Jeho aura, světlo, láska a působení na ostatní

 

 

"Tohle je jedna z nejkrásnějších bytostí na Zemi."

První myšlenka kytaristky Jennifer Batten při setkání s Michaelem

 

"Je to ten nejpokornější, nejstarostlivější, nejcitlivější, člověk, jakého si vůbec můžete představit. Co o něm slyšíte z médií jsou buď spekulace nebo výmysly, ale co slyšíte od těch, kteří se s ním setkali, je naprostá pravda. Většina vám řekne, že má auru, která vyzařuje vřelost, lásku a něhu a nikdy nezapomene na takové setkání. 

Když jsem se s Michaelem setkala nebo jen byla v jeho blízkosti, rozhodně jsem cítila auru. Bylo to úplně neuvěřitelné. A nebylo to jenom když jsem ho potkala, často to pokračovalo i potom. Jasně si vzpomínám, že poté, co jsem se s ním setkala na Tenerife, měla jsem ohromný pocit lásky ke každému. Prostě jsem chtěla milovat lidi. Michael o tom se mnou přímo nemluvil, ale bylo to, jako kdyby se aura, kterou měl okolo sebe, nějak přenesla na mě, jestli to dává smysl."

Dee Pfeiffer, Michaelova přítelkyně a jeden z tisíců lidí, kterým Michael ve svém životě pomohl

 

"Vím, že to je můj bratr, ale nikdy jsem nepotkala nikoho tak příjemného a laskavého, jako je on."

La Toya Jackson

 

"Michael byl moc milý - mám na mysli to, že jen když jste byli u něj, byli jste šťastní."

Chris Tucker

 

 

"Čím víc jsem ho pozorovala, tím víc jsem ho milovala. Bylo to prostě kouzlo. Byl to nejušlechtilejší člověk na světě. Žádný člověk na Zemi se nedá porovnat s jeho vnitřní a vnější krásou. Potkala jsem spoustu hvězd, hovořila s nimi, pracovala s nimi, ale nikdo se ani nepřiblížil charismatu Michaela."

Rushka Bergman, Michaelova stylistka pro připravované turné This Is It

 

"Je neuvěřitelný. Je to génius. Už jen tím, že jsem byl ve stejné místnosti, jsem dosáhl všeho, čeho jsem chtěl v životě dosáhnout... Ta aura... jeho aura je tak neuvěřitelná. Způsob jeho myšlení... někteří umělci uvažují regionálně, jiní národně, já jsem uvažoval mezinárodně. On myslí planetárně. Je na jiné úrovni!"

Akon, zpěvák

 

"Michael působil jako starověký král. Bylo na něm něco majestátního. Něco naprosto impozantního."

Aphrodite Jones, investigativní novinářka


"Když jste byli v přítomnosti Michaela Jacksona, cítitli jste, že se změnila energie. Jeho zjev byl nevysvětlitelný. Narodil se výjimečný"

Keya Morgan, Filmmaker, Entrepreneur & CEO

 

"Byl jako magnet, přitahoval lidi všude, kamkoliv šel. Byl neuvěřitelný! Poté, co jsem poznala jeho skutečnou povahu a to, kdo to skutečně je, jsem pochopila, proč po něm lidé tolik šílí."

M. Aileen, učitelka Michaelových dětí

 

"Řeknu vám, že znát Michaela znamená milovat ho. Když jsem mu byla nablízku, měla jsem pocit, že jsem v přítomnosti někoho velkolepého. Vyzařoval mimořádnou auru a byl si dobře vědom toho, že na něj jsou nějakým způsobem upřeny všechny oči."

Call Street, zpěvačka The Velvelettes

 

"Jsem do Michaela blázen a moc ho miluju. Je mojí inspirací. Je to velmi jemná, kouzelná lidská bytost, jedna z těch mimořádných ve vesmíru. A ani nevím, jestli on ví, jak výjimečný je.

Vždy, když mohu být u něj, jsem ráda. Má dobré vibrace. Jeho aura je pouze o lásce. Proto jsem s ním ráda."

Diana Ross, zpěvačka a herečka

 

"Jakmile ho poznáte ze stránky, kterou ukazuje jen když je úplně sám a nemá kolem sebe všechny ty právníky a manažery, úplně se do něj zamilujete. To je ta jeho stránka, která je tak sladká a báječná, že mu neodoláte. Vždy se do něj všichni úplně zamilovali."

Courtney Sale Ross, producentka

 

"Když jsem se s ním poprvé setkala, byla to láska na první pohled. Když Michaela poznáte, pochopíte podstatu jeho charismatu - dívá se na svět nevinnýma očima dítěte."

Sophia Loren, herečka

 

 

"Když jsem se s ním osobně poznala, stal se kouskem mě samotné. Mám ho ráda především jako člověka."

Yoko Ono

 

" Byl tak slušný, tak skromný a tak pokorný..."

Susan Yu, Michaelova právnička, při premiéře dokumentu Life Of An Icon (2011)

 

"Nikdy nezapomenu na tento okamžik s Michaelem Jacksonem. Potkal jsem ho náhodou, když přišel do mého salonu v Beverly Hills v běžném pracovním dni. Byl to jemný a trpělivý člověk. Mluvil jsem s ním o mé práci; poslouchal a zeptal se mě na hodně věcí. Cítím se hluboce šťastný, že jsem se s ním setkal jen pár měsíců předtím, než zemřel. Byl to anděl písně... Michael Jackson bude navždy chybět!"
 

Daniel Dinh

 

 

"Michael Jackson působil takovým trošku klidným dojmem... velice klidným dojmem, velice příjemným a takovým... jako by se vznášel, prostě v podstatě furt. Trošku z jinýho světa...

Pracovník pražského hotelu Intercontinental, kde byl MJ ubytovaný (1996)"Je neuvěřitelně krásný, křehký a naprosto nadpozemský. Vždy se mi zdálo, že nestojí na podlaze, ale lehce se vznáší ve vzduchu. Michael Jackson ví, že tak na ostatní působí a také ví, jak s tím pracovat."

