O umění

 
 
 
"Někdo jako Michael Jackson se objeví doslova jen jednou za život. Překročí meze a myslím, že takoví lidé obětují svůj život, svůj osobní život pro umění. To Michael Jackson udělal – obětoval svůj život pro umění."

 Marc Anthony, zpěvák
 
 
 
"Když zažijeme znovu Michaelův tvůrčí přístup obnovíme své síly, získáme dúležité vědomí naděje a soustředíme se na to, co je důležité. S každou "návštěvou" Michaela, objevíme přidané vrstvy, které umožní bohatší zkušenosti. Naše spojení s Michaelem je vzájemné a založeno na lásce a soucitu. Od Michaelova - ´Scared of the Moon´ - chápeme, že sdílení příběhů a zážitků zlepšuje naše fyzické a duševní zdraví."
 
Profesor James Pennebaker University of Texas
 
 
 
"Miluju umění. Miluju ho až moc. Máma to o mně vždy věděla. Miluju malování, sochaření a všechny ty věci. Vždycky jsem dostával A (známku) z umění a z angličtiny. To byly dva předměty, kde jsem dostával A+. Neměl jsem moc normální školy bez soukromé učitelky, ale ty roky, co jsem měl, mě učitelé vždy dávali ostatním za příklad dobré angličtiny a dobrého vyprávění příběhu, protože jsme vždycky museli psát na stejné téma. Ale nutili mě chodit před tabuli - to jsem nesnášel - a číst moji povídku třídě a dostával jsem velký potlesk. Ne za to, kým jsem byl, ale protože se jim opravdu líbilo, co jsem napsal.
 
Měl jsem portfolio všech těchto věcí, protože jsem také umělec, a rád kreslím a maluju. A někdo mi to ukradl a to mi zlomilo srdce, protože jsem si to chtěl vždycky uchovat. Jednoho dne se to někde objeví, jsem realista, nejsem abstraktní.
 
Jsou lidé, do kterých jsem zamilovaný, totálně, zemřel bych pro ně. Miluji Michelangela. Miluji Charlieho Chaplina celým srdcem. Miluji Walta Disneyho. To jsou lidé, ze kterých šílím... to jsou mí lidé. Miluju velikány."

Michael Jackson
 
 
 

"Michael hodně miloval umění. Miloval malby, miloval vodovky. Dokonce i pastelky. A vždycky kreslil. Dokonce i když byl ve škole, kreslil obrázky a oni jednu jeho kresbu dali na přední stránku ročníkové knihy... Učil se sám. Měl talent. Víc toho o něm nemohu říct, jen že jeho otec, jeho otec byl také umělec. Miloval malování a kreslení. Tak myslím, že od něj něco pobral. Ale Michael měl přirozený talent."

Katherine Jackson, Michaelova matka

 


  

"Šel jsem do muzea v Paříži a přísahám ti, mí bodyguardi jsou svědky co se mi stalo, museli mě držet. Šíleně jsem se rozplakal a ta paní, co nás provázela, řekla: ´Co mu je?´ a oni řekli: ´To on je tak dojatý tím, co viděl´."

Michael Jackson
 
 
 

"Kurátor spojený s Louvrem líčil, jak Michael přišel se svými dětmi do renomovaného muzea v Paříži. Popsal, jak se ho (Michaela) hluboce dotkly jeho oblíbené umělecké práce, takže když stál před nimi, přivedly ho k slzám."

Constance Pierce, umělkyně

 

 

"Michael si vždycky našel čas, aby se podíval na památky. Když jsme zkoušeli v Liverpoolu, Michael najednou zkoušku zastavil, abychom se mohli podívat na nádherné mraky, které právě letěly okolo. To je celý Michael. Taky na celý den zavřeli Louvre v Paříži, když tam chtěl jít Michael a s ním my všichni ostatní. V Římě pro něj Franco Zeffirelli uspořádal velkou party. Najednou Zeffirelli nemohl najít Michaela. Podíval se všude a nakonec jej našel v pokoji se skupinkou malých dětí v pyžamech, jak si tam hrají. On je nejpřirozenější a nejmilejší člověk, jakého jsem poznal."

Seth Riggs, Michaelův hlasový trenér

 

 

"Rád kreslím - tužkou, tuší - miluju umění. Když jsem na turné a chodím do muzeí v Holandsku, Německu nebo Anglii - znáte ty obrovské obrazy? - Jsem prostě uchvácen. Nenapadlo by vás, že malíř může něco takového vytvořit. Můžu se dívat na nějakou sochu nebo malbu a naprosto se v tom ztratit. Stojím, dívám se a stanu se součástí scenérie. Může to vyloudit slzy, může se tě to hodně dotknout. Víš, myslím, že tam by měl herec nebo umělec být - dotknout se té pravdy uvnitř člověka. Dotknout se té reality tak moc, že se stane součástí toho, co děláš a můžeš je vzít kamkoliv chceš. Jsi šťastný, oni jsou šťastní. Ať jsou lidské emoce jakékoli, jsou právě tady s tebou. Miluju realismus. Nemám rád umělotiny. Hluboko uvnitř jsme všichni stejní. Všichni máme stejné emoce a proto film jako E.T. působí na všechny. Kdo nechce létat jako Peter Pan? Kdo nechce létat s nějakou kouzelnou bytostí z jiného vesmíru a být jejím přítelem? Steven šel přímo k srdci. Ví to - v případě pochybností jdi k srdci..."

