Jeho duše a jeho poslání

 

"Nikdy jsem neviděl nikoho jako Michael. Je to dojemné dítě hvězd."

Steven Spielberg, režisér

 

Ahoj, chci jen napsat pár slov. Je pravda, že jsem vždy poslouchal spíš jinou hudbu, spíš asi složitější nebo nekomerční... Ale vždy mě jaksi přitahovala Majklova hudba a nyní jsem se o jeho tvorbu začal více zajímat, hlavně ale o něj jako o člověka. Byl jsem mile překvapen, i když jsem to určitě tušil a cítil, proč mě tak přitahuje... Je to opravdový Človek, vyspělá duše... texty citlivé a lidsky hodně vysoko. Přináší poselství lidstvu a dělá to silně, protože společnost to tak potřebovala, opravdu, mám ho hrozně rád jako člověka. Je ztělesněním lásky, a láska z něj tryská... (...)

Pár dnů se mi neustále vracel v myšlenkách, chvílemi se mi zdálo až nezdravě... Tak jsem se snažil nějak to všechno koncentrovat na ty podstatné věci, abych náhodou na sebe "nebral" jeho život … jak já to někdy umím. A tak mi jako základ zcela přirozeně vyplynuly myšlenky bratrství, tolerance, a taky láskyplné lidskosti, tak jak ji on vyjadřuje svým životem...

Vnímám ho jako celek a už bych ho nedokázal rozdělit na hudebníka a člověka – osobnost... myslím, že právě v tom je jeho síla... jeho hudba, texty, jednání, psaná slova, zkrátka jeho vyjádření (pochopení) života, svého údělu... to vše vytváří jeho užasného Ducha a to mě nejvíc zajímá, a pozoruju tam právě nesmírnou sílu, vyzařování, ze kterého se můžou všichni učit, a přál bych si aby to co nejvíce lidí uvidělo a přijmulo tento dar jeho vnitřní krásy ...a právě v tom je pro mě přínosem, ze kterého se nemusím vracet na zem, ale právě tím dodávám síly svému základu, čili materiál který tam dám a on tam zůstane... můžu se na něj postavit, a odtud vidím zase trošku jiný odstín životní krásy, ale je v něm láska, takže je pravdivý.

Je otevřenou studnicí pro lidstvo... a místo aby každý nabral kolik jen potřebuje, tak se po něm mnozí často šlapou... to k tomu ale v dnešní době patří... lidi tomu ještě nedospěli, ale je na tom úžasný, že tu je a tohle dělá... stačí jen otevřít oči“

Michal, české MJ fórum (2008)

 

 

"Vím s naprostou jistotou, že je to muž, který by nikdy neudělal nic, co by komukoliv ublížilo. Sám byl hodně jako dítě. Byl to nejmilejší, nejslušnější a nejduchovnější člověk, s jakým jsem měl to potěšení strávit nějaký čas. Věnoval jsem mu jednu ze svých knih. Když se podíváte na jeho obrovský talent a závazek, že musí ukončit světový hlad - například, v 80. a 90. letech 20. století byl s písní "We Are The World" osobně zodpovědný za snížení počtu k smrti hladovějících lidí na této planetě o polovinu. A neměl z toho žádné peníze... Byla to nádherná, nádherná bytost - někdo, kdo se zapíše do historie jako jeden z největších umělců vůbec, ale nad tím vším to byl skvělý člověk. Těch pět dnů, které jsem s ním v roce 1991 strávil, mě utvrdilo v přesvědčení, že to byl transcendentví bytost, která neměla pouze enormní talent, ale také srdce velké jako obloha.

Dr. Wayne Dyer (rozhovor v radiu, červenec 2009)

 

"Vedl ho Bůh... Byl to posel... jeden z těch laskavých lidí, kteří žili na tomhle světě."

Frank Cascio

 

 

"Michaelovo poslání je rychle patrné pro ty, kteří si najdou chvilku, aby se dívali hlouběji. Chtěl uzdravit svět, ukázat lásku každému, kdo vstoupil na jeho cestu, stejně jako těm, jejichž cesty z nějakého důvodu překřížil a jak sám prohlásil, nadále milovat a pomáhat lidem tak, jak řekl Ježíš.

Michael byl hluboce věřící křesťan a věřil, že soukromé dobročinné skutky jsou považovány za ctnostné pouze tehdy, pokud nejsou dělány tak, aby je ostatní obdivovali. Měli bychom si připomenout Matouše 6:01, když Ježíš říká: ´Dávejte pozor, abyste nekonali činy spravedlnosti před lidmi, aby vás neviděli. Pokud tak učiníte, nebudete mít žádnou odměnu od svého Otce v nebesích.´

Michael, řízen svou vírou, stál opravdově na těchto biblických principech. Proto většinou rozdával v tajnosti, bez kamer a novinářů a mimochodem, to je důvod, proč tak málo lidí, kromě jeho skalních fanoušků a těch, kteří byli dost blízko na to, aby to viděli z ptačí perspektivy, opravdu znalo hloubku jeho dávání.

Měl jsem tu čest setkat se s vizionáři Nelsonem Mandelou, Matkou Terezou, Bonem, Johnem Lennonem a Michaelem Jacksonem. Pouze pět lidí za téměř polovinu století. Akorát tak na to spočítat je na prstech jedné ruky. Každý z nich, vnitřně motivován smyslem velkého soucitu, produkoval bodhicittu (stav mysli opírající se o soucit a lásku ke všem cítícím bytostem a také pomáhání těmto bytostem) pro konečný prospěch všech cítících bytostí. Znal jsem také lady Dianu Spencerovou v polovině devadesátých let ohledně lékařských záležitostí a byl jsem v přítomnosti Jeho Svatosti dalajlamy, aniž bych se s ním ve skutečnosti.

Všichni tito lidé, velice vlivní, globální poslové, používali své pravomoci, aby se pokusili udělat ze světa lepší místo, ve kterém bychom všichni mohli žít. Nelson Mandela stál proti nespravedlnosti apartheidu, Matka Tereza a Bono proti bezpráví chudoby a John Lennon proti nespravedlnosti války, ale Michael Jackson šel dál. Jeho tělo umělecké práce neslo duchovní poselství pro tyto a všechny ostatní nespravedlnosti lidského pokolení ... ty z rasismu, nerovnosti, nemocí, hladu a korupce. To pro mě bylo ztělesněním Michaela Jacksona, mého přítele.

V Mahájánovém buddhismu je osvícená existence známa jako bodhisattva. V této pozici se člověk rozhodne odložit dosažení nirvány za účelem zmírnění utrpení druhých. Cítím, že toto velmi popisuje ten typ člověka, kterým byl Michael. Vzdal se vlastního štěstí proto, aby pomáhal léčit ostatní a tuto planetu."

Dr. Patrick Treacy, irský lékař a humanitární pracovník

 

 

"Jednou za čas pošle Bůh lidstvu někoho výjimečného. Vyzyvatele k probuzení. Někoho, kdo poučí (osvítí) lidi tím, jakými mají být. Někoho, kdo lidi rozruší. Někoho, kdo je sloučí. A já si myslím, že Michael byl dar, který Bůh seslal, aby lidem ukázal, jakými být, jak milovat." 

