O dětech a našem vnitřním dítěti

 

"Děti přichází s kvintesencí blaha. Pociťuješ to v jejich úsměvu a ve světle v jejich očích. Když přijdou do místnosti, můžeš cítit, jak září. Já to cítím."

Michael Jackson

 

 

“Velmi malé děti ve své prostotě vidí, že jsou světlem a láskou. Pokud jim to umožníme, mohou nás naučit, abychom se tak viděli také.”

Michael Jackson

 

 

"Michaelovo poselství bylo jednoduché. Věděl, že když budeme milovat děti, díky jejich prostým srdcím se můžeme dotknou celého světa. Pro Michaela bylo velmi důležité, abychom vždy mysleli na to, abychom milovali děti. Skrze jejich srdce vede nespočet možností, jak přinést lásku a mír do tohoto neustále se měnícího světa."

Heather Nutt

 

 

"Když mám volno, jednou z mých nejoblíbenějších činností je trávit čas s dětmi – povídat si s nimi, hrát si, válet se v trávě. Jsou jeden z hlavních důvodů, proč dělám to, co dělám. Děti jsou více než dospělí. Vědí vše, co se lidé snaží zjistit. Znají spoustu tajemství, ale je pro ně obtížné je projevit. Já to poznám a učím se od nich. Říkají věci, které by vás ohromili. Dostávají se přes brilantní, geniální etapy (života), ale když dosáhnou určitého věku, ztratí se to. Tolik lidí si myslí, některé věci jsou dětinské, ale dospělí vážně nejsou nic jiného než děti, které ztratily veškeré opravé kouzlo tím, že si všímaly, vrtaly se v něčem a zjišťovaly. V to hluboce věřím."

Michael Jackson, noviny Melody Maker Music, 1980

 

 

"Lidé se diví, proč mám vždy okolo sebe děti. Je to proto, že díky nim nacházím to, co jsem sám nikdy neměl. Disneylandy, zábavní parky, arkády - miluju všechny tyhle věci, protože když jsem byl malý, byl to jenom práce, práce, práce." 

Michael Jackson, v rozhovoru s Oprah, 1993

 


"Nemám teď rád kluby. Tam jsem chodil, když mi bylo jedenáct, osm, když půjdu zpátky - devět, osm, sedm, šest... Děly se tam rvačky, lidé zvraceli, křičeli, řvali, policejní sirény... Náš otec nás nikdy nenechal, abychom toho byli součástí jinak, než že jsme vystoupili a zmizeli. Ale někdy stejně v tom blázinci uvíznete. Viděl jsem to všechno. Dámu, která vystupovala přímo po nás, malých The Jacksons. ´A jako další vystoupí po malých Jackson 5...´, dáma, která si sundávala všechno oblečení. Hodila svoje kalhotky do publika a muži je chytali a čuchali k nim. Všechno jsem to viděl. Jmenovala se Rose Marie, dávala si na prsa různé věci, točila s nimi a ukazovala všechno. 

Takže, když mi bylo šestnáct, sedmnáct, a kluci říkali, ´Pojdme pařit,´ já na to, Zbláznili jste se?´ a oni na to: ´Ne, jsi blázen? Budou tam holky, můžeme pít.´ Ale já už to zažil. Zažil jsem to, když jsem byl dítě. Teď chci být částí světa, a života, který jsem neměl. Vezměte mě do Disneylandu, vezměte mě tam, kde jsou kouzla."


Michael Jackson in MJ Tapes
 

"Jak staří byste byli, kdybyste jste vůbec nevěděli, kolik vám je let?"

Michael Jackson, Ebony Magazine, 1982

 

 

 

Rabín Schmuley: Proč se trápíme s tím, co si o nás ostatní lidé myslí? Protože jsme více nejistí, když stárneme a chceme, aby nás lidé chválili? Proč jsou děti více bezstarostní než dospělí?

Michael Jackson: V podstatě jsou bezstarostnější, protože přichází od Boha, z jiného solárního systému, kde jsou jejich mysl, srdce a pocity na správném místě.
 

 

"(Dospělí) se snaží být takoví, jak to po nich vyžaduje společnost, ale děti jsou prostě šťastné, rozmarné a milují zábavu.

Děti mají takové to rozechvění, září jim oči a stalo se mi, že jsem byl na setkání se skupinou právníků apod. a někdy do místnosti přišlo dítě a něco říkalo. A já všechny zastavím a musí říct: "Ahoj," nebo jej vzít na zřetel, aby se dítě cítilo výjimečně. A právníci to nechápou. Pro mě právě do místnosti vkročil Bůh a my mu musíme prokázat úctu.
 
