Magie, tajemství a kouzlo

„Rád tvořím. Rád dělám kouzla. Rád vytvářím neočekávané.”

"Miluji pohádky. Mám hodně rád fantasy, sci-fi, mám rád kouzla. Rád tvořím kouzla. Miluji kouzla."

"Vždycky jsem si užíval pocit, že jsem na jevišti - to kouzlo, které přichází. Když vyjdu na pódium, jako by najednou odněkud přišlo kouzlo."

Michael Jackson"Miluji vytvářet kouzla - dát dohromady něco neobvyklého, tak nečekaného, ​​že se lidem zatočí hlava. Něco, co předběhlo dobu. Pět kroků před tím, co si lidé myslí. Takže to lidé vidí a říkají: 'Páni! Já to jsem nečekal!"

Michael Jackson v časopise Interview, 1982

 

"Magie je Michaelovo slovo. O tom byla jeho hudba."

Prince

 

"Jeho hudba měla další vrstvu nevysvětlitelné magie, která vás nejen přiměla tančit, ale ve skutečnosti vás přiměla věřit, že umíte létat."

Madonna

 

"Michael Jackson vládne jako nesporný král popu nejen díky svému výjimečnému talentu, ale také proto, že dokázal tento talent zabalit zcela novým způsobem... čistá magie smíchaná s nezapomenutelnými, transcendentními výkony."

Berry Gordy

"27. září 1987 jsem stál deset stop od něj, když vystupoval po oslepujícím světelném schodišti a zpíval. Ten okamžik byl můj splněný sen. V davu jsem viděl vlny elektřiny a zíral jsem mu do očí a okamžitě jsem viděl zuřivost lva a trpělivost Buddhy. S úžasem jsem sledoval, jak se na tom pódiu pohyboval... jako vodič elektřiny. Byly tam vlny hysterie a měl kolem sebe energii, jako by se díval do oko tornáda... a přesto tak klidné. Díval jsem se na jeho účinek na lidi, a bylo to, jako by prováděl magii."

Darren Hayes (více můžete slyšet na The MJCast: https://www.youtube.com/watch?v=K6MxAMOgsHc)

 

"Nacházel magii ve věcech, kteří si někteří z nás ani nevšimnou."

Travis Payne, choreograf, který s Michaelem pracoval

 

V tomto rozhovoru Michael hodně mluví o magii:

"Mé pojetí kouzla nemá co dělat s jevištními triky a iluzemi. Celý svět oplývá kouzlem, Když se jako nová hora vynoří velryba z moře, lapáš po dechu  v náhlé radosti a údivu. Jaké kouzlo! Ale batole, které vidí prvního pulce zalesknout se v bahnité louži, cítí stejné vzrušení. Jeho srdce se zaplní údivem, protože na okamžik zahlédlo hravý půvab života. 

Když vidím, jak se z oblak náhle vynoří hora se sněhovou čepičkou, chce se mi křičet: ´Bravo!´Příroda, nejlepší se všech kouzelníků, předvedla další zázrak. Odhalila skutečnou iluzi, naši schopnost žasnout nad jejími divy. Pokaždé, když vychází slunce, opakuje Příroda jeden příkaz: ´Vizte!´ Svými kouzly nekonečně plýtvá a na oplátku jí stačí, abychom to ocenili. (...)"

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream (Tanec jako sen)

 

„Jednou, když jsme se vraceli z Afriky v úplné tmě, byli jsme nahoře a okolo padalo tolik hvězd, že jsem myslel, že zasáhnou letadlo. Když jste tam nahoře, kde není žádný smog, nevidíte téměř žádnou temnotu. Nevidíte téměř nic tmavého pro všechny ty hvězdy.“

Michael Jackson

 

Michael do svého díla zakomponoval i příběhy o lidech, kteří se dokázali vznášet, avšak překročil pouhou fyzickou stránku létání:

 

"KŘÍDLA BEZE MNE

Bylo to v srpnu a jí jsem vzhlížel k obloze. Jednou rukou jsem si stínil oči a podařilo se mi uvidět sokola vzhlížejícího se na proudech horkého vířivého vzduchu. Stoupal po spirále výš a výš, až s jedním nezemským výkřikem zmizel.

