Prince - Michael Joseph Jackson Junior

 

 

Michael Joseph Jackson Jr. přezdívaný Prince se narodil 13. února 1997 krátce po 1. hodině ráno v nemocnici Cedar-Sinai v Los Angeles.

Dle rodinných příslušníků je velice chytrý, má hodně znalostí o spoustě věcí a dokáže mluvit snad o všem. Rád se dívá na kanály History a Discovery a ve škole měl samé jedničky. Miluje dělat domácí filmy s ostatními dětmi. Má rád technické přístroje, motorky, hraní videoher a sport. Jednou by chtěl produkovat filmy.

 

4 měsíční Prince s rodiči v hotelu: youtu.be/k7udnbHT2qw

Malý Prince s tátou hrají šachy: youtu.be/NgyvfHtUkN0

 

„Byl to ten nejlepší otec, jakého kdo může mít. Vychoval nás správným způsobem a není nic, kvůli čemu bychom na to mohli zapomenout.“ 

„Je mi jasný fakt, že jsem měl velmi šťastné dětství. Vím ale, že je tu mnoho těch, kteří ho neměli tak dobré.“

"U všeho, co dělám, se snažím stavět na tom, co dělal můj otec. Také se snažím pomáhat a měnit některé věci, tak, jako to dělal on.“

Prince Michael (2012, 2013)

 

 

"Náš otec se vždy zajímal o planetu a lidi. Jeho poselství bylo prosté - láska. Budeme pokračovat v šíření tohoto jeho poselství a pomáhat světu."

Prince Michael (2010)Více zde: https://www.michaeljacksonforever.cz/michael-jackson-otec/deti-o-svem-otci/
 

„Ani dnes si nemyslím, že by [sláva jeho otce] pro nás měla stejnou váhu jako pro ostatní lidi ... protože to byl náš otec, náš táta.

„Myslím, že nám to (jeho výjimečnostt a sláva) nějakým způsobem došlo, když jsme sledovali nějaká videa z jeho vystoupení - a já jsem byl zvyklý na to, že ženy omdlévají, když vidí svého umělce, ale  co na mě udělalo dojem bylo, že omdlévali ti obrovští svalovci a museli být vytaženi ven.
Říkal jsem si, ´OK, tady se děje něco jiného.´

King's Son Productions (Princova společnost) má tuto mantru, kde je titul získáván, ale jméno je dáno (poukaz na jednu z písní Michaela Jacksona). Narodil jsem se jako princ a to bylo jméno, které mi dal můj táta, ale můj otec si vysloužil epiteton „Král popu“. To se stalo díky tvrdé práci a mnohaletému tréninku a všemu, na čem tvrdě pracoval. Je to tedy forma motivace. Jmenuji se Prince, ale pro všechny záměry a účely jsem králův syn. Pracuji na tom, abych získal svůj vlastní epiteton.“

„Když jsme vyrůstali, táta vždycky říkal: ´Je mi opravdu jedno, co budete v životě dělat, pokud budete šťastní a budete to dělat nejlépe, jak dokážete. Pokud chcete být školníkem na střední škole, měli byste být nejlepším školníkem, kterým můžete být.´“

Prince Jackson

 

“Naučil mě, co znamená být mužem; ukázal mi, jaké to je být otcem. Takže to mohu předat svým dětem a nebo pomoci někomu, kdo má děti. Chovám se k dětem mého bratrance (a zároveň opatrovníka) T.J., jako by to byly mé děti. Bavíme se spolu, rád se o ně starám. Což znamená, že je rozdovádím a oni se mnou řádí. Ale myslím, že takhle zřejmě pokračuje to učení.”

“Hudba je velká část mého života. Díky mé rodině utvářela to, kdo jsem, ale já se vždy chtěl věnovat produkci. Můj táta se mě ptal, co bych chtěl dělat a já vždy odpovídal, že produkci a režii.

(Michaelova rada:) ´Nikomu neveř. Zní to blbě, ale spousta lidí je motivována sama sebou.´ Řekl, ´nikomu nevěř, jen proto, že to zní jako dobrý nápad - prozkoumej to.´ Je mnoho lidí, kteří se mnou nebo s mými sourozenci budou interagovat jen proto, kdo jsme.

Když zemřel, začali jsme být bombardováni vším (negativní zprávy z novin). Byl to šok. Všechno přišlo zároveň. Ale naučili jsme se, jak se s tím smířit tím, že jsme to tak nějak ingnorovali. 

