35th Annual Grammy Awards

 

"Také tě miluji, děkuji ti... (ke své sestře Janet, která přednesla úvodní řeč a prezentaci o tom, jak se stát legendou) A doufám, že tohle konečněI ukončí další fámu, která byla po mnoho let v tisku: já a Janet jsme skutečně dva různí lidé... (Obejmou se a publikum se směje)

V minulých měsících jsem dospěl od: ´Kde je?´ po ´Je zase tady´, ale musím se přiznat, že je to dobrý pocit, když je o mně smýšleno jako o osobě, ne o osobnosti. Protože já nečtu všechny ty věci, které se o mně píší a nebyl jsem si vědomý toho, že si o mně svět myslí, že jsem tak divný a bizardní. Ale jestliže vyrůstáte tak, jako jsem vyrůstal já, od svých pěti let před stovkami milionů lidů, budete automaticky jiní. Několik minulých týdnů jsem se očišťoval a bylo to pro mě znovuzrození. Je to jako očista ducha. *ke křičícímu davu* Také vás miluji. 

Mé dětství mi bylo zcela odňato. Žádné Vánoce, žádné narozeniny. Nebylo to normální dětství. Rozhodně ne žádné normální dětské radovánky. Místo toho těžká práce, zápas a bolest a eventuálně materiální a profesionální úspěch. Ale hroznou cenou za to je to, že nemohu obnovit tuhle část mého života - ale ani bych to neudělal.

Dnes, když vytvářím hudbu, se cítím jako nástroj přírody. Myslím na to, jakou rozkoš musí příroda cítit, když otevřeme naše srdce a vyjádříme naše Bohem dané schopnosti. Zvuk souhlasu se valí vesmírem a celý svět přetýká magií. Kouzlo naplňuje naše srdce, neboť jsme zahlédli, na okamžik, hravost života a to je důvod, proč mám rád děti a tolik se naučím, když jsem v jejich přítomnosti.

Uvědomuji si, že mnoho z našich dnešních světových problémů, od těch v hloubi města po širokou škálu válek a terorismu a naše přeplněné věznice, jsou důsledkem toho, že dětem bylo jejich dětství ukradeno. Magie, kouzlo, údiv a nevinnost dětského srdce jsou semínka tvůrčí schopnosti, která uzdraví svět. Skutečně tomu věřím.

To, co se potřebujeme od dětí naučit, není dětinskost. Být s nimi nás spojuje s hlubší moudrostí života, která je všudy přítomná a pouze žádá o to, aby byla prožívána. Znají cestu k řešení, která leží v našich vlastních srdcích čekajíce na to, až bude poznána.

Dnes bych chtěl poděkovat všem dětem na světěm, včetně nemocných a handikepovaných. Jsem velice citlivý k vaší bolesti.

Také bych chtěl poděkovat všem, kteří mi tady na Zemi pomáhají projevit můj talent. Nejdříve mým rodičům, všem mým bratrům a sestrám, hlavně Janet. Jsem na ní tak hrdý, je úžasná... (další díky...)"

Michael Jackson, 35th Annual Grammy Awards (1993)

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com