Vzdělávání se a úspěch

 

"Michael je velmi inteligentní, velmi chytrý. Část jeho může být 10ti leté dítě se vším nadšením, které v sobě mají - to je ta část, které se dostává veškeré publicity. Ale ta jeho druhá část je 60ti letý génius. Je to ten nejmoudřejší umělec, s kterým jsem se kdy setkal. Strašně řád se učí. Má úžasný přehled o všem, co se děje v jeho životě. On je sám sobě Rasputin."

John Branca, právník a obchodní poradce

 

"Nejlepší vzdělávání na světě je sledovat mistry při práci."

Michael Jackson

 

 

 

 „Kdykoliv jsme s bratry vystupovali v programu s velkými hvězdami, pozorně jsem je sledoval, chtěl jsem se toho od nich naučit co nejvíc. Pozoroval jsem jejich nohy, způsob jak drží ruce, jak drží mikrofon a snažil jsem se rozluštit, co dělají a proč to dělají. Pozoroval jsem z portálu třeba Jamese Browna a znal každý jeho krok, každé heknutí, každé otočení a obrat. (…) Pozorováním Jackie Wilsona jsem se naučil asi víc, než kdekoliv jinde. Tohle všechno byla moc důležitá část mé výchovy. (...)

Většinu času jsem trávil sám v zákulisí. Bratři sedávali nahoře, jedli a povídali si a já seděl dole skrčený v portále, držel jsem se zaprášené páchnoucí opony a pozoroval představení. Myslím to vážně, já jsem skutečně sledoval každý krok, každý pohyb, každou otočku, každý obrat, každé zavrtění zadkem, každé dojetí, každý pohyb reflektoru. Byla to moje škola i moje rekreace. Trávil jsem tam všechen volný čas. Táta, bratři, ostatní muzikanti, ti všichni věděli, kde mě najdou. Dělali si kvůli tomu ze mě legraci, ale já byl tak zaujatý, že mi to bylo jedno. (…) Nejlepší výchova je pozorování mistrů při práci. Nikoho nemůžete naučit to, co jsem se já naučil jen tím, že jsem stál a pozoroval. Vyučilo mě jeviště. Cítím to uvnitř, přímo u srdce. (…)

Vždycky mě vzrušuje setkání s člověkem, jehož práce mě nějakým způsobem zaujala. Třeba knížka, která ve ně zanechala hlubohý dojem, anebo mě přiměla myslet na věci, o které jsem se dříve nezajímal. Určitá píseň, nebo způsob zpěvu, mě dokáže vzrušit a zaujmout tak, že si jí oblíbím a můžu jí poslouchat pořád. Nějaká kresba nebo malba může skrývat celý vesmír. Stejným způsobem mě dokáže ovlivnit vystoupení výborného umělce nebo skupiny.“

Michael Jackson ve své knize Moonwalk

 

 

"Zajímají mě prostě všechny věci, i ty nejprostší. Co je v kapce vody? Jednou jsem si chtěl přečíst něco o řasách a našel jsem celou kolonii věcí, které žijí v našich řasách. Pro mě je to úžasné. Všechno mi připadá zajímavé, hlavně když začneš studovat vesmír a tak. Je to fenomenální množství informací a já jsem tím prostě ohromený. Z toho, kolik toho nevím mám pocit, že jsem nevzdělaný. Čím víc toho vím, tím víc neznalý se cítím. Opravdu. Zjišťuju, že je tu tolik věcí k poznávání. Proto jsem ohromený z knihkupectví. Můžu strávit hodiny a hodiny probíráním knih a domů se vrátím s hromadou věcí. To je jedna z věcí, kterou mám rád na své matce. Chodívali jsme do knihkupectví, strávili tam hodiny a dovolila nám pořídit si všechno, co jsme chtěli. Pořídila nám všechno, nikdy neřekla ne. Četli jsme, četli a četli. Miluju to. Je to kouzelné, ne? Všechno mě velice zajímá. Neexistuje nic, o co nemám zájem.

