O smrti, nesmrtelnosti a věčnosti

 

"Nechci zemřít. Chtěl bych žít věčně."

Michael Jackson, 2002

 

"Pokud vstoupíte do života s vědomím, že jste milováni, a odejdete se stejným vědomím, potom vše, co se stane mezi tím, lze zvládnout.

Michael Jackson v proslovu na Oxfordské univerzitě, 2001

 

 

Rabín Schmuley: Ok, ale ty chceš dlouhý a zdravý život. Nechceš zmizet jako, Bůh odpusť, tak jako zmizely ty hvězdy, tak jako Marilyn Monroe. Ty nechceš zemřít mladý?
Michael Jackson: Hm, to je zajímavá otázka, opravdu chceš moji odpověď?
Rabín Schmuley: Ano.
Michael Jackson: Ok, řeknu ti upřímnou odpověd. Dobře hmm... Můj největší sen byl... spojil jsem své sny s muzikou a vším tím a miluju hudbu a zábavu... je to dětská iniciativa, je to to, co děláme, ale protože mi nezáleži na ničem jiném, nezajímá mě kariéra, opravdu Shumley.. Co mě drží jsou děti, jinak bych, opravdu bych... Už jsem ti to jednou říkal a přísahám Bohu, že to myslím vážně. Kdyby nebyly děti, vhodil bych ručník do ringu. A to je moje upřímná odpověd... Kdyby to nebylo pro děti, radši bych vybral smrt. Myslím to z celého srdce.
Rabín Schmuley: Vybral smrt jako Marilyn Monroe?
Michael Jackson: Nějakým způsobem. Našel bych cestu jak opustit tuto planetu, protože by mě život nezajímal. Žiju pro děti a miminka.
Rabín Schmuley: Vidíš je opravdu jako část, záblesk Boha na planetě Zemi?
Michael Jackson: Přísahám, že jsou.
Rabín Schmuley: Takže pro tebe je to ta nejvíce duchovní věc na světě?
Michael Jackson: Neexistuje pro mě nic čistšího a duchovnějšího než děti a nemůžu bez nich žít. Kdyby jsi mi teď řekl, že už nikdy neuvidím žádné dítě, tak se zabiju. Přísahám, že bych neměl pro co žít. Tak to je. Upřimně.

Rabín Schmuley: Takže chceš mít dlouhý život?

Michael Jackson: Nech mě vzít zpět slovo přísahám, protože já Bohu nepřísahám. Beru to zpět. Zeptej se znovu.
Rabín Schmuley: Řekl jsi, že chceš zmizet. Myslíš si, že je důležité zmizet?
Michael Jackson: Nechci dlouhý... nelíbí se mi to, myslím, ze stárnutí je ta nejškaredější, nejškaredější věc.
Kdyz tělo slábne a dělaji se vrásky, myslím, že je to moc špatný. Je to něco, čemu nerozumím, Shmuley.
A nikdy se nechci podívat do zrcadla a vidět to. Nerozumím tomu. A lidí říkají, že stárnutí je krasné a tohle a tamto. Nesouhlasím, naprosto!
Rabín Schmuely: Takže chceš umřít dřív, než se to stane?
Michael Jackson: Ee.. Já nechci zestárnout, chtěl bych..
Rabín Schmuley: A co když zůstaneš uvnitř mladý?
Michael Jackson: Ano, to je pro mě důležité.
Rabín Schmuley: Můžes mít vrásky, ale chceš přece vidět Paris a Prince růst?
Michael Jackson: Ano, chci.
Rabín Schmuley: Nechceš vidět jejich děti?
Michael Jackson: Ja jen nechci vypadat staře a začínat zapomínat. Chci být pořád mladý a mít energii běhat a hrát na schovávanou, to je moje oblíbená hra. Když jsem byl naposledy u tebe, tak se mi hrozně chtělo zahrát si na schovku, protože ty máš velký hezký dům, který je pro to jako stvořený. Nenávidím dívat se, jak lidé stárnou.
Rabín Schmuley: Neviděl jsi lidi, co zestárli, ale udrželi si mladistvost, chovali se, jako by byli stále mladí?

