Dokument Leaving Neverland 2019

Začátkem roku 2019 odvysílala televizní společnost HBO čtyřhodinový "dokument", resp. jde spíše o jednostrannou emocionální výpověď dvou mužů - Wada Robsona a Jamese Safechucka, jež měl v jejich dětství MJ údajně zneužívat.

Režisér Dan Reed poškodil standard solidní novinářské práce, protože nejenže neposkytl možnost promluvit nikomu jinému, ale ani neuvedl některé podstatné skutečnosti, které naprosto odporují prezentovanému jednostrannému obrazu. V dokumentu používá emocionálně podbarvené prvky, které silně působí na lidskou psychiku a nedají člověku příliš prostoru pro nezaujatost.

Údajné oběti přišli se svým obviněním až několik let po Jacksonově smrti, poté, co ho celá léta hájili a ve chvíli, kdy byli ve finanční nouzi a měli možnost získat velice vysokou částku pěněz. Oba muži dříve pevně tvrdili, a to dokonce i pod přísahou u soudu,  že jejich přátelství s MJ nebylo nikdy jakkoli nevhodné či sexuální. Nyní Robson i Safechuck své výpovědi před konečnou verzí dokumentu několikrát pozměnili, protiřečili si a prokazatelně lhali. Robson se dříve sám nazval "Mistr podvodu." Teď tvrdí, že a) jejich vzpomínky byly potlačeny, b) bylo jim vyhrožováno, c) uvědomili si, že se o zneužívání opravdu jednalo. Během vysílání dokumentu v různých zemích je tento film krácen o desítky minut, podle toho, jak v něm různí lidé nachází nesrovnalosti a prezentují je přes sociální sítě. 

Zde je nutno poznamenat, že Michael Jackson byl prokazatelně heterosexuální, přitahovaly ho pouze dospělé ženy. Důvody, proč se MJ obklopoval dětmi, pochopíte třeba zde: www.michaeljacksonforever.cz/o-detech/

 

Wade Robson se s Michaelem Jacksonem poprvé setkal v pěti letech během turné v Austrálli, kde byl jako dětský tanečník na pódiu při koncertě. Tím by jeho přítomnost v životě MJ skončila, nebýt Wadeovy matky, která se snažila s MJ zůstat v kontaktu a dokonce se za ním vypravila do Ameriky, když bylo Waseovi 9 nebo 10 let. Zde je interview s Wadeovou matkou Joy z roku 2011, kde vypráví o tom, proč jeli do USA a jak pracovali na Wadeově kariéře: www.youtube.com/watch?v=gJ6mAfn8NJg.

MJ se s Wadem a jeho rodinou několikrát setkal, přičemž tato setkání byla vždy iniciována chlapcovou matkou. MJ tak Wade Robsona zařadil do několik svých videí. Na snímku vlevo je malý Wade s Michaelem a jeho neteří Brandi (dcera Michaelova bratra Jackieho). O Brandi Jackson není v dokumentu Leaving Neverland ani zmínka, přestože byla součástí Wadova života. 

 

Brandi a Wade spolu totiž více než 7 let chodili. Wade Robson v dokumentu tvrdí, že ho MJ učil nemít rád ženy, ale přitom to byl to právě Michael Jackson, který dal Brandi a Wada dohromady, protože Wade měl o Brandi zájem a tak MJ uspořád setkání jejich rodin, aby se mohli poznat. Wade a Brandi spolu chodili od svých asi 12 let. Byla to klasická dětská láska, kdy se drželi za ruce, chodili na filmy a povídali si. Takže v době, kdy měl mít Wade vztah s Michaelem, ve skutečnost Wade chodil s jeho netěří. Wade a Brandi spolu začali sexuálně žít až když bylo Brandi přibližně 18 let. Brzy poté však zjistila, že ji Wade podváděl z různými dívkami, mezi nimi také s Britney Spears, která se kvůli tomu rozešla s Justinem Timberlakem (a ten o tom napsal píseň "Cry Me a River") - byl to tehdy na počátku milénia velký skandál). 