Najednou jsem si připadal hrozně omezený. „ Proč sis nechal narůst křídla beze mne?“ truchlil jsem. Potom mi můj duch řekl: „Můžeš se také vznášet jako sokol. Tvé myšlenky jsou stejně svobodné jako myšlenky kteréhokoliv ptáka.“ Tak jsem zavřel oči a můj duch se vznesl, stoupal po spirále stejně vysoko jako sokol a pak ještě výš, takže jsem se díval dolů na celou zem. Ale něco bylo v nepořádku. Proč jsem cítil takový chlad a samotu?

„Nechal sis narůst křídla beze mne,“ řeklo mi srdce. „K čemu je svoboda bez lásky?“ Tak jsem šel tiše k posteli nemocného dítěte a zazpíval mu ukolébavku. Dítě s úsměvem usnulo a mé srdce se vzneslo a připojilo se k mému duchu, který kroužil nad zemí. Byl jsem svobodný a miloval jsem, ale pořád bylo něco v nepořádku.

„Nechal sis narůst křídla beze mne,“ řeklo mi tělo. „Tvé lety jsou pouze představy.“ Tak jsem se podíval do knih, které jsem předtím nečetl, a dozvěděl se o svatých všech dob, kteří skutečně létali. V Indii, Persii, Číně, Španělsku (dokonce i v Los Angeles!) síla ducha zasáhla nejen srdce, nýbrž všechny buňky těla. „Jako bych byla nesena vzhůru velkým orlem,“  řekla Svatá Tereza, „můj zápal mne zvedl vzhůru.“

Začal jsem věřit v tento úžasný velký čin a poprvé jsem se necítil omezený. Byl jsem sokol a dítě a svatý. Jejich životy se staly v mých očích posvátnými a pochopil jsem pravdu: Když pohlížíme na veškerý život jako na božský, každému vyrostou křídla."

Michael Jackson ve své knize Dancing The Dream (Tanec jako sen)


Michael Jackson: "... Miluju psychologii, miluju kouzla, miluju ... miluju opravdovou krásu. Miluju opravdový talent. Miluju, když je něco zazračné, když je něco tak krasné, že to nemůžeš pochopit. Co miluju na Halleyově kometě, a tohle vždy říkám svému právníkovi, Halleyova kometa není větší zázrak než Měsíc nebo Slunce. Ale děláme z ní velkou věc, protože jí vidíme jen jednou za život a všichni jsou tam venku, aby to viděli. Víš astronomové a fanoušci a lidé a je to tahle věc, která krouží po sluneční soustavě, ale vidíš to jednou v životě. Kdyby se to dělo každou noc, tak to nikoho nezajímá, ale mě přijde Měsíc taky zázračný. Vždycky mluvím o jelenech, kočkách a psech a hodně lidí řekne " támhle je jelen, támhle je ... ", protože jsou plaší, jsou vždy ukrytí. Je vzácné spatřit jelena a vážím si toho, lidé by si měli vážit skutečných schopností a já vždycky říkám, nezáleží na tom, jak jsi talentovaný, ale když budeš každý den v televizi, tak se lidem okoukáš. Musíš vědět jak si hrát se svým publikem. Musíš to vědět a je to pravda, Shmuley. Ale není to jen hra. Pro mě je to skutečné, je to pro mě skutečné, opravdu je.

Rabín Schmuley: Jak to víš? Například já se to musel naučit. Píšu o tom v hodně svých knihách, ale začal jsem rozvíjet většinu nápadů od jiných spisovatelů, filozofů, myslitelů, atd atd.

Michael Jackson: "Když zůstaneš záhadný, lidi budeš více zajímat."

 

Rabín Schmuley: "Naučil tě to někdo?"

Michael Jackson: Ne, ne, to jen, dívám se ... učení z přírody a jen se dívat a studovat, být skutečný pozorovatel. A umm a můžeš někomu říct "tady je 6 dveří, můžeš otevřít kterékoliv z nich, ale neotevírej ty páté, ať se stane, co se stane" Samozřejmě, že se každý zeptá "co je za dveřmi číslo 5?", protože je to velká záhada ... a každý chce vysvětlit ty dveře číslo 5 ... a já to miluju, není to jako hra, ale chci aby lidé oceňovali talent a dovednosti. Dělám jen jedno album za 5 let. Jiní umělci dělají album každý rok a moje alba přetrvávají a překonají prodejnost všech těch ostatních. A lidé na to čekají. Je to jako horečka, oni čekají a čekají. Je důležité čekat."

