení ohledně sexuálního zneužívání (především tu posvěcenou Oprah), se to jaksi ještě nestalo.

Místo toho byl od odvysílání extrémně kontroverzního "dokumentu" první rozsáhlý rozhovor s Michaelovou 37 letou neteří Brandi Jackson udělán se mnou pro můj skromný podcast. Viděl jsem jí udělat velice přesvědčivý rozhovor ještě předtím, než byl film odvysílán, a byl jsem překvapený, že HBO nebylo alespoň trochu férové v tom, že by jí dalo možnost její perspektivy na film, a nevysvětlitelně, ani nezmínilo její stěžejní roli v Robsonově příběhu (mám tušení, že Robson existenci Brandi režisérovi fimlu Danu Reedovi zatajil, a že Reed, který se chytnul scénáře, nepodnikl žádný vlastní hlubší průzkum).

Vzhedem k tomu, že Brandi žije poblíž mého bydliště v Jiřní Kalifornii, zeptal jsems e jí, zda bychom se mohli sejít a udělat hloubkový rozhovor. Důvod mého zájmu byl ten, že, nehledě na to, zda Michael Jackson byl nebo nebyl sexuální agresor dětí, "Leaving Neverland" se mi zdál být extrémně nedostatečný, co se týče základní dokumentární etiky, a že se v Robsonově vyprávění zdálo být několik mezer.

Poté, co jsem ten film vidět, jsem byl velice otevřený myšlence, že Michael Jackson byl skutečně pedofil, ale také, že "Leaving Neverland" může mít alespoň polovinu příběhu velice chybnou. Bylo zcela jasné, že Brandi, která s Robsonem chodila během celého jejího dospívání, s ním měla zcela jedinečnou zkušenost, což by samozřejmě mohlo vnést světlo do toho, co se tady děje. Když jsme se v pátek odpoledne (8.3.2019) sešli v sídle rodiny Michaela Jacksona, měl jsem radost, že souhlasila s tí že mi poví svůj fascinující příběh.

Rozhovor, který trval přibližně hodinu, byl na mnoha úrovních neobyčejný a měl příliš mnoho zlatých hřebů, na to je všechny vyjmenovat. Tady je hodina neupravenného rozhovoru v mém nejnovějším podcastu World According to Zig:

Podle mého nározu, pokud budete rozhovor poslouchat s otevřenou myslí, bude Brandina důvěryhodnost mluvit za vše. Stále zde budou lidé, kteří budou věřit verzi Robsona, ale není pochyb, že Brandino vyprávění dává celkově mnohem větší smysl. Ale znovu, primární otázka zde je, proč byla její existence v "Leaving Neverland" cenzurována a proč s ní o tom žádná televize neudělala rozhovor?!o

Potom jsem udělal rozhovor s Tajem Jacksonem, 45-letým synovcem Michaela Jacksona, který byl sám obětí zneužívání (příbuzným jménem Chuck), a který je v Jacksonově rodině hlavní kontaktní osobou v reakci na film. Měl snahu odpovědět na otázky o filmu a také mnoho dalších (včetně těch, které obklopují druhého žalujícího, Jamese Safechucka, o kterém si myslí, že nakonec vše odvolá). Mluvili jsme spolu v sobotu více než hodinu, a zde je opět neupravovaná konverzace:

Samozřejmě si můžete udělat vlastní závěry, ale nabádám vás k tomu, abyste je alespoň vyslechli. Fakt, že to média ještě neudělala, je jak dramatické zanedbání jejich povinnosti dbát o alespoň základní férovost a pravdu, jako i známka toho, že se pro jednou opět hnali za falešným soudem příběhu hlavních zpráv.

Na základě mého hloubšího výzkumu filmu "Leaving Neverland", film není jen hrubě nespravedlivý, ale je pravděpodobné, že není pravdivý.

John Ziegler je senior fejetonista pro Mediaite. Každý týden hostí podcast, který se zaměřuje na novou problematiku médií, a je také dokumentárním filmařem. Můžete ho sledovat na Twitteru jako @ZigManFreud  nebo mu napsat email na johnz@mediaite.com

Názory v článku patří autorovi. 

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

V neděli 10.3.2019 vyzval Michaelův synovec TJ Jackson média, aby se odvážila kontaktovat jeho sestřenici Brandi a udělat s ní rozhovor. Žádné velké médium (státní noviny, novináři v celoplošném vysílání) jí tuto možnost neposkytlo, přestože má o případu hodně co říci! Pouze některá menší rádia nebo YouTubeři jí dali prostor ve svém vysílání. Tyto rozhovory mají na internetu velice vysokou sledovanost, přesto se nedostanou k většině běžné populace. Jacksonova rodina je oprávněně rozhněvaná nad nemožností spravedlivě hájit svého příbuzného. 