 

 

Wade Robson Michaela Jacksona veřejně obhajoval po dobu 20 let, byl prvním svědkem obhajoby u Michaelova soudu v roce 2005, kam byl pozván MJ, aby promluvil o svém vztahu k němu. twitter.com/i/status/1106634128202567682 Jako dospělý člověk a pod přísahou opět MJ pouze hájil - zde je záznam celé jeho výpověďi: www.mjfacts.com/wade-robson-testimony/). Wade se účastnil různých událostí oslavujících Michaelův život a tvorbu (vše k nalezení na YouTube, např zde: www.youtube.com/watch?v=ZqubEuZmLfM včetně jeho krátkého filmu "Within" www.youtube.com/watch?v=LQCkcXfH-CE, jehož část natočil v roce 2007 v Neverlandu, za což v závěrečných titulcích děkuje MJ - za možnost "natáčet na jeho posvátné půdě"). 

 

V roce 2009 napsal na Michaela Jacksona tuto chválu:

"Michael Jackson změnil svět a osobně můj život navždy. Je důvodem, proč tančím, důvodem, proč dělám hudbu, a jeden z hlavních důvodů, proč věřím v čistou dobrotu lidstva. Byl mým blízkým přítelem po 20 let. Jeho hudba, jeho pohyb, jeho osobní slova inspirace a povzbuzení a jeho bezpodmínečná láska ve mně  budou žít navždy. Bude mi bezmezně chybět, ale vím, že je nyní v klidu a okouzluje nebesa melodií a moonwalkem."

 

Robson mnoho let využíval svou historii s Michaelem Jacksonem, aby pokročil ve své kariéře tanečníka. Po Michaelově smrti Robson aktivně dva roky hledal projekty spojené s MJ a snažil se na nich pracovat. V roce 2011 byl Wade Robson odmítnut jako choreograf show Cirque du Soleil na počest Michaela Jacksona (o tu práci velmi stál, což dokazuje jeho email z 21.5.2011, který společnosti poslal leavingneverlandfacts.com/wade-robson-email-to-cirque-du-soleil-on-5-21-2011/). V té době měl prokazatelné finanční potíže a nervově se zhroutil. Toto zhroucení bylo dle jeho vlastních slov vyvoláno obsedantním hledáním úspěchu. Jeho kariéra ale začala rozpadat. Zde je možno 

Za velmi slušnou sumu prodal v aukci věci, které dostal od Michaela Jacksona (chtěl tak udělat anonymně) - potvrzeno aukční síní Julien Auctions (foto vpravo), ale v tv dokumentu tyto věci manifestativně spálí - jedná se např o bundu nebo rukavice, ale falešné, originály už byly prodané. 

Navštěvoval terapii, načež začal poukazovat na své potlačené vzpomínky a přišel s obviněním o obtěžování. Pokusil se o obtěžování Michaelem Jacksonem napsat knihu, ale nebyl o ní zájem. V hrubé verzi této knihy Wade popisuje sám sebe jako "Mistra podvodu." 

V roce 2013 Wade Robson podal občanskoprávní žalobu / pohledávku věřitele ve výši neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů (!!!). Nejprve ji podal pod pečeť (postup umožňující, aby se citlivé nebo důvěrné informace podávaly soudu, aniž by se staly předmětem veřejného záznamu), v naději na dosažení finančního vyrovnání se správci majetku Michaela Jacksona (MJ Estate).

Soudce nejdříve rozhodl, že Jacksonova společnost nebyla zodpovědná za případné akce Jacksona, ale nerozhodl o důvěryhodnosti obviňujících. Robson byl však opakovaně přistižen při lži, mapř. že s nikým, kromě právníků písemně nekomunikoval o svém obvinění, ale přitom se na toto téma snažil vydat knihu. Následně soudce shledal, že jedna z Robsonových lží byla tak neuvěřitelná, že nevzal v úvahu Robsonovo přísežné prohlášení a vyjádřil se, že žádný racionální vyšetřovatel by nemohl uvěřit Robsonovým přísahám.

