Dávání a štědrost

 

Vždy jsem měl tuhle touhu dávat a pomáhat

 

 

SB:  Víš, staří rabíni říkali, že když navštívíš někoho nemocného, bereš si od něj šedesátinu jeho nemoci. Ale ty jako by sis bral padesát procent jejich onemocnění. (Zrovna jsem přivedl mladého mentálně postiženého muže, aby se s Michaelem setkal a on se při setkání se svým zpívajícím idolem rozsvítil.)

 

MJ: Jo jo, nerad kohokoliv vidím trpět, především děti.

 

SB: Cítíš, že ti byla dána díla uzdravovat? Nebo je to kvůli tomu, že jsi celebrita? Jinak řečeno, když jsi slavná osobnost a dáš dítěti pozornost, cítí se opravdu dobře. Ví jak jsi slavný a cítí se jako "Wow, někdo tak slavný se o mě zajímá, musím být výjimečný." Je to však mimo slavnou osobnost? Je to něco v tobě, co jsi měl dřívě než jsi se stal celebritou?

 

MJ: Myslím, že to je něco, co mám dělat, protože jsem měl vždy tuhle touhu dávat a pomáhat a snažit se tímhle způsobem, aby se lidé cítili lépe.

 

SB: Měl jsi to dřív, když jsi byl chlapec Michael Jackson?

 

MJ: Ano. Proto, když tu je někdo, kdo se necítí dobře nebo je nemocný, snažím se, abys se cítil šťastný, aby mu bylo lépe, hlavně když ho můžeš otočit (k lepšímu) a pomoci ho zachránit. Miluju dělat to. Miluju chodit do nemocnic a vidět děti. Co nemám rád je, když všichni dospělí a doktoři a sestry fotí a všechnu tuhle pozornost. Jsou o moc horší než děti. Strhnou veškerou pozornost od dětí. Promění to v ZOO. Vážně. Miluju držet (chovat) děti.

 

SB: Povím ti příběh o Stephenu Hawkingovi, velkému cambridgeskému fyzikovi, jak moc miluje držet děti. Byl můj host v Oxfordu jako řečník. Moje žena zrovna porodila naše šesté dítě a Hawking trval na tom, že si ho chce pochovat. Jeho žena, která mi řekla, že její manžel miluje děti, vzala jeho bevládné ruce a jemně je ovinula okolo nemluvněte v neuvěřitelném projevu náklonnosti.

____________________________________________________________________________
Vždy jsem měl tuhle touhu dávat a pomáhat
a snažit se tímhle způsobem, aby se lidé cítili lépe.
_____________________________________________________________________________

MJ: Miluju děti.

 

SB: Všechny tyhle věci ti dávají radost?

 

MJ: Rozhodně.

 

SB: Pověz mi o tvém vztahu s Matkou Terezou.

 

MJ: Psala mi mnoho dlouhých dopisů a žádala mě, abych přijel udělat koncert do Kalkaty, ale nemůžeš. Je těžké vysvětlit jí, proč to nejde. Říkala, že jsem dar od Boha, anděl, děkovala mi za práci, kterou dělám pro děti a jak tě (myslí sebe) tam děti milují. "Prosím, najdi způsob, jak sem přijet a udělat koncert." A myslela to velice vážně. Kvůli míře Dianiny popularity Diana Matku Terezu zastínila, ale ona udělala mnohem víc práce než Diana, mnohem většího rozsahu. Diana měla srdce na správném místě, ale když Matka Tereza zemřela, nebylo to tak velké, jaké to mělo být. (Diana zemřela den před Matkou Terezou a smrt princezny kompletně zastínila smrt žijící svaté.) Mezinárodní poklad byl ztracen, ale lidé víc hovořili o Dianě.

 _________________________________________________________________________________
Zábava je o tom odtrhnout lidi od denní rutiny,
kde se vyskytuje chaos, bolest a stres
_______________________________________________________________________________

 

SB: Takže i Matka Tereza viděla velkou hodnotu zábavy a to, jak to může pozvednout ty jedinečné děti?

 

MJ: Zábava je o tom odtrhnout lidi od denní rutiny, kde se vyskytuje chaos, bolest a stres. Něco tě pobaví nebo okouzlí, ať už se jedná o vystoupení... je to důležité. My všichni potřebuje nějaký únik.

 

SB: Myslíš, že tvé děti, Prince a Paris, pochopí, že jsi milující otec, který pro ně udělal všechno, co je v tvých silách, i když jsi věnoval tolik pozornosti ostatním dětem?

 

MJ: Jestli někdy začnou říkat: "A co my? Pořád běháš pomáhat tomuhle dítěti a tam tomu dítěti," vezmu je s sebou, aby mohly vidět proč. "Proč po mně chceš, abych tohle ignoroval a otočil hlavu, jako že to nevidím? Chtěly byste tomuhle dítěti pomoci žít?" A ony řeknou: "Ano." Potom pochopí. Vezmeme do nemocnic a sirotčinců hračky a tak.

 

Líbí se mi, jak Lady Diana nechávala své děti stát ve frontě. Existují fotky, na kterých jsou ve frontě. Moc to na mě udělalo dojem. Princ Harry a William ve frontě jako kdokoliv jiný. To bylo dobré.

 

SB: Cítil jsi k ní bezprostřední spojení?

 

MJ: Ano, moc jsem ji miloval, vždycky.

 

SB: Prokázala ti hodně lásky?

 

MJ: Svěřovali jsme se jeden druhému, soukromě. Moc mi chybí. Moc, ano. Moc.

 

 

Další kapitola: Dík a vděčnost

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com