Michael Jackson: Yeah, když maji mladistvé srdce, miluju to. Kdyz začínají zapomínat a vrásčet, jejich těla selhávají, bolí mě to..
Rabín Schmuley: Komu se to stalo z lidí, které jsi miloval? Mámě? Otci? Nějakým bavičům, které znáš?
Michael Jackson: Ano, lidem, ktere jsem moc miloval a zemřeli a já nechápu proč. Zbožňoval jsem toho člověka, zbožnoval.
A on byl můj přítel, Fred Astaire, a já tomu nerozím. Od malička bydlel Fred blízko našeho doma a povídaval si se mnou, když jsem byl malý. A vidět ho tancovat ve filmech, byl jsem užaslý. Neznal jsem nikoho, kdo by se tak krásně pohyboval, víš? A, umm, a když ho vidím... dostávám se k pointě... Jednoho dne mi řekl: "Víš Michaele, kdybych teď měl udělat jednu otočku, spadl bych přímo na obličej, moje rovnováha je úplně pryč."
A když mi otevřel dveře, když jsem přišel k němu domů, tohle je jak chodil, přesně takhle Shmuley. Malé úzké krůčky, a to mi zlomilo srdce. Bolí mě to a den, kdy zemřel, to mě zabilo, zničilo mě to..
Rabín Schmuley: Ale to, co se stalo princezně Dianě, byla velká tragédie.
Michael Jackson: To byla velká tragédie, zabilo mě to. Myslím, že to zabilo každého.
Rabín Schmuley: Takže je dobré zemřít mladý, protože se z tebe stane mýtus. Ale život je cenný, ne?
Michael Jackson: Život je velmi krásný a cenný.
Rabín Schmuley: Takže myslíš, že jednoho dne budeš jen mýtus?

Michael Jackson: Podívej, proč nemůžeme být jako stromy? Na podzim jim opadá listí a na jaře se vrátí stejně krásné. Je to jejich smysl nesmrtelnosti a Bible říká, že člověk měl být nesmrtelný. Ale přes svatost a všechno tohle, umíráme.

Rabín Schmuley: Ale možná se dostaneš na jiné místo, na vyšší místo, a tvá duše se může bez podminek přiblížit k lidem. Přemýšlej o tom. Bůh je teď tady Michaele. Oba v to věříme, i když ho nemůžeme vidět nebo na něj sáhnout. Jsou duše našich milovaných velmi rozdílné?
Michael Jackson: Rád bych se vrátil zpět jako dítě, které nikdy nevyroste, jako Petr Pan. Kéž bych mohl věřit, že je to pravda. Doufám, že je to pravda, rád bych tomu věřil, Shumley.
Rabín Schmuley: Reinkarnace?
Michael Jackson: Ano, i když naše náboženstvi mluví proti tomu, říká, že reinkarnace není... když zemřeš, duše zemře a je to jako tento coach, mrtvý, víš? Ale je tu slib vzkříšení a všechno tohle.
Rabín Schmuley: Ale židé věří v návrat.
Michael Jackson: Rád bych tomu věřil, a líbí se mi, co dělají Egypťané a Afričané, jak pohřbívají... Rád bych viděl, všichni bysme rádi viděli, jak to vypadá na druhé straně, že?
Rabín Schmuley: Přejeme si vědet, jak to vypadá po životě, jaké je nebe.

Michael Jackson: Ano, protože existuje mnoho konceptů.

Rabín Schmuley: Myslíš, že si v nebi hrají děti?
Michael Jackson: O Bože, modlím se, aby to tak bylo.
Rabín Schmuley: Hrají si tam i dospělí?
Michael Jackson: Myslel bych si to a myslel bych, že jsou jako děti. Jako Adam a Eva. Je to prostě šťastná zahrada, mírumilovné místo. Modlím se, aby to tak bylo.
Rabín Schmuley: Bojíš se smrti?

Michael Jackson: Ano.

Rabín Schmuley: To my všichni.

Michael Jackson: Vždycky jsem říkal, že chci být pohřben přesně tam, kde jsou děti. Chci je vedle mě. Cítil bych se bezpečněji. Potřebuji, aby mě jejich duše ochraňovala. Vždycky to vidím v mé mysli a vidím sebe a nerad to vidím. Vidím sebe a vidím děti ležet vedle mě, aby mě ochránily.

 

 

"Nechci být pohřbený. Chci žít navždy."

