V budapešťské nemocnici (Béla Farkas)

 

"Viděl jsem malé dítě, jmenoval se Farkas. Byl velmi nemocný. Jeho tvář byla zelená. Ale zářil, oči se mu třpytili. Zeptal jsem se sestry, co mu je. Odpověděla, že potřebuje játra. Tak jsem odvětil: ´To znamená, že zemře?´ ´Ano, zemře, jestliže nedostane játra,´ odvětila. Řekl jsem, že ho nenechám zemřít. Toho sladkého, sladkého andílka. Bez ohledu na to, co to znamená, najdu pro něj játra. Tak jsem poslal svou organizaci (Heal the World) okolo světa. Dívali jsem se všude a zabralo to hodně času. Ale já si řekl, že se nevzdám. Nenechám to dítě zemřít. Byl jsem moc šťastný, když mi zavolali a řekli: ´Našli jsme játra!´ A tak měl život. Jsem hrdý na to, že jsem mu mohl pomoci. Bůh mu žehnej. Mám tě rád, Farkasi."

Michael Jackson, 2003 Private Home Movies TV Special

 

 
Co už Michael nezmínil je to, že nejenže našel pro chlapce dárce a zaplatil za operaci, ale platil výdaje za léčbu po dalších 10 let. "Vlastně na to nerad myslím," říká Béla, "léčba stála $15 000 za rok. Michael za mě utraltil více než 50 milionů forintů  — jen proto, že mě potkal v nemocnici."
 
Brzy po operaci byl Béla adoptován a tak nakonec vyrostl i s milujícími rodiči. 
 
Když se Michael do Maďarska v roce 1996 vrátil, setkal se s Bélou znovu. Chlapec mu řekl: Jsi jako můj táta. Díky tobě jsem se podruhé narodil." "Michael se zasmál a řekl: "Tak potom jsi můj syn." 
 
 
              Druhé setkání v roce 1996:

 
Zůstali spolu v kontaktu až do Michaelovi smrti. MJ posílal Bélovi vzkazy, narozeninové a vánoční dárky a Béla odpovídal kresbami a fotografiemi. Když Michael zemřel, Béla plakal, jako kdyby ztratil svého otce.
Béla se v únoru 2014 stal otcem holčičky. Řekl, že mu doktoři předpovídali, že se nedožije svých 14. narozenin, ale te jďe mu 24 a daří se mu dobře. 
 
Vždy bude Michaelovi vděčný. "Kdybych mohl, přiznává Béla, zeptal bych se ho, proč si ze všech dětí v nemocnici vybral mě?"

Informace z maďarského časopisu Story

 

V roce 2014 se Béla Farkas stal hrdým otcem malé holčičky:

 Embedded image permalink

 

S medvědem, který dostal od Michaela (2018): 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com