Na palubě United Airlines

V 90. letech jsem byl mezinárodním manažerem United Airlines a pracoval jsem na palubě letu z Los Angeles do Tokya. Přibližně 45 minut před odletem mi bylo oznámeno, že naším letem bude cestovat také Michael Jackson a 3 bodyguardi. Je (MJ) jedním z několika lidí na světě, kteří mají povolení cestovat pod falešným jménem, kvůli významnému bezpečnostnímu riziku při zveřejnění jeho pravého jména. Je to něco, co musí schválit americká vláda. Nemusel jít přes celnici ani přes letiště. Policejní eskorta ho přivezla i se třemi bodyguardy až k letadlu těsně předtím, než vzlétlo. Byl v první třídě, jeden bodyguard seděl vedle něj, další dva za ním.

Shledal jsem ho jedním z nejmilejších, nejvtipnějších a nejlaskavějších lidí, které jsem kdy potkal. Během 12ti hodinového letu přišel do palubní kuchyňky, zatímco jeho bodyguardi spali, aby si popovídal s letuškami a se mnou. Fascinovaly ho příběhy personálu o tom, co dělal během mezipřistání a vyjádřil, jak moc by si přál, kdyby prostě mohl chodit a prohlížet si turistické zajímavosti nebo se prostě jen procházet po pláži, aniž by se musel nějakým způsobem maskovat. Řekl, že upřímně žárlí na naši ´normálnost.´ Byl tak hodný, že posádce dal autogramy a strávil povídáním s námi dobrých 40 minut. Zajímavé je, že požádal o trochu vína, ale chtěl ho v papírovém kelímku. Vysvětlil, že kdyby ho lidé viděli se sklenkou vína, někdo by napsal, že pije a zřejmě má problémy s alkoholem. Bylo smutné vidět, co všechno musí udělat, aby si mohl dát skleničku vína.

Stále je jedním z nejjemněji mluvících a nejmilejších lidí, se kterými jsem se kdy setkal. Upřímně ho zajímal o životy členů posádky a jejich svobodu žít takový život, jaký si vybrali. Modlím se, aby odpočíval v pokoji. Za své nesčetné zásluhy si od nás a od světa zaslouží mnohem, mnohem víc. Je tak blízko ke královskému postavení, jak jen může být.

Pracovník United Airlines

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com