Michael Jackson

 

 

 

"Můj manžel (Howard Bloom) byl právě najatý, aby Michaelovi dělal reklamu – zejména na Victory Tour v roce 1984. Když vcházel do místnosti, kde měl být Michaelovi představen, Michael se zrovna chystal shlédnout umělecký návrh na obal alba. Vzpomínám na Howardův popis Michaelovi reakce, když zahlédl první kousek práce. Byla takováhle: ´Oooo (rýmuje se s ‘you') ..... Oh, oh, oh, oooooo, oooo, ooohhhh” s přídavkem trocha vzdechů a sténání jako u člověka, který má orgasmus. A to byl odkrytý teprve kousek vystaveného umění...´

Jako to vysvětluje Howard, ´Mohli jste cítit, že Michael v každém coulu vidí nekonečno.´"

Příhoda z roku 1984 

 

 

"Jsem zavázán svému umění. Věřím, že veškeré umění má za základní cíl jednotu mezi materiálním a duchovním, lidským a božským. Věřím, že právě to je důvod pro existenci umění a toho, co dělám. Jsem šťastný, že jsem nástroj, skze který proudí hudba. 

 

Hluboko uvnitř cítím, že tento svět, ve kterém žijeme, je skutečně velký, obrovský monumentální symfonický orchestr. Věřím, že ve své prvotní formě celého stvoření je zvuk a to ne pouze náhodný zvuk, ale hudba. Slyšeli jste výraz ´hudba sfér´? No, to je velmi doslovná fráze. V evangeliích se píše: ´A Bůh stvořil člověka z prachu země a vdechl do něj dech života a člověk se stal žijící duší.´ Ten dech života je pro mne hudba života a ta prostupuje každičké vlákno stvoření.

 

V jednom kousku na albu Dangerous říkám: ´Život písní věků, pulzující v mé krvi, tančí v rytmu přílivu a odlivu´. To je velmi doslovné prohlášení, protože stejný zázrak intervalů a biologických rytmů, které se ozývají z architektury mé DNA, řídí také pohyb hvězd. Stejná hudba upravuje rytmus ročních období, tep našich srdcí, migraci ptáků, odliv a příliv oceánů, cykly růstu, vývoj a rozpad. Je to hudba, rytmus. A mým cílem v životě je dát světu to, co mi bylo dáno: extázy božské jednoty skrze mou hudbu a můj tanec. To je můj cíl, to je proč jsem tady."

 

"Umění a hudba jsou věčné. Stejně, jako přehračuje hranice kultur, ať už ve slovech nebo obrazech, má umění sílu vyjádřit sny generací. Tato síla by měla být opatrována, měli bychom se o ní dělit, a především usilovat o to, aby byla užitečná."

 Michael Jackson  

 

 

 

"Člověk si přeje, aby se ho dotkla pravda a aby ji mohl interpretovat tak, že bude schopen vyjádřit, co cítí a prožívá, ať už je to beznaděj nebo radost - a vyjádřit to způsobem, který přidá životu další smysl a dotkne se snad i ostatních. To je umění ve své nejvyšší podobě. Tyhle momenty osvícení jsou důvodem, pro co žiji."

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream (Tanec jako sen)

 

 

  

Komentáře: O umění

Datum: 19.11.2016

Vložil: Zdenička Píchová

Titulek: RADA KRESLÍM

AHOJ ja rada takykreslím baví mě nejvíc kreslit michaela...
davam do toho celí srdce a když se to pokazí,tak se mužu
zbláznit.

Datum: 25.10.2016

Vložil: kristýna

Titulek: byl skvělý člověk

michael jackson pomahal detem aby se měly líp a byli štane spokojene a děkovaly mu tak že mu namalovaly obraz květin ve vaze a on měl radost a moc děkoval jim za obraz a květiny do ruky kteremu podaly a davaly a byl spokojený a to je vše a byl rozumný a modry člověk který měl rad děti daval jim rdost

Datum: 16.05.2012

Vložil: erik

Titulek: umeni

take miluji umeni jsi jediny zpevak a tanecnik ktery me zmenil mam te moc rad michaeli jacksone

Datum: 04.03.2014

Vložil: Katrin

Titulek: Re: umeni

Bude mi 14, taky umím malovat, zpívat a podle spolužaček taky nejsem úplný dřevo, dokážu uměním vyjádřit svoje pocity (např. když mi minulý rok umřela prababička, tak jsem si v pokoji plačící zpívala Happy Day abych si zvedla náladu a dívala se k nebi nebo musím při poslouchání mp3 některý písničky přeskakovat, protože cítím tu energii z např. Dirty Diana a pak to moc prožívám, fakt moc a je to trapný) a učitelka taky předvádí moje slohy třídě, ale vím, že nikdy k umění nebudu mít tak rozvinutý a velký vztah a já sama nebudu tak rozvinutá v umění. Nikdo nebude takový jako Michael Jackson. Minimálně by mu scházela originalita. Jestli je všechno na týhle webovce pravda, tak toho anděla drželi u pozemského bytí jen ty ženský...

Přidat nový příspěvek