35th Annual Grammy Awards

"(...) Mé dětství mi bylo zcela odňato. Žádné Vánoce, žádné narozeniny. Nebylo to normální dětství. Rozhodně ne žádné normální dětské radovánky. Místo toho těžká práce, zápas a bolest a eventuálně materiální a profesionální úspěch. Ale hroznou cenou za to je to, že nemohu obnovit tuhle část mého života - ale ani bych to neudělal.

Dnes, když vytvářím hudbu, se cítím jako nástroj přírody. Myslím na to, jakou rozkoš musí příroda cítit, když otevřeme naše srdce a vyjádříme naše Bohem dané schopnosti. Zvuk souhlasu se valí vesmírem a celý svět přetýká magií. Kouzlo naplňuje naše srdce, neboť jsme zahlédli, na okamžik, hravost života a to je důvod, proč mám rád děti a tolik se naučím, když jsem v jejich přítomnosti.

Uvědomuji si, že mnoho z našich dnešních světových problémů, od těch v hloubi města po širokou škálu válek a terorismu a naše přeplněné věznice, jsou důsledkem toho, že dětem bylo jejich dětství ukradeno. Magie, kouzlo, údiv a nevinnost dětského srdce jsou semínka tvůrčí schopnosti, která uzdraví svět. Skutečně tomu věřím.

To, co se potřebujeme od dětí naučit, není dětinskost. Být s nimi nás spojuje s hlubší moudrostí života, která je všudy přítomná a pouze žádá o to, aby byla prožívána. Znají cestu k řešení, která leží v našich vlastních srdcích čekajíce na to, až bude poznána.

Dnes bych chtěl poděkovat všem dětem na světěm, včetně nemocných a handikepovaných. Jsem velice citlivý k vaší bolesti.

Také bych chtěl poděkovat všem, kteří mi tady na Zemi pomáhají projevit můj talent. Nejdříve mým rodičům, všem mým bratrům a sestrám, hlavně Janet. Jsem na ní tak hrdý, je úžasná. (...)"

Michael Jackson, 35th Annual Grammy Awards (1993)