Gottfried Helnwein, umělec

 

 

Byl velmi plachý a ani nemohu popsat, jak byl jemný. Ale jeho talent, hlas, hudba a charisma nemůže být překonána. "
Rushka Bergman, Michaelova stylistka pro připravované turné This Is It

 

"Je to nejlepší člověk, kterého jsem kdy potkal. Vždy je vřelý, jemný, má otevřené srdce a o každého se zajímá - tak moc, jak to jen jde. 24 hodin denně. Nevěřil by jsi, že je to možné. 

 
Nejsem jeho fanoušek. Dokonce doma nemám žádné z jeho CD. Dělám tuhle práci 20 let, ale nikdy v životě jsem nepotkal někoho jako je on. Miluju ho. Udělal bych pro něj všechno. Pro mě je... svatý.
 
Osobní komentář jednoho z Michaelových bodyguardů členu týmu FttF, (2000)

 

 

 

"Je tím, co Francouzi nazývají 'monstre sacré', 'svatý netvor' - někdo, kdo je absolutně unikátní."

Gregory Peck, herec 

 

 

„Když jej pozoruji tančit a zpívat, dotýká se mě to duchovně, pohybuje se to ve mně, něco jako Duch Svatý. Je to ale něco víc než hudba a tanec. Dokáže se dotknout tvé duše.“

Isiah Lord Thomas, prezident basketbalové operace pro New York Knicks v NBA

 

"Je ten největší umělec, který kdy chodil po Zemi. Vezměte to takhle: kolem žádného jiného člověka nikdy neomdlelo tolik mužů a žen. Nemám pravdu?"

Rodney Jerkins (2000)

 

 

"Michael Jackson byl lidský fenomén. Pro mě se nachází na pozici sedmi divů světa - jako bůh tance. Vzpomínám si, jak při koncertu v Bukurešti vyskočil na pódium a pět minut tam nehybně stál. Nikdy předtím jsem neviděl tak silnou auru."

Jared Grimes, stepař

 

 

Otázka: "Čeho jsi v životě dosáhl?"
Keith: "Největší je, myslím, spolupráce s Michaelem Jacksonem. Jen mít své jméno hned vedle jeho, to znamená, že jste někdo."
Otázka: "Je tvůj idol?"
Keith: "To si piš!"
Otázka: "Jaké to je pracovat s ním?"
Keith: "Skvělé. Pořád jste v takové té posvátné hrůze a říkáte si: ´Právě teď sedím vedle Michaela Jacksona! A on se mnou mluví!´ Musíte si uvědomit, čeho všeho ve svém oboru dokázal. Má úžasnou auru a spolu s ním vždy přijde do nahrávacího studia i obrovská vlna pozitivní energie. Hodně muzikantů je namyšlených a myslí si, že jsou někdo. On je naproti tomu naprosto v pohodě. Opravdu milý chlapík. Pracovat s ním pro mě byla čest."

Keith Harris, producent a muzikant - bubeník skupiny Black Eyed Peas

 

 

"Navždy si budu pamatovat, že to nebyl muž mnoha slov, ale nemusel být, protože jeho duch a jeho energie vždy naprosto rozzářili místnost."

Patti La Belle v knize "Michael Jackson for the Soul"

 


"Jakmile jsem vstoupila do místnosti, kde byl Michael, okamžitě jsem se koupala v energii. Neustále DÁVAL energii. Nemusel dělat nic, pouze být. Nemusel tančit nebo zpívat. Mohli jste také vidět, že tato energie působila na všichny v místnosti.

Nikdy jsem po práci s Michaelem neodcházela vyčerpaná. Odcházela jsem inspirována. Vím, že vy všichni jste cítili taky.
Michael mě naučil vybrat si sedadlo vedle někoho, kdo si okolo sebe postavil zeď, a pokusit se jí prorazit s energií lásky."

 Karen Faye, dlouholetá maskérka a přítelkyně

 

"Když přišel na pódium, byl plný lásky. Tu lásku jste mohli vidět i přesto, že jste stáli 100 metrů od něj. V některých okamžicích měl v očích slzy a nemohl zpívat. My jsme plakali a byli jsme tím dojatí. Šíleně jsme křičeli, nenechali jsme ho ani zpívat, prostě nemohl. Bylo to úžasné."

Marierose T. o svém zážitku z World Music Awards 15.11.2006

 

"Má vzpomínka na Michaela je z mých narozenin v září 2001, kdy on a jeho bratři vystupovali v MSG v New Yorku! Nežli jsem tam šla, všem jsem říkala ´Nebudu brečet...ne, ne já ne.´ Pak se postavil a zamával davu. Brečela jsem jako blázen!!! Jeho aura byla jedinečná... Cítila jsem jeho přítomnost...stejně tak jako všichni v té aréně...dospělí muži plakali...ale ne takové ty slzy jako na normálním koncertě, byli to slzy z pohledu na někoho opravdu velkého!!!"

Fanynka v internetové diskuzi

 

 

"Nikdo se nepřibližuje síle, která byla podstatou tohoto muže. Michaelova krása vyzařuje se svitem, který se dotýká duše. Vychází z poznání Michaelova srdce - poznání... a milování tohoto člověka."

Michaeline Jameson na Facebooku

 

"Jeho úsměv byl zářivější než slunce a byl schopný ozářit celou galaxii. Jeho vzezření bylo opravdu magické."

Diana Dawn DiAngelo o svém setkání s Michaelem

 

 

"Nemohli jsme uvěřit tomu, kolik charizma se okolo něj vzášelo, když byl byl poblíž. Bylo to pozdě v noci, ale všichni jsme nabyli dojmu, že Michael ve tmě zářil a jeho magická přítomnost na nás velice zapůsobila."

Němečtí fanoušci, kteří si říkají "Appleheads", o svém setkání s Michaelem v roce 2001, po jeho projevu na oxfordské univerzitě - byly 2 hodiny ráno, pršelo a Michael měl zlomenou nohu.