 

Rabín Schmuley: "Jen málo lidí dnes rozumí síle záhady. Ty tomu rozumíš, protože v tvé nátuře je intuitivní duchovost, která je opravdový dar. Protože tohle porozumění záhadám a tvé porozumění síle načasování nám pomáhá pochopit svaté. Bůh se zjevuje jen sporadicky a ve velmi vybraných momentech."

Michael Jackson: "Miluju to. To je jedna z oblíbených věcí, nad kterými přemýšlím."

Rabín Schmuley: "Jak skrytý Bůh je."

Michael Jackson: "Jak skrytý."

Rabín Schmuley: "Musíš ho najít."

Michael Jackson: "Vidíš skrze něj všechny zázraky, ale nevidíš jeho obličej, víš? Vidíš skrze děti."

Rabín Schmuley: "Což tě nutí se o něj více zajímat?"

Michael Jackson: "Ano."

Rabín Schmuley: "Chceš ho najít?"

Michael Jackson: "Nutí tě to hledat ho a najít ho. Rozhodně, miluju to. Někteří lidé jen zvednou ruce a říkají ´O čem tohle všechno je, tenhle celý vesmír a kde je On? Chci s ním mluvit´ a ´Co je to?´Ty víš, že to miluju. On je jedinečný. On je. On je, člověče."

Rabín Schmuley: "Takže tohle je, jak zamezíme, aby se lidé nudili. Předtím, než se začneme nudit. Takže ty jsi podvědomě znal tajemství načasování, záhad ? Prostě jsi to věděl?"

Michael Jackson: "Jo, to je pravda Shmuley."

Rabín Schmuley: "Není to jako, že si tě manažer vzal stranou a řekl: ´Michaele můžeš být velká hvězda, ale nepřeháněj to´?

Michael Jackson: "Ne, v žádném případě."

Rabín Schmuley: "Tví bratři tomu nerozuměli?"

Michael Jackson: "Ne, nerozuměli. Na vše by skočili během vteřiny. Kdyby někdo řekl: ´Chci zítra udělat rozhovor o stylu oblečení Michaela´, oni na to: ´Jistě.´ Protože jen chtějí být v televizi. Myslím, že tě lidé více ocení, když si zachováš odstup, víš?

Rabín Schmuley: "Držet se stranou?"

Michael Jackson: "Držet se stranou a pracovat na sobě a dát si jistou dávku úrovně a nechat je po tobě toužit a jen ... Já miluj brány, brány u domu. Miluju obrovské pilíře a brány. Nevíš, co je vzadu za cestou. Řekneš si? ´Bože, kdo tady bydlí?´Zbožnuju to. Víš, nikdy to nevidíš, ale vidíš ty brány a to miluju."

Rabín Schmuley: "Ale brány do Neverlandu jsou tak jednoduché?"

Michael Jackson: "Tak jednoduché, to je jaké jsem je chtěl. Protože nechci, aby mě brána reprezentovala, víš, je to čin skoro psychologický. Chtěl jsem, aby měli dojem jako, skoro ... jaké je to slovo? Ummm... nemůžu přijít na slovo, co hledám. Chystal jsem se, aby lidé rozrazili ty dveře a opravdu je mít trochu rozpadlé a plesnivé, tak psychologicky, že se opravdu cítíš, že jedeš na ranč, a jak se dostaneš za tu zatáčku, chci to změnit na technicolor, jako čaroděj ze země Oz v Black or white.

Rabín Schmuley: "To je přesně to, co se stalo nám. První, co jsme řekli když jsme dorazili: ´Tohle nemůže být jeho ranč, co jsou ty jednoduchá vrata?´ Pak projedeš a vidíš značku Welcome to Neverland a pak bum!

Michael Jackson: "Ano."

Rabín Schmuley: "Udeří tě to."

(...)

Rabín Schmuley: "Je to tvé největší profesionální požehnání, že ses narodil s tím rytmem? Měl jsi prostě to přírodní načasování a pochopil to?"

Michael Jackson: "Myslí, že jo."

Rabín Schmuley: "Je to část tvé lásky k Bohu a jeho neviditelnosti a všeho toho, že ses nějakým způsobem proklepal k duchovní záhadě a znáš sílu záhady?"

