Paris - Michael Katherine Jackson

 

 

Paris-Michael Katherine Jackson se narodila 4. března 1998 v 6:26 hod v nemocnici Spalding Pain v kalifornském Beverly Hills. Vážila 3,4 kg a měřila 52,2 cm.

 

 

"Můj tatínek byl ten nejlepší otec, jakého si vůbec můžete představit..."

Paris na pohřbu svého táty (2009)

 

 

"Pokoušel se nás vychovávat tak, abychom nevěděly, kdo je, ale to se moc nedařilo. Mám pocit, jako že nikdo nechápe, jak dobrý otec to byl."

"Řekla bych, že to byl ten úplně nejlepší kuchař. Byl to prostě normální táta, až na to, že on byl nejlepší táta. Dělal ten nejlepší francouzský toast na světě. Dělal nejlepší snídaně na světě." 

Paris (2010)

 

 

"Mám na svého otce spoustu vzpomínek. Byl neuvěřitelný. Snažil se nás vzdělávat nejvíce, jak mohl a vždy na nás dával pozor. Velmi nás ochraňoval."

Paris Jackson

 

 

Mým cílem není být herečkou nebo zpěvačkou nebo být v kapele... tyhle věci bych ráda dělala, ano, ale mým skutečným cílem je pokusit se udělat tenhle svět lepším místem. Chci, aby na mě byl táta hrdý.“

Paris Jackson (2012)

 

 

Vše, co můj táta chtěl, bylo odpuštění, láska a mír ... odpuštění vede k lásce, láska vede k míru v srdci a mysli ... dobrou noc <3 xo

Paris v odpovědi na zlomyslné komentáře na Twitteru, 2012

 

 

 

Kdo je Michael Jackson? Myslíš to vážně?

Omluvte mě prosím, budu řečnit.

Michael Jackson byl král popu, rocku a soulu. Byl to génius. Byl to bojovník. Byl vězeň v téhle pekelné díře, kterou nazýváme společnost. Byl to ten nejstatečnější muž, kterého jsem poznala. Byl to anděl seslaný z nebe. Nejen, že to byl ten nejlepší a nejtalentovanější člověk, ale také filantrop a patriarcha rodiny Jacksonů. Lepidlo, které všechny drželo pohromadě. Miloval děti a staral se o ně a hodně se staral o to, udělat z tohohle světa lepší místo.

Byl praštěný, bláznivý, legrační, milující, roztomilý, neuvěřitelný a nejlepší, nejvíce milující otec, který pravděpodobně kdy existoval. Jsem tak vděčná a poctěná tím, že jsem ho znala více než 10 let. Byl mým životem. Jedinou věcí, která mi přinášela skutečné štěstí.

Michael Jackson byl největší věcí, která se kdy přihodila hudebnímu průmyslu... a mému životu.

Paris na Formspring (9/2012) jako odpověď na něčí otázku (obr. nahoře)


 

„Prostě jsem si myslela, že se jmenuje táta. Opravdu jsme nevěděli, kdo to je. Ale byl to náš svět. A my jsme byli jeho světem.“

“Byl to skvělý kuchař. Jeho smažené kuře je nejlepší na světě. Naučil mě, jak udělat koláč ze sladkých brambor.”

Paris v časopise RollingStone (2017)

 

 

"Okolo mě se nepohybovalo mnoho dalších dívek. Když jsem byla malá, byla jsem s mým otcem a mými dvěma bratry. Když jsem vyrůstala, bylo se mnou zacházeno jako s favoritkou, protože jsem byla jedinou dívkou. Byl jsem princezna; byla jsem v očích mého otce dokonalá."

Paris v roce 2017

"Vždycky jsem chtěl dceru a po všechny ty roky, co jsem cestoval, jsem si kupoval všechny ty panenky, že až budu mít dceru , bude to její ložnice. A když jsem ji tam poprvé dovedl, když byla dost stará na to, aby mohla chodit, prošla přímo okolo ní (směje se) ... má ráda klučičí hračky, má ráda kamiony, auta ... cokoliv chce Prince, chce i ona."