Jonathan "Sugarfoot" Moffett, bubeník Michaela Jacksona po více než 30 let 

 

 

"Vzpomínám si, jak jsem se dívala do jeho nevinných očí a že zatímco jsem ho držela za ruce, řekla jsem jeho matce: ´On má tak andělské oči, mohla bych odpřísáhnout, že hledím do očí anděla.´

Call Street, zpěvačka The Velvelettes o svém setkání s 9ti letým Michaelem

 

„Bylo mu jedenáct. Chránila jsem ho ve škole. Děti ma něj byly trochu zlé. A vzpomínám si, jak jsme seděli na schodech Gardner Street School. ... Byl opravdu plachý. Měl v sobě nesmírné světlo, které si nesl po celý život nesl.
Ve svých 11 letech měl velké obavy, stejně jako já. Houpal mě na houpačce, v jeho domě. Mluvili jsme o tom, jak do světa přinést mír. A víte, lásku a mír a co budeme dělat, abychom zachránili svět. Mluvili jsme o tom v 11 letech."
„Michael byl drahocený, laskavý a pokorný. Nesl si jasně zářící světlo světlo. Jeho hudba byla darem pro svět a proto sem byl přiveden. Byla jsem požehnána, že jsem Michaela poznala".
Joanelle Romero, Michaelova přítelkyně

 

 

"Miluju tě. Je zřejmé, proč tě miluju. Myslím, že jsi jeden z nejlepších lidí, kteří se kdy objevili na téhle planetě. Nejsem si jistá, odkud jsi. Možná, že z Marsu a andělé se zmocnili tvého těla, podle toho, jak se pohybuje... nevím..."

Elizabeth Taylor, 1988

 

 

"Věřím, že Micheal byl na Zem poslám, aby nás bavil, aby nás spojil, aby nás uvědomil o nutnosti uzdravení světa a aby nás oslnil svými tanečními pohyby; prostě aby nás všechny inspiroval k tomu, abychom byli lepšími lidmi. Jak už jsem řekl, věřím, že každých 50 let Bůh posílá dolů anděla a věřím, že Michael jím byl. Lidé po celém světě ho milovali a potom se samozřejmě svět a negativní lidi hodně snažili zničit ho."

Mengesha "Mystro" Francis, klasický pianista a učitel

 

 

"Jeho peří může být ošklivě popáleno a může být poškozen i jiným způsobem, ale je něco jako anděl.”

 Pete Townshend, zpěvák, kytarista, autor písní (23. června 2005)

 

 

"(...) Dospěla jsem k přesvědčení, že Michael byl něco více než talentovaný, nemohu to vysvětlit, ale měl všechny vlastnosti anděla a jeho nadání mu umožnilo poslat zpávu milionům lidí. (...)"

 

Nikki J., fanynka z Oregonu

 

 

"Byl to člověk, nechápejte to však špatně, rozhodně se ho dotýkal Bůh. Měl něco trochu víc než mají běžní lidé. Ano, byl to člověk a měl své chyby, ale byl jiný — byl skoro jako anděl žijící na zemi. Když přišel do místnosti, každého fascinoval. Šli jsme ven v přestrojení, na nákupy nebo na večeři, a on byl celý zahalený, nikdo mu neviděl do tváře, ale měl okolo sebe tu svou auru a lidé věděli, že to je on. Jeho aura a přítomnost byli tak silné a podmanivé."

Frank Cascio, přítel

 

 

"Když znáte Michaela, když ho chápete, nezdá se vám divný... zdá se osvícený."

"Vždy byl milostivý a ochotný, i tehdy, když čelil naprostému ponížení. Během našeho života se už svět nesetká s takovou duchovní bytostí, jako byl Michael."

Karen Faye, Michaelova maskérka a přítelkyně

 

Poprvé jsem jeho hlas slyšel v rádiu, když jsem řídil auto. Úplně mě to zelektrizovalo: ´To je anděl, anděl!!´ Téměř jsem křičel. Ta neuvěřitelně silná vibrace – to je vysoce vyvinutá duše! Bohužel většina lidí nevidí duchovní světlo nějaké osoby – ale ten, kdo by spatřil světlo Michaela Jacksona, by padl na kolena."

Don Pedro von Hellmann, spirituální učitel a autor (2003)

 

 

"Setkali jste se někdy s andělem? Já ano. okouzlující přítomnost, oslňující auru a srdce ze zlata. (...) Vstoupit do Michaelova světa bylo jako vstoupit tajným vchodem do Narnie nebo sjet do králičí nory v říši divů. Pokaždé, když jsem byla s ním, cítila jsem se, jako bych byla v pohádce, jakoby mě pohltil oblak kouzel, radosti a lásky. Nikdy nezapomenu na jeho stříbřitý hlas, a světlo jeho přítomnosti, které  znovu a znovu unášelo do nebe.


Michael je jako dítě, což je velice odzbrojující. Když jsou lidé s ním, odloží svůj cynismus a napojí se na tu část jich samotných, která je čistá (nezkažená). Naprosto jasně si pamatují na to, jak poprvé slyšeli jeho hlas a ví, že to byl hlas anděla, předtím, než díky světu zatvrdnou a začnou pochybovat, vysmívat se a soudit.


Všechno, co Michael dělal, dělal pro nás pro všechny, pro děti, pro zvířata a pro budoucnost naší planety. On je opravdový anděl. Každý, kdo říká opak, buď lže, nebo se mýlí."

Talitha Linehan, fanynka, která se s Michaelem mnohokrát setkala

 

"Starobylá duše anděla se zvídavým srdcem dítěte: tak popisuji Michaela Jacksona... Andělský bojovník. Okolnosti, náhody a synchronicity v jeho životě jsou znamení a stopy od Boha. Michael je jasným představitelem Nového Věku Dítěte. Byl to Boží posel, který sem byl poslán, aby nám připomněl, co je důležité: naše děti, naše planeta, my. Evidenci můžeme najít v Bibli, v egyptské tradici, v numerologii, astrologii atd."

E. M. Billeaudeaux, autorka knihy "An Angel Among Us: We Called Him Michael Jackson"

 

 

"Stává se pouze jednou za život, že potkáme skutečného anděla seslaného z nebe. Denně jsem vděčný za požehnání, že jsem zažil Nebe na Zemi. Tvá moudrost, vedení a vědomosti budou vždy vzpomínány a převedeny do akce...."

"Dr. Heat" Cascio a rodina, Michaelovi přátelé (2009)

 

 

"Byl to anděl na této zemi."

Kenny Ortega, choreograf


 

"Můj strýc byl anděl na této zemi. (...) Můj strýc byl realista a velice, velice pokorný člověk. Nestaral se o peníze, nezajímal ho něčí postoj, vždy bral lidi takové, jací byli - gaye, negaye, mimoně, mentálně handicapované... Bylo mu to jedno. Můj strýc byl anděl na zami."