 
Další Michaelův synovec Taj Jackson chystá dokument, ve kterém chce objasnit všechny nesrovnalosti o životě Michaela Jacksona a také o přístupu médií k prezentování informací. Financuje se výhradně z darů, zde je odkaz na fond, který je za tímto účelem založern: www.gofundme.com/untitled-michael-jackson-documentary-series
 
 

Velmi zajímavý rozhovor dvou novinářů (v angličtině): soundcloud.com/freespeechbroadcasting/2019-04-14-1-charles-thomson

 
 

Michaela Jacksona se veřejně zastali někteří jeho přátelé: www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/leaving-neverland-2019/podpora-michaela/

 
 
 

Podrobné vysvětlení všech obvinění v angličtině: 

Leaving Neverland: Take Two (Full Documentary HD) | Michael Jackson 2019

 

 

Dokument Chase the Truth (anglicky):

 

Podpora Michaela

 
 

Otevřený dopis od rodiny Schleiterových


Ahoj, jsme Franziska, Anton, Marlies a Wolfgang – bratr, sestra a naši rodiče. Od našeho dětství jsme byli blízkými přáteli Michaela Jacksona. To, co se chystáme říci, vychází z velké lásky a vděčnosti. Pokud toto chcete citovat, nevytrhávjte to prosím z kontextu a vždy přidávejte k odkaz na tuto stránku. Nebudeme dávat žádné rozhovory pro tisk. Děkujeme za pochopení. Toto je vše, co chceme říci:

 

04.03.2019

CO JE MOC, TO JE MOC.


V roce 1995 jsme se v německé televizní show poprvé setkali s Michaelem. Ten den se stalo něco, co jsme si nikdy nemohli představit ani v našich nejdivočejších snech. Byl to začátek jedinečného přátelství. Přátelství tak normálního, ale přitom tak neobvyklého a magického. Jeden den, který pokračoval až do posledního dne života Michaela a bude pokračovat navždy v našich srdcích.

Od počátku jsme věděli, že to, co jsme měli privilegium zažít, byl poklad, který stojí za to chránit. Zvláště pokud jde o svět, v němž žijeme, s médii, která chtějí vymýšlet příběhy, které prodávají, spíše než hledat pravdu a lidi, kteří chtějí číst šokující titulky spíše než poznat pravdu.

 

V průběhu let nám bylo nabídnuto více než čtvrt milionu eur za rozhovory, ale žádné peníze na světě by nikdy nemohly materializovat hodnotu, která by vynikla nad hodnotou našich vzpomínek s Michaelem. To je důvod, proč jsme nikdy veřejně nehovořili o našem přátelství.

Naši mysl v nedávné době něco změnilo. Naprosto šokující zpráva o novém dokumentu, který by Michaela opět představil jako dětského prznitele. Dokonce i psaní této věty a uvedení jeho jména a tohoto slova dohromady, nám způsobuje, že se nám zvedá žaludek. Michael se vůči nám nikdy nechoval nevhodně a nebyli jsme ani svědky takového chování k nikomu jinému, ani jsme neměli jakékoli podezření. 


V minulosti jsme byli rozlobení kvůli tomu, jak se s Michaelem veřejně zacházelo, ale mlčeli jsme - doufali jsme, že pravda poběží maraton a ochrání Michaela a jeho soukromí.

A měli jsme dobrý důvod, abychom byli naštvaní, například tehdy, když byl Antonv německém bulváru falešně vylíčen tak, jako že má homosexuální vztah s Michaelem. Z první ruky jsme byli svědky toho, jak špatná mohou být média a jak vytváří nejstrašnější lži jen proto, aby měla příběh. Když náš otec odmítl promluvit po telefonu na dotazy novináře, vytiskli to jako ´Otec odmítá bránit Michaela´. Bohužel skandály se prodávají mnohem lépe než cokoli jiného.

Když jsme s Michaelem strávili spoustu času, zažili jsme jejich dvojí tvář více než jednou. Když byl Michael v místnosti, působili jako nejvíce okouzlující, zdánlivě s dobrými úmysly, ale jakmile se otočil, začali být hrubí a vy jste mohli cítit, že jejich záměry nebyly tak dobré. Před námi se nestarali o skutečnou tvář. Byli jsme v pozadí pouze jako plachá německá rodina, které nestojí za to věnovat pozornost. Ale pozorovali jsme, a pomalu, ale jistě, jsme se začali zajímat o často obtížný svět, ve kterém žije Michael. Byl to svět, ve kterém bylo tak těžké důvěřovat...

A přesto byl Michael laskavý ke všem, se kterými se setkal, a velmi silně věřil v dobro. Někteří by to nazývali naivita, pro nás to byl jen jeden z jeho charakteristických rysů, kvůli kterému jsme k němu vzhlíželi. Poskytnout všem šanci, je opravdu pozoruhodné. A pro nás je smutnější vědět, že mnoho z nich to přijalo a stále z toho těží.

Když jsme byli poblíž Michaela, uvědomili jsme si, že každý z něho chce něco získat. Často jsme přemýšleli, proč nás nechal v kruhu důvěryhodných přátel. Nyní chápeme, že to bylo možná pro to, že jsme od něho nechtěli nic a prostě jsme si spolu rozuměli. Když se nabídl, že zaplatí za naše vzdělání, naši rodiče odmítli, protože to byl příliš veliký dar. Nebylo to pro nás nic, o čem bychom museli přemýšlet, ale když se na to podíváme zpětně, bylo to něco, co Michael často nezažil.

Ti, kdo chtěli kus jeho slávy nebo jeho peníze, se nestarali o Michaela jako o člověka nebo o jeho laskavé srdce a povznášející ducha. Je to opravdu škoda a nám je jixh skoro líto, protože, zaslepení penězi, si zřejmě neuvědomili, že mají tu čest setkat se s tak jedinečným člověkem, jaký se na světě objeví jen každé druhé století. Jeho hudba, jeho poselství, jeho tvůrčí a geniální mysl byla skutečně jediná svého druhu.