(...)

Seberu nějakou věc a lidé se ptají: "Co tam hledáš?" Na zemi bude ležet list a já ho zvednu a budu ho studovat. Jsem tím fascinován. Nebo se podíváš na brouka a začneš o tom všem přemýšlet, jako jak malé je jeho srdíčko a jeho mozek a jeslti přemýšlí tak, jako my. Chci všechny tyhle věci znát. Kéž bych mohl pochopit více věcí. Chtěl bych mít více času na zkoumání, učení se, poznávání a tázání se, protože mě zajímá celý vesmír. Ohromují mě některé věci a zvířata, zjištíš třeba, jak mořský koník rodí mláďata, sameček rodí. Nebo jak určitá jihoamerická žába dokáže měnit pohlaví, jako že když je muž, přemění se na ženu. Připadá mi to divné, zvláštní a neuvěřitelné. Miluju takové věci. (..)

Nemůžu se na věci dívat, aniž bych se neptal: "Proč se to děje?" Viděl jsi někdy migrující ptáky, stovky ptáků ve stejnou dobu? Jak vědí, že mají dělat svou choreografii ve stejnou dobu? Co to je? Je to telepatie? Pro my jako lidé to neděláme? Ohromuje mě to. (...)

Myslím, že někteří lidé jsou zvídavější než jiní. Myslím, že jako děti jsme na tom všichni stejně. Opravdu tomu věřím. Ale někteří lidé to prostě cestou ztratili. To miluju na dětech. Všechno je fascinuje. Proto je vidíš, jak spoustu věcí rozbíjejí a trhají, chtějí toitý vědět, jako to funguje a jediný způsob, jaký znají, je rozbít to. Neuvědomují si to; rozeberou to, aby to prostudovali a my na to říkáme: "Ne, nedělej to, nesahej na to." Měli bychom je nechat. Jsou zvědavé. Chtějí vidět, Co je uvnitř."

Michael Jackson v rozhovorech s rabínem Schmuleym

 

 

 

"Miluju zkušené lidi. Miluju lidi, kteří jsou fenomenálně talentovaní. Miluju lidi, kteří tvrdě pracovali a jsou odvážní a lídři ve svých oborech. Setkat se s někým takovým, učit se od něj a mluvit s ním, to je pro mě kouzelné. Pracovat společně..."

Michael Jackson

 

 

"Chci pokračovat v růstu. Největší hřích ze všech je pro mě to, že když je někomu dán dar, talent - protože to je boží dar, vezme si ho a nekultivuje ho, nezlepšuje ho - to je největší hřích na světě."

Michael Jackson, v Ebony Magazine, 10/1981

 

 

 

Wesley Snipes řekl, že jednou s Michaelem strávil tři hodiny hovorem “o metafyzice, psychologii a o tom, jak je zacházeno s černými lidmi. “Lidé Mika opravdu neznají, Mike měl vědomí, které by vás ohromilo, stejně, jako by vás ohromili věci, které dokázal recitovat."

Wesley Snipes youtu.be/UPjkgTA2J8Q

 

 

 

"Vzdělání otevírá mysl člověka celému světu. A není nic důležitějšího než ujistit se o tom, že má každý možnost vzdělávat se. Chtít se učit, mít na to kapacitu, ale nemít k tomu možnost, je tragédie." 

