Plastické operace

 
"V 18 letech byl Michael rozladěn celou slávou. Byl temperamentní. A když měl Michael krizi, nechtěli byste být kolem něj.
´Už mě to unavuje. Jsem už tak unavený ze všech těch davů, které se mě a mých bratrů dotýkají! Nemají k nám žádnou úctu! A všechny ty dívky si myslí, že jsem sexy a roztomilý. Když nejsem! Jsem odporný. Mám ten hloupý tlustý nos a ty skvrny, kvůli kterým vypadám jako zlobr! Nesnáším to!´ Řekl.
Tahal po místnosti knihy. Nemohla jsem dělat nic, abych to zastavila. Měla jsem slzy v očích.“

Katherine Jackson ve své knize „My Family, The Jacksons“

„Když jsem se poprvé stal známým, měl jsem hodně dětského tuku a velmi kulatý, baculatý obličej. Tato kulatost mi zůstala až do několika let zpět, kdy jsem změnil svůj jídelníček a přestal jíst hovězí, kuřecí, vepřové maso a ryby a také některá tučná jídla. Chtěl jsem jen vypadat lépe, žít lépe a být zdravější. Postupně, jak jsem hubl, můj obličej získal svůj současný tvar, a tisk mě začal obviňovat, že jsem chirurgicky změnil svůj vzhled, kromě nosu, který jsem svobodně přiznal, jako mnoho umělců a filmových hvězd.

(…) Rád bych hned věci ujasnil. Nikdy jsem neměl změněné tváře ani oči. Nenechal jsem si ztenčit rty, neměl jsem dermabrazi nebo peeling na kůži. Všechna tato nařčení jsou směšná. Kdyby byla pravdivá, řekl bych, že ano, ale nejsou. Nechal jsem si dvakrát změnit nos a nedávno jsem si přidal rozštěp na bradě, ale to je vše. Tečka. Nezajímá mě, co říká někdo jiný - je to moje tvář a já vím, co na ní je.

Jsem teď vegetarián a jsem mnohem hubenější. Už roky držím přísnou dietu. Cítím se lépe, než kdy dříve, zdravější a energičtější. Nechápu, proč má tisk tak velký zájem spekulovat o mém zjevu. Co má moje tvář společného s mou hudbou nebo tancem?“

Michael Jackson ve své knize Moonwalk 

V určitém okamžiku v roce 1983 měl MJ svou druhou nebo třetí úpravu nosu, a v té době se u něj také objevila první motýlí vyrážka. Dr. Richard Strick byl lékař jmenovaný Tomem Sneddonem, aby v prosinci 1993 provedl soudní vyšetření MJ, a v roce 1993 zkontroloval lékařské záznamy MJ zabavené u jeho dermatologa a plastického chirurga. Poté, co zkontroloval tyto lékařské záznamy, Dr. Stick, lékařský expert, který nebyl zaujatý vůči MJ, když pracoval pro vládu, uvedl, že důvody, proč měl MJ tolikrát opravovaný nos, byly z „rekonstrukčních“ důvodů kvůli kůži, která měla problémy s hojením a jizvám spojené s diskoidním lupusem. Skutečnost, že Michael měl upravený nos během vzplanutí diskoidního lupusu (ale předtím, než mu byl diagnostikovaný), s největší pravděpodobností komplikovalo hojení, a proto mohl potřebovat rekonstrukční práci.
Nezáleží na tom, s čím ostatní chirurgové spekulovali - nemají přístup k anamnéze MJ. Lékař, který byl najat týmem žalobců, který měl přístup k jeho anamnéze, potvrdil, že většina operací nosu byla opravná kvůli lupusu. Ve videu níže to lékař potvrzuje:

Zdroj většiny následujících fotek a popisů: www.lifeandstylemag.com/posts/michael-jackson-plastic-surgery-128782/

Michaelova tvář s lupusem:

 

 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com