Zatímco naše přátelství s Michaelem bylo velmi normální, v tom smyslu, že jsme mluvili po telefonu, chodili do kina stejně jako kamarádi, bylo také kouzelné v tom smyslu, že Michael měl podmanivou vřelost. V jeho blízkosti jste se okamžitě cítili pohodlně a bezpečně. Byla to jeden z nejpokornějších lidí, se kterými jsme se kdy setkali, a vždy dával blaho ostatních před své vlastní. Nikdy jsme ani trochu nepochybovali o jeho čistém srdci a záměrech, což také vedlo naše rodiče, aby nám umožnili cestovat s Michaelem.

Ačkoli se dnes ozýváme, stále chceme chránit a respektovat své osobní příběhy. Co však můžeme říci, je, že pokaždé, kdy jsme se museli s Michaelem rozloučit, jsme všichni plakali, protože jsme věděli, jak moc nám bude chybět. Čas, který jsme spolu strávili, byl nejúžasnější. A zatímco byl Michael vždycky dobrý ve vodních bitvách - byl také skvělým učitelem, který nás učil o životě a podělil se o své neuvěřitelné znalosti. Můžeme si vzpomenout, jak vzrušeně nám vyprávěl o bratrech Wrightových, když zjistil, že jsme o nich nikdy neslyšeli. Dal nám knihy a filmy s příběhy, žze kterých jsme se mohli učit a dychtivě rozvíjel náš talent.

 

Chápeme, že náš příběh je pouze malým dílem skládačky pro ty, kteří stále pochybují, v co věřit u Michaela Jacksona. Ty, kteří jsou stále na pochybách o jeho nevinnosti, žádáme, aby si prostě sami našli informace. A jestliže fakt, že Michael si během soudu v roce 2005 musel projít veškerý představitelný útok na své soukromí a přesto byl SHLEDÁN NEVINNÝM VE VŠECH BODECH OBŽALOBY, pokud pro vás tenhle fakt stále není dostatečný, potom můžete alespoň poslouchat jeho hudbu.

 

Během let jsme byli při setkání s mnoha jeho fanoušky ohromeni, kolik jich ho pochopilo jako člověka, i když se s ním osobně nesetkali. Michael a jeho fanoušci měli své vlastní jedinečné přátelství. On jim věřil a není divu, že oni nadále věří jeho dobrému srdci. Jednoduše naslouchali jeho písním a jeho slovům. Pokud budete poslouchat pozorně, uslyšíte všechny příběhy a pochopíte, jaký člověk to byl Pochopíte, že jeho současným úkolem na zemi nebylo pouze přinést štěstí ve formě melodie a rytmu, ale také změnit svět k lepšímu. 

 

Ach, jak snadno nás mohl inspirovat k tomu, abychom byli těmi nejlepšími, jakými můžeme být, a projevovali druhým více lásky a respektu. Ale lidé se rozhodli lhát a zastřít veškerou velkolepost, kterou tento muž přinesl. Co je moc, to je moc.

 

Dnes mluvíme za Michaela, protože si zaslouží lepší zacházení a protože byl tím nejlepším přítelem, jakého jsme si vůbec mohli představit.

 

Anton a Franziska a naše rodiče Marlies a Wolfgang

 

Email : contact@schleiter-family.com
 
 
Odkaz dopisu:
 
 

 

Following the showing of the so called Documentary “Leaving Neverland” at the Sundance Film Festival, many of Michael Jackson’s friends and collaborators have speaking out publicly…

Here some of them. Original source: www.mjvibe.com/they-are-speaking-out-to-defend-michael-jackson/

I am saddened by the false attacks on my boss and dear friend Michael Jackson only when sadly he is not here to defend himself. As someone who was with Michael Jackson daily and having spent years traveling with him and spending countless hours in his company, I have absolutely no doubt that the recent stories from Wade Robeson and Jimmy Safechuck are completely false and totally fabricated especially given their own support of Michael through his life and for several years after. It’s truly upsetting what someone will do for fame and money and pure greed despite what Michael Jackson did for these two opportunists and their families for many years. At the end of the day truth always prevails and the world will see Robeson and Safechuck for what they are.
Michael Bush
Michael Jackson Stylist.


A few words about the movie at Sundance.
I decided to not even mention the movie by name, but I wanted to share a quick recap of a conversation I had with one of my daughters about the movie.
Clearly there is a minor buzz about the movie, and she asked my feelings about it. I gave it a few moments of thought, and said something along these lines:

I wasn’t with Michael 24/7.
I have never claimed to be his best friend.
I did, however, know him pretty well.

I also had very unique access to his personal space – meaning I have literally pulled speaker wires under his bed. I have moved boxes in his closets to install amplifiers. I have been in his apartments and hotels, setting up dance floors and playback systems. I have set up his personal lounges in studios – and maintained them. I have seen his books and magazines. I have seen his video collection. I have been places – private places – that very few people have been allowed to enter. This was part of my job.
The same can be said of many celebrities and non-celebrities I have worked with. There is a trust that goes along with working so closely with them, in the most private parts of their home.
You overhear conversations and comments. You learn how to make the client feel completely comfortable around you. They need people around them to provide services (in my case, building music and video systems) without the sense of being “watched”.
I have seen and heard things in OTHER homes that were – for lack of a better word – sad. But not in Michael’s.