Během Robsonovy žaloby proti správcům Jacksonova majetku, bylo Robsonovi soudem nařízeno, aby předložil všechny dokumenty o písemné komunikaci s kýmkoli o jeho údajném zneužití. V jednom e-mailu se ptá své matky na více než 20 různých otázek, včetně konkrétních podrobností o jeho interakci s Jacksonem. Některé z nich zahrnovaly:„ Můžeš mi vysvětlit vše, na co si vzpomínáš u první noci v Neverlandu? Co se stalo, když jsme tam přijeli a co jsme dělali? A jaký byl první víkend v Neverlandu?"

Navzdory tomu, že v dokumentu Leaving Neverland vypráví podrobný příběh své první noci v Neverlandu, jako by to byla jeho vlastní vzpomínka, v jeho výpovědi, Robson přiznal, že nevěděl, jestli jeho vzpomínka na tu noc přišla z jeho vlastních vzpomínánek, nebo mu to někdo řekl.

Další část emailu, kde se Wade matky dotazuje, jak probíhal výlet do Neverlandu a do Grand Canyonu, jak dlouho byl s Michaelem sám. Ona mu odpovídá, že má napsaných několik verzí: 

Robson v dokumentu říká, že Neverland navštívil stokrát a pokaždé tam byl obtěžován. U soudu vypověděl, že byl v Neverlandu 14x a Michaela tam zastihl pouze 4x.

 

V květnu 2014 se k Robsonově obvinění přidal James Safechuck (na obr. vlevo s rodiči v roce 1996 při natáčení Jacksonovy písně "Is It Scary", a o dva roky dříve nese deštník jako Jacksonův pomocník v době, kdy byl MJ ženatý s Lisou. Jame tvrdí, že s ním MJ přerušil kontakt na začátku puberty, ale na těchto fotkách je mu 16 nebo 17let). Tvrdil, že Robsonova výpověď mu pomohla uvědomit si, že i on byl obtěžovaný. Poměrně krátkou dobu předtím ale vehementně tvrdil, že mu Michael Jackson nikdy nic neprovedl a Robsonovo obvinění je směšné.

Před podáním žaloby na správce majetku Michaela Jacksona Safechuckova rodina zbankrotovala a dlužila 840,086 dolarů (=téměř 22 milionů korun) youtu.be/T_CL5VpNKWU . Na Jamese Safechucka a jeho otce byla podána žaloba: www.courtlistener.com/docket/4150192/1/lorenn-anderson-v-seasue-inc/

Proč a jak byla soudem zamínuta civilní žaloba Jamese Safechucka proti Michael Jackson´s Estate: youtu.be/Z4AvL2Ev6g8 (velmi informativní video v angličtině)

V dokumentu Leaving Neverland je výpověď Jamesovy matky, která říká, že když MJ v roce 2009 zemřel, tak byla šťastná a tancovala, protože věděla, že už nikdy neublíží žádnému dítěti. Zvláštní je, že obtěžování, o kterém údajně věděla od roku 2005, tedy od roku, kdy se konal soud s MJ, nikdy nikde nenahlásila. Její syn James však v jiném dokumentu vypověděl, že si uvědomil, že byl Jacksonem obtěžován, až v roce 2013

 

Oba muži najali stejného právníka, podali občanskoprávní žalobu a od správců pozůstalosti Michaela Jacksona žádali stovky milionů dolarů (!!!) "odškodného".

 

V roce 2017 byla soudcem Mitchellem L. Beckloffem tato žaloba zamítnuta. Robson a Safechuck tak teď na výdajích dluží Správcům pozůstalosti Michaela Jacksona více než 100 000 dolarů.