Siggy Jackson, Michaelův synovec, The Cruz Show 2019 - youtu.be/0l91t3vkg-U

 

 

"Historické knihy nikdy nezachytí podstatu Tvé pokorné duše ani životy, které jsi zachránil. Videoarchívy nikdy správně nevylíčí rozechvění, které jsi zapříčinil POKAŽDÉ, když jsi se objevil na veřejnosti nebo na pódiu. To nejlepší, co lidstvo může dělat, je pozorovat Tvou genialitu a věnovat jí pozornost jako příkladu toho, kdy mezi námi kráčel skutečný Anděl.

Jodi Gomes, produkční ´Jack5ons: A Family Dynasty´ a blízká přítelkyně Michael Jacksona

 

 

Eric Flack: "Co jej odlišovalo od ostatních klientů?"

Marvin Butts: "Michael měl určitý druh kouzla. Lidé to slyšeli v jeho hudbě a říkali, že je magický, ale Mike měl způsob.., když s ním strávíte nějaký čas, změníte se k lepšímu, povznesete se, stanete se otevřenější. Váš duch cítí více štěstí a radosti. Začnete, stejně jako on, chtít změnit svět, změnit lidi.

Celou dobu (kdy jsem pro něj pracoval) to bylo o povznesení, energii a zábavě a už nikdy nebude jiný Michael. Neexistuje žádný způsob, jak ho nahradit. Víte, vím jak moc lidí právě teď truchlí ...... a přemýšlím, čím prochází, jak se cítí... ale důležité je, co po sobě Michael zanechal. Odkaz lásky, míru, práce, které nedokončil. Takže snad můžeme společně udělat to, co chtěl on a to byl světový mír a zastavit problém hladu."

Eric Flack: "Miloval jste jeho hudbu, ale myslíte si, že děti a světový mír pro něj byly něco víc?"

Marvin Butts: "Jeho hudba a jeho děti. Nemyslím jeho vlastní děti, ale děti celého světa. Pro to žil, to byla jeho energie, to bylo jeho motivace................. ........... ...........    Pracoval jsem pro Jamese (Browna) a Jamesova energie byla naprosto jiná než Michaelova..."

Eric Flack: "Proč si myslíte, že byl hudebně schopný dosáhnout toho, čeho dosáhl?"

Marvin Butts: "Michael byl jedinečný. Byl vyvolený. Byl tím, na koho se Bůh podívá a ukáže na něj prstem. Tak Mike přežil to všechno, čím si prošel. Byl duchovně požehnaný."

Eric Flack: "Svět dnes smutní. Jaký je jeho odkaz?"

Marvin Butts: "Část mne zemřela. Myslím si, že každý ztratil část sebe sama, protože Michael...... Michaelovi bylo 50 let. Já jsem o dva roky starší než Michael. On se ale dotknul lidí v celém vesmíru. Nemyslím si, že to lze říci o někom jiném, ani o prezidentovi. To je jen můj názor."

Eric Flack: "...... .....Co je na tom pro tebe tak krásné?"

Marvin Butts: "Když někoho poznáte, někoho jako Michael a jste v kontaktu, je to kouzelné, je to kouzelné."

Eric Flack: "Měl v sobě kouzlo?"....................... "

Marvin Butts: Mike měl mnohem víc co nabídnout a neměl šanci to všechno ukázat. Druhá část Michaelova života zrovna začínala. Odešel příliš brzy. Rozhodně dešel příliš brzy."

Eric Flack: "....................Co myslíte, že by lidé měli vědět?"

Marvin Butts: "Michael byl anděl, byl to anděl. Zapomeňte na to, co jste slyšeli. Michael nás přinutil přemýšlet o slovech:´Jak mě můžeš soudit, když mě ani neznáš?´ Když slyším slova té písně, byl to anděl."

Marvin Butts byl 15 let Michaelův bodyguard (video dole)

 

 

"Bylo to neuvěřitelné, prostě génius, on byl anděl, proto se také jmenoval Michael. Ano, on byl opravdový anděl." 

Dr. Freeze (Elliott Straite)

 

Michael Jackson ve videoklipu k písni You Are Not Alone:

 

 

"Měl v sobě něco krásného... Velmi pokojný hlas a tvář. Nevím, jestli je opravdu anděl, ale jsem si jistý, že má úžasnou duši."

Frederik, fanoušek

 

"Johne, nikdy nepochopíš poselství, které se MJ pokoušel předat nám jako lidstvu. MJ byl nad rámec téhle planety a já se modlím, aby jsi ty a mnoho dalších lidí, kteří nedokáží prohlédnou fyzickou podobu, spatřili, co je to nejdůležitější uvnitř.

Brittany, fanynka (v diskuzi s jakýmsi Johnem :-) )

 

 

Kytarista Carlos Santana věnoval svůj koncert v londýnské O2 aréně Michaelu Jacksonovi se slovy: "Náš bratr archanděl Michael Jackson"

(Podzim 2010) www.youtube.com/watch?v=GG4NjdE3t2E

 

 

“Myslím, že to byl anděl, který nám byl poslán, a myslím, že bychom měli přemýšlet o tom,jak jsme se o něj starali. I think he was an angel that was sent to us, and I think that we might have to reflect on how well we took care of him. People like to say ‘oh people around him were bad and they didn’t do right by him’ but I think it’s a collective too because I don’t know the last time and I can’t remember any other artist that attracted that much energy and projected that much power. That was that creative, and affected so many people … was such a diplomat for America and a champion for the American culture and African-American people, worldwide. You know, people wanted to move to America because of Michael Jackson, industry changed, music industry changed because of Michael Jackson, that’s a gift to us and you know, I’m concerned that the good Lord may not send another one because maybe we didn’t take good care of him. That’s just me. (...)"
"Je to obrovská ztráta a já se jen modlím a doufám, že Stvořitel, nebo cokoliv, v co věříte, na nás nezanevřel a pošle nám dalšího takového anděla. Protože pokud ne, tak můžeme ztratit víc než jen člověka.

Seslat dolů takového muže musí být něco mimořádného. Ovlivnil tolik různých lidí, tolik rozdílných odvětví, politiku, umění, hudbu... a pak nám ho vzali. Možná jsme se o něj nestarali dobře."

Wesley Snipes, herec a producent,  po Michaelově smrti pro Britský časopis GQ

 

 

“He honestly believed it was his job to heal and make a difference.  From the depth of his being, his mission was transformation and transcendence.  He wanted us to go to that higher level of consciousness with him.  With a heart as enormous as his talent, Michael took to BEING the instrument of change that this world so desperately needs.”

Seth Riggs, MJ´s vocal coach
 
 
 

(...) "Do you know the poem by William Blake - 

To see a World in a grain of sand,
And a Heaven in a wild flower,
Hold Infinity in the palm of your hand,
And Eternity in an hour  . . .
 

The intense ambition of that poem, the intense desire for wonder, was alive in Michael. More alive than anything of the sort I’d ever seen.  Michael saw the infinite in an inch.  As Michael opened the page further, inch by inch, his knees and elbows bent even more and his ”ooohs,” his sounds of aesthetic orgasm, grew even more intense.  Standing elbow to elbow and shoulder to shoulder with him, you could feel him discovering things in the brush and inkstrokes that even the artist never saw. By the time he’d opened the full page his body and voice expressed an ecstasy. An aesthetic epiphany.  I’d never encountered anything like it.  Michael felt the beauty of the page with every cell of his being.