Nothing.

Honestly, nothing.

When I started doing seminars about my work and friendship with Michael, more than one person mentioned the accusations – and “what if…”
My response was, and continues to be, if there was even a hint of concern that Michael somehow harmed a child, I would not offer my seminars.
Michael was a very unique person. I didn’t experience his childhood, but I did get a very close look at his adult life. I did have remarkably comfortable conversations with him. I have heard him make funny comments under this breath – but never hurtful, never tawdry. Never.

It isn’t my job to defend him, nor to get riled about a tasteless movie. But I can be one voice saying that over the course of my 18+ year association and friendship with Michael – being allowed into his more personal spaces, bedrooms, lounges, hotel rooms, cars, etc., there is simply nothing I have seen or heard to offer even a shadow of doubt in my mind. Nothing.

Was he perfect? No.
Did he make impeccable decisions every moment of the day? No.
Was there even the smallest of hints that he could harm a child? Absolutely not.
The movie will come and go, and along the way a few people will make some snarky comments on social media.

As for me, I will maintain that I am proud – very proud – to have worked so closely, in so many places, over such a long period of time, with someone I had so much respect for. I love sharing stories from the studio, tours and Neverland. I love meeting his fans, and re-uniting with old friends. I was blessed to have been a small part of his team – allowing so many opportunities along the way.

But mostly, I’m proud that we were friends.

Brad Sundburg
Studio Engeneer


As Larry Stessel, Harvey Leeds, and others have attested here on FB, in our business dealings with Michael, which many times included interaction with children, we never saw anything to suggest these allegations. We are all family men and our children are central to our being. I shot a full day of documentary with 13 Make-A-Wish children and about 100 members of their families at Neverland. I only wish that people could see that day and how Michael embraced those families. He was eccentric and grew up in hotel rooms, with brothers and crew, all living uniquely as music people do. It’s not a normal life. As the point person on his marketing at Epic from ’90 through ’96, I was hypersensitive to the allegations then, and watched for any sign of truth to them. I never saw one. I remain open to reality, but I find this film lurid and an attack on his Estate from bad actors.
Dan Beck
Ex-Sony Music Employee


All the people out here believing Wade and James are weak minding people, they need to learn the truth Michael Jackson is innocent and will always be these men are broke and need money so they’re going back on their word of Michael’s innocence just so they can get money.
Kelley Parker
Actress


 

Not only do we have to deal with these lies, but we’ve also got to deal with people perpetuating these lies. The fact that they fail to do the small amount of research it takes to prove these are lies, by choice or not, makes it even worse.

Brett Barnes
Friend


I was a boy in Michael Jackson’s life, and nothing of what he’s being accused of in this documentary happened!

I urge you to make it your undying responsibility to seek truth and acknowledge all sides in your consumption of how Michael is being depicted in this film. The capitalization of circumstance, divisive use of content and manipulation of media — all combined with rising false senses of entitlement — can quickly nullify a verdict and forever challenge truth to favor the other. This is the loophole with our digital ecosystem that actually determines one’s fate and this is the precise mechanism Leaving Neverland is using, especially when money is at stake. It will ultimately destroy his family, defame his legacy and eradicate his artistry. If you think this little loophole won’t take it that far, well, for starters: it’s already killed Michael Jackson.
Talun Zeitoun
Friend [Check the full statement here]


I worked for Michael Jackson for years..I used to be one of his best kept secrets..Thats what he called me..My favorite time was when he was in the the Middle East.I loved going there..He was so happy!.To heal from all the bullshit lies…Michael was around my son Nikko till he was older..My daughterr Sky would sing for him..a few times. He would give her great advice. HE NEVER DID NOTHING INAPPROPRIATE TO EITHER. .MY DAUGHTER GOT SICK HE PAID FOR HER SURGERY..Every year he threw Nikko a birthday party..Why Wade is lying like this Is horrible. MICHAEL WAS PROOVEN INNOCENCE…LET HIM RIP…
Carol LaMere
Michael Jackson Hair stylist


I spent 27 years with Michael, in his homes, traveling, in hotels all over the world, all times of the day and night…watched videos, I too fell asleep in his bed and never saw anything inappropriate. I saw greedy and dysfunctional parents taking advantage of Michael’s kindness.
Karen Faye
Make up artist


As Michael Jackson’s drummer of over 30 years and friend, here is my personal statement in light of the new documentary, “Leaving Neverland” and the allegations against him:

Like that old saying goes: “When at first you don’t succeed…try, try, and TRY again!!” Well, that is what seems to be the motto and the premise for these two guys who keep ON trying to get at Michael through his money. And continue to humiliate and embarrass him with all their own admittedly false accusations evidenced through their admissions they testified and verified of Michael’s innocence time and time again throughout the years since these allegations first came up and about!!! How can they keep being allowed to defame a person who was already cleared on ”14 SEPARATE charges” and accusations in a major public court trial appearance in front of the whole entire world? Why is it allowed again and again…when Michael was proved innocent already? With the same people revamping and reshuffling their decks to try a rehashed version of their same old allegations and accusations in a different light and point of view just to see if THAT WAY works?! Trying to baffle, befuddle, and fool all of the people and public who’ve already seen and heard all the testimonies on both sides (which proved Michael’s innocence in all charges against him!!). When even ONLY “ONE” of the charges could have put him behind bars for a very long time…Yet none did…none could…and none would! Yet even after all of that in that long drawn out trial…