Michael Jackson na Fisk University v New York City, kde 10.3.1988 získal čestný doktorát , kde 10.3.1988 získal jeden ze svých čestných doktorátů: LHD - Litterarum humanarum doctor

(dole foto z předávání, vpravo z návštěvy africké školy)

 

 

"Co o Michaelovi mnoho lidí neví je to, že vždycky četl. Byl to inteligentní člověk. Jeho oblíbený básníke byl Robert Burns a byl posedlý Charlesem Dickensem. Prohledával antikvariáty hledajíce první vydání jeho prací. Miloval Shakespeara a díky němu jsem se také začal zajímat o hry. Fascinovala ho také anglická historie, především Jindřich VIII.a rád sbíral kostýmy z tohoto období.“

David Gest 

 

"Byl to knihomol. Kdykoliv jsem ho viděla, většinou u sebe měl knihu (nikdy žádný časopis nebo bulvár, samozřejmě). Četl o fotografii, historii, cestování, designu, architektuře... byl to nenasytný a dobře informovaný čtenář."

Aileen Medalla, učitelka Michaelových dětí

“Jen málo lidí ví, že můj bratr byl knihomol, a vždycky projížděl nějaké náhodné téma, aby si zlepšil slovní zásobu, znalost či pochopení života. ´Miluju čtení. V knihách se dá objevit kouzelný svět,´ řekl. Michaelův čtecí materiál z mládí se týkal Freda Astaira nebo Elvise, či dětských hvězd Shirley Templové nebo Sammy Davise Juniora. V pozdějsích letech se jeho četba rozšířila od Stevena Spielberga k Alfredu Hitchcockovi, od prezidenta Reagana k presidentu Rooseveltovi, od Malcolma X k Dr Martinu Lutheru Kingovi, a od Mussoliniho k Hitlerovi. Pochybuji, že by do něj lidé řekli, jaké měl obecné znalosti. Kromě Rose [Fine - učitelky z dětství]. Vždy nás učila,že nejlépe se něco naučíme, když budeme znát světovou historii; že zde zanechala stopy k následování. Proto Michaelova autobiografie, Moonwalk, začíná citátem Thomase Edisona:


“Když chci něco objevit, začnu si číst vše, co o tom bylo uděláno v minulosti - proto jsou v knihovně všechny ty knihy. Vidím, čeho bylo v minulosti dosaženo s pilnou prací a výdaji. Shromáždím data mnoha tisíc experimentů jako výchozí bod, a poté provedu další tisíce. Tři velké základní věci k dosažení čehokoli, co stojí za to, je zaprvé tvrdá práce; zadruhé, držet se itivity; za třetí, zdravý rozum. “


Ten citát nejvýstižněji odráží Michaelův přístup k jeho vlastnímu mistrovství, a tato slova zvěřejnil na látce na kávově hnědých stěnách jeho hudebního studia v Hayvenhurstu.”

Jermaine Jackson

 

“Rád seděl na některých místech, mohli jste tam vidět knihy s jeho záložkami, poznámkami a vším. A jako člověk, který s ním mluvil, vám mohu říct, že byl velice sečtělý, obzvlášť na někoho, kdo se sám učil, a měl vlastní seznam knih. Neříkám, že já nejsem sečtělý, rozhodně jsem toho přečetl hodně, sám mám rád psychologii a historii, ale bylo příjemný s ním mluvit, protože byl intelektuál a rád o těch věcech mluvil. Ale nepředváděl se, jen výjimečně sám začal takovou konverzaci, ale pokud jste se s ním zapovídali, věděl, o čem mluví."

Bob Sanger, právník

 

Opravdu nejsou slova k vyjádření toho, jak se cítím při čtení. Přál bych si, abych mohl strávit při čtení víc času, protože to dělám strašně rád. Můžu se v knize ztratit takovým způsobem, že zapomenu kdo jsem, kde jsem a co je okolo mě. Mé oblíbené téma je filozofie. Na čtení je tak báječné to, že může existovat něco, co cítíte nebo chcete vyjádřit a narazíte na to v jednom řádku v knize. Někdy si můžete na jednom řádku v knize přečíst to, co jste se snažili vyjádřit po celý život.“

Michael Jackson

 