I’ve worked with Prince, Bob Marley, Peter Gabriel, Billy Joel, and Bette Midler, some of the most talented people of our generation, and not one of them had the quality of wonder that came alive in Michael. He saw the wonder in everything. His quality of wonder was beyond anything most of us humans can conceive.

Look, above all other things I’m a scientist.  Science is my religion.  It’s been my religion since I was ten years old. The first two rules of science are 1) the truth at any price including the price of your life; and 2) Look at the things right under your nose as if you’ve never seen them before and then proceed from there. And that’s not just a rule of science.  It’s a rule of art.  And it’s a rule of life.  Very few people know it. Even fewer people live it. But Michael was it, he incarnated it in every follicle of his being.  Michael was the closest I’ve ever come to a secular angel. A secular saint.

Look, I’m an atheist, but Michael was not. He believed he was given a gift by God.  He believed he was given talents and wonders and astonishments seldom granted to us very fragile human beings. Because God had given him this enormous gift, he felt he owed the experience of wonder, astonishment, awe, and Blake’s infinities to his fellow human beings.  But unlike other generous humans–Bill and Melinda Gates, for example–with Michael giving to others was not just a part-time thing.  The need to give to others was alive in every breath he took every single day.

Michael Jackson’s entire life was receiving and giving and the whole purpose of receiving was so he could give. He worked with every cell in his body to give the gift of that amazement, that astonishment to his fellow human beings. Needing the adulation of crowds WAS Michael’s connection to others, his most profound connection, far more profound than family and friends (though those are indispensable), and far more healing. That act of giving keeps an iconic person, a person who never knows normalness, alive."

Howard Bloom, an author (the whole story: thehappiestmedium.com/2010/06/one-year-later-remembering-michael-by-howard-bloom/)


 

"V šesti letech jsem se do Michaela Jacksona začala zamilovávat. Vlastně jsem cítila, jako bych ho poznávala. Tahle láska rostla každým dnem a každým rokem a bude růst navždy. Během svého života (je mi 48) jsem skrze sny a prožitky přišla na to, že jsem s Michaelem byla spojena už věky... for all time. Když nás Michael 25. června 2009 opustil, byla jsem zdevastovaná. Cítila jsem se, jako kdyby se pode mnou propadla podlaha. Můj smutek byl zdrcující, dokud jsem nedošla k poznání, že o něm musím sepsat všechno, o čem jsem vždy věřila, že je to pravda. Kniha, kterou jsem napsala, měla ukázat mojí nekonečnou lásku, respekt a poctu vůči němu. Jmenuje se: Anděl mezi námi: Nazývali jsme ho Michael Jackson.

K jejímu sepsání jsem použila mnoho pramenů, jako např. Bibli, biblickou numerologii, tradiční numerologii, egyptskou tradici, astrologii, spisy o Archandělovi Michaelovi, vývoj ducha v naší společnosti (Věk Matky, Věk Otce, Nový Věk Dítěte), Michaelův život a dobré skutky a mnoho dalších. Nic jsem si nevymyslela, pouze jsem sepsala to, co jsem našla. Věřím, že všechny synchronicity, shody okolností a symboly se vyskutují v tak velkém množství, že není možné, aby byly pouhými náhodami. Jsou to znamení od Boha. Celý svůj život jsem pozorovala malé (a někdy velké) směrovky a značky, díky nimž jsem si uvědomovala, že jsem na správné cestě. To jsem se pokoušela udělat s touto knihou. Chtěla jsem pomoci lidem spatřit, jak do sebe jednotlivé dílky Michaelova perfektně zapadají. Jen jsem prozkoumala předpoklady, které jsem ohledně Michaela měla po celý život. Věřím tomu, a stejně tak mnoho liných lidí po celém světě, že byl anděl v lidské podobě který byl poslán, aby nás miloval, učil a inspiroval. Procestoval naši planetu 8x a viděl její krásu i utrpení. Planetu, lidi a zvířata velice miloval.

Budete-li tuto knihu číst s otevřenou myslí a srdcem, bude snadné spatřit, že Michael byl boží posel Nového Věku Dítěte. Byl sem poslán, aby nám připomenul, co je skutečně důležité: naše děti, naše planeta, my samotní. Celý Michaelův život byl řízen Bohem.

Věřím, že Michael měl starou duši anděla se zvídavým srdcem dítěte, což z něj dělalo andělského člověka. Zažil ve svém životě nějaké problémy? Ano, zažil. Přeci jen to byl člověk. Představte si, jak těžké to pro něj muselo být – anděl snažící se zapadnou do své rodiny lidstva. A přestože jsme i bez něj stále rodina, je bolestně zřejmé, že náš andělský bratr už nesedí v čele stolu. Jeho pozemská magie odešla, ale jeho duchovní bude žít navěky. Věrní stoupenci po celém světě teď dbají na jeho učení a budou to dělat vždy. Projekty jako jsou sázení stromů v jeho jménu, dary jeho oblíbeným charitativním organizacím, patchworkové pokrývky pro jeho matku a jeho děti, Tribute Portrait, pocty formou videí, knih poezie atd. Michaelova láska nás stmeluje od jednoho kontinentu ke druhému a vzájemně se v jeho jménu spojujeme.

Michael vždy říkával, že jeho práce je především přinést lásku a radost planetě: ´Léčit a obšťastňovat´. 8x procestoval planetu, aby z první ruky spatřil krásu i utrpení. Nikdy neudělal koncert, aniž by v tom městě zároveň nenavštívil sirotčinec nebo nemocnici. Je v Guinessově knize rekordů za to, že na charitu věnoval více peněz, než jakýkoliv jiný umělec. Miloval planetu a lidi tak, moc, že si zaslouží naší lásku a respekt.

Věřím, že jeho skutečná podstata je božská a jeho místo v historii této planety je posvátné. Přesto lidi nežádám, aby se chytali mých slov. Jen je žádám, aby si přečetli moji knihu a sami pro sebe objevili pravdu. Představuji Michaelův život jako duchovní cestu, kterou byl. Ať jste jeho fanoušci či nikoliv, tato kniha vám poskytne zajímavé a pádné věci k zamyšlení. Cítím se, jako když mohu naplnit svůj osud tím, že budou silnou ženou v Michaelově životě. Je na nás, jeho věrných následovnících, abychom pokračovali v jeho ochraně a utišili ty, kteří jsou nenávistní. Vím také, že je zde mnoho těch, kteří si o Michaelovi nejsou úplně jistí. Chci jim ukázat, že mohou věřit svým instinktům a jít za svým srdcem. Hluboko uvnitř vědí, že pokud jde o Michelův život, existuje tu něco většího. Má kniha ukazuje racionální a přiměřený pohled na věc.

Ano, byl úžasně dobročinný člověk, skvělý otec, největší pódiový umělec, který kdy žil, fantastický skladatel, zpěvák a tanečník... ale pro nás všechny znamenal mnohem víc. Padesát let byl naším duchovním vůdcem. Věřím, že byl ztělesněním archanděla Michaela. Ukazují to důkazy.