Můj táta se mnou mluvil jako s dospělým. Řekl mi důvod, proč nosíme masky, je to, že chce, abychom měli své vlastní životy bez něho. (Takže sourozenci mohli často chodit venku bez toho, aniž by je kdokoliv poznal.)

“Když jsem byl mladší, ani jsem nepřemýšlel o tom, jestli tak žily i ostatní děti. Ale když jsem se dozvěděl, kdo je, zjistil jsem, že to nebylo normální.

Vzpomínám si, že jsme byli v Disneylandu a já šel k oknu a tam byla spousta fanoušků, kteří na mě mávali a fotili si mě. Myslel jsem, že to je normální, tak jsem jim taky mával. To, že jeho práce znamenala pro lidi hodně, jsem si uvědomil, až když jsem viděl video, na kterém vystupoval a lidé omdlívali a kolabovali."

“(Charita) je něco, co můj táta vždy dělal, a do mě a mých sourozencl vštípil, abychom v tom pokračovali. Vzpomínám si, že nás vzal do dětské nemocnice a všechny děti byly velmi nemocné. Když ale vešel do místnosti, celá se rozzářila. Všechny děti byly šťastné.”

"Nemyslím si, že to (jeho smrt) je něco, z čeho se někdy dostanete. Vždy to bude chybějící část života. 

Vyrovnávám se s tím tak, že ho (otce) všemi způsoby zahrnuju do svého života - od loga mé společnosti, která v sobě má jeho části, po používání jeho metafor a snahou o následování všeho, co nás naučil. Můj bratr a moje sestra, my všichni se s tím vyrovnávali jinak. Čím jsem starší, tím je to lepší.

Nikdy nemohu být od svého otce oddělen - je mi velkým příkladem. A já s tím opravdu nemám problém. Jsem hrdý na to, že nesu jeho jméno a že jsem jeho syn.”

Prince ve Vanity Fair, 2016

 

 

“Nejsem nadšený z toho, když zveřejňuju svůj soukromý nebo osobní život, ale chápu důležitost toho ukázat, co dělám a snad tím inspiruju ostatní, aby nějakým způsobem pokračovali v šíření dobra a pomoci komunitě."
 
Prince Jackson
 
 

Prince ve 20 letech založil na popud svého spolužáka a fanouška Michaela Jacksona Johna Muta nadaci "Heal Los Angeles", charitativní organizaci, která má pomáhat dětem, které vyrostli mimo systém, a je odnoží organizace Michaela Jacksona "Heal the World". Organizace se primárně zaměřuje na týrané děti, bezdomovectví a hlad v oblasti Los Angeles. 

 

 

„Myslím, že by byl určitě pyšný na práci, kterou děláme, a co dáváme zpět komunitě."

Myslím, že je to jen způsob, jak mě a mé sourozence táta vychoval.

Neumím tančit. Je to velmi smutné, je to velmi smutné. Tenhle gen jsem nedostal.

Vlastně se mu nelíbilo, když jsme sledovali jeho práci. Nevěděli jsme, kdo je jako král popu, dokud jsme nebyli výrazně starší. Když jsme viděli video z jeho koncertu a jeho vystoupení, a jak pak dívky omdlévali a frajeři omdlévali, a to bylo šílené.

Já a moji sourozenci spolu vycházíme opravdu dobře. Zvláště moje sestra, tolik vyrostla, a myslím, že byla schopná opravdu vstát. Nevidím se jako její starší bratr. Jsme jako rovnocenní partneři, když to přijde. A Bigi je na svůj věk hodně zralý - je to docela silné pouto.
Můj táta mě vždy učil, abych byl příkladem, takže doufám, že můžu být dobrý příklad, že se můžete bavit tím, že budete pomáhat ostatním lidem, a jen tím že můžete něco změnit, tak povzbuzuju ostatní, aby dělali totéž."

Prince pro Today.com 31.10.2017

 

 

*** Gracie Academy ***

 instituce bojových umění, kterou Prince léta navštěvoval a která mu pomohla vyrůst do člověka, kterým je. 