Miluju, že je dítě tak upřímné. Jestliže žárlí, řekne to. Když se na tebe zlobí, řekne to.... "Máš radši jeho než mě." Dospělí to neřeknou. Ti se budou mstít a hledat další způsob, jak ti ze žárlivosti ublížit."

Michael Jackson

 

"Děti se stanou podmíněné tím, co nazýváme ´tlakem okolí´ a snaží se přizpůsobit se tomu, jakými si myslíme, že by měly být - chovej se podle toho, kolik ti je, chovej se jako teenager, chci být muž - a ztratí tu jedinečnou kouzelnou věc, kterou není být dětinský, ale být jako dítě. Všechna kreativita, od Michelangelovy práce k Spielbergovi a Georgeovi Lucasovi... všichni nejvíce tvůrčí lidé se prostě chovají jako děti. Hrají hry jako Nintendo nebo čtou komiksy a většinu lidí by šokovalo, kdyby to věděli. Ale já se okolo těchto lidí pohybuju a vidím to, vím to. I já to dělám. Mám komiksy a miluju je. Naše děti jsou tou nejcennější věcí, kterou máme a když vidíme, co se děje, pro mě to znamená vidět problémy, které ve světě máme s dětmi, myslím, že moc dobře chápu proč. Tohle je největší jednoslovné poselství všech dob - láska. A děti tě učí, jak milovat."

Michael Jackson

 

 

"Přišlo za mnou tolik rodičů, protože jejich děti, když mě viděly, tak se do mě zamilovaly. Zbláznily se - chtějí si hrát a lézt po stromech a já to s nima všechno dělám. (Rodiče) si mě vezmou stranou a se slzama v očích říkají: ´Michaele, já neznám své děti. Naučil jsi mě, jak opravdu trávit čas s dětmi, musím se to naučit´... Děti zbožňují zábavu, lásku, zbožňují pozornost. Chtějí den plný zábavy, věci, které, když s nimi zažiješ, tak budou navždy zapsány v jejich srdcích.

Má to vliv na to, kdo se z nich stane a co se stane s naším světem, co se stane v tomto vesmíru. Je to budoucnost."

Michael Jackson

 

 

"Musíme uzdravit svět. Chaos, beznaděj a nesmyslné ničení nás obklopují a jsou následkem odcizení, které lidé cítí mezi sebou a vůči svému prostředí. Toto odcizení má často kořeny v citově ochuzeném dětství. Děti byly o své dětství okradeny. Dětská mysl potřebuje záhady, kouzla, divy a vzrušení. Chci, aby má práce pomohla lidem objevit dítě, které se v nich skrývá."

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream/Tanec jako sen

 

"Znal své vnitřní dítě a nikdy ho nechtěl ztratit. To byla část jeho kouzla."

Harrison Funk, Michaelův fotograf

 
 
 

“Michael nebyl nemoudrý ohledně dětinskosti. Žil tyhle hodnoty vědomě, nejen proto, aby si nahradil své dětství. Mám ho rád a obdivuju ho.” 
Jeho Svatost 14. Dalajláma Tändzin Gjamccho

 

Michael v Disneyworldu v Paříži, 1996:

 

"Ten člověk byl hádanka. Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by měl jak výstavní kvality dospělé zralé moudrosti - protože on byl v mnoha směrech moudrý, a zároveň neprojevoval kvality dítěte. Michael byl autenticky dítě. Ať jsem to zkoušel jakkoli, nedokázal jsem vyřešit tyto dvě opačné polarity v jednom těle. Několikrát jsme šli do Disneylandu a já vedle Michaela seděl ve vozíku horské dráhy. Michael křičel a já měl taky závrať a křičel jsem a nechal jsem své dítě projevit bez toho, abych ho brzdil. Musím mu za to poděkovat. S ním bylo v pořádku být dítětem a tak to v jeho táboře měli všichni. My všichni jsme byli jako děti. Michael vytvořil ovzduší a prostor, a vy jste do něj prostě vstoupili, dříve než jste si to uvědomili. Zpočátku jsem byl zdrženlivý a choval se profesionálně, ale uvědomil jsem si, že je mu příjemnější, když jsem hravý a on se ke mně může dostat na téhle úrovni. Na trávení času s Michaelem bylo skvělé, že jsem si mohl dovolit uniknout tím, že jsem si sundal svou vlastní masku dospělosti a staral se o své vnitřní dítě."