 

V TV dokumentu je použitý fotomaterál týkající se dalšího dítěte, Bretta Barnese, který se s MJ celý život přátelil. Ten si ovšem stojí za tím, že mu MJ nikdy neublížil, ale byl to dobrý přítel jeho i celé rodiny. Tyto informace a své rozhořčení nad celou cituací vyjádřil v dopise adresovanému stanici HBO:

Bloger TSCM zveřejnil informáci, že podobný rozhovor, který udělali Robson a Safechuck, existoval už v roce 1994. Tehdy šlo o kanadského chlapce, kterého lovila jako fiktivní oběť novinářka a konspirátorka Diane Dimond. Chlapec, jehož identita není dodnes známa, poskytl hodiny fiktivních výpovědí detailných obvinění. Počas vyšetřování se ale přiznal, že si všechno vymyslel, protože mu to bulvár zaplatil. Byla to právě Diane Dimond a spisovatel Victor Gutierrez (člen americké společnosti NAMBLA a autor smyšlené knihy plné pedofilních fantazií "Michael Jackson was my lover", kvůli které ho Michael Jackson zažaloval a žalobu vyhrál - Viktor Gutierrez mu měl na výdajích zaplatit 2,7 milionů dolarů, ty ale MJ nikdy neviděl, protož Gutierrez vyhlásil bankrot a odjel do Chile), který ho našel a spolu sa snažili ukázat ho jako mediální oběť (!) Z knihy Victora Gutierreze se nyní James Safechuck inspiroval i údajnou svatbou mezi ním a MJ. 

 

V dokumentu však ani časově a místně nesedí velmi mnoho věcí (detaily doplňuji) a zároveň nepodává jediný věcný důkaz.

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

twitter.com/MJJRepository/status/1097630445271949314

 

www.damienshields.com/what-the-media-refuses-to-tell-you/?fbclid=IwAR0wFwvwvEfCgCAbo7YA7XiKh3c0GWblWqz6izO_5g-yr5kttJSclkKLNH4

 

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

John Ziegler

Co kdybych vám řekl, že žena jménem Brandi Jackson, která je blízká příbuzná Michaela Jacksona, přiznává, že měla dlohodobý vztah s Wadem Robsonem, jedním ze dvou mužů, kteří v dokumentu HBO obviňují Michaela Jacksona z toho, že ho sedm let zneužíval? A co kdybych vám řekl, že klíčovou částí tohoto příběhu je to, že tento Wade Robson jí podváděl, mimo jiné, s Britney Spears, což zapříčinilo konec romance popové hvězdy s Justinem Timberlakem?

Už jenom z těchto pár informací (které jsou skutečně pouze špičkou ledovce), byste si pomysleli, že po takovém příběhu bude extrémně vysoká poptávka na všech hlavních televizních sítích. Sérií bizarních okolností, které zahrnují zřejmou averzi televizních stanic nechat i vysoce důvěryhodnou osobu zpochybnit pravdivost tvrzení ohledně sexuálního zneužívání (především tu posvěcenou Oprah), se to jaksi ještě nestalo.

Místo toho byl od odvysílání extrémně kontroverzního "dokumentu" první rozsáhlý rozhovor s Michael Jacksonovou 37 letou neteří Brandi Jackson udělán se mnou pro můj skromný podcast. Viděl jsem jí udělat velice přesvědčivý rozhovor ještě předtím, než byl film odvysílán, a byl jsem překvapený, že HBO nebylo alespoň trochu férové v tom, že by jí dalo možnost její perspektivy na film, a nevysvětlitelně, ani nezmínilo její stěžejní roli v Robsonově příběhu (mám tušení, že Robson existenci Brandi režisérovi fimlu Danu Reedovi zatajil, a že Reed, který se chytnul scénáře, nepodnikl žádný vlastní hlubší průzkum).

Vzhedem k tomu, že Brandi žije poblíž mého bydliště v Jiřní Kalifornii, zeptal jsems e jí, zda bychom se mohli sejít a udělat hloubkový rozhovor. Důvod mého zájmu byl ten, že, nehledě na to, zda Michael Jackson byl nebo nebyl sexuální agresor dětí, "Leaving Neverland" se mi zdál být extrémně nedostatečný, co se týče základní dokumentární etiky, a že se v Robsonově vyprávění zdálo být několik mezer.