 

 

Rád mluvím o umění všeho druhu, od tetování po architekturu. Cítím, že se můžu s lidmi domluvit o různých formách a prostředcích umění, ale velmi zřídka jsem byl 2 dimenzionálním uměním uveden do hypnotickém a kontemplativního stavu. Když jsem navštívil Tokio v Japonsko, byl jsem vystaven tomuto japonskému umění zobrazujícímu vlny a do toho obrazu jsem se ponořil. V těchto vlnách, mezi jejich bouřlivou silou a jemným pohybem, nacházím rovnováhu, a pokaždé, když se podívám na tento obrázek, si všimám něčeho, co mě dále uchvátí:

 

"Včera jsem s poctami (Cum Laude) absolvoval Loyola Marymount University ve škole obchodu se zaměřením na podnikání. Setkal jsem se s tolika lidmi a naučil se toho tolik, že už jen ta zkušenost stojí za to. Přál bych si, abych mohl poděkovat všem, kteří mi to pomohli dokončit, ale nemůžu a bohužel nejsou všichni na snímku. Ale největší díky patří @ tjjackson9 a jeho bratrům @ tarylljackson a @tajjackson, kteří mě neustále tlačili k promoci a tomu, abych dokončil studium, když jsem toho chtěl nechat. Upřímně řečeno, nemůžu vám říct, jestli to všechno stálo za to, ale jsem pyšný na svůj titul, protože věřím, že je to důkaz mého odhodlání a disciplíny. Jsem LMU vděčný za vzdělání celé osoby a implementaci hodnot jezuitů, protože věřím, že inspirují absolventy, jako jsem já, k tomu, aby i nadále měnili svět k lepšímu."

Prince Jackson 12.5.2019 přes Instagram

 

Prince promoval spolu se svou přítelkyní Molly, se kterou se seznámil právě na této škole a se kterou jsou spolu od jara 2017:

Jeho šerpa nesla jméno Prince Michael Jackson Jr., název Heal the World Foundation a citát svého otce z proslovu na oxforské univerzitě v roce 2001:

 

 

 

"Ve světě naplněném nenávistí se musíme odvážit doufat. 

Ve světě naplněném hněvem si musíme troufat utěšovat. 

Ve světě naplněném zoufalstvím se musíme odvážit snít.

 A ve světě naplněném nedůvěrou, si musíme troufat věřit."

Michael Jackson
 

 

 

 

 

 

Prince je veliký milovník zvířat, obzváště psů a plazů. Dole na fotkách s Kenyou, kterého dostal od svého otce a OJ, který je útulku:

 

 

Prince má rád sport, je pravidelným návštěvníkem posilovny a sem tam vyzkouší i něco nového:

 

Jeho vášní jsou motorky, obzváště jeho "Dirty Diana", na které podniká dlouhé výlety do přírody. Nedávno se také zařadil do rodiny Harley Davidson. Na YouTube má vlastní kanál Life On 2, kde zveřejňuje některé jeho jízdy spolu s komentáři a vzpomínkami ze svého života.

 

Svého otce s andělskými křídly má Prince vytetovaného na lýtku, kde se z druhé strany dotýká silného egyptského symbolu ankhu:

 

Popis dalších tetování Prince najdete zde: bodyartguru.com/prince-jackson-tattoos/

 

 

V říjnu 2019 Prince hovořil na shromáždění Family Office Associaton v Los Angeles:

Mikuak Rai: „Jaké to bylo být vychováván Michaelem Jacksonem, a jaká slova moudrosti předal tobě a tvým sourozencům?“

Prince Jackson: „Dobrá otázka, hodně se mě na to fanoušci ptají. Spousta lidí ho zná jako Krále popu. Evidentně po té přezdívce jsem byl pojmenován, Prince, ale jsem velmi poctěn, že sdílím i jeho jméno Michael. Je to zajímavé, protože spousta lidí čeká, že jeho slova moudrosti a to, jak nás vychovával, se bude lišit právě proto, že byl taková ikona, kterou tolik lidí zná a miluje. Pro mě byl ale hlavně otcem. A myslím, že mi předal to, co možná vyzní jako klišé, ale když jsme o tom mluvili, přemýšlel jsem o tom, snažil se přijít na slova, která jsem neustále slýchal. Můj otec byl především filantrop a až potom největším umělcem všech dob. Snažil jsem se přijít, která slova také nejvíce rezonují mým vlastním životem, podle čeho žiju, a první, co mě napadlo, byl soucit. Můj otec pocházel z velmi skromných poměrů z Gary v Indianě. Byla to opravdu velmi velká rodina a hodně malý dům. Takže věděl, jaké to je, prodírat se životem, i jaké to je, být úspěšný. Vždycky chtěl, abychom nikdy nezapomínali na soucit pro všechny, kteří neměli takové štěstí, protože člověk nikdy nepochopí, čím vším si prošli, a měli bychom se pokusit, ne nutně představit si sami sebe v jejich botách, ale prostě jen tam být a chápat, že někteří lidé opravdu bojují boje, kterým nerozumíme a nic o nich nevíme, a to je v pořádku. A to mě vede k druhému bodu, což je pokora a skromnost. Pokora je pro mě opravdu důležitá a byla důležitá i pro mého otce, protože on byl největším umělcem všech dob, a spousta lidí si nechá slávu příliš stoupnout do hlavy. Mají pocit, že kvůli své práci jsou na společenském žebříku výš, ale tak to není. Všichni jsme přišli na tento svět stejně a všichni i stejně zemřeme. Nedává vám to právo chovat se k lidem jinak, čímž se vracím k soucitu a pokoře, chovat se k vrátnému stejně jako k šéfovi. A v rámci pokory je důležité chápat, že všechno nevíte. Je jedno, jak jste chytří, vzdělaní, nebo kolik zemí jste procestovali, pořád prostě nevíte spoustu věcí. Proto je důležité usilovat o vzdělání, a ne nutně o formální vzdělání, ale prostě mít v sobě touhu učit se, ať už o dějinách nebo o sociálních a kulturních rozdílech. Pokud si ponecháte tuto touhu učit se, budete se moci stále zlepšovat, přestože tuto cestu vzdělání nikdy nemůžete dokončit, jestli to dává smysl.“

