Kytarista Steve Stevens

 
Rockový kytarista Steve Stevens, který vystupoval v 'Dirty Diana', hovořil pro Ultimate Classic Rock o svých zkušenostech s králem popu a o tom, jak se setkali.
 

Všechno to začalo, když ho Quincy Jones oslovil a požádal ho o nahrávku. Stevens odletěl do LA v očekávání toho, že okolo MJ bude obrovský doprovod, šimpanz Bubbles a spousta šíleností, ale realita tomu byla vzdálená. Stevens říká:

„Dostanu se do studia, otevřu dveře, a tam je jen Michael, Quincy a studiový inženýr… tak jsem si řekl: ‚Ach, jsem doma. To je hustý.'"

Stevens si pamatuje, že Michael byl „velmi náročný na rytmus“ a udělal několik návrhů ohledně „velkého obrazu“ písně, ale jinak nechal Stevense, aby měl ve skladbě volnou ruku. „Nebyl jedním z těch chlapů, kteří říkali: ‚Tady hraj béčko a zeslabuj to‘, víte. Jen to broukal,“ dodává.

Pokud šlo o roli v krátkém filmu „Dirty Diana“, Stevens získal větší zkušenost, než očekával.

„Zastavím a před pódiem stojí dodávka. Jsou tam hračky, houpačky a všechny tyhle věci. Říkám si ‚Wow, to je skvělé. Starají se o děti.‘ Ne, ne. Toto je pro Bubblese.“

Kytarista na setkání s Bubblesem rád vzpomíná a říká, že celá produkce byla „přesně taková, jak si ji představujete“.

Během natáčení se Michael ptal Stevense na různé prvky jevištní produkce, protože se chystal vyrazit na první sólové turné. Stevens vzpomíná:

„Předtím absolvoval turné k Jackson 5, a v R&B nebyly produkce tak velké, osvětlení nebylo tak velké, zvuk nebyl [tak velký]. Ale Michael viděl Queen a Van Halena a věděl, o čem rocková show je. Takže na mě opravdu šel se vším: ´Kdo ti zvučí? Kdo ti osvětluje?´"

Michael, který byl stejně pokorný jako vždy, dokonce řekl Stevensovi: "Ach, znáš Eddieho?" Já říkám: "Jo, znám Eddieho." A on říká: "Jo, hrál v "Beat It." Kdo to nezná? Říkám: „Ano, Michaeli. Vím, že to je Eddie Van Halen v "Beat It."

A tehdy Stevens viděl Michaela udělat něco, na co nikdy nezapomene. Říká: ‚Líbí se ti Van Halen? Van Halen se mi líbí,“ vzpomíná kytarista. "A pokračoval v tom - teď, jestli si to dokážete představit, tohle je Michael Jackson, dělá dojem Davida Lee Rotha." To je něco, co jsem pravděpodobně viděl já a nikdo jiný na planetě. Udělal celou tu věc: ‚Podívej se na všechny ty lidi tady!‘ Měl to dokonale zvládnuté, ty kroky. Skvělý muž. To byl okamžik, kdy jsem řekl, víš, jako bych se štípal. Říkám si: ‚Sleduji, jak se Michael Jackson vydává za Davida Lee Rotha? Je to opravdu to, co vidím?'“

"Dirty Diana" se stala hitem číslo jedna v žebříčku Billboard v USA a Steve Stevens se dokonce připojil k Michaelovi na pódiu, aby ji předvedl v Madison Square Garden v roce 1988 během "Bad Tour". 
 
 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com