Řekl, že od Boha dostal dar božského spojení, který interpretoval skrze písně a tanec. Tímto způsobem si zajistil pozornost světa, aby mohl dělat boží práci. Nechali jsme ho vstoupit do našich srdcí a on v nich zasadil semínka lásky. Michael měl vizi jedné rodiny/jednoho světa/jednoho Boha. Musíte si uvědomit, že byl poslem v generaci MTV. Proto nás učil s krásnými obrázky a půvabnou hudbou, vytvořenou tak, aby zachytila pozornost planety. Jaký je lepší způsob zasáhnout tak obrovskou a rozdílnou lidskou společnost, než skrze hudbu? Jeho koncerty byli jako duchovní obnova. Dotknul se srdcí velmi starých i velmi mladých. V této historické době byl perfektní médium. Jeho tělo bylo nádobou, skrz kterou přijímal bílou horkou energii boží lásky. K této neuvěřitelné energii jsme byli přitahováni, abychom ji milovali a obdivovali.

Chtěla bych, aby lidé dali této koncepci skutečnou šanci. Budete-li číst s otevřenou myslí a otevřeným srdcem, aniž byste předpokládali boží vůli, ucítíte úžasnou lásku a jasnost mysli. Ucítíte Michaela. Řekl nám: ´Nejsme odděleni, ty a já.´"

It's all for love....... L O V E

E. M. Billeaudeauxová (kniha je k dostání na Amazonu, část peněz z každého prodaného kusu putuje v Michaelově jméně na charitu)

 

 

"Objeví-li se mezi námi andělé, jsme nuceni je ukřižovat. Bez energie jeho ducha by bylo nemožné , aby každá lidská bytost na této planetě věděla o jeho hudbě a jeho tanci. Nezáleželo na tom, že jste ve vnitřním Mongolsku, nebo v oblasti sebevražedného bombového útoku v pásmu Gazy, nebo izraelský voják, nebo kluk v nejvzdálenějším indickém venkově. Všichni věděli o Michaelovi. Všichni znali jeho písně. Každý věděl o jeho taneci.
Několikrát jsem se setkal s Michaelem přes mého kamaráda Deepaka Chopru, (byli dobří přátelé), a setkal jsem se s mimořádně skromným člověkem. Všichni jemu podobní zemřeli mladí. Jako andělé. A co je to s námi, že nemůžeme pochopit silné duše? Ještě je musíme ukřižovat?
Byla to muka, co Michael Jackson vydržel v posledních letech kromě obvinění z trestných činů proti dětem nevyházející z důkazů, ale zmanipulovaných obvinění. Když jsou andělé mezi námi, jsme nuceni je ukřižovat."

Shekhar Kapur, filmový režisér

 

 

Všechno nejlepší k narozeninám, strýčku Archanděli Michaele. Tvá přítomnost je pořád cítit. 
 
Donte Jackson, Michaelův synovec přes Twitter, 29. 8. 2011
 
 

 
 
 
 
Tetování, které si v roce 2016 nechal udělal na lýtko udělat Michaelův syn Prince (Michael Jackson Jr.) a jeho Tweet k Michaelovým narozeninám ze stejného roku:
 
Mýtus, Legenda, Muž
 
Pro mnohé je král, pro mě muž,
inspiruje všechny, aby vedli šlechetné činy
Každý je rodina, ne jen fanda,
I tehdy, když se mu dostává hřmotného potlesku.
Mnozí znají Legendu a Mýtus,
pár šťastných muže, jakým je skutečně,
ale ne jako hrstka těch v Jacksonově rodině.
"Syn, bratr, otec," tak ho zná těch pár.
Je Mýtem, Legendou a Mužem.
Pečuje o svou matku a o své děti,
o svět a o každého, je beránkem.
Je čistý, zkoušený, ale odpouští.
 
Je archanděl známý jako Michael.
Je s námi a my musíme potlačit naše slzy.
 
 
 
 
Michaelův otec Joe a jeho přívěšek:

 

Můj zdroj síly, to jediné, co mě udržuje v chodu. Má láska, mé světlo, můj archanděl.

Paris, Michaelova dcera (foto vzkazu z Instagramu vlevo)

 

"Opravdu věřím, že byl (a je) někdo jako archanděl nebo Boží prorok. Jeho přítomnost, život a duch ztělesňovali smysl charity, která je dnes potřeba a zároveň měl auru a působení, které vyvolávali dojem přítomnosti někoho velice svatého. Mám pocit, že fanoušci na jeho koncertech neomdlévali jen kvůli jeho přátelskému jednání, hudební genialitě a fantastickému, bezkonkurenčnímu zpěvu a tanci; omdlévali, protože byli ve skutečnosti v přítomnosti někoho svatého, o kom věřím, že má stále pro svět poselství. Nevím, kdy nebo jak se to projeví, ale vůbec si nemyslím, že nás úplně opustil! Je zároveň v nebi a ještě stále v určité úrovni i tady na Zemi."

Lisa Shetler v komentáři na článěk o MJ v prosinci 2009

 

 

"I think there´s something really biblical about what happened. His lyrics are so naive and so beautiful. It´s one of the most epic stories of our time, to go from such heighst to such depths. He´s a modern -  day martyr. He is an angel."

"I have an image of Michael Jackson as an archangel, where I didn't even photograph him. He was a person living in biblical extremes: the most famous person on the planet, beloved in an almost devotional way, who then fell almost to the lowest depths of society; going from a dark skinned black man to a pale skinned white man... and all the while singing these songs about healing!

In the Martin Bashir interview, there's a kid with cancer without any hair. Then you see him later and he's better, and his family said that it was Michael's belief that cured him. Which, I'm Catholic, and healing the sick is one of the criteria for sainthood. Not to say that he really was a saint, but he was so otherworldly and certainly fits the requirements for martyrdom... He really brings into question all of these issues of gender and race, which are such hot button issues of society. Why can't a man hold a child's hand? Does it have to be erotic? I think that says as much about society as it does about him."

David LaChapelle, artist (his artwork on the right)

 

 


"Jsem požehnaný tím, že jsem byl naživu, když po zéto Zemi kráčel Michael Jackson, a tím, že jsem tuhle zázračnou duši mohl nazývat svým nejlepším přítelem."

Anthony Jackson, syn Michaelova bratrance, 7.10.2011 přes Twitter @AnthonyJJackson

 

 

Syn Diany Ross na Instagramu zvěřejnil video z Earth Song ad libs s názvem EPIC ANGEL (květen 2019): 

 

 

"Občas Bůh pošle dolů něko výjimečného, aby se nás pokusil naučit, jak milovat a sjednotit se. Michael byl takovou osobou."

Becca na You Tube

 

 

 

"Michael byl pro tento svět skutečně Boží dar. Byl to Boží posel. Čistota a jas září z jeho těla. Je to povýšená lidská bytost, která používala svůj talent a charisma, kterým není rovno k tomu, aby pomáhala lidem po celém světě. Jeho cílem bylo sjednotit rodinu člověka. Navzdory létům trápení a zrady, kterými podstoupil, Michael nikdy neochaboval ve své odhodlanosti dávat lásku a štěstí ostatním lidem."