Michael Jackson

 

"Vždycky jsem chtěl dceru a po všechny ty roky, co jsem cestoval, jsem si kupoval všechny ty panenky, že až budu mít dceru , bude to její ložnice. A když jsem ji tam poprvé dovedl, když byla dost stará na to, aby mohla chodit, prošla přímo okolo ní (směje se) ... má ráda klučičí hračky, má ráda kamiony, auta ... cokoliv chce Prince, chce i ona."

Michael Jackson

 

„Nemohli jsme jít na vyjížďky, kdykoliv jsme chtěli. Vlastně jsme měli normální život. Jako každý den jsme měli školu a museli jsme být dobří. A když jsme byli dobří, každý druhý víkend nebo tak jsme si mohli vybrat, zda půjdeme do kina, nebo uvidíme zvířata nebo cokoliv. Ale když jsme se chovali špatně, pak jsme tyhle věci nemohli jít dělat.“

Paris v rozhovoru s časopisem Rolling Stone, 2017

 

 

“Můj táta mě vychoval ve velice otevřeně smíšlejícím prostředí. Bylo mi 8 let a byla jsem zamilovaná do ženy na titulní stránce časopisu. Namísto toho, aby na mě křičel jak většina homofobních rodičů, udělal si ze mě legraci a řekl něco jako, ‘Oh, našla sis přítelkyni.’


“Kromě toho, že nás na prvním místě miloval, jeho hlavní zájem bylo vzdělání. A neříkal věci jako, ‘Oh, yeah, mocný Kolumbus přišel do této země!’ Řekl, ‘Ne. On kurva zmasakroval domorodce.' Mluvil trochu sprostě. Klel jako námořník. Ale byl taky hodně stydlivý.”

Paris v rozhovoru s časopisem Rolling Stone, 2017

 

 

 

„Jediné interakce, které jsem kdy měla, byly s rodinnými příslušníky nebo jinými dospělými. Neměla jsem sociální dovednosti. Musela jsem se přinutit naučit se je rychle. Posledních šest let jsem se učila komunikovat. Myslím, že jsem se do toho dostala hodně dobře."

Paris Jackson, 2017

 

 

Magazín Rolling Stone (leden 2017): Michael nechal své děti nosit na veřejnosti masky, ochranné opatření, které Paris považovala za hloupé, ale později ho pochopila. O to větší dojem tedy udělala tahle malá statečná dívka, když si na veřejné a v TV vysílané vzpomínkové slavnosti svého otce 7.7.2009 spontánně stoupla k mikrofonu. “Od okamžiku, kdy jsem se narodila, tatínek byl ten nejlepší otec, jakého jste si kdy mohli představit, a já jen chci říct, že ho tak moc miluju."

Bylo jí 11 let, ale věděla, co dělá. “Věděla jsem, že potom se bude říkat spousta hnusných věcí,” říká Paris, “spousta lidí bude zpochybňovat jeho a to, jak nás vychoval. Bylo to poprvé, co jsem ho veřejně hájila a rozhodně to nebylo naposledy.” Princovi v tom okamžiku jeho mladší sestra ukázala, že má "více síly, než kdokoliv z nás.”

 

Magazín Rolling Stone (leden 2017): “V podstatě, jako osoba, je stejná jako můj táta,” říká její starší bratr, Prince Michael Jackson. “Jediná věc, ve které se liší, je její věk a pohlaví.” Paris se Michaelovi podobá, dodává, “v její síle a také v téměř celé její slabosti. Je velmi vášnivá. Je velice emocionální, až do bodu, kdy nechá emoce zastřít její soudnost.”

Michael / Paris

 

"Když jsem se dostala do skutečného světa, byla jsem šokovaná. Smetlo mě to. Ne jen proto, že ten svět byl sexistický, ale také protože měl předsudky vůči ženám, byl rasistický a krutý. Bylo to strašně děsivé. A je to stále opravdu děsivé."