Poté, co jsem ten film vidět, jsem byl velice otevřený myšlence, že Michael Jackson byl skutečně pedofil, ale také, že "Leaving Neverland" může mít alespoň polovinu příběhu velice chybnou. Bylo zcela jasné, že Brandi, která s Robsonem chodila během celého jejího dospívání, s ním měla zcela jedinečnou zkušenost, což by samozřejmě mohlo vnést světlo do toho, co se tady děje. Když jsme se v pátek odpoledne (8.3.2019) sešli v sídle rodiny Michaela Jacksona, měl jsem radost, že souhlasila s tím, že mi poví svůj fascinující příběh.

Rozhovor, který trval přibližně hodinu, byl na mnoha úrovních neobyčejný a měl příliš mnoho zlatých hřebů, na to je všechny vyjmenovat. Tady je hodina neupravenného rozhovoru v mém nejnovějším podcastu World According to Zig:

 

 

Podle mého nározu, pokud budete rozhovor poslouchat s otevřenou myslí, bude Brandina důvěryhodnost mluvit za vše. Stále zde budou lidé, kteří budou věřit verzi Robsona, ale není pochyb, že Brandino vyprávění dává celkově mnohem větší smysl. Ale znovu, primární otázka zde je, proč byla její existence v "Leaving Neverland" cenzurována a proč s ní o tom žádná televize neudělala rozhovor?!

 

Potom jsem udělal rozhovor s Tajem Jacksonem, 45-letým synovcem Michaela Jacksona, který byl sám obětí zneužívání (příbuzným jménem Chuck), a který je v Jacksonově rodině hlavní kontaktní osobou v reakci na film. Byl snaha odpovědět na otázky o filmu a také mnoho dalších (včetně těch, které obklopují druhého žalujícího, Jamese Safechucka, o kterém si myslí, že nakonec vše odvolá). Mluvili jsme spolu v sobotu více než hodinu, a zde je opět neupravovaná konverzace:

 

 

Samozřejmě si můžete udělat vlastní závěry, ale nabádám vás k tomu, abyste je alespoň vyslechli. Fakt, že to média ještě neudělala, je jak dramatické zanedbání jejich povinnosti dbát o alespoň základní férovost a pravdu, jako i známka toho, že se pro jednou opět hnali za falešným soudem příběhu hlavních zpráv.

Na základě mého hloubšího výzkumu filmu "Leaving Neverland", film není jen hrubě nespravedlivý, ale je pravděpodobné, že není pravdivý.

John Ziegler je senior fejetonista pro Mediaite. Každý týden hostí podcast, který se zaměřuje na novou problematiku médií, a je také dokumentárním filmařem. Můžete ho sledovat na Twitteru jako @ZigManFreud  nebo mu napsat email na johnz@mediaite.com

Názory v článku patří autorovi. 

 

<<<<ஜ۩۞۩ஜ>>>>

 

Neděli 10.3.2019 potom vyzval Michaelův synovec TJ Jackson média, aby se odvážila kontaktovat jeho sestřenici Brandi a udělat s ní rozhovor:

 

 
Michaela Jacksona se veřejně zastali někteří jeho přátelé. Zde je dopis od německé rodiny, se kterou se MJ dlouhou dobu přátelil.

Otevřený dopis od rodiny Schleiterových


Ahoj, jsme Franziska, Anton, Marlies a Wolfgang – bratr, sestra a naši rodiče. Od našeho dětství jsme byli blízkými přáteli Michaela Jacksona. To, co se chystáme říci, vychází z velké lásky a vděčnosti. Pokud toto chcete citovat, nevytrhávjte to prosím z kontextu a vždy přidávejte k odkaz na tuto stránku. Nebudeme dávat žádné rozhovory pro tisk. Děkujeme za pochopení. Toto je vše, co chceme říci:

 

04.03.2019

CO JE MOC, TO JE MOC.