"Miloval učit číst a miloval, když s námi mohl sdílet cokoli, co měl v sobě. Vystoupil na pódiu, vrátil se k nám a četl nám knihu. Jedna z prvních, kterou mi kdy četl, byla Jonathan Livingston Racek od Richarda Bacha. Udělal to moc zajímavé. Mě moc číst nebavilo a on mi řekl: ´Když nebudeš číst, bude z tebe povaleč a nikdy se svým životem nic neuděláš. Vědění je moc. Chceš být po celý život nevzdělanec a nic nevědět? Tou cestou se v životě nikam nedostaneš, ale je to na tobě.´ Udělal ze čtení, vzdělávání a vyprávění příběhů velkou zábavu. Přečetl nám kapitolu a pak jsme o ní diskutovali.

Celý smysl Jonathana Livingstona Racka byl v tom, že v životě je toho víc než se zdá. Jonathan byl racek, který chtěl létat výše než jakýkoli jiný racek, chtěl cestovat a létat rychlostí světla. Všichni mu říkali: ´Jsi racek, tohle nemůžeš.´ Je to příběh o rackovi, který mohl cokoli chtěl, pokud si to usmyslel a věřil tomu.

To byla první kniha, co mi četl, která mě opravdu dostala a potom mi navrhl další knihu. Miloval čtení a diskuze o všem. To bylo skvělé, protože nám vysvětloval věci, které četl, a my jsme chtěli vědět víc. Říkával: ´Víte co, tohle je pro dnešek všechno, musíme to teď odložit.´"

Frank Cascio, o svém dětství s Michaelem

 

 

"Vzpomínám na doby, kdy mi nahlas četl knihy. Vždy se přesvědčil, že jsem vše pochopil. Způsob, jakým četl nahlas a zdůrazňoval některé pasáže, z toho udělal něco mnohem zajímavějšího. Kouzlo."

Omer Bhatti, Michaelův kamarád a žák přes tumblr 

Michael Jackson měl ve svém domově Neverlandu knihovny čítající přibližně 10 000 knih všech možných žánrů a témat. (foto vpravo) 

 

 

"Rád čtu. Přál bych si, abych mohl poradit více lidem, aby četli. V knihách je celý nový svět. Pokud si nemůžete dovolit cestovat, cestujete mentálně díky knihám. Při čtení můžete vidět cokoliv a dostat se kamkoliv."

Michael Jackson

 

 

Michael Jackson čte svým dětem:

 

Michael Jackson vypráví příběh o E.T. (za přednes vyhrál Grammy):

 

O tom, jak být úspěšný

 

"Naše rodiče nás učili být uctiví, a ať už děláte cokoli, dát do toho všechno, co máte. Být nejlepší, ne druzí nejlepší."

Michael Jackson

 

„Přisuzuji to svým rodičům, kteří nás vždy učili vytrvat a věřit v sami sebe, být sebejistí, ať se děje, co se děje. I když zametáte podlahu nebo malujete stropy, dělejte to lépe než kdokoliv jiný na světě, ať už děláte cokoliv. Buďte v tom nejlepší a respektujte ostatní a buďte na sebe hrdí.... a ctěte; buďt e čestní, však víte."

Michael Jackson, online audio chat (26.října 2001)

 

"Věřte si. Studujte velikány a staňte se většími."

Michael Jackson

 

"Nejlepší vzdělání na světě je sledovat mistry při práci."

Michael Jackson

 

"Mám rád zkušené lidi. Mám rád lidi, kteří jsou mimořádně talentovaní. Mám rád lidi, kteří tvrdě pracovali a byli stateční a teď jsou vedoucími ve svých oborech. Setkat se s někým takovým, učit se od něj a sdílt s ním slova je pro mě magické. Pracovat společně."

Michael Jackson

 

"Chci pokračovat v růstu. Největší hřích ze všech pro mě je, když je někomu dán dar, talent, protože to je vlastně dar od Boha, tak vzít si jej, ale už jej dále nekultivovat a nenechat růst, to je největší hřích na světě.