 

 

"...konečně Michael vstoupil. Bylo to, jako by se Země zastavila. Média k němu byla tak krutá, dokonce i tehdy, říkala, že je zvláštní a divný, ale mně takový nepřipadal ani trochu. Viděla jsem, že ten krásný, dobře oblečený muž, který procházel dveřmi, je zdvořilý, pěkně mluví a je laskavý jako vždy. Nikdy nezapomenu na ten úsměv, ten hypnotizující úsměv, který vám prostě vyrazí dech. Vypadal skutečně úžasně. Pamatuji si pouze na jedinou podivnou věc a to, že se zdálo, že vše, okolo čeho prošel, se rozsvítilo a taky že jste z něho prostě nemohli spustit oči. Také si pamatuji, jak zavolali nás a Michaela kvůli společnému focení a jak Michaelovi můj manžel, který stál při focení přímo za ním, položil obě ruce na ramena a nechal je tam dokonce i poté, co mu fotograf řekl, ať je dá pryč a jak Michael otočil hlavu a rozkošně se usmál."

Paula Katsikas, výherkyně večeře s Michaelem v březnu 1992

 

"Michael si nechává čas (na mluvení s lidmi)... To je zázrak Michaela Jacksona. Měl čas na každého. Nezáleželo na tom, na jaké byli pozici, kdo to byl, prostě potěšil každého. Nemusel, ale dělal to."

Uri Geller

 

Michael s lidmi, se kterými se setkal - podívejte se, jak se drží za ruce:

 

“Nikdy nezapomenu záři v jeho očích, jako kdyby tančily.”

Roberta Swedien, žena Bruce Swediena, o setkání s Michaelem

 

 

"Pokaždé, když jsem pracoval s Michaelem, byl to zážitek, který mě dovedl někam, kde jsem nikdy nebyl. Byl to úžasný muž - skromný, milující, štědrý, a hlavně fantastický člověk."

Kenny Ortega, režisér 

 

 

Valmai:  Jonathane, lidé hovoří o energii okolo Michaela; o světle. Cítil jsi ji někdy?

Jonathan Sugarfoot Moffett:  Neustále, pokaždé, když jsem s ním byl. Takhle víte, že jste v přítomnosti někoho velikého, někoho mimořádného. Jen si spočtěte fanoušky a lidi a to množství, které ho po celém světě miluje. Je to jeden muž milovaný tolika... CNN uvedla, že v odlehlých částech světa po něm truchlila více než miliarda lidí, stejně tak jako ve známých oblastech. Jaký jiný člověk může přitáhnout tolik lítosti a tolik bolesti z jeho ztráty? Michael měl něco výjimečného, záři, a když jste byli v jeho přítomnosti, celá místnost se změnila.

Lidé říkali, "Michael přichází" a každý byl nervózní. Když jste ho spatřili, dokonce i když jste jen věděli, že přichází, něco jste cítili, jakoby brnění. Jen sledovat ho, jak prochází dveřmi, bylo, jako by se všechny molekuly ve vzduchu zastavily a vy jste je mohly posunout prstem; chytit je. Jako kdyby jste spatřili to nejmenší smítko; mohli jste ve vzduchu vidět molekuly, když Michael vešel do místnosti. Změnil je; molekulární strukturu vzduchu. A to je rovnice toho, co se stalo, když Michael vešel a všichni v místnosti to cítili a věděli. Jejich postoje a osonosti se změnili. Zpozorněli a vždy řekli: "Něco na něm je. Když přijde, znervózním. Něco cítím!" Slýchával jsem to pořád dokola a říkal jsem, "Já vím, já vím, už to cítím třicet let."

A on byl tak příjemný; prostě jen něco s jeho obrazností. Každý vyzařuje jinou frekvenci a Michael měl ten nejvyšší stupeň energie, jaký si myslím, že může být, aniž by byl z jiného světa. Jeho dar a jeho lidskost ducha byli tak silné, obrovské a hluboké. Byl to jiný člověk než většina z nás; než my všichni. Působil na každého, kdo k němu přišel, od světových vůdců po obyčejné lidi, od dětí k dospělím, k babičkám. Co si pamatuju, úplně každý, kdo u něj byl, řekl, že něco cítil.

A proto lidé plakali. Lidé rozhodně plakali. Seděl jsem na pódiu a sledoval, jak jdou k zemi, jako kdysi ve středověku, kdy lidé umírali na mor. Viděli jste, jak zvedají těla, kterým se houpali ruce a nohy, točila se jim hlava a oceán lidí s rukama nad hlavou je posunoval do předu, k bráně. Tam byla řada záchranek... pět, deset. Byli tam nosítka a lidé ty omdlené po jednom sunuli dopředu; někdy to bylo množství lidí, co se dostávali k záchranářům. Dávali jim čichací sůl a pokoušeli se je oživit. Někteří lidé byli úplně mimo, v bezvědomí, víte, jako že v nich nebyl žádný život, a to jen proto, že byli na stadionu s Michaelem. Já tam vzadu seděl a žasnul nad tím. Byla to ta nejsilnější věc, jakou jsem viděl, a dělo se tak kvůli jednomu muži uprostřed pódia. Kvůli němu všichni omdlívali; ženy i muži. To je síla a Michael to věděl. Věděl, že byl obdarován něčím výjimečným za nějakým cílem; sjednotit svět a sjednotit lidi.

Zdroj: valmaiowens.blogspot.com/2011/03/interview-with-jonathan-sugarfoot.html

 

 

"Je to tak dobrý člověk, milující člověk. Pokaždé... kdokoliv ho znáte nebo s ním máte něco do činění, víte, že každý rozhovor vždy zakončí s ´Miluji vás´. Vždycky láska. Nejvíce ze všeho byl Michael o lásce. Michael se velice staral o druhé. Měl ve svém srdci spoustu lásky. Zajímal se o každého, obzvláště o lidi na ulici. Nepovyšoval se, neměl žádné ego a snažil se udělat si na každého čas, protože nechtěl ranit ničí city. Pokud měl pocit, že udělal něco špatně, opravdu ho to trápilo. Měl v sobě více lásky než kdokoliv jiný, koho znám." 

Miko Brando, herec, syn Marlona Brandona 

 

 

"Od prvního okamžiku, co jsem ho spatřila, jsem cítila jeho kouzlo. Dnes už chápu, že to, co jsem viděla, byla Boží láska, která skrze něj vyzařovala.".

Kim, fanynka

 

"Michael se vždy chtěl naučit, jak se řekne ´Miluji tě´ v jazyce každé země, kterou navštívil. Tak to svým fanouškům mohl říct v jejich vlastním jazyce."