V roce 1995 jsme se v německé televizní show poprvé setkali s Michaelem. Ten den se stalo něco, co jsme si nikdy nemohli představit ani v našich nejdivočejších snech. Byl to začátek jedinečného přátelství. Přátelství tak normálního, ale přitom tak neobvyklého a magického. Jeden den, který pokračoval až do posledního dne života Michaela a bude pokračovat navždy v našich srdcích.

Od počátku jsme věděli, že to, co jsme měli privilegium zažít, byl poklad, který stojí za to chránit. Zvláště pokud jde o svět, v němž žijeme, s médii, která chtějí vymýšlet příběhy, které prodávají, spíše než hledat pravdu a lidi, kteří chtějí číst šokující titulky spíše než poznat pravdu.
 
V průběhu let nám bylo nabídnuto více než čtvrt milionu eur za rozhovory, ale žádné peníze na světě by nikdy nemohly materializovat hodnotu, která by vynikla nad hodnotou našich vzpomínek s Michaelem. To je důvod, proč jsme nikdy veřejně nehovořili o našem přátelství.

Naši mysl v nedávné době něco změnilo. Naprosto šokující zpráva o novém dokumentu, který by Michaela opět představil jako dětského prznitele. Dokonce i psaní této věty a uvedení jeho jména a tohoto slova dohromady, nám způsobuje, že se nám zvedá žaludek. Michael se vůči nám nikdy nechoval nevhodně a nebyli jsme ani svědky takového chování k nikomu jinému, ani jsme neměli jakékoli podezření. 

V minulosti jsme byli rozlobení kvůli tomu, jak se s Michaelem veřejně zacházelo, ale mlčeli jsme - doufali jsme, že pravda poběží maraton a ochrání Michaela a jeho soukromí.

A měli jsme dobrý důvod, abychom byli naštvaní, například tehdy, když byl Antonv německém bulváru falešně vylíčen tak, jako že má homosexuální vztah s Michaelem. Z první ruky jsme byli svědky toho, jak špatná mohou být média a jak vytváří nejstrašnější lži jen proto, aby měla příběh. Když náš otec odmítl promluvit po telefonu na dotazy novináře, vytiskli to jako ´Otec odmítá bránit Michaela´. Bohužel skandály se prodávají mnohem lépe než cokoli jiného.

Když jsme s Michaelem strávili spoustu času, zažili jsme jejich dvojí tvář více než jednou. Když byl Michael v místnosti, působili jako nejvíce okouzlující, zdánlivě s dobrými úmysly, ale jakmile se otočil, začali být hrubí a vy jste mohli cítit, že jejich záměry nebyly tak dobré. Před námi se nestarali o skutečnou tvář. Byli jsme v pozadí pouze jako plachá německá rodina, které nestojí za to věnovat pozornost. Ale pozorovali jsme, a pomalu, ale jistě, jsme se začali zajímat o často obtížný svět, ve kterém žije Michael. Byl to svět, ve kterém bylo tak těžké důvěřovat...

A přesto byl Michael laskavý ke všem, se kterými se setkal, a velmi silně věřil v dobro. Někteří by to nazývali naivita, pro nás to byl jen jeden z jeho charakteristických rysů, kvůli kterému jsme k němu vzhlíželi. Poskytnout všem šanci, je opravdu pozoruhodné. A pro nás je smutnější vědět, že mnoho z nich to přijalo a stále z toho těží.

Když jsme byli poblíž Michaela, uvědomili jsme si, že každý z něho chce něco získat. Často jsme přemýšleli, proč nás nechal v kruhu důvěryhodných přátel. Nyní chápeme, že to bylo možná pro to, že jsme od něho nechtěli nic a prostě jsme si spolu rozuměli. Když se nabídl, že zaplatí za naše vzdělání, naši rodiče odmítli, protože to byl příliš veliký dar. Nebylo to pro nás nic, o čem bychom museli přemýšlet, ale když se na to podíváme zpětně, bylo to něco, co Michael často nezažil.