Todd Gray, Michaelův fotograf

 

 

 

"...Mé dětství mi bylo zcela odňato. Žádné Vánoce, žádné narozeniny. Nebylo to normální dětství. Rozhodně ne žádné normální dětské radovánky. Místo toho těžká práce, zápas a bolest a eventuálně materiální a profesionální úspěch. Ale hroznou cenou za to je to, že nemohu obnovit tuhle část mého života - ale ani bych to neudělal.

Dnes, když vytvářím hudbu, se cítím jako nástroj přírody. Myslím na to, jakou rozkoš musí příroda cítit, když otevřeme naše srdce a vyjádříme naše Bohem dané schopnosti. Zvuk souhlasu se valí vesmírem a celý svět přetýká magií. Kouzlo naplňuje naše srdce, neboť jsme zahlédli, na okamžik, hravost života a to je důvod, proč mám rád děti a tolik se naučím, když jsem v jejich přítomnosti.

Uvědomuji si, že mnoho z našich dnešních světových problémů, od těch v hloubi města po širokou škálu válek a terorismu a naše přeplněné věznice, jsou důsledkem toho, že dětem bylo jejich dětství ukradeno. Magie, kouzlo, údiv a nevinnost dětského srdce jsou semínka tvůrčí schopnosti, která uzdraví svět. Skutečně tomu věřím.

To, co se potřebujeme od dětí naučit, není dětinskost. Být s nimi nás spojuje s hlubší moudrostí života, která je všudypřítomná a pouze žádá o to, aby byla prožívána. Znají cestu k řešení, která leží v našich vlastních srdcích, čekajíce na to, až bude poznána.

Dnes bych chtěl poděkovat všem dětem na světěm, včetně nemocných a handikepovaných. Jsem velice citlivý k vaší bolesti.

Také bych chtěl poděkovat všem, kteří mi tady na Zemi pomáhají projevit můj talent. Nejdříve mým rodičům, všem mým bratrům a sestrám, hlavně Janet. Jsem na ní tak hrdý, je úžasná..."

Michael Jackson, 35th Annual Grammy Awards (1993)

 

 

 

 

"Myslím, že se učíme skrze hru, zatímco se bavíme a po té, co se bavíme, se dějí kouzla. Nebo když je zábava, tak se dějí kouzla. Vím, že pro mě to tak je. Napsal jsem jednu z nejkrásnějších písniček, co jsem kdy napsal, když jsem si hrál s nějakýma dětma. Úplně to vyšlo od nich a když jsem to nahrál, říkám: ´Ok, tohle vyšlo z tohohle a tohohle dítěte´. Inspirovaly to. Přišlo to z toho, že jsou, z jejich přitomnosti a jejich duše. Je to pravda.

"Děti jsou milující, něšíří pomluvy, nestěžují si, mají jen otevřená srdce. Jsou na vás připraveny. Nesoudí. Neřídí se barvami. Jsou velmi dětští. To je problém s dospělými: ztratily tyhle dětské kvality. Ale tohle je úrověň inspirace, která je tak potřebná a důležitá pro vytváření a psaní písní a pro sochaře, básníky a spisovatele. Je to stejný druh nevinnosti, stejná úroveň vědomí, ze které něco vytváříte. A děti jí mají. Okamžitě to cítím od zvířat, dětí a přírody.”

Michael Jackson - Ebony/Jet 2002 interview

 


 

"Je snadné zaměnit omylem nevinného za prostoduchého nebo naivního. Všichni chceme působit sofistikovaně, všichni chceme vypadat, že se vyznáme. Být nevinný do toho nezapadá.

Přesto je v nevinnosti hluboká pravda. Malé dítě se podívá do očí své matky a vidí pouze lásku. Když nevinnost zvolna odchází, její místo zaujmou komplikovanější věci. Myslíme si, že potřebujeme přelstít ostatní a strojíme intriky, abychom získali to, co chceme. Začínáme spotřebovávat velké množství energie na to, abychom ochránili sam sebe. Potom se život změní v zápas. Lidé nemají jinou možnost, než vyznat se v běžném životě. Jak jinak by mohli přežít?

Když se do toho dostanete hlouběji, zjistíte, že přežití znamená vidět věci takové, jaké skutečně jsou a reagovat na ně.