Now, it should be criminal in what they are doing to him! In truly stalking his life, his memory, and legacy over and over and over again…doing this to him! He, who is supposed to be at peace now, at rest now…past and beyond the foils of all this malicious persecution of prosecution people keep throwing at him. Now even in his absence from this world and from Earth, when at rest in his grave, how can this still be allowed?! With the same old unproven evidence as before, only revamped!? How can the judicial system keep allowing for money-hungry seeking people like these to keep on using the system for their own selfish trumped up means? Where is the justice for the “PROVEN INNOCENT”? And why are these once former defenders of Michael and his innocence and integrity allowed to misuse the courts and the court system like this? Giving them a vile voice once again, and again, and again?! It’s a waste of time for the already crowded courts and court system. With bigger and important cases to try than to keep retrying the one these particular plaintiffs themselves already proved of Michael’s innocence! Stop the madness! For when even the FBI themselves after decades of investigation and files gathering on him, unbeknownst by him, came to the conclusion that he was INNOCENT of anything of the likes he’d been accused of!!

I LOVE all my “Brothers J” and the Jackson Family! Especially Mother, who to me is like MY Mother in my heart! To keep putting her through all this is just cruel and heartless! So please leave my “brother” in heart, spirit, and soul, Michael Jackson, alone! He has escaped this world of trials, tribulations, torment and persecution. PLEASE LET HIM REST IN HOLY PEACE……
Jonathan Moffett
Musician


The moral compass of this world has drastically changed. Corrupt, indecent, mean spirited, immoral, lying, deceitful con artists, prosper regardless of the impact their lying schemes have on compassionate, loving, kind, generous individuals like Michael Jackson.

The recent despicable, disgusting allegations made, are very disturbing and so unbelievable based on the man I knew and lived with for years.

Dr. Martin Luther King Jr. once said ” In the end, we will not remember the words of our enemies, but the silence of our friends.” Because Michael Jackson was my friend, I can no longer remain silent while inconsiderate, selfish, lying opportunists, take advantage of, vilify, slander, and verbally assault my friend, who I never observed do anything but display acts of kindness, tremendous generosity, compassion and love to others during one of the darkest times of his life.

Two of these opportunists have the unmitigated gall to claim their memory serves them better after the birth of their children.

Those who know me, know that children hold a special place in my heart and held a special place in Michael’s heart.

How dare you three opportunists totally recant the previous testimony of your personal experiences with Michael Jackson for monetary gain. How sickening and selfish.

Did you three ungrateful con artists ever once consider how your venomous lies could open wounds and impact Michael’s three young children, his elderly mother, his siblings, and a host of relatives, who I’m certain are still experiencing some form of grief?

One of the responsibilities of a father is to protect his entire family.

As fathers, you guys have a lot of growing up to do, especially regarding the seed you are sowing.

One commonality in all religions is you will reap what you sow. I can only hope someone in your lives is praying for you and your family.

Was the monetary gain you acquired for your lies worth more than your personal peace?

Nothing is greater than love and peace of mind. What’s so sad is the recollection of your memories failed to remember the love and peace Michael Jackson gave to you and your families.

On a personal note, if either one of you desire to discuss this matter in person, name the place, I’ll come to you.

Sincerely
Kerry Anderson
Michael Jackson Bodyguard


When we did the Michael Jackson Opus we did a chapter on Wade Robson who bragged about his 20 year relationship with his Mentor Michael. I don’t believe his being in that trashy movie. Our book examined every aspect of Michael’s life don’t believe Wade

Jeff Wald
Worked on Michael Jackson Opus


Hey, everyone!
I hope you’re having a good weekend.

Recently I have received messages in my profile asking me to say some words about a “Documentary” – whose name I will not say because it is a nonsense content – but it was exhibited at a Festival…

I have only one thing to say: if those people had any dignity, they would never say such stupid things.

My friend Michael Jackson is TOTTALY INNOCENT.
He always was

Lavelle Smith Jr.
Michael Jackson Dancer & Choreographer


Over our 15 year friendship, neither I or my family ever witnessed Michael Jackson conduct himself inappropriately with a minor, or anyone for that matter. & during the time I worked with Mr. Robson as a child, he never once mentioned any wrong doing…

Bryton James
Actor


Nathan Cavaleri
Singer


Since when has a bit of respect and humility become so hard to come by? What happened to decency? To speak ill of a great man in the wake of his death, to do so is a most repugnant act. It brings shame upon all of us. Glass houses everywhere.

I’m talking about a close friend of my family, a great man who is a hero to many. He was also my friend personally so could you please take your ‘energy’ elsewhere? No one is sainting a monster, we are celebrating a genius’ life. We loved him. Millions loved him.