 

Halloweenská oslava Thriller Night 2019 v Hayvenhurstu, kterou pořádala Heal Los Angeles Foundation, které je Prince spoluzakladatelem:

„Dnešní večer je velmi důležitý ze dvou důvodů. Halloween byl v naší rodině vždycky největším svátkem. Byl to svátek, který jsme mohli slavit jako rodina. Vždycky se všichni přestrojíme a vyrazíme ven, jak vidíte, ale když jsme vyrůstali, byl to svátek, který jsme mohli slavit jako rodina. Mohli jsme se přestrojit a vyrazit spolu do ulic koledovat a nikdo tátu nepoznal. A druhý důvod je, že dříve tuto akci pořádala nadace mých bratranců, Dee Dee Jackson Foundation, a my jsme vždy jen pomáhali, ale poté, co jsme já i náš ředitel dokončili školu, rozhodli jsme se, že je na čase dostat do na vyšší úroveň a ze studentské nadace se stala skutečná charitativní organizace, takže letos je to poprvé, co jsme hlavními spolupořadateli této akce. Snažíme se tak zvýšit povědomí veřejnosti a získat finanční prostředky na projekty, které plánujeme na rok 2020.0
 
Lidé mluví o mém otci jako o největším umělci všech dob, odtud pochází přezdívka Král popu, ale co si lidé neuvědomují a co mi často v dětství říkal, je, že on ani nechtěl, aby si ho lidé pamatovali jen pro jeho hudbu. Chtěl, aby si ho pamatovali pro jeho charitativní činy. Když si poslechnete všechny jeho písničky, jsou o lásce a soucitu, snažil se jimi inspirovat ostatní, aby si užili dobré časy, protože takový prostě byl. Je mým povoláním pokračovat v jeho filantropické práci. Je to to, co si zasluhuje veškerý můj čas a veškerou mou energii. Můj otec je dodnes celosvětovou ikonou. Nadace Heal the World byla pro něj dokonalá. Jsem rád, že mám své fanoušky, ale mám pocit, že já osobně můžu nejlépe využít svých schopností jen v rámci určitého území, proto jsem chtěl začít svým rodným městem, L.A., a doufám, že tak inspiruju ostatní k tomu, aby vytvořili nadace Heal Chicago nebo Heal New York, nebo že se nám podaří rozšířit pole působnosti, jakmile nás bude podporovat dostatek lidí.
 
Jedna z mých oblíbených vzpomínek je, když jsme se všichni oblékli za Spidermana, všichni, já, táta, sestra, bratr. 4 verze Spidermana od nejmenšího po největšího. Má maska opravdu páchla mými slinami, ale i tak to mám spojené s příjemnými vzpomínkami, protože jsme byli spolu jako rodina a kdo nemá rád sladkosti?
 
Momentálně se soustředím na nadaci, protože dělat charitu je samo o sobě odměnou a mám pocit, že je tu hodně práce, kterou je potřeba udělat, už jen proto, kdo jsem. Kdybych se soustředil na něco jiného, promrhal bych tak platformu, kterou jsem dostal. Ale taky mám v sobě tvořivého ducha. Pracuju ještě na několika jiných projektech, které ale ještě nemají přesnou podobu, ale vidím svou kariéru i v šoubyznysu.
 
