O knize MJ Conspiracy

 

 

THOMAS MESERAU
Jmenuji se Thomnas Meserau, jsem právník a vedl jsem obhajobu v jeho případě v Santa Barbaře v roce 2005. Jsem tady, abych podpořil Aphrodite Jones, která napsala knihu o tomto procesu.
 
 
APHRODITE JONES
Jmenuji se Aphrodite Jones, jsem reportérka a investigativní novinářka. Píšu pravdivé životní příběhy už 20 let. Měla jsem již sedm bestsellerů. Publikovala jsem ty nejznámější případy v historii Ameriky. Moje nová knížka je o Michaelu Jacksonovi a pravdě, která se schovává za tímto případem. Média se snaží vzbudit dojem, že byl Michael Jackson vinný, i přestože ho  porota složená ze 12 lidí nakonec shledala nevinným.
 
 
 
THOMAS MESERAU
Je to skvělá kniha a je zcela přesná. Líčí, co se dělo v soudní místnosti. Napsal jsem předmluvu k této knize, ačkoliv jsem na tom neměl žádný finanční zájem. Zkrátka jsem to chtěl napsat, protože je pro mě důležité, aby si lidi uvědomili, jaký je skutečný příběh, co se vlastně dělo v soudní místnosti. Tuto knihu zcela podporuji.
 
 
APHRODITE JONES
Zájem médií je velmi jednoduchý. Zajímají se o špínu slavných lidí, šokující záležitosti. Média bohužel nezajímá, kde a jaká je pravda. Třeba v poslední době David Copperfiel tak ztratil důvěryhodnost kvůli obvinění, že pronásledoval jakousi ženu. Žádné důkazy. Žádná svědectví. Žádné soudy, žádné procesy, jen samá obvinění, což způsobilo, že se nejlepšímu kouzelníkovi na světě začala hroutit kariéra. Je to opravdu hodně velký problém naší společnosti a my jako společnost tiše nasloucháme médiím jako motlitbě. Ve skutečnosti média nebo reportéři nejsou nic takového. Pouze zneužívají lidi. Zveřejňují pouze to, co je hnusné, odporné a špinavé. A to je přesně to,co se stalo Michaelu Jacksonovi v roce 2005. Nikdo se neobtěžoval, aby tu špínu zase odstranil, když byl tento muž 14 prohlášen za nevinného.
 
 
THOMAS MESERAU
Během procesu jsem nesledoval paní Jonesovou, nemával ji, nesmál se na ni, neměl jsem s ní co do činění. Dával jsem si ji do spojitosti s médii, kterými byl Michael Jackson obklopený. Asi rok po verdiktu jsem ji náhodou potkal v umělecké galerii v Beverly Hills, začali jsme si povídat a já jí vysvětlil, že jsem s ní během procesu nechtěl mít nic společného, protože se mi nelíbilo, co dělala média. Ale ona mi řekla, že je jí líto, jakým způsobem se o tomto případu psalo, a že hodně přemýšlela o tom, že by chtěla napsat knihu, ve které by vše uvedla na pravou míru, knihu, která by vlastně kritizovala média. Nebyl jsem si jistý, jestli jí můžu věřit. Pak mi ale začala posílat různé podněty ke knížce a já si uvědomil, že to myslí vážně. Tak jsem se snažil ji ve všem co nejvíce podpořit. Když měla dotazy, zodpověděl jsem je, vedli jsme také rozhovory na různá témata, co se stalo v případě Michaela Jacksona a potom, když jsem zjistil, co se opravdu snaží udělat, došlo mi, že je neskutečně statečná a čestná. Souhlasil jsem tedy s napsáním předmluvy ke knize. Podporuji to, co udělala.
 