Sean Lennon
Singer


I don’t usually pay attention to allegations anymore. You know how long this stuff has been going on? Decades!! Fabrication of lies with one real intent $$$. RIH MJJ

Let’s be 100% clear here I was never a victim. My big Bro Michael has been nothing but kind and a role model to me and my family. I suggest you pick a subject you really know because obviously you don’t know Michael and you don’t know me. Spread peace not false rumours. Peace & Love

Emmanuel Lewis
Actor


I am repulsed by the amount of people jumping on the bandwagon to nail Michael Jackson to the cross. I spent close to 17 years with MJ, through many projects and much intimate time on and off the sets. I never saw a hint of anything evil or even an inkling of this kind of perversion directed toward any child…or anyone to be perfectly clear. I find it horrifying to raise all of this now that he is gone. If one of the accusers was motivated to “tell all” because of his own relationship with his son, why the need to put this in front of the world? Would it not have been better for the son to have dealt with all of this in an intimate family environment. His son will now be dealing with this for a very long time.Sorry…for me #MJINNOCENT

Vincent Paterson
Choreographer


Some People are very DANGEROUS! Some people just WANNA BE STARTING SOMETHING! They need to just LEAVE HIM ALONE! They mad because he’s UNBREAKABLE! and #INNOCENT it’s sad we live in a world where people come after those who aren’t alive to even defend themselves, HIMAN NATURE! But I know MJ was and still is #INNOCENT

Rodney Jerkins
Producer


Wade Robson… you should be ashamed of yourself!!! You and your family befriended the biggest star in the world. I personally recall your mom Joy calling MJJ Music with a sob story about needing money knowing that Michael Jackson loved her and your entire family and would do anything to help her. Michael especially loved you like a son because you dreamed of being a dancer as your mother took you around Australia impersonating who…. Michael Jackson.

Your family moved to the United States leaving your father behind and Michael gave you a record deal as part of a rap duo named QUO! It FAILED!!!

Michael Set you up with his niece Brandi and you guys were together for several years… until you CHEATED with other woman several Times…. she left you!

You still remained in the Jackson Circle…. Why? Because it opened doors for you being associated with Michael Jackson and his family.

That association with Michael Jackson afforded you the opportunity to befriend such artist as Justin Timberlake and Brittany spears… and what did you do…You started working with Justin as a Choreographer and then slept with his girlfriend Brittany Spears and was FIRED. Justin then wrote a song about it called “Cry Me A River”. And yet you called Justin your FRIEND!!!

You used your association with Michael Jackson to befriend PRINCE and Mayte…. and what did you do…. You slept with HER!!! Some friend you are!!

You use your association with Michael Jackson to get yourself a gig on a television dance show…. word gets out about your previous disregard and loyalty toward high profile celebrities… and what happens…. you get CUT from that show.

SUDDENLY there’s a Michael Jackson VEGAS SHOW in the works and you BEG to be the choreographer for the show…. another Choreographer is chosen…. what do you do now that your web of lies are catching up with you and you are now Hollywood damaged goods…. You turn on the one man who looked out for you and your family your ENTIRE life and make up child abuse/molestation allegations that you have emphatically stated for many many years….NEVER HAPPENED!!

Fast forward to today… Michael Jackson is sadly NO LONGER with us. You now beg Michaels Nephew Taj Jackson for VIP access to Michael Jacksons funeral for YOU and your entire family. yet you claim this monster molested you…Sick.

You are now considered a home wrecking, disloyal individual and is essentially blackballed from Hollywood. What do you do? Because You know the world knows you are associated with Michael Jackson…. you use that association once again to change your LIFE LONG STORY to now claim… Michael Jackson molested you. Why? because you are BROKE and your wife is demanding you start making money or she will leave you.

You now convince another broke kid from Michaels past (Pepsi commercial) to join you in a frivolous lawsuit against Michael Jacksons Estate for 100’s of Millions of dollars. The courts agree that there is no merit to this lawsuit and dismiss it!!

The Jackson family never fight back when people say disparaging things about their family. Mrs. Jackson once told me when i questioned her about this… she replied “because DIRT sinks and CREAM rises”

Wade knows this to be true as well…. so what does he do? He and James Safechuck concoct a story so salacious, so scandalous so despicable, and presents it to HBO for a one sided EXPLOSIVE televised documentary of LIES… in hopes that the Michael Jackson BILLION DOLLAR ESTATE will settle with you financially to make this documentary go away.

Well that documentary of LIES will air this weekend…. and unlike the Jackson’s past… this new generations of Jackson kids are not having it!! they are suing HBO for airing your lying ass!!

I hope when this is all said and done, the estate counter sues YOU in civil court and WIN! I hope it renders you penniless for the rest of your life. Michael Jackson was good to YOU, your mother Joy and your sister Chantel…. and because your gravy train has run out… THIS is how you repay him. You are a sad excuse for a human being!!!

Sorry for this long post… but knowing what i know I just couldn’t be silent.

For any of you who thought Michael Jackson was strange… I get it… because there is no one else on earth to compare him to. Yes, there are other child stars who grew up to “blend in” to society…and i get it… But when you are Michael Jackson and the only thing on earth that is more recognizable than you is the yellow “M” at McDonalds….. that in itself is “Strange!”

Anyways…. i say… boycott the documentary… and if you MUST WATCH… know that you now know the basis of the scandalous lies contained within the documentary!

Let that man rest in PEACE!!!

Clyde Jenkins
Former MJJ Music Exec.