Znamená to být otevřený. A právě to je nevinnost. Je prostá a důvěřivá jako dítě, neodsuzující a nepřipoutaná pouze k jednomu úhlu pohledu. Jestliže jste připoutáni k nějakému vzorci myšlenek a reakcí, vaše tvořivost se uzamnkne. Ztratíte svěžest a kouzlo okamžiku. Naučtě se být znovu nevinní a ta svěžest nikdy nevybledne."

Michael Jackson, ve své knize Dancing the Dream

 

 

 

 

"Když byl Michael na turné, míval vedle postele kazeťák. Tam měl nahrané pohádky a ty poslouchal každý večer před spaním. Michael byl enigma: uvnitř mu vždy bylo 12 let."
 
"S Michaelem Jacksonen jsem začal úzce spolupracovat v roce 1979. Byl jsem najatý, abych Michaela fotografoval v Disneylandu, kde dělal TV speciál. Michael byl enigma, v životě jsem nikdy nikoho takového nepotkal. Byl jako někdo, komu je  12 let. Když si produkční udělali polední pauzu, Michael chtěl, abych s ním šel na atrakce a řekl mi, abych si nebral kameru. Dostal jsem se do kontaktu se svým vnitřím 12 letým dítětem, křičel jsem a smál se s ním, zatímco jsme jeli na horské dráze Matternhorn a Piráti z Karibiku."
Todd Gray, fotograf
 

 

"Michael měl srdce dítěte. A to pro mě bylo velmi, velmi působivé. Všichni jsme nakonec lidé, ale protože někdo nechápe, že je možné, aby měl dospělý muž dětského ducha, neznamená to, že ten je divný, neznamená to, že je podivín nebo co ještě směšní lidé říkají. Na světě jsou různí lidé. Nejdůležitejší je, když máte srdce na správném místě."

Stevie Wonder

 

 

„Ano, v nitru neustále zůstával dítětem, ale takovým, které má úžasný přehled o životě. Stačil mu pouhý pohled na zajímavý strom a už dokázal rozvést konverzaci na téma, jak může být strom důkazem Boží existence, neboť se neustále mění a roste a poskytuje potravu a úkryt a tak dále.“

La Toya, Michaelova sestra

 

"Děti mi svými hravými úsměvy ukazují to božské v každém z nás. Ta prostá dobrota jim vyzařuje přímo ze srdce. Toto nás může tolik naučit. Jestliže chce dítě čokoládovou zmrzlinu, prostě si o ní řekne. Dospělí se zapletou do problému, zda zmrzlinu jíst nebo ne. Dítě si jí jednoduše vychutná.

Co se potřebujeme od dětí naučit není dětinskost. Být s nimi nás spojuje s hlubokou moudrostí života, která je všudypřítomná a pouze žádá o to, aby byla prožita. Teď, když je svět tak zmatený a jeho problémy tak složité, cítím, že potřebujeme naše děti více než kdy jindy. Jejich přirozená moudrost ukazuje cestu k řešení, která leží, čekajíce na rozpoznání, v našich vlastních srdcích."

"Když děti poslouchají hudbu, tak jí nejen poslouchají. Rozpustí se v melodii a plují s rytmem. Něco uvnitř začíná rozpínat svá křídla – brzy je dítě a melodie jedno. Já se v přítomnosti hudby cítím také tak a své nejlepší chvíle tvorby jsem často strávil s dětmi. Když jsem u nich, hudba ke mně přichází tak lehce jako dýchání.

Každá píseň je dítě, které živím a dávám mu svou lásku. Ale i když jste nikdy nenapsali píseň, váš život je písní. Jak by mohl nebýt? Vlna za vlnou, Příroda vás laská – rytmus každého rozbřesku a každého západu slunce je vaší částí, padající déšť se dotýká vaší duše a sami sebe vidíte v oblacích, které si hrají na schovávanou se sluncem. Žít znamená být jako hudba, počínajíce tancem krve ve vašich žilách. Vše živé má rytmus. Abyste jej cítili, měkce a pozorně, znamená vyvolat hudbu.

Cítíte vaši hudbu?

