Mrtvý ptáček

 

Jednoho jarního dne v období Thrilleru byl Majestik a vycházející super star Michael, který tehdy ještě nebyl Králem Popu, na pozemku Hayvenhurstu, Jacksonova domova. Šli ke studiu na konci pozemku a přitom si povídali. Majestic zrovna na Michaela mluvil, když si uvědomil, že už nejde vedle něj, ale sklání se k zemi a pláče.


Řekl: "Michaele, co děláš?” Michael mu odpověděl a slzy mu stékali mu po tvářích: “Podívej, je to ptáčátko a je mrtvé!" Majestik, který neměl pro přírodu takové srdce jako Michael a měl v hlavě jiné myšlenky, řekl: Michaele, je to jen pták. Nemůžeš s tím už nic udělat. Je mrtvý, člověče. Pojďme. Musíme jít. Pojďme." Michael se postavil, podíval se na něj a ze svého velkého srdce svým jemným hlasem namítl: "Majestiku, byla to živá bytost se srdcem a duší jako jsou ty naše. Musíme něco udělat!"

Majestik empaticky trval na svém: “Co chceš dělat, Michaele? Už je mrtvý. Už s tím nic nemůžeš udělat.” Zatímco ho zkoušel přemluvit k další chůzi, všiml si, že Michael teď klečí na kolenou a holýma rukama hloubí v zemi díru, aby do ní toho ptáčka pohřbil. Přitom říkal: "Musíme ho pohřbít. Musíme toho ptáčka pohřbít. Nemůžeme ho tu jen tak nechat a MUSÍME se za něj pomodlit."

Když dokončil díru do země, ptáčka do ní uložil, zakryl ho a zemi jemně udusal dlaní. Potom se postavil a trval na tom, aby Majestik stál vedle něj nad malým hrobečkem mrtvého ptáčka a společně řekli modlitbu. Michael Boha požádal, aby malému ptáčkovi požehnal a vzal ho do nebe.

Když dokončili modlitbu, Majestik se opět pokoušel pobízet Michaela k odchodu slovy, “Ok, pojďme už. No tak. Musíme pracovat. Pojďme! Jsme hotoví. Pojďme!” Michael ale jeho žádosti ignoroval a namísto toho se díval vzhůru. Zjistil, že ptáček spadl z nedalekého stromu. V tu ránu začal šplhat nahoru. Dostal se na místo, kde bylo hnízdo a opatrně ho zpevnil, aby už další ptáčkové nemohli vypadnout ven a zemřít.

Jeho mise tak byla toho jarního dne splněna a tak slezl ze stromu. Oprášil se a pokračoval s Majestikem do studia k práci.

Příběh, který vyprávěl Majestic Magnificient, kouzelník a přítel Michaela

 

Jedno z vyprávění Majestica o této příhodě:

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com