Paris v Harper´s Bazaar, 2017

 

Videa, které vytvořila v roce 2011, ve 13ti letech...  "Make a Difference" - Udělej změnu:

 
 
"Save Mother Nature" - Zachraň matku přírodu:
 
 

Rozhovor s Oprah v roce 2012 (slovenské titulky): youtu.be/dxXhZsAHk64

 
 
 
Sportu se Paris věnovala v soukromé škole, kam chodila. Získala ocenění za basketbal. V americké praporkovém fotbalu se pak Paris chtěla vyrovnat svému bratru Princovi, který v něm exceloval o rok dříve. Ve školním týmu byla jedinou dívkou a získala ocenění za nejinspirativnějšího hráče:
 
 
 
Měsíc po svých 14. narozeninách se Paris dostala na seznam 100 nejkrásnějších žen světa bez make-upu časopisu People:
 

 

 Co Paris odpověděla na otázky, které jí lidé kladli na Formspring:

 

Mým cílem není být herečkou nebo zpěvačkou nebo být v kapele... tyhle věci bych ráda dělala, ano, ale mým skutečným cílem je pokusit se udělat tenhle svět lepším místem. Chci, aby na mě byl táta hrdý.

 4.9.2012

 

Věřím v náboženství. Věřím, že každý by měl mít právo na svou víru a to, čemu se rozhodnou věřit, je jejich věc. Nejsem stoupenkyní žádného náboženství, ale věřím v Boha... Ano, párkrát, několikrát jsem o něm pochybovala, ale jsem jen člověk.

9.9.2012

 

V dospívání si prošla těžkým obdobím, kdy měla těžké deprese a pocit, že za nic nestojí. Kyberšikana měla také velký podíl na jejích pokusech o sebevraždu v roce 2013, kdy jí bylo 15 let. 

 

 

Magazín Rolling Stone (leden 2017): “Byla to nenávist k sobě samé, nízké sebevědomí, pocit, že nic neumím dobře, pocit, že už nejsem hodna života.” Ubližovala si, řezala se, dařilo se jí to tajit před rodinou. Některá z jejích tetování teď zakrývají jizvy a také známky po užívání drog, jak říká. Předtím se o sebevraždu pokusila několikrát, říká s nemístným smíchem. "Pouze jednou se to dostalo na veřejnost. Nemocnice měla striktní pravidlo třikrát a dost", vzpomíná. Po jejím posledním pokusu trvali na tom, že se musí zapojit do pobytového terapeutického programu.

Před smrtí jejího táty měla domácí vyučováni, potom Paris souhlasila, že od 7.ročníku bude navštěvovat soukromou školu. Vůbec tam ale nezapadla a tak se začala potloukat jen s dětmi, které ji braly, "o dost starší lidé, kteří dělali spoustu šílených věcí," říká. “Dělala jsem spoustu věcí, které by 13., 14. a 15. letí dělat neměli. Snažila jsem se rychle vyrůst a opravdu jsem nebyla dobrý člověk.” Čelila také kyberšikaně a i teď má potíže s krutými komentáři na internetu. “Celá tahle svoboda slova je skvělá věc," říká. "Ale nemyslím si, že když naši otcové zakladatelé vytvářeli pozmněňovací návrhy, že předvídali sociální média.”

Má také jiné trauma, které nikdy veřejně nezmínila. Říká, že když jí bylo 14, naprosto cizí a mnohem starší člověk jí sexuálně napadl. Říká: "Nechci příliš zacházet do detailů. Ale nebyl to vůbec hezký zážitek, bylo to pro mě těžké, a tenkrát jsem to nikomu neřekla.”

Po jejím posledním pokusu o sebevraždu strávila rok a půl v terapeutické škole v Utahu. “Bylo to pro mě skvělé,” říká. “Jsem naprosto jiný člověk.” Předtím, říká s lehkým úsměvem, "jsem byla šílená. Byla jsem naprosto šílená. Prožívala jsem spoustu úzkosti dospívajících. Zažívala jsem depresi a stres bez jakékoliv pomoci.” Říká, že její otec se také potýkal s depresí a předepsali jí tytéž antidepresiva, které on jednou bral, teď už ale Paris žádné léky na psychiku nebere.

Je teď střízlivější a šťastnější než kdy dříve, jako neřest jí ještě zůstávají mentolové cigarety.