Michael Jackson, Ebony magazín, 10/1981  

 

"Pracujte, jako kdyby nebylo žádné zítra. Trénujte. Snažte se. Opravdu trénujte a kultivujte svůj talent na nejyšší úroveň."

Michael Jackson 

 

Jestliže ti někdo řekne, že nemůžeš, vše, co musíš udělat je odstranit NE, protože MŮŽEŠ.

Michael Jackson

 

Vědomě se nad tím povznes, buď silný a odhodlaný a nikdo ti nebude moci ublížit. Pouze ty sám si můžeš ublížit a vzdorovat."

Michael Jackson 

 

"Neboj se poznat, kdo opravdu jsi. Jsi mnohem více, než si dokážeš představit."

Michael Jackson

 

"Čím hlouběji jdu do sebe, tím jsem silnější, protože zjišťuji, že mé skutečné já je silnější než jakýkoli strach."

Michael Jackson

 

"Věřím ve své schopnosti. Mám skutečnou vytrvalost. Když se do něčeho vložím, nic mě nemůže zastavit."

Michael Jackson

 

"Vždy jsem byl odhodlaný. Vždy jsem měl vize věcí, které jsem chtěl dělat a cílů, kterých jsem chtěl dosáhnout, a nic mě nemohlo zastavit. Jsem soustředěný, vím, co chci a čeho chci dosáhnout, a nenechám se rozptalovat. A i když jsem někdy na dně, stále vytrvale směřuji k dosažení těchto cílů. Drží mě to na cestě. Jsem zanícený."

Michael Jackson

 

Jsem přesvědčen, že veřejně vystupující umělci se mají snažit být silnými osobnostmi, aby dávali příklad svým divákům. Je úžasné, co člověk dokáže, když o něco usiluje. Jste-li pod tlakem, nevzpírejte se mu, ale využijte ho jako výhodu, a cokoliv děláte, udělejte to ještě lépe.“

 Michael Jackson, ve své knize Moonwalk 

 

"Přece ze sebe nemůžete vydávat to nejlepší, když o sobě pochybujete. Jak byste mohli, když si nevěříte? Nestačí něco dělat tak dobře, jako posledně. Říkám tomu mentalita ´Dělej jen to, co můžeš´ - ale to nestačí, to vás neučí růst a zlepšovat se. Věřím na přání a lidskou schopnost ta přání uskutečnit."

Michael Jackson ve své knize Moonwalk

 

"Věřím v přání a v lidskou schopnost tato přání vyplnit. Přání je více než jen přání. Je to cíl, kterému tvé podvědomí může pomoci, aby se stal realitou."

Michael Jackson

 

"Už od doby, kdy jsem byl malý kluk, jsem snil o vytvoření nejprodávanější desky všech dob. Pamatuju si, že jsem jako dítě chodil plavat; předtím,než jsem skočil do bazénu, jsem měl přání. Uvědomte si, že jsem vyrůstal znalý odvětví, chápal jsem cíle, říkali mi, co je a co není možné. Chtěl jsem udělat něco speciálního. Rozpřáhnul jsem paže, jako bych posílal své myšlenky do vesmíru. Něco jsem si přál a pak jsem skočil do vody. Pokaždé, než jsem skočil do vody, jsem si říkal: ´Tohle je můj sen. Tohle je mé přání.

Michael Jackson

 

 

"Kdykoliv jsem viděl západ slunce, těsně před tím, než se slunce dostalo pod západní horizont a zmizelo, jsem si něco tiše přál. Zdálo se, že slunce odnáší mé přání s sebou. Udělal jsem to těsně předtím, než rychle zmizel poslední paprsek světla."