Michael Jackson: "Ano, myslím, že ano. Jak to říkáš, to je něco ... jako způsob, kterým mluvíš. To je síla Boha v tobě, Shmuley. Opravdu, nikdy jsem nikoho neslyšel mluvit jako tebe, to je úžasné. To je jako by Bůh právě skrze tebe pracoval. Myslím to tak, když jsem na pódiu je to stejné. Nepřemýšlím nad tím, co budu dělat, já nevím, co budu dělat."

Rabín Schmuley: "Jen se dostaneš do zóny načasování."

Michael Jackson: "Dostaneš se tam. Spojíš se v jedno s tím, co ti dal Bůh. Je to mezi tebou a Bohem a publikum je přímo tam s tebou. Jak to popíšeš? ... Myslím, jak to rozpitváš? Jak to analyzuješ? Opravdu to nejde. Lidé se ptají: ´Jak to děláš?´ Dobrá, cvičím a trénuju. Ale přitom je to jinak."

 

 

 

 

"Od prvního okamžiku, co jsem ho spatřila, jsem cítila jeho kouzlo. Dnes už chápu, že to, co jsem viděla, byla Boží láska, která skrze něj vyzařovala.".

Kim, fanynka

 

"Je tajemstvím. Je tajemstvím i tehdy, když ho znáte osobně. Je velmi plachý a těší ho být tajemný."

 

Brooke Shields, herečka a přítelkyně

 

 

Michael a Brooke Shields:

 

 

 

"Pravdou je, že neexistuje ´jedna´ osoba, která může říci, že ví o Michaelovi všechno. Udržoval věci v soukromí a oddělené dokonce od vlastní rodiny, zaměstnanců a přátel. Každý chtěl věřit, že je jeho nejlepší přítel, a ví všechno, ale on se ujišťoval, že to tak není."

 

Shana Mangatal

 

 

"Myslím, že to lidi odvádí od pochopení, kdo Michael skutečně je. Michael vždy věřil v mystiku a kvalitu. To snižuje a poskvrňuje jeho obraz. Zatímco žraloci užírali jeho skutečného ducha, byla jsem byla šťastnější a šťastnější, že jsem měla příležitost poznat jeho pravou podstatu."

 

Karen Faye

 

"Znal své svnitřní dítě a nikdy o něj nechtěl přijít. To byla součást magie."

Harrison Funk, Michaelův fotograf

 

"On je kouzelný. A myslím, že všichni skutečně kouzelní lidé musí mít tu skutečnou výstřednost. Je to jeden z nejmilovanějších, nejsladších a nejpravdivějších lidí, jaké jsem kdy milovala. Je součástí mého srdce. A udělali bychom pro sebe cokoli."

Elizabeth Taylor, časopis Talk 1999

 

"Pracoval jsem s Princem, Bobem Marleym, Peterem Gabrielem, Billym Joelem a Bette Midler, některými z nejtalentovanějších lidí naší generace, a ani jeden z nich neměl kvalitu zázraku, která ožila v Michaelovi. Viděl zázrak ve všem. Jeho kvalita úžasu byla nad rámec všeho, co si většina z nás lidí dokáže představit."

Howard Bloom, autor knihy "Einstein, Michael Jackson and Me"

 

"Michael byl magie, prostě a jednoduše. Byl to muž, který věřil v dobro lidstva a ztělesňoval čistou bezpodmínečnou lásku ke světu. (..) Michael věřil v magii, věřil, že můžeme změnit svět, a byla v něm taková bezpodmínečná láska, že když jste byli v jeho blízkosti, nemohli jste si pomoct, ale věřit v to také."

Kellie Parker - Katie z filmu "Moonwalker"

 

"Michael udělal fantazii realitou. Učinil nemožné možným. Vzal kouzlo, které existuje pouze v pohádkách, a přivedl jej do skutečného světa. Byl bránou do jiné dimenze, ve které je možnost definována vírou a představivostí, nikoli konkrétním omezením. Spojil nás s něčím větším, něčím nadpozemským, něčím božským. Lidé říkají, že je jiný. Není jen jiný. Je lepší."