Moonsiren777 na You Tube

 

:

"Michael jsme nikdy (o jeho oblíbeném číslu 777) specificky nemluvili, ale hovořili jsme o pojmu, který obklopoval jeho význam, jestli mi rozumíte. Myslím, že jsem se podělil o jeden rozhovor na DVD, ve kterém jsme, on a já, mluvili o významu našeho jména, "Michael". Domnívám se, že 777 pro Michaela znamenalo tohle:

Existuje mnoho interpretací o čísle 7 a o jeho významu, ale - jen usuzuji z našich rozhovorů, pro Michaela je 777 číslo Boha, podobně, jako se naše jména překládají jako "Bohu podobný". Myslel si MJ, že je Bůh? NE! Ale nevylučoval, že jeho mise na planetě je jakási archandělská. Někoho, kdo je zodpovědný za vzestup duše ve fyzickém těle, kdo pomáhá osvětlit něco, co člověk jednoho dne musí zjistit. Bůh je láska, láska je skutečná, Bůh je uvnitř nás! Používal sílu hudby k tomu, aby předal toto poselství. Hudba je nejmocnější dostupný jazyk na této planetě. (...) To znamená 777. (...) Já a Michael jsme o těchto významech hodně hovořili."  

Michael Bearden, hudební ředitel turné This Is It o Michaelově oblíbeném čísle 777 

Nejvyšší prohlášení o svatosti ctihodného Michaela Jacksona, Krále popu, Prince míru

od Rev. June Gatlin:

Reverendka je spojována a je čestně v souladu s kýmkoliv a se všemi, kteří milují a zdvořile ochraňují veškerý život na (této) planetě ve vesmíru. Reverendka není spojováná ani není v souladu s jakoukoli skupinou nebo konkrétní osobou, která staví sebe sama do popředí zájmu.

Milujeme tě, Zlatíčko.

Nejvyšší prohlášení o svatosti ctihodného Michaela Jacksona, Prince míru, Krále popu. Věnováno všem na planetě, kteří milují, ctí Život.

Ctihodný Michael Jackson, předurčený Král popu, se ve čtvrtek 25. června 2009 po Kristu navrátil k nejvyššímu počátku. Spí, pokojně odpočívá v náruči Boha YHVH EL OLAM.

Ctihodný Michael Jackson je tímto vysvěcen jako svatý a Princ míru, jak je oprávněno a odhaleno myslí EL Elyona (= Nejvyšší Bůh) a dáno věštitelce a pomazané duchovní léčitelce, reverendce June Juliet Gatlin, ženě prorocké vize, inspirace a písně - Svaté slovo Nejvyššího nelze připsat nebo uznat žádné konkrétní osobě, skupině či organizaci. Svaté slovo, pronesené neplánovaně a bez varování, které bylo spontánně proneseno v sobotu 3. dubna 2010 po Kristu před místem posledního odpočinku ctihodného Michaela Jacksona, čímž byla vzána pocta Tomu, koho Nejvyšší miluje, bylo splněno a přijato.

Ctihodný Michael Jackson je podivuhodně prohlášen teď a navždy, aby byl znám jako Svatý Michael, Prince míru - haleluja. Buď pochválen. Nechme teď planetu Zemi, která se točí ve vesmíru bez povolení nebo schválení lidmi, aby laskavě řekla amen."

Rev. June Gatlin, duchovní poradkyně Michaela Jacksona z jeho posledních let, je mezinárodně známá duchovní poradkyně a léčitelka a je považována za přední autoritu ve věcech lidského ducha. Působí v oblasti proroctví a léčení, je to jasnovidkyně, která slovně vyjadřuje naše nejvnitřnější pocity. Vystupuje především na školách, univerzitách a v kostelích.
 

V tomto videu pak Rev. June Gatlin ve stručnosti popisuje, proč se Michaelův andělský život, jeho velká láska a dobročinnost dotkli myriád životů na naší planetě. Nazývá jej Princem míru a a chce, aby lidé poznali Michaelovu duši: 

 

 

"...Víte, všechen ten smutek, truchlení a co jsem zjistila, co jsem prožila, byla tíha truchlícího světa, protože Michaelův život a jeho láska se dotkli mnoha lidí. A já lidem říkám, že Michael nikdy nemůže zemřít, protože jeho duch žije dál. Díky lásce, na světě se objevilo více lásky, která byla větší než... myslím, že papež nemůže dosáhnout toho, jak se Michaelův život dotkl lidí... princezna Diana se nedotkla lidí tak, jako Michael... a já o něm hovořím jako o svatém a o Princi míru... Mám na mysli Král popu, říkám Princ míru. Princ míru, to on je. To je Michael. A Michael nikdy nemůže zemřít. Nikdy. Jeho tělo tu není, ale dech, který tělo opustil, je všude po celém vesmíru. Vesmír dýchá Michaela. A tak Michael působí na všechny lidi, ať už jsou na této planetě kdekoliv, dokonce i na ještě maličké děti. A pak tu máte pokrytce, kteří říkají: ´Milujeme Michaela, Michael, Michael...´ Když procházel tím, čím procházel, kde jste byli? Oni věří všem těm nesmyslům, věří všem těm lžím. Michael není pedofil, nikdy by nemohl být pedofil, nikdy děti neobtěžoval, nikdy, takový on není. A tihle lháři a pokrytci... kdo ví, čím si musel projít během soudu a trápení, když musel k soudu, kde jste byli? Nebyli tam. Ten soud, všechno, čím musel projít, lži, pokrytectví, kterým ho vláčeli... Nechala jsem jeho právníkovi vzkaz, ve čtvrtek 5. května 2005, o tom, že Michael je volný, je očištěný, bude shledán nevinným a nepůjde do vězení. A o měsíc a několik dní později, 13. června 2005 byl Michael shledán nevinným. Potom jsem mu řekla: ´Zlatíčko, ochraňovala jsem tě od té doby, co jsem slyšela I want You Back´ a pak jsem mu to zazpívala a on se strašně smál (zpívá). Řekla jsem mu: ´Od té doby jsem se za tebe modlila, držela jsem tě, ochranitelsky jsem tě milovala jako matka a stále to dělám.´ (pláče)

Michael je mimořádně dobrý byznysman, je ztělesněním všeho, o čem kdy někdo snil nebo doufal v umělecké oblasti, a odkaz, kterým Michael přispěl této planetě je přesně takový, jako stanovil Bůh. Michael je Bohem určený, je požehnaný, obdarovaný. Michaelův talent nepochází z člověka, je z duchovna. To je jeho život. A všechno, čeho měl Michael dosáhnout, bylo uděláno, protože všechni na zemi, včetně těch, kteří teprve přijdou, kteří se ještě nenarodili, bodou o Michaelu Jacksonovi vědět. O Králi, Princi míru. Protože jeho hudba žije dál, jeho život žije dál, protože jsou tu rodiče, kteří o něm vypráví svým dětem, kteří mají malé rukavičky a víte... tak to je... je to šílené, já neuctívám žádného člověka, nepotřebuju uctívat Michaela - Michael byl jako každý jiný člověk, který chtěl slyšet, co říkám. Nicméně, jestliže existuje někdo, kdo je přirovnáván k tomu, koho považují za avatára nebo Mistra, Ježíše, pak to je Michael. Michaelova láska nemůže být změřena. Nemůžete dokonce ani říct, že byla hodně veliká. Na jeho lásku nemůžete použít měřítko. A to je prostě pozoruhodné, je to úžasné, je to kouzelné a on je, kdo je. Víte, říkám jen ´Miluju tě, drahoušku.´

Chci lidem říci o Michaelově duši. Chci jim říct, proč ho tak hluboce pociťují, proč cítí tak intenzivně, proč ho někteří z nich cítí a ani ho neznají, nikdy se s ním nesetkali... Je to energie, fyzikální věc, víte? Láska je energie a já říkám, že to je živoucí věc... vchází dovnitř a vychází ven (jako dýchání), nedá se změřit, je to prostě rozloha, vyjádření... Slova nemůžou vyjádřit nebo definovat, kdo on je. On je kdo je a nikdy nikdo nebude jako on a žádný umělec nikdy nebude tak velký, jako Michael. On je jediný. Narodil se kvůli tomu a je takový."