Michael Jackson

 
 
 

"Ať se děje co se děje, nejmocnější věc na světě je lidská mysl, modlitba, víra v sebe sama, důvěra a vytrvalost. Bez ohledu na to, kolikrát jsi to už dělal, dělej to znovu, dokud není správné, a stále věř v sebe sama, a je-li ve tvém okolí někdo negativní, vystřeluje negativní energii, naprosto to zablokuj, protože se staneš kýmkoliv chceš. (...) A nakonec, to nejdůležitější - nejdůležitější: zůstaň pokorný. Pokorný, jako dítě, jako je právě narozené dítě. I když se staneš vlivný nebo budeš mít moc nad lidmi, se svým talentem... jako Michelangelo se sochařením, víš, pod tím vším buď pokorný jak malé dítě, a buď tak milý, dávající a milující. Oni nepřichází nadmuté pýchou."

Michael Jackson, 26.října 2001

 

Vždy můžeš snít a tvé sny se vyplní, ale vyplnit je musíš ty.“

Michael Jackson 

 

"Věřím, že jsme mocní, ale nepoužíváme celou kapacitu našich myslí. Vaše mysl je dost silná na to, aby vám pomohla dosáhnout čehokoliv co chcete."

Michael Jackson

 

 Michael věřil, že když svou mysl přinutíte přijmout a věřit tomu, čeho chcete dosáhnout - společně se spoustou tvrdé práce - stane se to realitou.   

"Můžeme naprogramovat sami sebe, abychom byli takoví, jakými chceme být, ať už jde o cokoliv. Žít v tom díky mentálně-fyzickému programu - systému učení a tvorby. Studiem všech nejlepších v dané oblasti se stát ještě lepší." 

Michael Jackson
 
 

   Duševní program - stát se nejlepší díky podvědomému myšlení:

Sen: největší herec, zpěvák, tanečník a bavič, jaký kdy byl, nejlepší.

Sebejistota

Víra

Vytrvalost

Důvěra

Studuj velikánů tvého oboru a stáň se lepším.

Poznej tajemství svého usilí,  "metodu"

Cíl mysli: kontrola a ovlivňování podvědomí

Nejlepší ve tvém oboru.

Vzdělávej se. Metoda nejlepších.

Vyzkoušej to a potom to udělej perfektní.

Pohni horami.

Skutečný trénink: nikdy nekončící vytrvalost (umíněnost) vyrovnat nebo předčít vystoupení ve své mysli

  

 

 

"Naučil jsem se, že to, co si vložíš do své mysli, na co myslíš a co děláš, tvoří tvou osobnost. A ty do mysli můžeš vložit jakýkoli duševní objekt a mysl jej přenese do reality. To znamená, že se můžeme naprogramovat tak, abychom byli takoví lidé, jací chceme být, ať už jde o cokoli, žij v tom duševním, fyzickým programem nebo systémem učení a dělání. Studiem všech velikánů v oboru a být stále větší. Můj program se bude skládat z, ="

Michael Jackson v jedné ze svých poznámek

 

 

 

 

 

 

 

 

    Michaelova píseň Keep the Faith

 

„Mí rodiče nás vždy učili vytrvat a věřit sami v sebe, mít sebedůvěru, ať už děláte cokoliv. I když zametáte podlahy nebo malujete stropy, dělejte to lépe než kdokoliv jiný na světě, nezáleží na tom, o co se jedná. Buďte v tom nejlepší a respektujte ostatní a buďte na sebe hrdí.. a čestní..“

Michael Jackson, online audio chat (26.října 2001)

 

 

Vzkaz Michaela Jacksona sám sobě (červen 1994) o svých příjmech:


Pro MJ - červen 94

Současné zaměstnání: autor písní, bavič, nahrávací umělec, herec, tanečník, režisér
Současný týdenní příjem: milion dolarů týdně
Zaměstnání za 45 dní od teď: stejné
Týdenní příjem za 45 dní od teď: 15 milionů dolarů týdně

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

                        Pozitivní afirmace:

 

Jsem krásný

Jsem krásný

Jsem krásný

Jsem krásný

Jsem fantastický

Bůh je na mé straně, kdo může být proti mě?