Seth Riggs, Michaelův hlasový trenér

 

"Věc, kterou se snažím lidem vštípit je, že Michael byl ztělesněním lásky. Byl to nejvíce milující a laskavý člověk, jakého jsem kdy potkal."

John Bähl

 

 

Moderátor: „Kdybys měl Michaela Jacksona popsat jedním slovem, jaké by bylo?“

Leon Jones (malíř): Láska. Protože to je o čem celý byl.

Z rozhovoru v rádiu

 

 

Stephanie Mills: "Víte, Michael byl tak sladký a nevinný. Nemyslím si, že svět byl připravený na takovou osobu, jakou on byl."

Monique: "On byl láska."

Stephanie Mills: "On byl láska."

Monique Show (leden 2010)

 

 

"Michael je láska, láska, láska. Chci být jako on!"

9ti letý chlapec poté, co Michael přečetl modlitbu v bazilice "Naší Paní Míru" na Pobřeží Slovnoviny (90. léta)

 

 

"Michael je magický, duchovní, smyslný, vzrušující, roztomilý, velkolepý, úžasný, dokonalý. Je láska!

Jackieneeley, fanynka

 

 

"Michael byl prostě a jednoduše magický. Byl to muž, který věřil v dobro lidstva a ztělesňoval čistou bezpodmínečnou lásku pro svět."  

Kellie Parker - hrála Katie v Michaelově filmu Moonwalker

 

 

Otázka (přes Twitter): Karen, proč si myslíš, že měl Michael tak emocionální dopad na lidi?

Karen Faye (Michaelova maskérka a přítelkyně): Existuje malé procento lidí, kterí chodí nebo chodili po zemi, vyzařující bezpodmínečnou lásku. Láska je nejsilnější silou ve vesmíru. Všechny bytosti jsou k lásce přitahovány. Odpověď a řešení každého problému může být "láska."
 

 

"V každé generaci je hrstka lidí, kteří na tento svět přijdou vybaveni schopností změnit jej k lepšímu, díky jejich zvýšenému smyslu pro povědomí o síle lásky. Tito lidé chápou lásku ne jako pocit, ale jako stav bytí, způsob vztahu se světem. Mají jakési světlo a jejich způsob života zahrnuje být laskavý, starostlivý, soucitný a empatický. Díky jejich schopnosti spojovat se s láskou mají potenciál uzdravovat svět. Michael Jackson byl jedním z nich.

Ve snaze definovat lásku se obrátím na Marianne Williamson a její knihu s názvem ´Návrat k lásce.´ Říká: ´Láska je naše konečná realita a náš cíl na zemi. Být si toho vědomi, zažít lásku v sobě a v ostatních, to je smysl života.´

Zdá se, Michael skutečně chápal toto pojetí. Jeho spojení s láskou bylo tak silné, že měl rozšířenou schopnost dotknout se ostatních lidí svým světlem. Jestliže někdo, kdo je takovýmto způsobem napojen na lásku, na tebe zaměří svou pozornost v pozitivním slova smyslu, výsledkem je proud energie, který pronikne tvou duší a má za následek pocit čisté radosti. Pokud jednou tento radostný pocit poznáte, chcete více a jste neustále unášeni zpět ke zdroji, kterým je v tomto případě Michael.

Michaelovo světlo, které se dotklo milionů lidí po celém světě, bylo tak silné, že dokonce i po jeho smrti stále přitahuje lidi. Je to více než rok a půl a zdá se, že svět ho stále nemůže nechat jít."

Linda Higgins (2010)

 

 

Oprah: Proč jsi se zamilovala do Michaela Jacksona?

Lisa Marie: Kvůli němu. Byla byla neuvěřitelně, neuvěřitelně dynamická osobnost. Pokud jste byli v jeho blízkosti a on chtěl dávat... a dával... a ukázal vám, kdo skutečně je... když byl ochoten to udělat... tak v žádném případě... nikdy jindy jsem se ve svém životě necítila tak úžasně, jako v těchto chvílích. Měl v sobě něco opojného a když byl připraven se o to s vámi podělit nebo to dát a být sám sebou a umožnit vám do toho vstoupit... nevím, zda jsem kdy byla čímkoliv tolik opojená.

Oprah: (Poukazuje na její rozhovor s Michaelem v roce 1993) Je to jako když na tebe vyzařuje své světlo... Když se otevře a nechá své světlo svítit a ty v něm prostě chceš být...

Lisa Marie: Ano! Ano! Cítila jsem se, jako bych u něho chtěla vždy být. Cítila jsem se tak vysoko. Nikdy jsem se podobně necítila u žádné jiné lidské bytosti, kromě mého otce (Elvis Presley).

Oprah: To je zajímavé, zrovna jsi to řekla. Bylo ti devět let, když tvůj otec zemřel. Být s Michaelem ti přineslo zpět ten pocit světla, které na tebe dopadá... té bytosti, veškeré té energie přicházející k tobě...

Lisa Marie: Ano!

Rozhovor Oprah Winfrey s bývalou manželkou Michaela Jacksona, Lisou Marií (2010)

 

 

"Nikdy úplně nepochopil, že má v sobě vnitřní světlo. Při posezení a rozhovoru s Michaelem jsem se mu díval do očí a mohl jsem vidět tisíce mil daleko. Měl ty nejúžasnější oči. Jeví se dobře ve filmu, ale nevyrovná se to skutečnosti. Když skutečně sedíte naproti a díváte se na něj... ty oči byly neuvěřitelné. Někdy mě to jen zastavilo a někdy, když jsem byl s ním a zapomněl jsem, kdo je, tak pak mi začalo svítat... sedím tady s Michaelem Jacksonem! Byl tak zábavný. Okolo něj nebylo ani trochu temnoty. Moc jsme se spolu nasmáli, měl úžasný smysl pro humor."

David Nordahl, malíř, který s Michaelem dlouhodobě spolupracoval (2010)

 

"Michaelovu auru jste mohli cítit ještě předtím, než vůbec vstoupil do místnosti. Nepotřebovali jste ho vidět, abyste věděli, že tam Michael je. Úžasný člověk! Čistá láska a radost!