Rev. June Gatlin

 

Michael Jackson při vystoupení k písni Will You Be There:


„Michael byl pozoruhodná lidská bytost, a podle mého názoru zůstává dokonalým a nejvlivnějším modelem všech dob. Hledáme-li příklad, jak žít život nezištnosti, soucitu, síly, integrity, autenticity, odpovědnosti, velkorysosti, vytrvalosti, vášeně a brilantnosti, člověk se musí podívat na Michaela Josepha Jacksona. 

Je politováníhodné, že většina lidí ztratila skutečně krásnou osobu, kterou Michael byl, a vše, co udělal, aby ovlivnil lidstvo a naši planetu. Osobně vidím Michaela jako moderního proroka s poselstvím univerzální lásky, kterou nám přinesl prostřednictvím své hudby, tance, poezie, a způsobem, jakým žil svůj život. Je fenomenálním příkladem toho, čeho je lidský duch schopen.“

Siren, spisovatelka a designérka

 

"Michael Jackson byl světovým poslem s duchovním vzkazem – udělejte změnu, udělejte svět lepším místem. This Is It, film o jeho comebackovém koncertu, zachycuje Michaela jak své poselství žije, ne jen tak, že o tom mluví, ale že takový je celou svou bytostí. Ukazuje muže, jehož umění a talent pro něj bylo příliš mocné na to, aby ho potlačil a příliš velké na to, aby ho skryl, ukazuje někoho, kdo byl napřed jeho času nebo čehokoliv, ale kdo rozuměl.     

Ten film je jako druh horizontu událostí – místo, kde tvořivý poces opouští tvořitelovu mysl, sestkává se s představivostí a objeví se v narození. Největší světová hvězda, ztracená v aktu tvoření, obratně ovládá svůj neuvěřitelný talent v duchu politiků, kteří utrácí politický kapitál. Je jasné, že Michaela Jacksona něco vyzívalo, jeho práce byla výzvou. Nelze se otočit zády k volání, jinak by honilo a pronásledovalo, dokud by nebylo vyjádřeno. This Is It bylo strhující a inspirující a ukázalo odpověď na to, co ho nutilo vstoupit do životního úkolu, kerý byl cokoliv, jen ne snadný.

Ačkoliv jsem Michael Jacksona měla ráda, nemohu říci, že jsem se někdy mohla definovat slovem fanoušek. Jeho kariéře jsem nevěnovala přílišnou pozornost možná jsem měla. Mnoho jeho práce jako umělce, posla a spisovatele zahrnovalo spiritualitu - s důrazným nutkáním, evokující emocí změnit svět a udělat jej lepším. Poznala jsem, že to nutkání bylo jeho poslání. S Michaelem to bylo něco víc než nutkání – byla to Síla. Je zde pro každého, kdo sleduje Michaela v jeho posledním vystoupení.

Kino jsem opustila jako věřící, že okolo tohoto člověka, kterému se říká Michael, je něco víc. Film odehnal jakoukoli mou pochybnost o jeho charakteru, osobnosti nebo procesu tvoření. Filmování bylo určeno pro Michaelovu soukromou potřebu a to ze mě učinilo voayéra – znepokojeného, protože on už odešel. Ale díky tomuto tajnému jednání (natáčení) a procesu, která mi Michael předal, jsem teď bohatší. Znovu jsem se probrala jeho obviněními, nadávkami, urážkámi jedovatého bulváru, který Michael Jacksona po léta probodával a přestože byla prokázána jeho nevina, bodají do něj pořád, dokonce i po jeho smrti. Byl mistrem pozornosti? Ano. Byl schopný toho, z čeho byl obviněn? Chcete-li odpověď, zeptejte se potichu svého srdce a běžte se podívat na ten film.

Setkala jsem se s Michael v hudbě spíše než s hudbou v Michaelovi. Sledovala jsem mistra intuice (transcendentálna) tvořícího meditaci v magii. Viděla jsem Michaela v roli umělce, vůdce, učitele, mistra a guru. Viděla jsem jeho nesmírnou trpělivost a neunikla mi jeho laskavost v jednání s muzikanty, tanečníky, zpěváky a pracovníky, jeho dlouhé dechy tolerance vůči strarostlivým blábolům, které (na něj) měli udělat dojem. Ohromena oddaností toho, jenž plní zadaný úkol, jsem dokonce zahlédla jeho vizi. Obdivovala jsem jeho překlad, jeho výbušné ztělesnění hudby v pohybu, emoci, majestátu a metafoře. Poznala jsem duši toho člověka.

Co Michaela řídilo? Co jej udržovalo loajálním ke svému poselství i přes všechny veškerou nevlídnost, zradu a výsměch, které na něj byli přesně namířeny? Co ho neslo? Co využíval? Film ten zdroj odhaluje tehdy, když se Michael, vědíc, že pouze zkouší, brání vystupovat naplno a vy máte pocit, že cítíte vlnu, kterou zastavuje. Pozorujte pohyb jeho těla, protože se nemůže nehýbat a uvidíte jak svítá světlo. Ať už to bylo cokoliv, nepocházelo to z Michaela, přicházelo to skrze něj.

Jeho talent vyjadřoval pocity, sděloval senzaci, stal se portálem vize toho, co je možné, když všichni poznáme, co nás vede, díky čemu dýcháme, co nám dává život a díky čemu existujeme.

Michael byl rozhodně emaptický. Když Michael cítil, bylo to akutní, nádherné. Mohl být synestetik (tj. ten, kdo má vícenásobné počitky, současně u něj působí více smyslových dojmů, např. spojení zrakového a sluchového vnímání) nebo zpracovával více než jedním smyslovým nerovým kanálem najednou: ´A bolest je hrom´. Možná Michael Jackson následoval světlo, které my nevidíme, hudbu, kterou neslyšíme a pocity, ke kterým nemáme přístup a možná tohle všechno najednou. Slova Michaelových písní jsou modlitbou.

Synestezie může dokonce vysvětlit jeho základy hudby v jeho těle v nižších čakrách (energetických centrech), protože to je místo, kde sídlí emoce. Michael říkal, že tanec ho dostává do kontaktu s božským impulsem. Svět už slyšel o tomto fenoménu – kundalini, spirituální energii, která stoupá páteří do mozku a vzniká v oblasti dolní stydké krajiny. Súfiové a dervišové se otáčí tak, aby vytvořili vír pro duchovní energii: domorodé kultury používají bubnování a tanec."

