Dave Dave

 

Dave Dave se dříve jmenoval David Rothenberg, ale své jméno si změnil, aby se nejmenoval jako jeho otec, který mu hrozným způsobem ublížil - ve spánku ho polil petrolejem a zapálil. Dave utrpěl popáleniny na 90 % těla. Stalo se to v roce 1983 a Davovi bylo 6 let.

 

Michael se s Davem spřátelil a nabídl mu ohromnou emocionální podporu, která trvala až do Michaelovi smrti v roce 2009. Na Michaelově pohřbu a následně i v některých televizních pořadech Dave Dave promluvil o jejich přátelství.  

 

“Slyšel o mně a zkontaktoval se se mnou. Chtěl se se mnou setkat. Bylo mi tehdy 7 let. Spřátelil se se mnou. Vzal mě do svého života. Otevřel svou náruč a stal se mým dobrým přítelem. A během všech těch let mě nikdy neopustil. Michael byl pro mě otec."

 

"Byl to úžasný zážitek. Někdo mi zaklepal na rameno. Otočil jsem se a stál tam Michael. Naše přátelství začalo objetím. Objetím, které po všechny ty roky nikdy neskončilo."

 

"Michael Jackson byl pro mě otcovská postava. Dal mi spoustu rad, ukázal mi hodně věcí o světě. Byl pro mě skutečným zdrojem emocionální podpory."

 

 

"Byl mým přítelem ve všem, čím jsem si procházel. A jediný přítel, o kterém mohu říct, že tu pro mě byl vždycky. Měl na můj život velký vliv - ale ne proto, že to byla celebrita. Prošel si podobnými věcmi jako já."

 

"Byl to skvělý člověk. Nikdy neublížil žádné duši a já jsem šťastý, že jsem byl celé ty roky jeho přítelem. Michael mi dal hodně emocionální podpory. Michael tu pro mě byl, kdykolik jsem s ním potřeboval mluvit. Poskytl mi Neverland jako prostředek úniku (z běžného života). Metaforicky, byl mi otcem, kterého jsem nikdy neměl."

 

 

“Myslím si, že lidé zapomínají na to, že Michael byl člověk. Během let ho média dost stigmatizovala.”

 

"Ztratil jsem člověka, ale zároveň jsem získal spoustu poznání.

 

 

Zdroj: vindicatemj.wordpress.com/2010/10/28/dave-dave-as-another-of-michael-jacksons-child-friends/

 

 

Dave Dave, který se stal umělcem, zemřel na následky zápalu plic 15.7.2018 ve věku 42 let v Sunrise Hospital v Las Vegas.

 



 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com