Jsem krásný

Jsem teď někdo jiný

Krásný, znám tajemství a jsem ohněm odhodlaný pohnout horami ve všem, co dělám.

Vytvářím si svůj vlastní svět.

Jsem krásný

To staré ve mně je pryč

Znova budu kráčet vpřed

 

 

Kobe Bryant říká, že jeho mentalita na hřišti pochází z rady, kterou obdržel od Krále popu:

MINNEAPOLIS – Jednoho odpoledne, zničehonic, zavolal Michael Jackson izolovanému Kobu Bryantovi, a v ten okamžik se pro něj hodně změnilo. Král popu na dálku ucítil v zázračném dítěti mnoho ze svého vlastního obsedantního génia. Bryant byl 18ti letý zázrak Lakers z Los Angeles a nikdo nevěděl, co si počít s neklidem zrozeným ze zoufalé snahy o velikost.

“Všimnul si, že mi dávali co proto, za to, že jsem byl jiný," říká Bryant.

Povídali si spolu hodiny a hodiny, jezdili do ranče Neverland a Bryant byl silnější díky lekcím, které mu Jackson vštěpoval, o skutečném talentu, o způsobech, jak otevřít svou mysl a být ve štvanici chytřejší, bystřejší a nenasytný.

“Asi to zní divně, ale je to tak: Opravdu mě přípravdu učil Michael Jackson,” řekl Bryant časopisu Yahoo! Sports.

“Vždycky jsme mluvili o tom, jak se připravoval na vytváření své hudby a jak se připravoval na koncerty," říká Bryant. "Učil mě, co dělal: jak vytvořil album Thriller, jak vytvořil album Bad, všechny detaily, které k tomu vedly. Přesně to jsem potřeboval - vědět, že se musím soustředit na své dovednosti a nikdy neváhat. Protože to, co dělal a jak to dělal, bylo psychotické. Pomohl mi dostat se na takovou úroveň, kdy jsem byl schopný vyhrát tři tituly ve hře se Shaq, díky mé přípravě a studiu. A jen to všechno dospělo.

“To je mentalita, kterou mám - není atletická. Není od (Michaela) Jordana. Není od jiných atletů. Je od Michaela Jacksona.”

"Jedna z věcí, které mi vždy říkal, bylo, abych se nebál být jiný. Jinými slovy, když máš nějakou touhu, takové to nutkání, lidé se tě od toho budou snažit odradit a vrátit tě zpět do škatulky ´normálnosti.´ A on řekl, že je OK být něčím poháněn, je OK být posedlý něčím, co chceš dělat. Je to naprosto v pořádku. Neboj se od toho neuhnout. Jedna z knih, kterou mi dal, která mu pomohla se mnou komunikovat, byl Jonathan Livingston Racek, který o tom byl.

Za tím géniem, kterým byl, byl opravdu, opravdu milý člověk. Díky němu jsem začal ujízdět na filmech, na které bych se normálně nikdy nedíval. Filmy s Fredem Astairem. Všechny staré klasiky. Nikdy, nikdy bych se na ně nedíval. Vzpomínám si, že jsme mu se svou snoubenkou řekli, že se budeme brát a on byl vážně nadšený a nabídnul nám, že můžeme mít svatvu na jeho ranči, protože tam bude soukromí. My jsme se chtěli vzít v kostele, což jsme taky udělali. Ale nabídnul nám to. Byl to prostě skutečně milý člověk, který byl mimořádně skvělý, výjimečně bystrý, hnaný a talentovaný. Pokud tohle všechno spojíte, máte Michaela Jacksona."

Zdroj: sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont_lie/post/Kobe-Bryant-remembers-Michael-Jackson?urn=nba-173478 

 

___________________________________________________

"Nejsem cvok. Jsem velice chytrý. Nemůžeš být takhle úspěšný a být hloupý."

Michael Jackson

__________________________________________________

 

Tvrdá práce a trénink je třeba vždy!

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com