Michelle Weber

 

"Michael měl rozhodně mimořádně zvláštní energii a auru, dokonce už jako dítě v Jackson 5 měl to něco speciálního, co většina dospělých v hudbě mít nikdy nebude. Michael pro to, aby měl tu auru a energii, na pódiu ani nepotřeboval zpívat nebo tancovat, nepotřeboval nějaká speciální světla nebo efekty. Mohl prostě jen jít pokojem, aby se posadil na židli a ohromilo mě to, protože byl prostě magický. Mnohokrát jsem Michaela viděl zblízka mimo pódium a vždy měl velmi silnou, mocnou auru a energii. Ale to úžasné na tom je, že jeho aura byla velice jemná, jako ten nejčerstvější a nejčistší vzduch, jaký si můžete představit. Bylo to jako skutečná laskavost  a magie a vysokorychlostní napětí kynetické energie a určitosti." 

Ben

 

 

"Když jste viděli Michaela v kontaktu s fanoušky, svou rodinou, právníky, úředníky a dokonce i médii, jedna věc se nedala popřít – jeho aura. Zdálo, že popová hvězda má okolo sebe bílé světlo, které přesahuje všechen frmol."

Aphrodite Jones, ve své knize ´Michael Jackson´s Conspiracy´, popisuje Michaelovo působení na ostatní, zatímco se média snaží podat o něm ten nejhorší obrázek

 

 

"Nevěděla jsem, co očekávat, protože, upřímně, čtete a slyšíte o něm spoustu věcí. Když jsem vstoupila do pokoje, byl tím nejpokornějším, nejvřelejším a přálelským člověkem, jakého jste si kdy přáli potkat. Taky měl povedený smysl pro humor. (...)  Setkání s Michaelem bylo v mém životě tou nejbližší věcí k setkání se světcem. Měl úžasnou auru. Byl velmi duchovní a magický, skoro mýtický. Byla jsem z něho užaslá. Ten člověk nemá ve svém těle jedinou špatnou kost. Byl tak milý a působil takhle fantasticky."

Samantha Mumba, zpěvačka o setkání v Dubai (2006)

 


"Byl opravdu půvabný - jeho vzezření, jeho aura, všechno..." 

Fanynka

 

 

"Nejvíce si pamatuji jeho hlas, jemný a rytmický, jako dětský. Byl laskavý a naše setkání byl pouhý okamžik, myslím že jsem byla omráčena jeho přítomností. Nadpozemskost, opravdu."

Fanynka

 

 

"Moje nejlepší vzpomínka na Michaela je z Killer Thriller Party v Londýně z června 2002. Objevil se na pódiu a hovořil k nadšenému publiku a pozoroval vystoupení z balkonu klubu. Jen vidět ho stát na pódiu byl opravdu magický zážitek a nikdy na něj nezapomenu. Když jsem ho viděl osobně, měl úžasnou auru. Zázračné dítě a jako dospělý vzrušující superstar."

Adam

 

 

"Poprvé jsem Michaela Jacksona viděl v Duisburgu, na pódiu 'Wetten Dass'. Jeho hudba mě zajímá jen okrajově, proto jsem byl celkem klidný, když stál vedle zvedací rampy, na které měl Jackson zpívat 'Earth Song '. Ale to se v dalších osmi minutách změnilo. Cítil jsem se Jacksona dříve, než jsem ho viděl. Takovou prezentaci a auru u lidské bytosti ucítíte jen několikrát v životě. Jeho hudba mě udeřila jako kladivo, jeho hlas mě zasáhl jako světlo. Ten člověk je přímo tělesný zážitek, jako je bolest nebo ohromující radost."

Christian Marks, Michaelův životopisec (2001)

 

 

"Společně s hudbou vznikne elektřina a křik a hysterie a máte pocit, že to ve vás roste. Michael Jackson měl úžasnou přítomnost, kterou většina umělců nemá. Jeho elektřina a jeho přítomnost byli darem. Měl okolo sebe auru a myslím si, že jeho fanoušci se k ní chtěli dostat tak blízko, jak jen to bylo možné. Jeho objetí vypadala neuvěřitelně, jako kdyby do nich vložil veškerou svou lásku. Doslova stačilo, aby jen pohnul hlavou. Na turné Dangerous dlouhou dobu jen stojí, pak pohne hlavou a oni začínají omdlévat. Prochází vámi energie, vzrušení, chtíč (používal velmi vzrušující pohyby), atmosféra, masy lidí. Když jste emocionálně zahlceni, vaše tělo neví, jak reagovat. Váš mozek jede na plné obrátky a vy nevíte, jestli křičet, plakat, smát se, prostě co dělat, tak okolo sebe jenom hystericky mácháte rukama a nekontolovatelně pláčete nebo zkolabujete."

Rachel Taymoor

 


"Takhle, a to vám slibuji, budete reagovat, když potkáte Michaela Jacksona: budete na něj hledět, pak uděláte krok zpátky a vaše tělo se zmrazí. Všichni dělají to samé - fanoušci, celebrity, žurnalisté, děti, číšníci, ministři, bodyguardi... Nejdříve se podíváte. Michael má ten nejpoutavější zjev ze všech lidí, které jsem kdy viděl. Není to ale jen jeho tvář a šaty. Je to jeho aura. Pak k němu začnete jít. Instinktivně. Uděláte krok nebo dva a znovu se zmrazíte. Je to jako být zasažen vlnou uvědomění, nejdřív jdete dopředu a pak se bojíte pokračovat... ´Oh můj Bože, to je Michael Jackson.´

Stál jsem ve velké hale jednoho 5ti hvězdičkového hotelu, když Michael vešel dovnitř. Všech těch 70 lidí udělalo krok zpátky - nejenom ti super bohatí a profesionálové, ale i všichni v recepci. Lidé, kteří mu byli nejblíže, se pohnuli a zmrazili. Ti, kteří byli dále, se otočili, pohnuli a zmrazili, zatímco ti před nimi se už znovu začali hýbat. Byl to jako stoletý starý kousek filmu, všichni byli ticho a vzduch byl jiskrný, jak se lidé trhavě hýbali. Michael se jen usmál a sevřel dlaně k pozdravu.

(...) Před měsícem jsme se já, Michael a Shmuley setkali s premiérem Izraele, Arielem Sharonem. Znovu jsem měl možnost viděl Michaelovu magickou práci. Dokonce i bodyguardi udělali ten krok zpátky. Dokonce i Sharon se zmrazil a pak znovu pohnul. Viděl jsem, co měl napsáno na tváři. Michael Jackson! To je Michael Jackson! Všechno co můžeme dělat, je doufat, že rytmus a muzika a síla muziky může způsobit zázrak. Nejsme to jen my, kdo potřebuje tento zázrak míru, jsou to naše děti a jejich nenarozené děti, a všechny písničky, které budou jednou zpívat."

Uri Geller, jasnovidec a kouzelník
 

 

"Kdyby sem teď Michael Jackson přišel, nebyl by nikdo, kdo by se na něj mohl přestat dívat. Dokud v sobě máte takovou sílu, nemohou vás zničit. Má moc nad každým. Pokud se na vás lidé nemohou přestat dívat, jste pro ně natolik zajímavý, není možné, abyste byli zničeni.”

Jermaine Dupri, producent a partner Michaelovy sestry Janet (2005)

 

"Hodně jsem se od něj naučil pokud jde o tématické vyjádření nějakého poselství. U Michaela j to vždy poselství lásky. Občas je rebel, ale vždy vychází z lásky.

Travis Payne, choreograf

 

"Setkal jsem se s lidmi, kteří se přede mnou mnou rozplakali. Jsou dva druhy fanoušků – fanoušek, který řekne ´OMG! OMG! OMG!´ a omdlí a musíš ho držet. A pak je fanoušek, který řekne rovnou ´Ahoj´ a já ´Ahoj, rád tě poznávám, jak se jmenuješ?´ Řeknou ti jméno, ale vůbec (na tebe) nemají názor. Jsem k nim prostě přirozený a vstřícný a pak vidím, jak začínají plakat. Říkám: ´Proč pláčeš?´, a oni: ´Protože jsem si nemyslel, že budeš tak hodný,´ a odchází jako jiní lidé. Říkám: ´Dobrá, jaký si myslel, že budu?´ a oni: ´Já myslel, že budeš namyšlený a arogantní´. Říkám: ´Prosím, nikdy nesuďte člověka, nejsem nic z toho´. Udělalo to na ně takový dojem. Jsem si jistý, že tě milují ještě víc, když odchází. Prostě přirozenost."

Michael Jackson

 

 

"Obdivovala jsem schopnost Michaela Jacksona být naprosto 'v (přítomném) okamžiku', ať už to bylo při podepisování se fanouškům a nebo při tanci. Byla to jedna z prvních věcí, kterých jsem si u něho všimla... jeho zaměření na 'teď'."

"Michael byl napojen a byl si vědom svého spojení k univerzální energii."

Karen Faye

 

 


Rabín Schmuley: "Byl si vždycky schopen roztavit tvrdé srdce laskavostí a láskou?"

Michael Jackson: "Ano"
Rabín Schmuley: "Takže myslíš si, že bezpodmíněná láska může být mezi lidmi, kteří nejsou pokrevně příbuzní?"

Michael Jackson: "O bože, ano, samozřejmě! Myslím, že jsem se to naučil od ní (své soukromé učitelky Rose Fine), viděl jsem to a zažil to. Nezáleží na pokrevnosti, barvě nebo rase. Láska je láska a ta ničí všechny bariéry a ty vidíš přímo naskrz. Vidím to v dětských očích. Když vidím děti, vidím malá bezbranná štěňátka. Jsou tak sladké. Jak jim může někdo ublížit? Jsou úžasné."

 

 

"Zaprvé, byla to velmi laskavá duše. Pokorný chlap. V duchu byl velice jako Ježíš, pečující a milující. Skutečná osoba... byl prostě strašně pokorný chlap. Přes všechen svůj úspěch byl velmi, velmi laskavý.

Steve Manning, manažer Michaelova bratra Tita v rozhovoru s Larry Kingem

 

 

 

"Michael je jemná duše. Když jste u něj, je to prostě nádherná osoba, velmi pokorná, tichá, jemně mluvící, a pak se změní v dynamickou věc, v onoho Michaela Jacksona (na pódiu)... Je to nádherná bytost, víte?"

Darryl Phinnessee, zpěvák
Zdroj: https://kiwi.pise.cz/

 

 

"Andělská bytost s vlastnostmi dítěte, která by nikdy nezpůsobila bolest a utrpení jiné duši, natož dítěti."

Madonna o M. Jacksonovi

 

 

"Michael měl charisma, které se dalo cítit a když jsem tam stála, užívala si ten pocit a měla jsem silnou touhu obejmout ho." 

Heidi Laurito to své zkušenosti z dubna 1998 v Mnichově, z knihy "It´s All About L.O.V.E."

 

 

"Když jsme se poprvé setkali, okolo roku 1988, udeřila mě kombinace charismatu a zranitelnosti, která Michaela obklopovala. Mohl být v sevření lidí na letiští, předvést vyčerpávající tříhodinové vystoupení a pak si v zákulisí sednout, tak jako jednou v Bukurešti - když jsem k němu přišel, pil vodu, prohlížel si súfistickou poezii a chtěl meditovat.

Tahle osoba, kterou považuji (i když riskuji výsměch) za velice čistou, stále přežila - když jsme spolu před dvěma týdny naposledy mluvili, četl básně Rabindranatha Thakora. Michael je příkladem paradoxu mnoha slavných účinkujících, kteří jsou v zásadě plaší; je to introvert, který přišel do mého domu a většinu večera strávil sezením v rohu se svými malými dětmi."

Deepak Chopra, lékař, spisovatel, lektor v oblasti zdravého životního stylu a celostní medicíny

 

 

"Při mé druhé návštěvě Neverlandu pořádal Michael Jackson soukromý oběd. Požádal nás, abychom se drželi za ruce a říkal chválu. Dořekl modlitbu a sluneční paprsky nakoukly na jeho počest do domu. Jeho energie byla duchovně magnetická. Zapouzdřila nás všechny jeho záhadnou aurou a zanechala nás v slzách. Byl neuvěřitelné světlo. 

