Michael a rodina paní Ma

Tchajwanská fanynka paní Ma se nejen setkala s Michaelem a jeho rodinou, ale i ona se stala se svojí rodinou jeho blízkými přáteli po mnoho let. Toto přátelství trvalo 17 let až do náhlého Michaelova úmrtí v červnu minulého roku. Paní Ma promluvila poprvé v médiích o jejím přátelství s králem popu. Vyzdvihuje, jak laskavý, milující a přístupný King of Pop byl. Sdílela své vzpomínky na mimořádného přítele a i ona cítila, že Michael byl velmi nepochopený.

Nejprve vše začalo faxovými zprávami, která vedly k přátelství mezi Michaelem a rodinou paní Ma. Během Dangerous Tour na Tchaj-wanu v září 1993, paní Ma a její manžel měli problémy dostat lístky pro jejich devět měsíců staré dcery - dvojčata na koncert, protože jim nechtěli z bezpečnostních důvodů vstupenky pro tak malé děti prodat. V poslední den koncertu Michaela na Tchaj-wanu se rozhodla to zkusit a poslat faxovou zprávu do hotelu, kde Michael bydlel a požádala ho, jestli by s dvojčaty nemohla navštívit koncert. (že by neměla hlídání?). Michael si zprávu přečetl a reagoval na ni. Okamžitě poslal dolů VIP průkazy pro rodinu, aby mohli přijít na koncert a setkat se s ním osobně ve svém hotelovém pokoji po koncertě. 

 

Když rodina přišla do jeho prezidentského apartmá, Michael už byl v pyžamu, připraven jít do postele. Michael byl velmi milý a přístupný a byl fascinován při pohledu na malá dvojčata. Na všechno se vyptával, nespustil z nich oči, chtěl vědět všechno o výchově dětí- dvojčat. Děvčátka se plazila po zemi kolem něj, a najednou jedno z dvojčat popadlo CD přehrávač a začalo ho kousat. Michael okamžitě šel,vzal ho dítěti z rukou a řekl tiše: "Nekousej to, mohla by sis ublížit." Třeba připomenout, že Michael v té době zatím nebyl rodič, ale byl velmi opatrný a chránil děti. Když se rozloučili, Michael je osobně doprovodil k výtahu a řekl jim, aby přišli a navštívili ho v jeho domově v Neverlandu, až se vrátí do Ameriky. Rodina paní Ma nebrala jeho slova příliš vážně, ale Michael to myslel doopravdy! 

 

Během 17 let přátelství rodina paní Ma navštívila Michaela 6x jeho domov v Neverlandu a dokonce s ním cestovala do jiných částí světa. Pokaždé, když se rozloučili, nezapomněl na slova jako: " Budu vás vždy milovat ". Zdálo se, že i on chce být jen milován.. Michael zbožňoval jejich dvojčata a když se vrátil do Tchaj-wanu na turné HIStory v roce 1996, pozval dvojčata vystupovat s ním na jevišti v písni Heal the World. Dokonce pozval celou rodinu, aby s ním cestovala do dalších zemí během turné. Dvojčata tedy také vystupovala v Durbanu a Jižní Africe, kde byl jeho poslední koncert vůbec. Michael se svěřil paní Ma o mnoha soukromých věcech, jako o jeho ikonické flitrové rukavici, kterou nejprve používal ke skrytí jeho kožního problému vitiligo, které se poprvé objevilo na jeho ruce a po té se rukavice překvapivě stala jeho podpisem, ochrannou známkou. Michael se také zmínil, že jeho matka Katherine je z jedné čtvrtiny čínského původu. Michael také často vyjadřoval svou silnou touhu vystupovat v Číně. Ale v té době, v 90. letech, Čína ještě nebyla připravena k otevření se západní popové hudbě. Paní Ma viděla a znala Michaela velmi zblízka, popisuje ho jako čistého, nevinného, velkého kluka, který měl rád překvapení, magii. Byl velmi soucitný, velmi důvěřivý a velmi starostlivý. Doufá, že díky sdílení jejího příběhu, svět pozná pravou podstatu Michaela.. Svět by ho měl znát nejen jako hudebního génia, ale i jeho krásnou duši. Níže je odkaz na video, které bylo posláno rodině Ma po HIStory turné, představuje jak dvojčata s Michaelem vystupují v "Heal the World" v Kaohsiung, Tchaj-wan jihu. (dvě tmavovlasé, asi pětileté holčičky v červeném oblečení). V závěru písně Michael několikrát opakuje miluji tě v místním jazyce.

Překlad: "já"

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com