Ti, kdo chtěli kus jeho slávy nebo jeho peníze, se nestarali o Michaela jako o člověka nebo o jeho laskavé srdce a povznášející ducha. Je to opravdu škoda a nám je jixh skoro líto, protože, zaslepení penězi, si zřejmě neuvědomili, že mají tu čest setkat se s tak jedinečným člověkem, jaký se na světě objeví jen každé druhé století. Jeho hudba, jeho poselství, jeho tvůrčí a geniální mysl byla skutečně jediná svého druhu.

Zatímco naše přátelství s Michaelem bylo velmi normální, v tom smyslu, že jsme mluvili po telefonu, chodili do kina stejně jako kamarádi, bylo také kouzelné v tom smyslu, že Michael měl podmanivou vřelost. V jeho blízkosti jste se okamžitě cítili pohodlně a bezpečně. Byla to jeden z nejpokornějších lidí, se kterými jsme se kdy setkali, a vždy dával blaho ostatních před své vlastní. Nikdy jsme ani trochu nepochybovali o jeho čistém srdci a záměrech, což také vedlo naše rodiče, aby nám umožnili cestovat s Michaelem.

Ačkoli se dnes ozýváme, stále chceme chránit a respektovat své osobní příběhy. Co však můžeme říci, je, že pokaždé, kdy jsme se museli s Michaelem rozloučit, jsme všichni plakali, protože jsme věděli, jak moc nám bude chybět. Čas, který jsme spolu strávili, byl nejúžasnější. A zatímco byl Michael vždycky dobrý ve vodních bitvách - byl také skvělým učitelem, který nás učil o životě a podělil se o své neuvěřitelné znalosti. Můžeme si vzpomenout, jak vzrušeně nám vyprávěl o bratrech Wrightových, když zjistil, že jsme o nich nikdy neslyšeli. Dal nám knihy a filmy s příběhy, žze kterých jsme se mohli učit a dychtivě rozvíjel náš talent.

Chápeme, že náš příběh je pouze malým dílem skládačky pro ty, kteří stále pochybují, v co věřit u Michaela Jacksona. Ty, kteří jsou stále na pochybách o jeho nevinnosti, žádáme, aby si prostě sami našli informace. A jestliže fakt, že Michael si během soudu v roce 2005 musel projít veškerý představitelný útok na své soukromí a přesto byl SHLEDÁN NEVINNÝM VE VŠECH BODECH OBŽALOBY, pokud pro vás tenhle fakt stále není dostatečný, potom můžete alespoň poslouchat jeho hudbu.
 
Během let jsme byli při setkání s mnoha jeho fanoušky ohromeni, kolik jich ho pochopilo jako člověka, i když se s ním osobně nesetkali. Michael a jeho fanoušci měli své vlastní jedinečné přátelství. On jim věřil a není divu, že oni nadále věří jeho dobrému srdci. Jednoduše naslouchali jeho písním a jeho slovům. Pokud budete poslouchat pozorně, uslyšíte všechny příběhy a pochopíte, jaký člověk to byl Pochopíte, že jeho současným úkolem na zemi nebylo pouze přinést štěstí ve formě melodie a rytmu, ale také změnit svět k lepšímu. 
 
Ach, jak snadno nás mohl inspirovat k tomu, abychom byli těmi nejlepšími, jakými můžeme být, a projevovali druhým více lásky a respektu. Ale lidé se rozhodli lhát a zastřít veškerou velkolepost, kterou tento muž přinesl. Co je moc, to je moc.
 
Dnes mluvíme za Michaela, protože si zaslouží lepší zacházení a protože byl tím nejlepším přítelem, jakého jsme si vůbec mohli představit.
 
Today we speak up for Michael because he deserves better and because he was the best friend we could have ever imagined.
 
Anton a Franziska a naše rodiče Marlies a Wolfgang
 

Email : contact@schleiter-family.com
 
 
Odkaz: