Rozhovor s Michaelem Jacksonem z roku 2003

 

Ed: Jaká je tvoje reakce na obvinění, které proti tobě vznesl oblastní prokurátor Santa Barbary - že jsi obtěžoval toho chlapce?

Michael: Není to pravda. Raději bych si podřezal zápěstí, než bych ublížil dítěti. Byl jsem potupen. Tohle bych nikdy nebyl schopen udělat.

Ed: Znáš to dítě?

Michael: Ano.

Ed: Jaký jsi měl s tím chlapcem vztah?

Michael: Pomohl jsem mnoha dětem, nemocným leukémií, rakovinou ... je to jeden z mnoha.

Ed: Takže, když se stavil na návštěvu, co dělal? Co jsi dělal ty?

Michael: Když jsem ho poprvé viděl, byl bílý jako sníh a bez vlasů z chemoterapie, vypadal vychrtlý, bez řas a obočí. A byl tak slabý - z jednoho pokoje do druhého jste ho museli přenášet nebo převážet na vozíku. Snažil jsem se mu dát dětství, život, protože jsem se cítil špatně. Já tu šanci neměl, víte? Věděl jsem jaké to je - ne být nemocný - ale nemoci si užít dětství. Takže takovým dětem rozumím, cítím s nimi.

Michael řekl, že pomáhal chlapce uzdravit, bral ho na svá oblíbená místa v Neverlandu.

Michael: Nikdy nelezl na stromy. Vzal jsem ho ke svému oblíbenému stromu a pomohl mu na něj vylézt. Řekl jsem mu - je to část tvého dětství, musíš tam vylézt. Když jsme vylezli nahoru a dívali se dolů do větví, bylo to magické. Jemu se to líbilo. Chtěl jsem, aby měl život, protože lidé mu řekli, že zemře. Jeho rodiče připravovali pohřeb, tak špatné to bylo. Já se snažil změnit jeho mentalitu.

Ed: Co jsi cítil, když tě přivezli na policii, v poutech, vzali tvé otisky, fotku, která obletěla svět?

Michael: Chtěli mě znevážit, vzít mi moji hrdost. Ale já přešel celý ten systém s nimi a nakonec jsem chtěl ukázat světu, že je vše v pořádku, i když jsem byl hluboce raněný.

Ed: Co se stalo, když tě zatkli? Co ti dělali?

Michael: Měli mi vzít otisky, tak jako každému jinému. Zacházeli se mnou velmi tvrdě. Moje rameno je vykloubené, doslova. Velmi mě to bolí.

Ed: To pro to, co se stalo na policii?

Michael: Ano. Na policii. A to, co mi udělali ... když se podíváte na moje ruce, pochopíte to. Jsou nateklé a plné modřin. Ale to nechci říkat. Však to uvidíte.

Ed: Jak to dělali?

Michael: Zapli mi pouta do takové pozice, o které věděli, že to bude bolet, a ovlivní to záda. Potom jsem se zeptal, jestli můžu na záchod. Řekli, jasně, je to za rohem. Jak se za mnou ale zavřely dveře, zamkli mě tam na 45 minut. Strašně to tam páchlo. Pak jeden policista přišel k okýnku a řekl něco jako - jak se ti líbí ten zápach? Je to fajn? Odpověděl jsem jen - v pořádku. Prostě jsem si tam sedl a čekal.

Ed: 45 minut?

Michael: Ano, nějak tak. Vždycky přišel nějaký jiný policista a řekl, že mě hned pustí. Ale nikdo nepřišel dalších 10 minut. Pak dalších 10 minut... a tak to šlo dál. Asi to pro ně byla zábava.

Ed: Jak ses cítil, když vpadli to Neverlandu? Co hledali? Co si odnesli?