Michael Jackson in "Living with Michael Jackson" when Martin Bashir asks him about sarcophagus


 

 

 

 

"Je mi to líto. Byl to extrémně citlivý člověk.... a všechna ta nespravedlnost ho nakonec zabila. Nemyslím si, že jeho srdce a moudrost stačili na to, aby vyhráli bitvu se zlem, které ho v průběhu života pronásledovalo."

Karen Faye @wingheart Dec 20 2018

 

 

 

Americká herečka Anjelica Huston mluvila v červnu 2009 o tom, že naposledy viděla Michaela, jen pár týdnů předtím, než zemřel: “Po Captain EO (1986) jsme se potkávali jen při vzácných příležitostech. Ale ironicky jsem ho náhodou viděla asi před měsícem ve studiu našeho dermatologa Arnieho Kleina. Objali jsme se, a potom jsme se zamkli v jednom z pokojů, pár hodin jsme si povídali. Mluvili jsme o tom, jak ho ponížil pocit, že byl obviněn ze sexuálního zneužívání, a že litoval, že ztratil Neverland, kde žil tolik let. Pamatuji si jeho slova: “Zničili mi můj sen. Měl jsem sen, možná dětinský a hloupý, o místě navrženém k oslavě neviny dětství, které jsem nikdy neměl, a oni mi ho vzali. Miluji děti, nikdy bych jim nemohl ublížit. Celý život jsem je miloval a snažil se pro ně dělat dobré věci. Obvinění z toho, že jsem ublížil dítěti, mi láme srdce. Je to nesnesitelná bolest. Toto jsou nespravedlivé a strašná obvinění... " Když mluvil, začal plakat. Držela jsem ho v náručí. Byl tak hubený a křehký." Anjelica Huston řekla: “Michaelovo srdce bylo zlomené. Proto zemřel.

Samozřejmě při pitvě najdou kdoví kolik věcí, drog a podobně. Ale pravdou je, že mu zlomili srdce ". 

Huston o tomto okamžiku napsala ve své autobiografii, popsala Michaela jako " oběť zlomeného srdce “

 

 

 

"Nikdy nebudu smutný, když opustím tenhle svět, protože vím, že budu na lepším místě. Jediná věc, o kterou mi jde, je to, aby si lidé přestali myslet, že jsem udělal něco špatného. Miluju děti a ty nechutné lži mě málem zabili. Až zemřu, všechny peníze, které mám, půjdou mým dětem a ostatním dětem na světě."

Michael Jackson dle Franka Cascia

 

 

 

 

"Vím, že tvůrce odejde. Ale jeho práce přežije, proto - abych unikl smrti, pokouším se svou duši vložit do své tvorby."

Michael takto často citoval svého oblíbeného umělce Michelangela (obr. vlevo)

 

 

 

"Kdo chce smrtelnost? Každý chce nesmrtelnost. Chcete, aby to, co vytvoříte, žilo. Ať už je to socha, malba, hudba, kompozice. Proto, abych unikl smrti, snažím se svázat svou duši s mou prací, protože chci prostě žít navždy a dát vše, co mám.." 

Michael Jackson

 

 

 

"Když mi chcete být nablízku, poslouchejte hudbu. Je v ní uložena láska a ta nezemře!"

Michael Jackson

 

 

"Michael Jackson měl zkoumavou mysl a mnohokrát jsme mluvili o životě po smrti. Jednou jsme diskutovali o Albertu Einsteinovi a jeho teorii relativity, která říká, že energie nemůže být zničena. Vím, že věřil, že naše duše jsou nezničitelné. Naše energie nás přetrvá." 

Uri Geller, jasnovidec a kouzelník

 

 

Nasloucháš?

 

Kdo jsem já?

Kdo jsi ty?

Odkud přicházíme?

A kam směřujeme?

Co to všechno značí?

Otázka se na otázku tlačí

 

Nesmrtelnost je má hra

Z Blaha jsem přišel

V Blahu jsem udržován

Do Blaha se navrátím

Tohle bys teď měl znát

Pokud ne, je to ostuda

Nasloucháš?

 

Toto mé tělo je

Proudění energie

V řece času plynou éony

 Věky přichází a odchází

Objevím se a mizím

Hraju na pikanou

Že nestačíš mrknout

 

Jsem částice

Jsem vlna

Vířící světelnou rychlostí

Jsem změna,

která přebírá velení

Jsem princ

Jsem kmán

Jsem čin sám

Je to fakt

Jsem hvězdokupa

Jsem v prostoru prázdnota

Jsem mléčná dráha

Jsem horečka

 

Jsem myslitel, myšlení, myšlenka

Jsem hledající, hledání, hledané

Jsem kapka rosy, sluneční svit, bouře

Jsem úkaz, pole, forma

Jsem poušť, oceán, obloha

Já jsem pravé já

V tobě i v mně

 

Čisté nespoutané vědomí

Pravda, existence, Blaho jsem já

 nepřeberných formách přicházím a mizím

Hraju na pikanou

Že nestačíš mrknout

Ale nesmrtelnost je má hra

 

Éony míjí

Hluboko uvnitř

Trvám

Stále stejný

Z Blaha přicházím

V Blahu jsem udržován

 

Přidej se k mému tanci

Prosím, připoj se hned

Jestli zapomeneš sám sebe

Už si nevzpomeneš

Jak se to hraje

Na loži oceánu Věčnosti

 

Přestaň s tou agonií přání

Jen si hrej

 Nemysli, neváhej

Ohnout sám sebe

Jen tvoř... prostě tvoř

 

Nesmrtelnost je má hra

Z Blaha jsem přišel

V Blahu jsem udržován

Do Blaha se navrátím

Tohle bys teď měl znát

Pokud ne, je to ostuda

Nasloucháš?

 

Michael Jackson v knize Dancing the Dream/Tanec jako sen (vydáno v roce 1992)

 

 

 

Earth Song - poslední píseň, kterou kdy Michael Jackson zazpíval

 - zkouška na This Is It, 24.6.2009, několik hodin před svou smrtí:

 

25. 6. 2009 odpoledne ve 14:26 Michael Jackson zemřel na akutní otravu sedativem Propofol. Bylo mu 50 let. Jeho smrt byla klasifikována jako zabití. Jeho osobní lékař Dr. Conrad Murray, který mu cca pět týdnů pomáhal s chronickou nespavostí, Michaelovi doma, za ne úplně jasných okolností, podal kombinaci silných sedativ včetně prostředku, který se smí používat pouze v nemocnicích a pod monitory, a nechal jej bez dozoru, aniž by zabezpečil jeho životní funkce. Na podzim roku 2011 byl odsouzen k maximální výši trestu odnětí svobody na 4 roky, ale po 2 letech byl předčasně propuštěn do domácího vězení.

 

 

Když Michael Jackson zemřel, přesně v 15:15 zkolabovala najednou sociální média Twitter, Wikipedia a AOL IM. Později padali i další webové stránky a po celé planetě byl zaznamenán rekordní počet telefonních hovorů. Twitter zaznamenal 5000 zpráv o Michaelu Jacksonovi během každé minuty.

 
 
         

 

“Když Michael zemřel, celý svět se zastavil. Zprávy byly přerušeny, doprava se zastavila, lidé opustili své domovy a šli do ulic, jako by je táhla nějaká neviditelná síla, nebo možná jen zoufalá potřeba podpory a vzájemnosti. Popadli papírové kartony a psali na ně vzkazy z lásky, a na místech, která navštívili, pokládali balonky a květiny. Mnozí zapalovali svíčky před zarámovanými obrázky ve svých pokojích, a celebrity, světoví vůdci a prostí lidé, ti všichni si vylévali svá srdce v šoku, nevíře a bolesti. Michael Jackson? Mrtvý... navždy pryč. Lidé oplakávali jeho smrt ve všech zemích a na všech kontinentech. Lidé se propojili tím, že ho postrádali, nezávisle na jejich rase, vyznání, sociálním statusu nebo etnickém původu. Takový je dopad, který měl Michael Jackson na svět.

 

(...) Volím laskavost, odpuštění, vyrovnanost a soucit, a nejvíce ze všeho volím vždy lásku. To mě naučil Michael.”

Sandra Sasvari

 

Lidé z celého světa truchlí pro Michaela Jacksona:


 

  <<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>> 
 

Pláč pro Michaela:

      <<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

Oblečení, ve kterém bylo uloženo tělo Michaela Jacksona:
 

 

 
             <<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>
 
 

Hrob Michaela Jacksona ve Forest Lawn:

 
 
 
          <<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>