 
APHRODITE JONES
Reakce vydavatelů byla velmi smutná. Když jsem přijela do New Yorku a řekla, že chci vydat knížku o tom, že je Michael Jackson není vinnen, řekli pouze: " My nechceme nic, co je pro Jacksona." Tak jsem zavolala vydavateli, se kterým už spolupracuji několik let. Mluvila jsem s tím nejvýše postaveným člověkem v této firmě. Nicméně mi ta paní řekla: "Je mi líto, ale nemůžeme vydat nic, co podporuje Michaela Jacksona." A já si pomyslela: "To je šílený, žádné vydavatelství nechce vydat knížku, která by se zastala Michaela Jacksona." Ale já se rozhodla, že tohle prostě musím vydat a všem objasnit, co se vlastně během procesu dělo. Teď vidím, že to opravdu stálo za to, protože tuto knížku čtou lidé po celém světě a jsou zvědaví, jaký je skutečný příběh Michaela Jacksona. Všichni si najednou uvědomují, že to bylo spiknutí a že to vše kolem vytvořila média, aby zničili život a kariéru tohoto muže.
 
 
THOMAS MESERAU
Jsem velmi pyšný na paní Jonesovou, že napsala takovou knihu. Myslím, že to potřebovalo odvahu a obětavou práci. Já všem tu knihu velice doporučuji a doufám, že si ji každý přečte, protože to je to pravdivý příběh. Myslím, že to vyvolalo veliké rozpaky, protože média jsou zde zmiňována a i jejich způsob, jakým jednali s Michaelem Jacksonem během tohoto procesu. Reportáže byly extrémně zaujaté, malicherné a omezené, zkrátka chtěly vytvářet nesmysly. Je velmi smutné, že to nikdo nakonec neuznal, když byl Michael Jackson prokázán nevinným.
Jaký byl Michael Jackson během soudního procesu?
On je úžasný člověk, velmi citlivý a dobrosrdečný, je velmi rád, když se lidem vede dobře, je rád, když se nějakým způsobem pomůže planetě. Už spoustu let se snaží pomáhat dětem po celém světě. Vždy chtěl udělat vše pro děti s různým postižením, nemocným dětem nebo dětem s jakýmikoliv jinými problémy. Vždy nechával Neverland otevřený dětem. Chtěl, aby měly radost a byly šťastné, poznávaly zvířata a krásy přírody. Je to skvělý člověk.
 
 
APHRODITE JONES
Jaký přístup jste měla k získání informací?
Pracuji pro soud už téměř 20 let, takže už jsem si zvykla, jak to tam chodí. Zeptala jsem se soudce Melvilla, jestli bych se mohla podívat na všechny výpovědi a svědectví. On souhlasil. Měla jsem přístup k fotkám, videím. Video mladého obviňovatele mluvícího s policií mě vlastně přesvědčilo víc jak cokoliv jiného, že celá ta záležitost byla vymyšlená. Já jsem si tu pásku přehrála 3x, koukala jsem na toho kluka a nemohla uvěřit, že tvrdí policii, že nezná úplně základní věci ohledně sexuality a to mu je 13 let. Tady prostě bylo něco špatně. Dostala jsem taky přístup ke všem výpovědím a později s pomocí Thomase Meserau jsem také dostala nějaké přepisy, které jsem potřebovala, abych doplnila svoje poznámky, které jsem si sama zapsala během tohoto 5ti měsíčního procesu.
 
 
THOMAS MESERAU
Byl to nejsledovanější proces v celé historii. 2 200 akreditovaných médií z celého světa bylo u toho. Verdikt sledovala celá planeta. Všude byla hrozně napjatá atmosféra.
Myslím, že Michael Jackson je skvělý člověk, laskavý, velmi umělecky založený, kreativní. Je na misi udělat pro svět to nejlepší. Což vlastně nemůžu říct o nikom jiném, koho jsem kdy potkal.
 
 
APHRODITE JONES
Když se nad tím zamyslíte, Michael Jackson je umělec známý po celém světě, proč se ho donekonečna snažíme ukřižovat? Vždyť je nevinný!

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com