Michael Jackson, Ježíš a já

 

David Pack - Můj příběh křesťanského přátelství s králem popu

"V srpnu roku 1986 byl slavný skladatel Leonard Bernstein v Los Angeles, aby v UCLA Royce Hall předvedl klasický koncert. Věděl jsem, že jeho narozeniny připadají na stejný týden a zeptal jsem se ho, co chce. V tu ránu Leonard řekl: "Chci potkat Michaela Jacksona."

V té době byl Michael největší pop star ve vesmíru. Thriller právě dosáhl masivního globálního úspěchu, prodal světové turné, vyhrál několik Grammy, kamkoliv šel, katapultovalo ho to do výjimečné beatlesácké vřavy. V hudebním průmyslu byl viděn jako největší čistý talent generace, a kombinace Michael a Quincy Jones nastavila ve studiu normu, která nikdy nemůže být vyrovnána.

Leonard byl celosvětovou hvězdou a televizní osobností - je zahrnutý v mnoha publikacích jako nejvíce oslavovaný muzikant, dirigent a hudební skladatel 20.století. Přesto byl Leonard ohromen talentem Michaela, jednou mi ho popsal jako "nejvíce elektrizující popovou hvězdu, jakou mohl vidět od dob Beatles". Leonard chtěl převést Michaela ke klasické hudbě a možná ho i inspirovat ke spolupráci klasické a populární hudby.

Byl jsem odhodlán splnit Leonardovi jeho narozeninové přání tím, že se uskuteční setkání mých dvou přátel. Tak jsem zavolal jiného přítele, Quincyho Jonese, který je také hudebním titánem a legendou, kterého jsem představil Leonardovi již předchozí rok na jiné večeři. Quincy zbožňoval Leonarda Bernsteina, takže řekl, že by Michaelovi mohl zavolat a zeptat se. O hodinu později volal, že Michael nemůže. Když jsem řekl Leonardovi, že Michael nemůže, řekl: "Cože? Řekni mu, že já Leonard Bernstein, ho zvu na svůj koncert!" Volal jsem zpět Quincymu. O dvě hodiny později Quincy volal zpět a řekl, že tam Michael může být. "Ale nikdy nebyl na koncertě klasické hudby, takže by to mohlo být zajímavé!"

Na koncertě Michael miloval sledovat Leonarda, který v jednom momentě vyskočil tři stopy do vzduchu během části výstupu a dopadl s hlasitou ránou. (Quincy, Michael a já jsme si byli opravdu jistí že se Leonard snaží předvést se před Michaelem.) Později té noci během večeře v mém domě jsem viděl Michaela jako muže s jednou z nejsladších duší jakou jsem kdy poznal. Děkoval mi znova a znova za pozvání na koncert. Zeptal se mě, jestli bych mu nemohl připomenout nějakou část z mých hitů s Ambrosia, tak jsem zazpíval sbor z "Biggest Part of Me (Má největší část)". Jeho oči se rozzářily jako malému dítěti a zpíval mi ten sbor zpět. V jednu chvíli Leonard omotal jeho dlouhý bílý šál okolo svého a Michaelova krku pro sérii fotek, poté vstal a dal Michaelovi na místě lekci vedení. Později tyto dva hudební giganty spojilo.. akné! Oba dva s ním měli problémy a nějak toto velmi trapné (nepříjemné) téma byl jejich hlavní spojovací bod. Michael mi den po tom volal, ptal se po fotografiích z té noci a byl nadšený když je dostal.

Během toho vyjímečného večera jsem cítil potřebu s ním sdílet moji víru, aby věděl, že vedle něj sedí další křesťan. Takže když zašeptal: "Jak bych ti kdy mohl poděkovat za tuto úžasnou noc?" Řekl jsem: "Michaele, to jsem nezařídil já, to Bůh!" On řekl "Ó ano, věřím tomu celým svým srdcem." Řekl jsem mu, že jsem křesťan a on mi řekl, že on je také. Mluvili jsme o první křesťanské písni, kterou jsme oba slyšeli jako děti: "Ježíš mě miluje, to já vím, to Bible mi řekla také. Drobotina jemu patřící, oni jsou slabí, ale on je silný." S hlasitou večerní párty kolem nás, jsme se oba potichu naklonili a zpívali píseň s úsměvem jako kluci se sboru. "Ano, Ježíš mě miluje. Ano Ježíš mě miluje." Potom jsme se krátce objali.

V tu chvíli jsem věděl, že tento jemný duchaplný mladý génius šel najít jeho věčný mír v nebi. Neshledal jsem Michaela divného, neuspořádaného nebo cokoliv jiného, co jste o něm kdy slyšeli. Chci říct, že cítím, že všechna ta obvinění, která Michaela tíží, byla nepravdivá, a podle mě, nikdy neměl schopnost udělat cokoli kromě toho milovat děti a dát jim vědět, že by pro ně udělal cokoli a pomáhat jim. Jen se podívejte na tu velkolepou práci, kterou pro ně udělal tím, že napsal "We are the world (My jsme svět)" a velkoryse dává pro 39 charit pro děti.

To byl Michael. Věřím, že během soudů se spojil s utrpením Krista a modlil se o přímluvu, protože byl obviněn z toho, co miloval nejvíce - děti. To mu možná způsobovalo více bolesti než cokoli jiného v jeho životě.

Vím že Michael miloval Ježíše celým srdcem. Quincy mi řekl o jeho práci sdílet jeho víru s dalšími, často chodil od dveří ke dveřím, protože vyrůstal jako oddaný svědek Jehovův. Později v životě řekl lidem, že byl necírkevní křesťan. Stále častěji kolovaly zprávy, že přešel k islámu. Ale věděl jsem, že Michael vážně uvažoval, že se vzdá hudby, aby mohl trávit veškerý čas v křesťanské službě.

Jestliže je něco, co mě uklidňuje dává klid v těchto chvílích ztráty, tak je to vědomí, že jeden z nejlepších umělců naší doby nyní dělá moonwalk po zlatem dlážděných cestách nebe, kde ulice nemají jména, s širokým úsměvem ve tváři, a skupina andělů ho vítá doma.
 

Michaele, můj příteli, odpočívej v nebeském míru.
 

David Pack, hudebník, producent, hudební režisér

 

(Překlad: Amazonka Sue ?)

 

První fotografie z leva: Quincy Jones, Michael Jackson, Leonard Bernstein, Jamie Bernstein a David Pack.

Druhá fotografie: David Pack stojí, Michael Jackson, Leonard Bernstein, Quincy Jones a další.

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com