Michael v Ománu

 

"Michael Jackson byl legendou, která bude určitě žít ve věčnosti. Celý svět ho sledoval kvůli jeho popularitě a talentu, ale byl to Omán, kde se cítil být ´opravdu doma.´

Michael do Ománu přišel s plánem na pouhé tři dny, ale zůstal s námi 45 dní. Miloval Omán a jeho lidi. Lidé s ním zacházeli s láskou, jako s blízkým přítelem. Na Michaela velice zapůbila láska a pohostinnost, které se mu zde dostalo a která v jeho životě smutně chyběla.

Na Michaela vysoce zapůsobila ománská bohatá kultura a mnohokrát navštívený Mutteah Souq. Koupil si tam několik suvenýrů a docela se spřátelil s lidmi. Navštívil domovy mnoha ománských rodin a strávil s nimi spoustu času. Hodně se naučil o ománském životním stylu.

Michael s námi v našem domě strávil hodně času. Často jsme se sešli na oběd a brzy se stal částí naší rodiny. Cítil se tu velice pohodlně a podělil se s námi o velkou část svého života a o tom, jak s ním lidé jednali. Během těchto dnů nám Michael pověděl o svých dětech a řekl, že chce, aby se jim tu dostalo stejné náklonnosti jako jemu. Požádal je, aby přijeli do Ománu. Když konečně dorazili, objal je a v autě jim řekl: ´Vítejte doma, děti.´ Řekl jsem mu: ´Michaele, buď opatrný, budu tě citovat v médiích.´ Řekl: ´Je mi to jedno, miluju být tady.´

Nežádali jsem ho, aby to řekl. Lidé na jiných místech mu nabízeli tolik věcí, ale on se přesto cítil být doma v Ománu.

Doma jsme uspořádali párty pro jeho děti, abychom je představili těm našim. Moje sestra pro něj a jeho děti připravila dort. Byl opravdu mimořádný, měl jména jeho dětí v Neverlandu a Petera Pana s Michaelovou tváří, který říkal: ´V Ománu můžu být sám sebou.´ Michael měl v očích slzy a řekl mi: ´Chci tu zůstat.´

Můj synovec Talal Zubiar je Michaelův velký fanoušek. Na párty zorganizoval show a imitoval Michaelovi pohyby a tance. Michael byl nadšený a jeho děti říkaly: ´Tati, příště s sebou musíš vzít Talala na pódium.´

Talal a Michael se stali velmi blízkými a většinu času hovořili po telefonu. Talal by zničený, když slyšel, co se stalo (že Michael zemřel). Celá rodina byla.

Je mi jedno, co říkají média, Michael byl milující otec a s dětmi byl velmi trpělivý. Většinu času je učil nové věci. Nevěřím všem těm drbů, které plují médii.

Jednou jsme šli s dětmi sledovat film. Na cestě zpátky seděl Michael se svým synem vzadu v autě a ptal se ho, co se z filmu naučil. Chlapec byl velice inteligentní a Michael ho vyzýval stále novými a novými otázkami. Chtěl, aby jeho děti byly brilantní a aby žily dětství, které on nikdy neměl. 

Michael sám hodně četl. Dali jsme mu knihy o ománském dědictví, architektuře, umění a hudbě. Jednou mi zavolal v 7 ráno, aby se mě zeptal na různé dynastie v Ománu, na pevnosti a historii.

Michael byl velice otevřený a miloval lidi. Mnoho lidí ho navštěvovali v hotelu, kde pobýval a fotilo se s ním, ale nikdo nevyužíval jeho postavení globální celebrity. Nezvěřejňovali fotky v médiích. Proto se v Ománu cítil bezpečně. Miloval Omán, protože lidé s ním jednali jako s obyčejným člověkem. Byl šťastný, že tu je. Cestoval po celém světě a lidé mu říkali: ´Michaele, milujeme tě.´Jen v Ománu mu ale říkali: ´Milujeme tě a chceme, aby jsi tady zůstal.´ Mnoho lidí je opravdu zničených takovou ohromnou ztrátou.

Michael by skromný, velkorysý a skutečný lidumil. Nikdy by jste nevěřili tomu, co o něm slyšíte nebo čtete (z médií), kdyby jsem se s ním osobně setkali. 

Bohužel ho lidé v jeho blízkosti využívali.

Michael odjel z Ománu do US kdyý zemřel James Brown. Byl moc smutný, ale slíbil, že se vrátí. Plánoval, že přijede v prosinci tohoto roku (2009?), aby s námi pracoval. Chtěl pracovat především s Dr. Riyadhem Hamzahem na společném skládání hudby a psaní poezie. Mám nahrávku, na které říká, jak moc chce žít v Ománu.

Bude nám chybět, ale vždy bude v našich srdcích. Nemyslím si, že svět bude mít někdy jiného Michaela Jacksona. Byl jediný svého druhu." 

Zdroj: www.timesofoman.com/

 
 

 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com