Rev. Barbara Kaufman

 

 

"(...) Cením zuby, skláním hlavu, abych udržel rovnováhu, začínám se točit tak divoce, jak dokážu. Je to můj oblíbený tanec, protože obsahuje tajemství. Čím rychleji vířím, tím jsem tišší uvnitř. Můj tance je pohybem z vnějšku, a uvnitř je plný ticha. Je to nezvučná hudba, která nikdy nezemře. A mlčení je můj skutečný tanec, to ticho uvnitř. Stojí bokem, můj choreograf vznešenosti, a žehná všem prstům na rukou i nohou.

 Zapomněl jsem teď na měsíc, moře i delfíny, ale jsem v jejich radosti víc než kdykoliv jindy. Tak vzdálená jako hvězda, tak blízká jako zrnko písku, přítomnost něčeho záhadného stoupá, třpytí se tetelivě světlem. Mohl bych v ní zůstat navždy, je tak láskyplná a teplá. Ale jednou se jí dotkni a z ticha vyrazí světlo. Rozechvívá a uchvacuje mne a já vím, že je mi souzeno ukázat ostatním, že toto ticho, toto světlo, toto požehnání je můj tanec. Beru si tento dar, jen abych ho opět dal. (...)"

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream

"Vždy jsem milovala jeho tanec, ale přemýšlela jsem, co znamenají ty občasné sexuální narážky. Sledujíce ho při procesu tvoření teď chápu, že to vychází z vášně někoho, kdo to ´rozbalí´ ne protože chce nebo musí, ale protože to je něco, co přichází skrze něj, skrze jeho tělo. Vedoucí rytmus jeho hudby má intenzitu, která vyžaduje, aby se tělo pohybovalo, otáčelo, skákalo, vrčelo a skřípalo. Intenzita sídlí v tříslech a v solar plexu, protože pochází ze sídla emocí. Intenzivně emcionální, je to jazyk čisté vášně.

Hinduisté pro to mají jméno, pro uzemnění energie, která stoupá z místa v lidském těle, kde se duch setkává s hmotou, kde se tělesnost setkává s duší. Je to energie těhotenství, zrodu, vzniku síly a mocného uvolnění - to roste a stává se výtvorem. Je to impulsivní energie, která z třísel a solar plexu spěchá přímo nahoru podél páteře. Je to umístění kundalini, šťávy života. A ta je explozivní. Stejně jako orgasmus, jehož tvořivá energie posílá vlny fyzického zemětřesení po páteři. Je zřejmé, že tohle Michael ve své hudbě cítil; explodovalo to skrze hudbu, skrze něj a jeho tělo."

Rev. Barbara Kaufman

 

Oprah: "Proč se vždy chytáš za rozkrok?"

Michael: (Hihňá se) "Proč se vždy chytám za rozkrok?"

Oprah: "Pořád je tu ta věc s tvým rozkrokem."

Michael: "Myslím, že se to děje podprahově. Když tančíš, víš, že pouze interpretuješ hudbu a zvuky a doprovod. Když tam je basová linka, čelo, struna, stáváš se emocí toho, jak to zní, takže když se pohnu, chytnu se... je to... hudba, která mě nutí to dělat. Není to tak, že bych umíral proto se tam dole chytit a není to skvělé místo, nepřemýšlíš o tom, prostě se to stane. Někdy se dívám na natočenou stopáž a říkám si, tohle jsem udělal? Takže, já jsem otrokem rytmu, ano."

 

"Nemyslím si, že najdeme někoho tak talentovaného, někoho, kdo by myslel způsobem, jakým myslel on. Někoho se srdcem, jaké měl Michael. Lidé už takoví nejsou. Byl jedinečný. Nebyl to Bůh, ale rozhodně byl Bohu podobný. Byl tou nejbližší věcí k Bohu, co znám."

La Toya, Michaelova sestra

 

 

 

"Jedna věc je jistá - celý svět je (teď) na jiné vibraci. Fakt, že miliony lidí ve většině zemí po celém světě, z různých kultur, náboženství či barev pleti sdílí stejnou emoci... lásku k tomuto muži, je něco, co není v naší civilizaci běžné. Možná to bylo pouze JEDNOU během existence našeho druhu, že jsme nějakým způsobem sjednoceni.

Zachraňoval jsi životy když jsi byl naživu a zachraňuješ životy i poté, co jsi odešel."

 

ZeroWing via You Tube

 

 Maya Angelou: Měli jsme ho

 

Milovaní, teď víme, že nevíme nic

Teď, když se naše jasná a zářící hvězda

Vytratila z konečků prstů

Jako závan letního větru
 

Bez povšimutí,

Naše drahá láska může uniknout zbožňujícímu objetí,

Zpívat naše písně mezi hvězdami

A učit naše tance na tváři měsíce

 

V okamžiku, když jsme se dozvěděli, že Michael odešel, nevíme nic

Žádné hodiny nám nemohou říci čas

A žádný oceán uspěchat naše přílivy a odlivy

S náhlou ztrátou našeho pokladu
 

Ačkoliv je nás mnoho,

Každý z nás je bolestně sám, pronikavě sám

Pouze tehdy, přiznáme-li si náš zmatek

Vzpomeneme si, že on byl dar a že jsme ho měli

 

Přišel k nám od Stvořitele,

Vyšlapávajíce cestu hojné kreativity

Přes bolest života byl ... v mateřské lásce a rodinné lásce a přežil

A ne víc než
 

Prospíval s vášní a soucitem, humorem a elegancí,

Měli jsme ho

Ať už jsme věděli nebo nevěděli, kdo to byl, byl náš a my byli jeho

Měli jsme ho

 

Krásný, dělající radost našim očím

Posouval si klobouk do čela a stavěl se na špičky,

Pro nás všechny

A my jsme se smáli a dupali
 

Byli jsme okouzleni jeho vášní,

Protože si nic nenechával pro sebe

Dal nám vše,

Co mu bylo dáno
 

Dnes v Tokyu, pod Eiffelovou věží, na náměstí Blackstar v Ghaně,

V Johannesburgu, v Pittsburgu,

V Birminghamu v Alabamě a v Birminghamu v Anglii,

postrádáme Michaela Jacksona
 

Ale víme, že jsme ho měli

A my jsme svět

 

 

 

"Poprvé jsem jeho hlas slyšel v rádiu, když jsem řídil auto. Úplně mě to zelektrizovalo: ´To je anděl, anděl!!´ Téměř jsem křičel. Ta neuvěřitelně silná vibrace – to je vysoce vyvinutá duše! Bohužel většina lidí nevidí duchovní světlo nějaké osoby – ale ten, kdo by spatřil světlo Michaela Jacksona, by padl na kolena."

Don Pedro von Hellmann, spirituální učitel a autor (2003)

 

__________________________________

 

Bobby Hemmitt and Panic hovoří o tom, kdo Michael Jackson skutečně je (www.undergroundrailroadnet.com)

 

      Je Michael Jackson archanděl?

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com