If Michael harmed Wade Robson and James Safechuck, they have my deepest sympathy and compassion, I don’t claim to know what happened between Michael and his accusers. I wasn’t there.
However, because Michael is no longer here to defend himself, and because I have a unique view of him and the life he lived, I feel compelled to speak out against what I firmly believe to be false claims. The person that Wade and James describe is not the person that I knew.
He was trusting to the point of extreme naivete; always assuming the best intentions in everyone.
While he was far from perfect, in my over twelve years of living with Michael, knowing him and his lifestyle intimately, I never saw or experienced anything that led me to suspect that he was capable of child sexual abuse.
I was at Neverland when many of the family friends would come and go, At any given time, anywhere between 60 to 100 employees worked in security, maintenance, housekeeping, grounds, the kitchen, and many other roles. Maintaining the ranch in such immaculate shape took an entire army of workers that were always around.
I know Wade Robson and his family well, I first met Joy Robson back in the early 90s, when I was at MJJ Productions. In late 1994, I attended the release party of Wade’s first album in California. I distinctly recall Joy running that event as though her life depended on it. After that release party, I didn’t see the Robsons again until early 1997, when Wade joined several other families at Neverland after Prince was born.
Over the years, I got to know the Robsons well as they visited the ranch on many different occasions, Neverland was an enchanting place where the butlers, cooks, maids, zookeepers, gardeners and other staff made every guest feel like royalty, and everyone person who was fortunate to visit loved it!
The one thing that was consistent about the Robsons over the years was Joy’s steely resolve to turn Wade into a star, When all the other kids, often including Michael, were off having water balloon fights or watching a movie in the theater, Joy would be drilling Wade on a dance move and every so often wave Michael over for some tips.
On one such occasion, Michael sat next to me as I was watching Prince and we watched Wade practice under Joy’s focused inspection. He said to me, “she reminds me of Joseph,” referring to his father’s obsession with perfection. Unbeknownst to Joy, that was her nickname. Michael had a nickname for everyone. This was the only time I ever heard him compare anyone to his father. Also, despite his complicated past with Joseph, he meant this observation as a compliment.
The Robsons’ ambition and self-interest knew no bounds, Several months before Michael was acquitted on all charges on June 13, 2005, he came home from court and informed me that I should expect a call from Wade. When Wade called the ranch, security patched the call through to Paris’s room where Michael and I spent most of our time preparing for the next day.
I put him on speaker phone, He informed me that Michael had advised him to contact me about whether he and his finance, Amanda, could have their wedding at Neverland in the fall. I was utterly shocked by how insensitive the request was; Michael was sitting next to me.
“’You know Grace, Neverland is so special to my family and me,’ Wade continued, Michael has been like a father to me, and it would mean the world to us if Amanda and I could get married at Neverland.’ I told Wade, this is not a good time, reminding him that Michael was in the middle of the fight for his life.”
A few days later, I was in Santa Barbara running errands when Joy called with the same request. I had previously helped Wade gain permission to film a music video at Neverland, which was a big favor considering the strict no cameras policy. I remember responding with a stern ‘do you seriously expect me to ask Michael, right now — during the trial — if you can use the ranch for Wade’s wedding?’
After a moment of awkward tension, she conceded and dropped off the phone,
Why would someone who alleges to have been assaulted for over seven years want to have one of the most sacred events in his life on the same property where the attacks allegedly took place?’
What I can’t understand is why Wade would continue to voluntarily and consistently return, and bring friends and loved ones, to a place that is the site of the alleged attacks well into his adult life?
For twelve years, from 1997 to 2009, I was part of Michael’s family … I spent more time with Michael in the last twelve years of his life than anyone except his children.

Grace Rwaramba
Former MJJ Productions employee

 

I spent a lot of alone time with MJ and participated in many of the activities the documentary spins as proof of abuse. I’ve had serious discussions with my siblings and none of us recall being abused by MJ or feeling unsafe or seeing anything of that nature.

Mark Lester
Friend of Michael Jackson


 

www.docdroid.net/8vxNFOd/facts-dont-lie-people-do.pdf

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

“Proč pracovat, když můžete žalovat Michaela Jacksona?” právník Tom Mesereau

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

Karen Faye, Michaelova maskérka, skrze Twitter:

 

Obvinění těchto dvou rodin shledávám tou nejohavnější zradou. Strávila jsem čas se všemi. Michael byl tak laskavý a pro celé rodiny by se rozdal. NIKDY jsem neviděla žádné zaváhání, jen totální nadšení strávit s MJ každý okamžik, který mohli.

Strávila jsem v Michaelově ložnici hodiny, abych mu v noci udělala vlasy, a děti spaly po celé místnosti. On je dokonce přikrýval a ujišťoval se, že jsou v teple a v pohodlí. Měla jsem volný přístup ke všemu v domech a hotelech MJ.
 
Kdyby se dělo něco neetického... vinný člověk by můj přístup omezil.
 
Michael často něco ztrácel nebo to nemohl najít. Posílal mě, abych hledala věci jako je jeho telefon. Prohrabávala jsem se vším, zásuvkami, skříněmi, povlečením na jeho posteli atd. Měla jsem plný přístup. Takhle se nechová člověk, který má tajemství!

Byly chvíle, kdy chtěl Michael chtěl čas pro sebe. Rodiče a děti tak trvali na tom, aby byli s ním, že se vždycky vzdal. Vždy jim dal přednost. Tenhle zlý podvod na MJ je tak nespravedlivý. Nesmírně mě to bolí.