Děti ano, ale když vyrosteme, život se stane břemenem a rutinou a hudba bledne. Někdy je srdce tak těžké, že se od něj odvracíme a zapomínáme, že jeho tep je nejmoudřejší vzkaz života, poselství beze slov, které říká: ´Žij, existuj, hýbej se, raduj se – jsi naživu!´ Bez moudrého rytmu srdce bychom nemohli existovat. Když se cítím trochu unavený nebo přetížený, děti obnoví moji sílu. Obracím se k nim pro nový život, pro novou hudbu. Dvoje hnědé oči se na mě dívají tak hluboce, tak nevinně a já si říkám sám pro sebe: ´Tohle dítě je píseň.´ Je to tak pravdivá a přímá zkušenost, že si okamžitě znovu uvědomím:´ Já jsem také píseň.´ Jsem opět sám sebou."

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream

 

"Nejen, že se cítím volný. Mám pocit, že stojím v tváři Boha. Cítím se poctěn tím, že jsem ten šťastlivec. Že tě Bůh požehnal tím, být v jejich přítomnosti a ostatním lidem to nedochází, protože s nimi zachází jako s odpadem. Já přijdu do místnosti, kde je cítit blaho. Můžeš ho cítit, můžeš se ho dotknout, oni ho evokují, protože to je vědomí, ať je to, co je to, spiritualita."

Michael Jackson o tom, jak se cítí v přítomnosti dětí

 

 

"Děti přichází s kvintesencí blaženosti. Pociťuješ to v jejich úsměvu a ve světle v jejich očích. Když přijdou do místnosti, můžeš cítit, jak září. Já to cítím. Mohl bych křičet. Před každým koncertem ke mně přivedou děti. Před tím, než vyjdu ven, je musím vidět a má ochranka to ví. Je to pro mě jako dávka B12. Jsem pak připraven dobýt svět. Právě mi bylo připomenuto, o čem to všechno je. Vpravily to do mě. Jsem připraven přijmout vesmír. To je pravda. Všechna svá alba jsem dělal pro děti. Byl to můj dárek na oplátku. Díky, díky díky. Všechno je pro děti. Největší z radostí."

Michael Jackson


 

"Neexistuje pro mě nic čistějšího a duchovnějšího než děti a nemůžu bez nich žít. Kdyby jsi mi teď řekl: ´Michaele, už nikdy neuvidíš žádné dítě,´ zabil bych se. Přísahám, že bych to udělal, protože bych už neměl pro co žít. Tak to je. Vážně.

Děti mně zachránily každou sekundu v mém životě. Moje matka to ví. Okamžitě bych odešel, ale díky dětem se držím, ukazují mi totiž lásku a je to jako kdyby Bůh říkal: "Všechno bude v pořádku." Jako by všude na obloze byly tmavé mraky, ale je vidět kousek modrého a je to jako by Bůh říkal: "Všechno bude v pořádku."
Michael Jackson 

 

 

"Tím, že miluju děti, jsem schopný vidět Boha. Vidím Boha skrze děti. Bez dětí bych nepochopil, co Bůh je, kdo je, ať už Bible říká cokoliv, i když Bibli miluju. Děti jsou důkaz. Můžeš psát nebo říkat co chceš, ale já to vidím. Vidím to, člověče.

Děti - to je můj názor - reprezentují to nejčistší, podstatu upřímnosti, lásky, Boha. Jsou pro mě božím způsobem jak říct, že tu je naděje, že tu je něco jako lidskost. Být jako děti, být pokorní jako ony, být sladcí, dávající, bezelstní. Je to vidět v očích, vždycky to vidím v očích. Když se podíváš do dětských očí, vidíš prostě čirou nevinnost a to mi připomíná, abych byl pokorný, abych byl vlídný a abych byl skutečně dobrý. Nechci aby to znělo divně, ale vážně věřím, že děti jsou Bůh. Myslím, že děti jsou nejčistší formou božího stvoření. Když dítě vstoupí do místnosti, jsem jako proměněný. Cítím jejich energii, jejich přítomnost, jejich duši. Myslím, že si musíme pamatovat, že pro dospělé a rodiče je snadné odstrčit je stranou a nevěnovat jim pozornost. Myslím si ale, že mají hodně co říct a my nenasloucháme, necítíme. Je skoro těžké říci to slovy.

Michael Jackson  

 

 

"Komunikuji s nimi (s dětmi) v tichosti. Když se jim podívám do očí, přesně cítím, co říkají, hned, jak se na mě podívají, poté, so navážeme oční kontakt, protože telepatie s dětmi je velmi silná, cítíš to. Čtou si v ní od kolébky. Vidí, když nejsi šťastný. Čtou výrazy tím, že se ti dívají do očí. Nemusíme toho moc říkat. My to děláme mimikou. Ony jsou ale na místě, kde cítí mnohem silněji než dospělí. Hodně telepaticky. Mnohem více souzní s vesmírem."