 

 

Stellar Magazine, 2017: "Někdy jsem velmi šťastná být sama sebou a přijímám každý spekt sama sebe a svého těla, někdy je to ale obtížné. Když jsem byla mladší, prošla jsem si spoustou sebenenávisti, ale jsem taky šťastná a hrdá na to, že můžu říct, že z toho vyrůstám a že vyrůstám do lásky.


Mám stále nespočet nejistot a strachů, stejně tak jako každý, koho znám. Ale dostáváme se na to, pomalu, ale jistě. To je velký důvod, proč chci změnit tohle stigma módy a krásy, takže pro lidi na světě nebude tak těřké cítit se krásní takoví, jací jsou."

 

 

"Kdy jsem se poprvé cítila krásná?

Kdykoliv mi někdo řekne, že vypadám, nebo že připomínám svého otce. Nikdy jsem nikoho nemilovala tak moc, jako miluju svého otce a své bratry. Takže pokaždé, kdy si to navzájem říkáme, myslím to doopravdy."

Paris Jackson, 2018 (www.instagram.com/p/BrbH3-Vltbl/?utm_source=ig_web_options_share_sheet)

 

Stejný úsměv:

 

"V podstatě je, jako osoba, stejná jako můj táta. Jediné, v čem se liší, je pohlaví a věk. Paris je Michaelovi podobná ve všech svých silných stránkách a také téměř ve všech svých slabostech. Je velmi vášnivá. Je velice emocionální, a to až do bodu, kdy nechá své emoce zastřít její soudnost."

Bratr Prince pro magazín Rolling Stone, 2017

 

 

Magazín Rolling Stone (leden 2017): Nejdříve neměla s Debbie Rowe žádný vztah. “Když jsem byla opravdu, opravdu malá, moje máma neexistovala,” vybavuje si Paris. Nakonec si uvědomila, “že muž nemůže porodit dítě” – a zeptala se Prince, “My máme mámu, že?” Tak se zeptala svého táty. “A on na to, ‘Jasně.’ A já na to, ‘Jak se jmenuje?’ A on na to, ‘Debbie.’ A já na to, ‘OK, takže teď vím, jaké je její jméno.'” Po smrti jejího otce začala po své mámě pátrat online, a sešly se, když bylo Paris 13.

V návaznosti na její léčbu v Utahu se Paris rozhodla oslovit Debbie Rowe znovu. “Potřebovala mateřskou figuru,” říká Prince, který odmítá komentovat svůj vlastní vztah, nebo jeho nedostatek, s Debbie Rowe. (Manažer Paris odmítnul přivést Debbie Rowe na rozhovor a ona sama na náš dotaz ohledně rozhovoru nereagovala.) “Měla jsem spoustu mateřských figur,” kontruje Paris a mezi jinými vyjmenovává svou babičku a chůvy, “ale když přišla do mého života moje máma, nebylo to ´o mámě´. Je to spíše dospělý vztah.” Paris vidí v Debbie Rowe, která právě skončila chemoterapii kvůli rakovině prsu, sama sebe: “Jsme obě velmi tvrdohlavé.”

Druhý obrázek nahoře je z Instagramu:

"Jsem bojovnice, protože ona je bojovnice. Miluju tě, mami."

 

"Ten, kdo je probuzený, nikdy nezažije okamžik nudy. Protože když se podívá na kámen, vidí vesmír, který leží mezi atomy. A vztáhne to na sebe. Protože i on je kámen. I on je vesmír."

Paris Jackson, 16.1.2016

 

"Tenhle svět je tak zatraceně krásný a já jsem zatraceně vděčná za každý den, protože každá minuta na téhle planetě je požehnání."

Paris Jackson, 23.1.2016

 

Fotky nahoře - Paris ukazuje své nové tetování a začátkem roku 2017 protestuje na akci hnutí původních američanů "Standing Rock" proti stavbě potrubí přes jejich územé, jejichž symbol „Thunderbird" (Hromový pták), který představuje Velkého Ducha, si ze solidarity také nechala vytetovat. O tetováních říká, že pro ní představují sílu a že toto umění vždy obdivovala.