Řekl: ´Tohle pro mě bylo napsáno v knihách. Svou část jsem dokázal. Teď bude jejich soudcem Bůh.´ 

Věřím, že ho vedl Bůh - tak žil a zvládal tenhle krutý svět."  

Taymoor Marmarchi, pracovala na humanitárních projektech pro Michaela Jacksona 

 

 

"Michael byl mužem lásky. Byl naprosto celý o lásce a zcela neškodný. Byl velmi oddán sám sobě, hudbě, tomu být skvělý a dělat něco opravdu dobrého pro svět."

L. A Reid, producent, 2014

 

 

"Když on a Paris procházeli nákupní pasáží hotelu, pomalu jsem je následovala a sledovala lidi, jak otevírají pusy a rozšiřují se jim oči ve snaze pochopit, že to je skutečně on.

Někteří lidé mu třesoucími se hlasy řekli, jak moc ho milují a jak moc jeho hudba ovlivnila jejich životy, zatímco ostatní jen stáli a zírali. V jednu chvíli jej muž ve středních letech požádal o objetí. Kdo další je schopný evokovat takovou reakci? Nikdo jiný. Pouze Michael.

Pravděpodobně největší hysterii v posledních letech Michael zapříčinil na Rodeo Drive v Beverly Hills 9.dubna 2009, když šel nakupovat do starožitností Lladro. (...) Tentokrát si ho pár zvědavců všimlo a slovo se rychle rozšířilo.

Tohle je Rodeo Drive, areál plný celebrit, kde jsou často k vidění ty nejpřednější jako Tom Cruise, Paris Hilton a Lindsay Paris Jackson Michael Talitha April 2007Lohanan. Byla jsem nablízku ostatních celebrit a viděla jsem, jak na ně lidé reagují, se zájmem a uznáním. Když je však nablízku Michael, lidé se chovají jako když vidí někoho, o kom si myslí, že ve skutečnosti neexistuje.

Domnívám se, že podobná reakce by byla vidět, kdyby Santa Claus přijel z nebe na saních a nebo kdyby na zemi přistála kosmická loď a vystopupil by z ní E.T. Michael má mystickou auru a lidé si nemohou pomoci při vyhlídce na to, že ho uvidí na vlastní oči. Tenkrát v Beverly Hills bylo v ulicích tak namačkáno, že musela přijet policie a řídit dav.

Michael je jako dítě, což je velice odzbrojující. Když jsou lidé okolo něj, odloží svůj cynismus a napojí se na tu část jich samotných, která je čistá (nezkažená). Naprosto jasně si pamatují na to, jak poprvé slyšeli jeho hlas a ví, že to byl hlas anděla, předtím, než díky světu zatvrdnou a začnou pochybovat, vysmívat se a soudit. 

Po všechny roky, co jsem se okolo Michaela pohybovala, můžu spokojeně říct, že jsem nikdy neviděla, že by na něj někdo reagoval jinak než s fascinací, zbožňováním a láskou. Setkala jsem se se spoustou lidí, kteří pro něj pracovali, včetně personálu Neverlandu a některých tanečníků This Is It, podobně jako s dalšími lidmi, kteří o něm mluvili s úctou.

Vzpomínám si, že jsem si v březnu 2002 povídala s hotelovým poslíčkem, který pracoval v Palace Hotelu v New Yorku, když tam Michael tenkrát byl (a i dříve v minulosti). Řekl mi: ´Je mi jedno, co o něm lidé říkají. Když ho vidíš, víš, že je krásný. Má nádhernou auru.´

Krásný. Aura. To jsou slova, která lidé používají, když popisují Michaela."

Talitha Linehan, fanynka 

 

 

 

"Před Michaelovou smrtí jsem toho o něm moc nevěděla. Vídávala jsem všemožný bulvár s nápadnými titulky a bylo mi ho (MJ) vždy líto. Bylo mi jasné, že je pro ně cílem, protože na nikoho jiného neútočili tak krutě a důsledně. Mé srdce pro něj vždy krvácelo. Bylo to pro mě tak složité, že jsem naschvál odvracela oči, ale věděla jsem, že to stejně existuje a mé srdce se potápělo. Po Michaelově smrti jsem slyšela jeho bratra Jermaina říci, že Michael byl dar Boha a měl poslání. Slyšela jsem mnoho Michaelových blízkých přátel říkat, že to byla ta nejlaskavější a nejvíce milující osoba, jakou kdy potkali. Kvůli tomu jsem se o něj začala zajímat, protože málokdo dokáže zůstat tak milující po mnoha letech nekonečných zlomyslných útoků, a rozhodla jsem se poznat, kdo Michael Jackson skutečně byl.

Netušila jsem, že napsal a produkoval mnoho ze svých písní, netušila jsem, že jeho hudba k němu přišla zezhora, netušila jsem, že texty jeho písní byly tak společensky uvědomnělé, že uměl takhle tančit a že dělal tolik charitativní činnosti. Strávila jsem hodiny sledováním You Tube, posloucháním jeho písní, sledováním rozhovorů a čtením knihy ´Michael Jackson Conspiracy´. Čím více jsem se o něm dozvídala, tím více mi docházelo, jak velmi speciální byl. Jedna věc, která na něm vynikala, byla ta, že si vždy důsledně stál za svým, ať už byla situace jakákoliv. ´60 minutové interview´ mě opravdu přesvědčilo, že Michael myslí vážně to, co říká, skutečně tomu věří a žije tak a to dokonce i tehdy, když byl účinek tak nesmírně negativní k jeho pověsti.

Dospěla jsem k přesvědčení, že Michael byl LÁSKA, že to byla jeho podstata a že všechny ty hrozné věci, které mu udělali jeho nepřátelé, nemohli změnit jeho základní charakter, nemohli ho změnit v hořkou, vzteklou a nenávistnou osobu, kterou by se mnozí z nás pravděpodobně stali. Slýcháme, že ´Láska vše přemůže´. Zní to tak altruisticky, ale myslím, že v případě Michaela je to pravdivé. Jeho láska se zdá být spíše božská než lidská (neříkám tím, že byl božský) a s jeho otevřeným srdcem a nárůčí posílal celý svůj život zvláštní lásku chudým, hladovým, nemocným, slabým, nemilovaným a osamělým. Přes všechny útoky si udržel otevřené srdce, aby se o něj mohl podělit s ostatními, aby natáhnul ruku a dotkl se jejich srdcí a duší. Myslím, že to je důvod, proč tak mnoho z nás má pocit, že Michael byl jako člen rodiny, a jeho smrt cítí více jako osobní, nejen jako nějakou celebritu.