Se sourozenci jste ve stejné situaci, sdílíte stejnou výchovu. Přirozeně vás s nimi spojuje pouto, protože nikdo jiný nepochopí, jak jste vyrůstali a jak jste byli vychováváni. Oni vám 100% rozumí. Je to velmi syrový a nefiltrovaný vztah. Zvláště, když se kolem vás pohybuje spousta lidí, kteří nechtějí pro vás zrovna to nejlepší, je snadné nechat se unést falešnými lidmi. Myslím, že to, že máme spolu tak opravdové a ryzí vztahy, které víme, že jsou inspirované jen láskou, jen posílilo naše sourozenecké pouto.“
 
Nejoblíbenější písnička:
 
„Tohle je těžká otázka, všechny jsou skvělé a všechny mám rád. S některými písničkami mám spojené emocionální vzpomínky, např. album Invincible, protože si pamatuju, jak na tom albu pracoval. Byl jsem tenkrát ještě malý, ale jsou to moje nejrannější vzpomínky. Byl jsem ve studiu a on pracoval na písničkách Unbreakable nebo Invincible. Mám k tomuto albu osobní pouto, ale mám rád písničku Man in the Mirror, protože její poselství je opravdu nádherné, tak dobře vyjádřené. Je to prostě umění. Co jiného o ní chcete říct? Je úžasná.“

 

 
 
„Spousta lidí ví, že můj táta rád zakrýval naše obličeje, aby tak ochránil naši totožnost. Jako nejslavnější člověk na světě si nemohl jen tak vyjít ven a dělat obyčejné věci. Ale protože na Halloween je přijatelné chodit na veřejnosti v přestrojení, byla to snad jediná příležitost, kdy jsme spolu mohli trávit čas venku, mimo domov, jako rodina. Vždycky jsme se oblékali jako superhrdinové. Pamatuju si na kostým Spidermana. Byl to velmi jednoduchý kostým a má maska páchla, ale byla to sranda, protože nikdo nevěděl, kdo jsme, a mohli jsme chodit koledovat.“ 
 
 
„Mám pocit, že svět je jako ústřice. Mám tolik možností. Mám pocit, že nejlepší je pro mě trávit čas s neziskovou organizací, protože to je moje vášeň, a myslím, že v této oblasti můžu ze života vytěžit nejvíc.“

„Mám kreativního ducha. Snažím se přijít na to, kam patřím v zábavním průmyslu. Pracuji na pár projektech, ale dokud v nich nebudu mít jasno, nebudu o nich mluvit. Těším se na budoucnost. Určitě půjde o práci v zábavním průmyslu spojenou s filantropickou prací. To je jisté.“

O kanálu Film Family na youtube:

„Můj bratr má opravdu jedinečný talent. Je schopný vám říct, kdy byl jaký film natočen, i když ho neviděl. Zná režiséra a všechny, co se na něm podíleli, věci, o kterých nemáte ani tušení. Film opravdu studuje a přemýšlí o něm jinak, než byste si mohli všimnout, ale to souvisí s jeho výchovou. Táta ho ve studiu povzbuzoval. Od nejrannějšího věku jsme měli učitele. Byl to nápad Bigiho. To on je skutečným odborníkem v této oblasti, já jsem spíš ten otevřenější typ, který trochu dokáže uvolnit atmosféru, a Taj je skvělým prostředním. Dobře se doplňujeme.

„Opravdu se pokoušíme o intelektuální konverzaci založenou na umělecké formě vyjadřování, což je film. Zároveň jsme ale chtěli, aby to bylo i pro děti a byla to zábava. Byli bychom rádi, kdyby se to dále rozrůstalo, možná bychom tam mohli sem a tam přidat pár střihů, udělat trošku lepší produkci a pak se třeba i přesunout na velké jeviště s publikem. Kdo ví? Momentálně se ničemu nebráníme.“

Prince a Bigi:

O práci nadace Heal L.A.:

„Opravdu jsem chtěl nějak své rodné město, které mám tak rád, ovlivnit. Nechci tím říct, že má problémy, ale mám pocit, že existují příležitosti, kterých můžeme využít, abychom naši komunitu vylepšili. Našim prvním programem v roce 2020, na který se moc těšíme, bude vylepšit stravovací návyky v sousedstvích, která to potřebují. Budeme pořádat hodiny vaření. Spolupracujeme s Common Threads. Je to pro nás velká věci. A také chceme financovat stipendium, protože chceme podpořit mládež v Los Angeles, aby studovala střední školu a vždycky měla touhu učit se.“

Překlad: FB - Michael Jackson vlastními slovy