Michael: Můj pokoj je kompletně v troskách. Moji zaměstnanci mi říkali - Michaeli nechoď do svého pokoje. Plakali v telefonu. K mému pokoji vedou schody. Nechoď ani po těch schodech, říkali. 80 policistů v jednom pokoji - otevírali matrace noži, všechno přeházeli, prostě všechno, co nešlo otevřít, rozřezali.

Ed: Vzali něco z Neverlandu?

Michael: Nevím, co vzali. Nedali mi seznam.

Ed: Ale ty říkáš, že ti zničili majetek.

Michael: Ano. Všichni, kdo pro mě pracují, museli vyjít před dům, pak se tam zamkli a začali řádit. Šli i do mé osobní kanceláře, do míst, kde neměli povolení. Můj pokoj je v troskách a já to nechci viděl. Nejsem na to připravený.

Ed: Takže ses tam nevrátil?

Michael: Byl jsem v Neverlandu, ale ne ve svém pokoji. Už tam nemůžu žít. Teď je to dům, ne domov. Budu tam jen návštěvník, protože mě to strašně bolí. Musím odtamtud brzy odejít. Necítím se dobře.
Michael mluvil o tom, že celá tato kauza je o penězích.
Michael: Je to o chamtivosti. Jsem přece Michael Jackson! Podívejte, co tady máme! Toho musíme využít!

Ed: Pomohl jsi mu s rakovinou. Proč by si teď něco takového vymýšlel?

Michael: Rodiče mají nad svými dětmi velkou moc. Děti cítí, že musí udělat to, co jim káží rodiče. Láska pro peníze je celé to zlo. A tohle je ale hodné dítě. Vidět ho, jak se takhle proměnil.. tohle není on. Ne.

Ed: Takže ty si myslíš, že to nepochází od něj?

Michael: Ne. Od něj ne. Znám ho.

Michael řekl, že by nikdy tento případ neurovnal penězi.

Ed: Líbil se ti ten anglický dokument odvysílaný v únoru?
Michael: Ne, vůbec ne.

Ed: Cituji tě - řekl jsi - co je špatného na tom, sdílet s někým postel? Stále si myslíš to samé?

Michael: Ano, jistě. Proč ne? Když jsi pedofil, Jack Rozparovač nebo vrah, pak to není dobrý nápad. Ale to já nejsem. Takhle jsem byl vychován. A - já nespal s tím dítětem v posteli. A i kdyby, je to v pořádku. Spal jsem na zemi a jeho nechal spát v mojí posteli.

Ed: Jsi taky rodič, nechal by jsi spát děti v posteli někoho, kdo nepatří do rodiny?

Michael: Jistě, kdybych tu osobu znal a věřil jí. Tohle se stávalo často, když jsem byl malý.

Ed: Nechal by jsi dítě spát u někoho, kdo má pověst jako ty? Dovolil bys to?

Michael: Hmm, kdybych ho znal osobně. Vím, co dokáže nadělat tisk, jak přetransformují pravdu. Ale ano, jistě. Neměl bych s tím problém.

Ed: Uvědomuješ si, jak to působí na lidi? Rozumíš tomu?

Michael: Co si mám uvědomovat? Lidi v tomhle myslí jen na sex. Já takhle nemyslím. Když vidím dítě, vidím v jejich tvářích Boha, proto je mám tak rád.

Ed: Takže si myslíš, že když muž v tvém věku 45 let sdílí ložnici s dítětem, vše je v pořádku.

Michael: Jistě, v pořádku. Když nejde o sex, pokud ano, pak je to špatně.

Ed: Já ale neznám nikoho v tvém věku, kdo sdílí ložnici s dětmi.

Michael: Ale co je špatného na tom, když někdo spí v tvé posteli? Neřekl jsem, že jsem v té posteli spal taky. I kdybych tam spal, bylo by to v pořádku. Nejsem tam proto, abych se pokoušel o něco sexuálního. Tohle opravdu nejsem já. Tohle bych neudělal, je mi líto, ale tohle je někdo jiný.