Teď chápu, co svět ztratil. Neztratili jsme jen baviče a celebritu, ztratili jsme Lásku, zvláštní druh lásky, dárek zabalený v krásném obalu, který nám byl občas dodán, ale teď už ne. Máme si staré dary uschovat, ale víme, že nové nikdy nepřijdou. Když jsem si přečetla příspěvky jeho fanoušků na jeho vzpomínkových stránkách, jsou tak trýznivé a přinášejí slzy do očí. Často to jsou stejné pocity, které teď cítím. Přemýšlím, zda může být skutečná láska dokázána bez obětí a utrpení.

Kdyby se Michaela zeptali: ´Udělal bys to všechno znovu, kdybys věděl o bolesti, která přijde zároveň s tvými dary?´, zřejmě by řekl: ´Ano´. Doufám, že lidé teď vidí, jak moc pomohl světu a že jeho četné utrpení nebylo marné. Doufám, že miliony lidí v přítomnosti i budoucnosti pohlédnou na jeho práci a užasnou nad její krásou. Potom se Michael může domnívat, že jeho trápení stálo za to.

Samozřejmě, toto neomlouvá všechny křivdy, kterých se dopustila média, ale tito kritici nakonec zmizí do zapomnění. Michaelova práce však bude dál svítit a zářit a on bude velmi zaneprázdněný objímání a povídáním si s miliony jeho fanoušků v nebi. Nepřátelé mohli zničit jeho tělo, ale nemohli zničit jeho ducha, protože ten byl, jak řekl, nezlomný. Je mi líto jeho dětí, což je pravděpodobně věc, která Michaela mrzí, ale snad na ně Bůh dá pozor. Děkuju ti Michaele za všechnu lásku, o kterou jsi se během svého života dělil. Byl jsi opravdu jedinečný a já jsem ráda, že jsem tě poznala."

Žena v internetové diskuzi

 

Takhle se chytá energie :-) a ty komentáře k tomuto kraťoučkému videu na Yutube... :-)

 

"Je to světlo v něm, které nás přitahuje jako můry k pouličnímu světlu. Chceme to světlo, potřebujeme ho, a přesto si neuvědomujeme, že to, co hledáme, je Bůh. Michael měl toto světlo v sobě, protože dovolil Bohu, aby skrze něj pracoval. Tímto způsobem přepravoval světlo. Ale někteří, když nemohou mít pro sebe světlo, které vidí v jiném, se ho snaží zničit. To se stalo Michaelovi. Michaelovo světlo pocházelo od Boha. Jediným způsobem, jak mít toto světlo, je poznat Boha. Musíme přestat vysávat Michaela, a mít pocit, že ho vlastníme. Nikoho nikdy nevlastnil Michael, kromě samotného Michaela a Boha. Někdy se ve fanouškovské základně setkáváme s pocitem, že Michael je nějakým naším majetkem, že tahle nebo tamta skupina ho nějakým způsobem vlastní. Michael byl posel, talentovaný muž, Boží muž. Nikdy jsme ho nevlastnili. Pokud se vrátíme k Bohu, a budeme hledat světlo od Stvořitele, můžeme se přiblížit k takovému světu, o kterém Michael vždy mluvil, a můžeme pomoci uzdravit tento svět a tuto komunitu fanoušků. “

Debbie Kunesh, Reflections On The Dance www.reflectionsonthedance.com/

"Michael nedokáže poznat, že ho ostatní klamou, protože klamu není schopný. V lidech vidí jen dobrotu, i když ta je pouze odrazem jeho vlastního světla."

Talitha Linehan

 

Jak by jsi popsal Michaela Jacksona?

"Michael byla asi ten nejlepší člověk, jakého jsem kdy potkal. Měl v sobě jakýsi léčivý faktor a obrovské srdce a duši. Když jste u něj byli, nezáleželo na ničem jiném na světě. Všechny vaše problémy a bolesti zmizeli. Dokonce i když zemřela moje máma, díky němu jsem cítil, že budu v pořádku. 

Vím, že někteří lidé tomu nikdy neuvěří, a je to jejich právo. Ale můžu vám říct, že lidé, kteří se okolo něj pohybovali, tomu věří - každý od Elizabeth Taylor po Dianu Ross. Znali jeho srdce. Je zajímavé, že nejvíce negativních věcí o něm říkají ti, kteří se s ním nikdy nesetkali." 

Taj Jackson, Michaelův synovec, v rozhovoru pro Billboard magazine 4/2019

 

„…pokoušet se tvrdit, že by ublížil dítěti, bylo to nejhorší, co o něm někdo mohl říct….“

Přemýšlel někdy o tom, že by se přestal kvůli obviněním obklopovat dětmi?

„Ne, byl pravý opak. Trval na tom, že se nezmění. Nechtěl kvůli těmto obviněním přestat konat dobro. Učil nás, abychom byli stejní. Říkával: ´Když víš, že konáš dobro a že máš ryzí srdce, musíš pokračovat. Nedovol jim zastavit tě. Nedovol jim okrást tě o to. Nikdy nikomu nedovol, aby tě změnil, protože oni se jen bojí toho, kdo jsi.´ Jsem šťastná, že v tom pokračoval, protože pomohl tolika lidem, tolika dětem, lidem nejrůznějšího věku. Vštípil nám to. A proto jsem ráda, že se nezměnil. Kdyby přestal konat dobro, stal by se z něj nešťastný člověk.“

Brandi Jackson, Michaelova neteř, v rozhovoru pro Biboard magazine 4/2019

 

 
“Stůj za tím, čemu věříš, i když to znamená, že budeš sám. Mluv pravdu, i když se tvůj hlas chvěje. Nikdy nelituj toho, že jsi udělal správnou věc, ať už za to zaplatíš jakoukoli cenu."
 
Michael Jackson

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com