 

Magazín Rolling Stone (leden 2017): S pozoruhodnou rychlostí si Paris nechala udělat více než 50 tetování, prvních pár se jí podařilo mít ještě než dosáhla dospělosti. 9 z nich je věnováno Michaelu Jacksonovi, který zemřel, když jí bylo 11 let, a poslal tak jí, Prince a jejich nejmladšího bratra, Blanketa, spirálou ven z toho, co bylo – alespoň podle toho, jak to vnímali – klášterní, téměř idylický malý svět. “Vždy se říká, ‘Čas léčí,' ale ve skutečnosti to tak není. Zvyknete si na to. Žiju s mentalitou: ‘OK, ztratila jsem jedinou věc, která pro mě kdy byla důležitá.’ Takže cokoliv špatného se stane v budoucnu, nemůže být tak špatné jako to, co se stalo předtím. Takže to zvládnu. Stále ho u sebe cítím.”

 

 

 

"Mnohokrát jsem přemýšlela o tom, že nebudu dělat nic na veřejnosti a budu mít svůj soukromý život. Potom jsem začala vidět, co se děje se světem. A mám pocit, že každý rok je to horší. Vím, že je spousta lidí, kteří by se na mém místě cítili velice požehnaní, takže to chci použít pro důležité věci. Mám nějaké nápady. Mám spoustu nápadů, ale stále se snažím vymyslet, jakým správným způsobem je uskutečnit. Je mi 18. Nemůžu to mít všechno srovnané, ale mám plán."

Paris v roce 2017 (www.eonline.com/news/836155/paris-jackson-says-she-was-michael-jackson-s-favorite-child)

 

"Mám schopnost podělit se o svou cestu v této bláznivé věci zvané život a tak se dělím o své chyby, svůj náhled a svůj růst. dělm My všichni děláme chyby jako lidé ... ale je nezbytné, abychom byli schopni zvládnout vaše chyby a pak z nich růst. To se stále učím. Učím se spoustu věcí.“

Paris Jackson, 2017

 

"Jsou dny, kdy se ničím z toho nechci zabývat (hatery na sociálních sítích). Jsou dny, kdy si říkám, ´Ne, nebudu online.´ Jsou dny, kdy jsem příliš citlivá. Ale hoho to kurva zajímá? Myslí na tebe - proč by to měla být špatná věc? Nezáleží na tom, jestli o tobě říkají dobré nebo špatné věci. Přemýšlí o vás natolik, aby o vás mohli psát. Prostě se o to nestaráte. Starala jsem se o to. Pak se dostanete do bodu, kdy víte, co se to stane. Ne každý bude spokojen, ale pokud nejste spokojeni s tím, co děláte, to je problém, pokud jste šťastní, co je kurva komu do toho?"

Paris pro Harper´s Bazaar 2017

 

 

 

„Bydlím se svými nejlepšími přáteli a mými psy. Máme dohromady čtyři psy a tři kočky, jsou celý můj život. Když nepracuju nebo nekempuju, můj den obvykle spočívá ve čtení, dohánění přehlídek, trávení času s mými maličkými (zvířaty) nebo zábavě s mými bratry. Nevedu moc vzrušující domácí život. Mírný život je šťastný život.“

Paris Jackson v roce 2017

 

 

"Bohužel ve světě žijeme, kde je téměř nemožné se cítit pohodlně ve vaší kůži 24/7. Zvláště s tím, čím nás média neustále živí. Stále mám nespočet nejistot a strachu, jako všichni ostatní, které znám. Ale dostáváme se tam, pomalu, ale jistě. Což je velký důvod, proč chci změnit toto stigma módy / krásy, aby to pro lidi na celém světě nebylo tak těžké, aby se cítili krásně přesně takový, jací jsou."

„Krása není měřena čísly nebo symetrií, nebo tvary, velikostmi nebo barvami, nebo něčím podobným. Krása, opravdová krása, by měla být měřena duší, charakterem, integritou, úmysly a myšlením člověka, tím, co vychází z jeho úst, tím, jak se chová, z jeho srdce."

"Nejsem symetrická, nemám velikost nula, jím příliš moc burgerů a šílené množství pizzy. Nezapadám do velikostních vzorců na oblečení, mám jizvy a strie a akné a celulitidu. Jsem člověk. Ne panenka na šaty. Myšlenka, že všichni musíme souhlasit s jednou myšlenkou krásy je pobuřující a směšná, protože dokonalost je jen názor."

