Daniele Parisi - Chlapec s AIDS

Chlapci z italské Latiny diagnostikovali AIDS ve věku 8 let. Virus byl přenesen od jeho biologické matky. Byl velkým fanouškem MJ a v roce 1997, když mu bylo 14, měl možnost zúčastnit se koncertu HIStory tour v Miláně 18. června. Během písně Heal the World šel Michael Jackson k Danielovi, který seděl na židli a nemohl chodit kvůli slabosti způsobené jeho nemocí. Michael před ním poklekl a naplnil jeho ruce polibky. Pak ho zvedl a šel do středu pódia a pózoval pro několik fotografií. Po této zkušenosti začal Daniele znovu chodit, někdy dokonce běhat, jíst lépe, přibírat na váze, ale hlavně získal sebevědomí, aby mohl bojovat a pokračovat dál.

Bohužel Daniele zemřel o dva roky později na mozkovou infekci způsobenou chřipkou. Jeho adoptivní matka si později vzpomněla: „Naše setkání na koncertě v San Siro 18. června 1997 bylo kouzelné a úžasné. Michael nás potkal ve své šatně zdobené červeně, s velkým zrcadlem a světly kolem něj. V té době všechny negativní myšlenky, které jsem vůči němu měla, zmizely natolik, že jsem se omluvila za to, že mě ovlivnily drby.

Byl to jedinečný člověk, a já lituji, že jsem ho nemohla znovu vidět. Pomáhal nemocným dětem, protože měl těžké dětství. S Michaelem jsem pochopila, že byste nikdy neměli soudit, aniž byste toho člověka znali, a že bychom neměli zapomínat dělat dobré věci pro ty, kteří mají méně štěstí. “

Vypadal hubený a křehký, ale vlastnil sladkost a nekonečnou pokoru. Michael byl velmi pozorný. Nechal nám tu spoustu autogramů. Jeho osobní strážci vzali Daniela na pódium, kde mohl sledovat fantastický koncert, ale nejlepší okamžik byl, když ho Michael vzal na pódium v ​​náručí před 40 tisíci lidmi.“Antoinette Parisi, adoptivní matka Daniela, napsala Michaelovi po soudu v roce 2005 dopis:

"Nikdy nezapomenu, co jsi udělal pro mého syna Daniela. Doktoři to nazývali zázrak, protože několik měsíců poté, co se s tebou setkal, to vypadalo, jako by nikdy neměl AIDS.

Teď, když je nastolena spravedlnost, ti chci vyjádřit svou vděčnost a štěstí.

Prosím, nikdy už nenech lidi, aby se na tebe takhle dostali. Vím, že jsi dobrosrdečný a chceš pomoci každému, ale ne všichni lidé si zaslouží tolik pozornosti. Moje dítě už tu s námi není, ale vím, že tam odshora na tebe dává pozor. Nikdy nezapomněl, co jsi pro něj udělal. Bůh ti žehnej."

 

 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com