Při mnoha příležitostech jsem byla svědkem, jak rodiče tlačily své děti k Michaelovi: "Jdi se zeptat Michaela," "Jdi si hrát s Michaelem," "Jdi říct Michaelovi, aby nám kuchař dal nějaké jídlo", "Jdi požádat Michaela, aby nás vzal na nákupy", "Jdi pro jeho kreditní kartu."
 

Jediné odtažení Michaela od těchto rodin, které jsem viděla, nesouviselo s pubertou, ale s tím, když rodiny začaly zneužívat jeho laskavosti a štědrosti. Začali OČEKÁVAT a vyžadovat (kup nám dům, kup nám oblečení, vezmi nás s sebou atd.).

Tito rodiče učili tyto žalobce, jak si na Michaelovi vynutit peníze a výhody ... a pokračuje to i poté, co Michael zemřel. Prostě ZLO!


Mou jedinou útěchou je karma. Toto chování je tak neuvěřitelně hnusné ... vytvoří kolem nich zlou energii, která je bude navždy následovat.
 
Děti spaly všude po jeho pokoji. Na podlaze, ve velkých křeslech, před krbem. Pokoj MJ měl 2 patra. Michael je obvykle nechal spát ve své posteli a sám spal někde jinde. I já jsem často usnula v jeho posteli.
 

Michaelova postel byla jako pohovka v obývacím pokoji. Po koncertech všichni (fanoušci, přátelé, spolupracovníci) skočili na jeho postel a povídali si a smáli se ... v Neverlandu i v jeho hotelových apartmánech. Jsem si jistá, že většina lidí dělá totéž.

Mnohokrát jsem byl svědkem toho, že Michael říkal dětem, aby se vrátily do svých pokojů ke svým rodičům a děti i rodiče ho prosili, aby s ním mohli zůstat v hlavní budově. Michaelovi bylo zatěžko říci ne.
 
Michael dělal většinu své práce, skládní hudby, psaní a tancování, v noci, takže chtěl ten čas pro sebe. Čekal, až děti usnou, a pak vyklouznul do divadla, kde byl připraven pracovat.
 

Rodiče žalujících jsou ti, kteří připravovali/učili své děti, jak Michaela ošidit.

twitter.com/wingheart… duben 2019

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

Michael Jackson často mluvil o tom, že jeho vlastní dětství za moc nestálo, protože to byla samá práce. Neměl čas na bezstarostné dětské hry. Jako malý taky vystupoval v klubech, kde vídával lidi, kteří se chovali jako prasata, a už to nikdy nechtěl spatřit znovu. Věřil, že dětství by mělo být naplněno nevinností, smíchem a prožíváním kouzelných momentů. Vysvětloval, že problematické dětství je častou příčinou zločinnosti. Chtěl, aby se proto lidé více zaměřili na děti a skutečně se jim věnovali, čímž by odvrátili potencionální nebezpečí jejich budoucího patologického chování založeném na nedostatku přízně, pozornosti, lásky a nenalezeném smyslu života. Měl pocit, že dětem, kteří z nějakého důvodu (hlavně vážná nemoc nebo kariéra v šoubysnysu) nemohly naplno prožívat své dětství, hluboce rozumí, a snažil se jim dopřát alespoň trochu hodnotně stráveného času. Chtěl se jich ujmout a pomáhat jim.

Zatímco dospělí po MJ stále něco chtěli (peníze, kontakty, kariéru, podpis, fotku atd.) a mnohokrát ho podvedli, děti ho braly takového, jaký jaký byl, a byly k němu upřímné. S nimi zapomínal na běžné starosti, mohl se radovat ze všedních věcí a prožít alespoň něco z toho, co jako malý nepoznal. Chtěl žít tak, jak mu to bylo v dětství odepřeno. Michael Jackson si i v dospělosti uchoval dětské kvality otevřenosti novým věcem, úžasu nad tím, co někteří považují za obyčejné a také hravosti, která je do určité potřebná v kreativním procesu. 

Děti měl ale rád vždy, už když byl sám malý. Říkal, že díky nim si uvědomuje podstatu božího tvoření, že děti souzní s vesmírem více než dospělí, a jejich přítomnost nás spojuje s hlubší moudrostí života. Jejich kreativita mu přinášela inspiraci, stejně jako mnoha dalším umělcům.

Co si také mnoho lidí neuvědomuje je to, že to byly děti i jejich rodiče, které MJ pronásledovali všude, kam se hnul. Děti na něm neustále visely. Kdekoli na světě MJ byl, děti k němu přirozeně přilnuly, protože se s ním cítily dobře.

Více zde: www.michaeljacksonforever.cz/o-detech/

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

Michael jackson byl jedním z nejslavnějších lidí na světě a celý život byl focen a monitorován. Dá se zjistit, kde byl téměř každý den ve svém životě. Čím více toho o něm člověk ví, tím více důkazů v jeho nevinnu přichází na povrch. Někteří lidé nedokáží pobrat, že by někdo mohl být tak hodný a dobrosrdečný, aniž by měl nějaké postranní úmysly. Mnoho lidí se ale přiznalo, že poté, co si udělalo svůj vlastní průzkum, stali se Jacksonovými fanoušky a bojovníky za pravdu....

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com