"Nová generace stárne. A to je to, co chtějí, co požadují. Změnu a upřímnost. Oslavu toho, kým jsou, kým jsou jejich přátelé, náhodní lidé, se kterými se setkávají. Mají plné zuby čtení lží a nemocných nerealistických očekávání médií. Zbytek světa, rasisté, homofobové, sexisté, jsou převálcováni počtem lidmi s otevřenou myslí. Takže tento svět nemá jinou možnost, než přijmout každou jinou krásu. Nejen jednu myšlenku krásy. Krása je široká věc. Nemůžete na ni dát jen jednu šablonu."

Paris Jackson v Teen Vogue 2017

 

 

 

 

Otázka: Co děláš, když se cítíš smutná a osamělá?

Paris: Posadím se nahá a jím jídlo před zrcadlem, ať už to zabere jakékoliv množství času, dokud se opět necítím pohodlně být sama sebou.

Odpověď: Wow, to by pro mě bylo děsivé.

Paris: Právě proto bys to měla dělat. Poprvé je to vždy těžké.

 

 

 

 

 

 

 

„Nejen, že vaše tělo je chrámem a mělo by být takto uctíváno, ale součástí feminismu je také schopnost vyjádřit se svým vlastním způsobem, ať už je to být konzervativní a mít na sobě spoustu oblečení a nebo se ukázat. Lidské tělo je krásná věc a bez ohledu na to, jaké máte ´vady´, ať už to jsou jizvy, extra váha, strie, pihy, cokoliv, je to krásné a měli byste se vyjádřit způsobem, kdy se cítíte pohodlně."

Paris přes Instagram, 2017

 

"O čakrách by se mělo učit v raném věku... stejně tak jako to, jak naše emoce a myšlenky ovlivňují naši realitu."

Paris 9.9.2018 přes Twitter

 

Paris jako velvyslankyně AIDS Nadace Elizabeth Taylor v Africe:

 

"Můj aktivismus a moje práce, jako jsou mise [jako Portoriko], jsou na vrcholu mého seznamu priorit. Téměř všechno, co dělám, včetně mého zaměstnání, se točí okolo tohoto druhu práce.“

Paris Jackson

Proslov na Global Citizen Live event v New Yorku 2017 pro The Elizabeth Taylor AIDS Foundation  youtu.be/Q4qoqUEQPfo

 

"Láska je jedna z věcí, které jsme schopni vnímat, která přesahuje dimenze času a prostoru. Možná bychom tomu měli důvěřovat, i když to nechápeme."

Paris Jackson, 24.11.2018 

 

 

 

Paris miluje umění, hraje na klavír a na kytaru, zahrála si už několik malých rolí ve filmech a pracuje jako modelka pro IMG models. Několikrát se už objevila na titulních stránkách slavných časopisů a fotila např. pro Chanel. spolu se svým přítelem Gabrielem Glennem tvoří hudební duo The Soundflowers:

 

 

Paris se svým přítelem a hudebním partnerem Gabrielem a se svou babičkou Catherine v roce 2018:

 

V létě 2019 zpívá Paris doprovodné vokály k několika písním jiných umělců a The Soundflowers nahrávají svou první studiovou píseň "Geronimo." Dole foto z koncertu:

 

Paris se svou matkou Debbie v roce 2019:

 
 
Zamilovaní Paris a Gabriel si v květnu 2019 dali prstýnky slibu - "Promise Rings": 
 
 
 
 
"Byla jsem několik let vegetariánkou a moje tělo začalo vypovídat. Potřebuju jíst maso a mléčné výrobky, ale pokouším se držet toho, co bylo krmeno trávou a chováno na pastvě a bio zdrojů. Je to více lidské. A vlastně nemám ráda vepřové."
 
Paris přes Twitter 4.6.2019
 
 
 
Otázka: Věříš v Boha?
 
"Ne, věřím v energii vesmíru. Projevujeme naši vlastní realitu a osud. Svět je takový, jaký je, díky kolektivnímu vědomí."
 
Paris přes Twitter 4.6.2019