Talitha Linehan (Fluttrby), autorka knihy "Michael Jackson and Me", zdroj citátu: www.michaeljacksonthelastangel.com/michael-jackson-childhood.html

 

Kouzlo Michaela Jacksona:

 

Michael a opravdová magie:

"V roce 1992, když jsem měl napsat věnování pro svou knihu Real Magic, rozhodl jsem se ocenit tři lidi - svoji drahou dceru Saju, svého duchovního bratra Deepaka Chopru a svého přítele, popovou hvězdu Michaela Jacksona. Chtěl jsem uznat Michaela Jacksona, jehož slova, hudba a láska nám všem připomínají, že naše životy zachováme pouze skrze dávání.

Michael Jackson měl mimořádný vztah s principy skutečné magie, s představou vytváření záraků v každodenním životě. Se svým obrovským hudebním talentem přinesl radost milionům lidí. Mé děti a já jsme s ním v Neverlandu v roce 1991 strávili pět šťastných dnů. Chtěl se mnou mluvit o ´opravdové magii,´ ale pravdou je, že on už magii měl - sílu, kterou potřeboval k tomu, aby snil, vytvářel a dával.

Michael byl oddán myšlence ukončit světový hlad a v roce 1985 pomohl vytvořit We Are The World - píseň zpívanou celebritami, kdy se některá největší jména v populární hudbě spojila k tomu, aby vydělala prostředky na zmírnění hladomoru v Africe.

Michaelovi jsem nemusel vysvětlovat ´skutečnou magii,´ protože on už byl duchovní bytost, už byl laskavý, miloval a byl připraven použít své hudební nadání k vytváření zazraků. Společně s miliony lidí po celém světě říkám: ´Děkuji Michaele, za to, že jsi se s námi podělil o svůj úžasný talent, aby jsi pozvedl naše duše. Budu si tě pamatovat jako krásného člověka se srdcem velkým jako obloha.´
 

Namaste,

Wayne W. Dyer, spisovatel a lektor, 10.7.2009

 

Michael miloval i jevištní triky. 

Obdivoval práci německých iluzionistlů Sigfieda a Roye, některé jejich triky zahrnul i do své umělecké činnosti. Ssolupracoval s nimi na při svém turné Bad.

Píseň Mind Is The Magic napsal Michael s Bryanem Lorenem v roce 1989. Byla přepracována jako ústřední píseň pro představení Sigfrieda a Roye 'Beyong Belief Show', která se konala v Las Vegas. Píseň zůstala nevydaná až do roku 1995, kdy Michael dal své svolení k zahrnutí písně na německé album Siegfried & Roy s názvem „Dreams & Illusions“, které obsahovalo hudbu z jejich show a televizní speciál.

„Michael je pro mě velká a důležitá postava. Stavím ho na úroveň Michelangela, Williama Blakea, Stevieho Wondera, Mozarta, Beatles. Michael měl dar, který se dotkl každého. Byl kouzelný." 

David LaChapelle v rozhovoru pro časopis PAPER Magazine v roce 2017

 

"Bůh žehnej Michaelu Jacksonovi. Ten chlap byl skutečným kouzelníkem, co dělá moonwalk, a my jsme si ho nezasloužili✨⭐️ 
Bobo Of Glasgow (@BoboDemeraras) 1. března 2019

 

 

"Obraz Michaela Jacksona byl uměleckým dílem jako ten muž sám." 

"Je to takový koloušek v hořícím lese. Místo, odkud Michael pochází, je pěkné. Přál bych si, abychom všichni v jeho světě mohli strávit nějaký čas."

Steven Spielberg, „Why He's a Thriller“ (19. března 1984)

 

"Jackson měl dětskou fascinaci zářivými kamínky. Někdy jsem jel tři hodiny, abych získal zbylé kamínky přímo z továrny, jen proto, že pohled na ně v té syrové podobě Michaela nekonečně potěšil. Pokaždé, když jsem otevřel vzorek bílého, jsem měl pocit, že zapouzdřil kamínky, zalapal by po dechu,“ píše. "Vzal je ode mě a jemně s nimi pohnul konečky prstů a zašeptal..."Umíš si představit, že bys byl pirátem, který otevírá truhlu s pokladem? A viděl bys všechen ten třpyt uvnitř? Jaký fascinující život, být takovým pirátem." 

Michael L. Bush, Michaelův dlouholetý kostýmní návrhář a tvůrce www.newsday.com/entertainment/michael-jackson-s-longtime-costumer-unveils

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com