V australské nemocnici

 

"Má dcera Angela byla v nemocnici se zraněním hlavy po automobilové nehodě. Jednoho dne nám sestřičky řekly, že na návštěvu přijde Michael Jackson. Bylo to tajemství, aby se nemocnice nepřeplnila fanoušky.

Byl tam velký rozruch, jak jeho asistenti každému na oddělení rozdávali trička a podepsané kopie jeho alba Bad. Potom chodil okolo a mluvil s pacienty.

(...) Řekla jsem ahoj. On řekl, že ho těší, že se se mnou setkává. Byl velice laskavý a zdál se být plachý. Měla jsem pocit, že hluboce miluje děti, především ty, které trpí.

Pak si dřepnul a řekl: ´Ahoj Angelo´. Nemohla mluvit, protože se právě probrala z kómatu, ale začala se usmívat. Po tomto dnu jí začalo být lépe. 

Myslím na něho jako na inspiraci.  Měli jsme se hrozně - Angela byla v nemocnici a já se jen tak tak držela, ale on byl pro celé oddělení velkou inspirací. Myslela jsem si: ´Bože, díky za to, že jsi ho poslal.´ Už jen jeho přítomnost - ta ohromná empatie s lidmi, kteří potřebovali, aby jim bylo lépe.

Angele je teď 25, je na univerzitě a je plná života. Na oddělení byl nějaký chlapec, kterému bylo asi 15 a byl velkým fanouškem. Po Michaelově návštěvě se také začal cítit lépe. Jeho máma si myslela, že to je zázrak. Věřím, že mnoho dětí na tom po setkání s ním bylo lépe. Myslím si, že by lidé měli o této stránce Michaela vědět. Nikdy jsem nevěřila ničemu jinému, než že to byl dobrý člověk."  

Helen Darlington o události z dětské nemocnice v Melbourne, kam Michael Jackson zavítal během svého turné BAD

 

"Dokud budu žít, nikdy nezapomenu na den, kdy Michael přišel do nemocnice s množstvím plyšových zvířátek a štědře je dával všem dětem na oddělení. Procházel nemocnicí a každé dítě osobně navštívil a tiše říkal konejšivá slova. Nikdy nezapomenu ani na radost těchto dětí, nemocničního personálu a rodičů, kteří tam ten den byli na návštěvě. 

Můj syn je teď dospělý a já chci tuhle fotografii ukázat celému světu, protože ukazuje Michaelovu nezištnou a velkorysou povahu. Můj syn bohužel ten týden přišel při nehodě ve škole o oko, což, jak si dokážete představit, byla pro celou rodinu opravdu tragédie, ale ten den nám všem přinesl radost, velké potěšení a spoustu štěstí."

Natasha Lang, matka zraněného chlapce o návštěvě z 18. 11. 1987) v dětské nemocnici v Sydney (Radwicku)

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com