Světový den dětí a rodinné večeře

 

 
 
To nejbáječnější v mém životě by bylo,
kdyby existoval Světový den dětí.
 

 

SB: Jedna z věcí , kterou jsi mi řekl, bylo, že chceš vytvořit Světový den dětí, což by byl mezinárodní den, kdy by rodiče nemuseli do práce, aby mohli strávit čas se svými dětmi.

 

MJ: Děti nemají hlas ve společnosti a nemají organizátora nebo kohokoliv, kdo by mluvil za ně a jejich práva, a ochraňoval je, což je smutná část, ne? Zabíjí mě to. Nemohl jsem shromáždit umělce, když se to stalo v Kosovu, protože lidé se nestarali tak jako já. Řekli, "Jo?" Já řekl, "Nevidíte, co se děje se všemi těmi dětmi?" A je to nezajímalo natolik, aby s tím něco chtěli udělat. Nepochopil jsem to. Seděl jsem v pokoji a brečel jsem. Na několik dní jsem přerušil nahrávání svého alba, protože jsem tím byl rozrušený.

 

Chceme, aby se to stalo světovým svátkem... celosvětovým, abychom si vždy mohli vzít den volna. Nemůže to být v létě, nemůže to být o víkendu. Musí to být den, kdy se lidé zastaví a řeknou: "Oh ano, nemůžeme jít zítra do práce nebo do školy, protože musím být se svými dětmi a věnovat jim celý nepřerušovaný den." Musí to být takhle, jinak to nebude důležité. To nejbáječnější v mém životě by bylo, kdyby existoval Světový den dětí.

 

(Oxfordský proslov) bude skvělý, protože můžu skutečně mluvit ze své duše a říct, co ohledně těchto věcí opravdu cítím. Mým snem je, aby děti řekly: "Nezáleží na tom, jestli jsi černý nebo bílý." Vždy jsem chtěl slyšet děti, jak to říkají. Nebo "Heal The World". Nemluvili jsem o tom (připojit píseň k nějakému dnu), co bych mohl napsat a mohli bychom do toho zahrnout všechny celebrity, jak ve "We Are The World". Ale připojit k tomu nějakou píseň, takže v každé zemi by zpívali stejnou píseň, ale ve svém jazyce.

_____________________________________________________________________
Děti nemají hlas ve společnosti a nemají organizátora nebo kohokoliv,
kdo by mluvil za ně a jejich práva, a ochraňoval je.
_____________________________________________________________________

 

Chci ten svátek strašně moc, je to můj sen. Měli bychom to zmínit UN. (Michael se v té době velice snažil stát se velvyslancem dobré vůle Organizace spojených národů pro děti - United Nations. Měli jsme mnoho setkání s úředníky UN, ale neuskutečnilo se to.) Pro mě je zločin neuznávat děti. Naše největší aktivita... kdyby v době, když jsem byl malý, existoval den dětí, a já bych se podíval na svého otce, "Fajn tati, Josephe, co budeme dneska dělat?" Víš, co by to pro mě znamenalo, kdyby odpověděl: "No, chceš se jít podívat na filmy?" Znamenalo by to pro mě tolik... Potřebuješ jen ten jeden okamžik pozornosti, řekl bych, nemyslíš?

 

SB: Ano, rozhodně.

 

MJ: Chci to tak strašně moc, Schmuley. Je to můj sen.

 

SB: Víš co, až se zítra setkáme s prezidentem Clintonem, měli bychom mu to říct. Představ si, kdybychom přesvědčili prezidenta Clintona, že by tohle mohla být poslední skvělá věc, kterou udělá ve svém úřadě. (Clinton měl tenkrát šest týdnů do konce své vlády.) Jednoduše se pokusit vytvořit - jako doplněk ke dni matek a otců - dětský den, kdy by rodiče

___________________________________________________________
Musíme si uvědomit, že máme děti a dát jim lásku.
Znamenalo by to hodně pro budoucnost těchto dětí,
jejich rodiče a děti těchto dětí.
___________________________________________________________________

 

se svými dětmi strávili nepřerušovaný den. Clinton nikdy nepoznal svého vlastního otce. Tohle by pro něj mohlo být velice významné.

 

MJ: To by bylo krásné. To bych byl moc rád, člověče.

 

SB: Teď, když jsi mi to vysvětlil, to chápu. Máš pravdu. Takhle by rodičům přišly domů děti a řekly: "Hej tati, tohle je můj den. Co budeme dělat?"

 

MJ: Ano! A až dospějí, uzavřou tento kruh a postarají se o svého otce a svou matku proto, jak s nimi jednali, když byli mladí. No tak, co je krásnějšího než tohle? Víš, já myslím, že tohle je krásné. Potřebuje vrátit zpět rodinu.

 

Proto chci dětský den, aby to udělal. Musíme si uvědomit, že máme děti a dát jim lásku. Znamenalo by to hodně pro budoucnost těchto dětí, jejich rodiče a děti těchto dětí. Kdybych měl se svým otcem takovýhle den, náš vztah by teď byl úplně jiný. Měl bych krásné vzpomínky na to, jak mě vzal do parku nebo do hračkářství pokaždé, když byl dětský den, nebo na filmy. Mám s ním jen tu jednu vzpomínku, jak mě posadil na toho koně, na toho poníka.

 

SB: A tu vzpomínku si ve své hlavě často přehráváš?

 

MJ: Je to všechno, co mám, nemůžu myslet na nějakou jinou. Žádné hry, žádná zábava, nic.

 

Michael mě tvrdě tlačil, abych se pokusil založit Světový den dětí. Společně jsme šli do UN a setkali se se skupinou diplomatů, abychom se to pokusili uskutečnit, ale nestalo se tak.

Já jsem ale vzal naší společnou vizi pravidelného, nepřerušovaného rodinného času, abych zahájil mezinárodní čas rodinných večeří s názvem Proměňte páteční večer v rodinný večer. Spíše, než dát dětem jen jeden den v roce, mělo smysl, že si zasloužily alespoň jeden den v týdnu. Michael sám pobýval pravidelně na našich pátečních sabatových večeřích, které navštěvoval s Princem a Paris. Miloval jejich mír, příbuzenství a klid.

Můžete pomoci, aby se tato vize stala realitou.

Jděte na www.fridayisfamily.com, kde se můžete zaregistrovat. Uvidíte TV reklamy s některými nejrespektovanějšími osobnostmi ze společnosti, upozorňující na iniciativu. Zahrnuje to jednoduché přikázání dát vám a vašim dětem "třikrát dvě". Každý páteční večer dvě nepřerušované hodiny se vašimi dětmi, se dvěma pozvanými hosty, kteří děti učí sdílnosti a pohostinnosti, a povídání si o dvou důležitých tématech, takže prohloubíte jejich zájem a poučíte jejich mysl. To, že každý páteční večer uděláte rodinným večerem, přinese vaší rodině lásku, soudržnost a požehnání dětského ducha.  

 

Dodatek

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com