Ed: Co to udělalo s tvojí kariérou? Jak tě to ovlivnilo?

Michael: S moji kariérou? Moje album je ve světě na prvních příčkách, kromě Ameriky, protože... ne, nechci říkat příliš mnoho.

Ed: V USA ale na první příčce není?

Michael: Jde o tajnou dohodu, jsem z toho už unavený.

Ed: Michaeli, co bys řekl svým fanouškům, kteří tě tak podporují. Dnes většina z nich má mnoho otázek. Co bys jim vzkázal?

Michael: Řekl bych jim, že je moc miluji. Naučili se mě znát z dálky. Ale pokud mě opravdu chcete pochopit, je tady píseň, kterou jsem napsal - je to moje nejupřímnější písnička, jmenuje se Childhood. Děkuji vám za podporu. Miluji vás z celého srdce. Věřte, že to nepovažuji za samozřejmé, nic z toho. Všechny je miluji, po celém světě.

 

Komentáře: Rozhovor s Michaelem Jacksonem z roku 2003

Datum: 23.11.2017

Vložil: Daniel Porubsky

Titulek: michael bol anjel

MICHAEL BOL SUPERSTAR MILIARDAR A TO CHCELO VELA LUDI VYUZIT.ZNEUZILI JEHO LUDSKOST A ZNICILI JEHO OSOBNOST,Z NAJ HVIEZDY UROBILI HAJZLA.JE TO STRASNE AKY VEDIA BYT LUDIA ZLY AJ NA TAKETO HVIEZDY KTORE ZABAVALI MILIONY LUDI.MICHAEL JACKSON SA STAL OBETOU VLASTNEJ SLAVY A BOHATSTVA.BOL NAJLEPSI SPEVAK SVETA A TO NIEKTO VYUZIL.

Datum: 06.08.2017

Vložil: domca

Titulek: domca o michaelovi vztah jako fan

Libil se mi kdyz sem shledla jeho par pisni hodne chytry talentovany od boha uz od detstvi byl jiny ano licil se atd ale mel lidi rad a to upromne stale bude v mem srdci jaky my lidi v tom jeho buh mu zehnej byl nejlepsi

Datum: 05.01.2016

Vložil: Elizabeth

Titulek: Láska

těším se za ním :)

Datum: 24.02.2015

Vložil: Kristlaccc

Titulek: Takový člověk už se nenarodí

Michael,byl dar od Boha pro nás lidi.Takový člověk,se již nenarodí..a pokavad ano,naše generace už se toho nedožije...Lidé jsou zlý,moc zlý..Miluji Michaela a nikdy se nesmířím stím,že už tady není..Michael Jackson byl anděl na této zemi..

Datum: 29.09.2014

Vložil: marie3

Titulek: božatko

michael si hodně vytrpěl a neměl to jednoduche v živitě je mi ho moc líto.

Datum: 19.09.2014

Vložil: Lenka

Titulek: moje reakce na cteni kapitoly "Obvineny a soud" a vse okolo

během četby této kapitoly jsem si nemohla pomoci - brečím...a to celou dobu...

lidi dokáží být opravdu zlí, nastesti jsem zatim moc zlých lidi nepotkala, takze jsem zatim taky stale trochu naivni.

Jsem moc rada, ze byl MJ osvobozen. Clovek by nikdy nemel moc verit mediim (TV, noviny aj.), chytnou se jen toho, co lze nejak skandalizovat a temer nikdy nepisou ani nevysilaji nic pozitivniho, co by melo povznaset ducha.

Ted si jdu poslechnout pisen "childhood" - vcera jsem ji videla poprve, je uzasna:-)

Odkaz plny lasky po MJ tu zustane:-)

Datum: 01.09.2014

Vložil: FANINKA MJJ

Titulek: CHUDÁK

je mi Michaela lito prožil si těžké chvíle :(

Přidat nový příspěvek