Michael Jackson v knize Honoring the Child Spirit - Pocta duši dítěte 

 

Michael Jackson: (Lidé) zjistí o dětech něco úžasného, nejen v tomto století, v této dekádě, vážně zjistí. Něco, co tu bylo celou dobu, ohromující věc o dětské mysli a jak neuvěřitelně úžasné jsou. Jako Bůh. Vážně tomu věřím. Lidé otevřou dveře obrovskému jasu... názor na děti se změní.

Nikdy jsem Prince a Paris nepřekřikoval. Nikdy to nedělám, protože jsou úžasní. Nemůžeš, jsou mnohem chytřejší, než si myslíme. Žvatlání na děti je pasé. Nebudeš dělat: "Goo goo ga ga." Jsou tak chytré, chápou všechno, co říkáme, jako intelektuálové. Jsou mnohem bystřejší, než si kdokoliv mohl kdy představit. Jsou ve stavu alfa. Chápou podvědomě. My ne. My jsme ti, kteří opravdu nechápou, kdo oni jsou.

Rabín Schmuley: Rodí se s nějakými znalostmi?

Michael Jackson: Se spoustou znalostí. Myslím, že vědí mnoho z toho, co jsme my ještě nepochopili. Jsou vesmír. Skutečně jsou. Spoustě lidí to ještě nedošlo.

Rabín Schmuley: Myslíš, že jsi se narodil se zvláštní vnímavostí vůči dětem?

Michael Jackson: Nemůžu říct, jaký jsem byl jako batole, ale máma mi vždy říkala, že na dveře vždy klepaly děti a ptaly se, jestli by mohly vidět Michaela. Jestli by si se mnou mohly hrát. To bylo, když jsem byl opravdu malý. Žádná sláva, jen maličké dvou, tříleté děcko. Nepracoval jsem na tom. Prostě se starám o ostatní lidi, kteří děti pořád odstrkují. Nezajímají se o ně a říkají: "Sedni si a buď zticha." Vím, co cítí. Když jsou, nedejbože, nemocní, je to ještě horší. Jsou slunečním svitem světa. Je těžké vyjádřit to slovy... je to pro mě hodně speciální. "Děti se během sekundy stanou přáteli a během sekundy si odpustí.

Jsou to dospělí, kteří je učí zášti. ´Ale ne, ty si hraješ s ní, vzpoměň si, co ti minule provedla. Nenechám tě na to zapomenout.´ (Děti) jsou připraveny během sekundy odpustit a já jsem zrovna takový. Někdy nás dospělí učí, jak si uchovat zášť, jak být náladoví a pomstychtiví, jak nenávidět, stát se rasisty a  být zaujatí, všechno zlo lidstva, co je vloženo do srdcí... místa, kam lidé jdou a stanou se oškliví a pomstychtiví. Je to naučené, je to podmíněné, není to přirozené. Myslím, že děti začnou bojovat podobně jako se štěňata začnou kousat, ale promění se to ve hru. Odpustí tak rychle. Uchovávat si zášť a stát se nenávistnými, to je myslím naučené."

"Děti mě naučily vždy odpuštět. Jak jsem řekl, lidé se stávají nenávistnými a pomstychtivými kvůli podmiňování. Někdo jim šeptá do ucha: "Tenhle člověk je bohatý. Uděláme to. Dostaneme kousek." Nějak tak. Jde o to, kde se lidé dostanou do problému. Je to jako hadí šeptání do ucha, kdy říká: "Ne, ne, ne, ne, uděláme tohle. Ale tehdy by měl vstoupit Bůh, na tu stránku člověka a říct: "Ne to není správné. Uděláme tohle a tohle." Je smutné, že lidé nemohou být více jako děti. Ne dětinští, ale jako děti."

Michael Jackson 

 

 

"Znám jednu moudrou holčičku, která nemůže chodit. Je odkázána na vozíček a možná na něm stráví zbytek života, protože lékaři téměř nedoufají, že by se jim kdy podařilo vyléčit její ochrnuté nohy.

Když jsem se s ní poprvé setkal, obdařila mě zábleskem úsměvu, který mě sežehl svým horoucím štěstím. Jak byl otevřená! Neskrývala se za sebelítost (...) Nezabývala se sama sebou. To byla její moudrost. Viděl stejný moudrý výraz u dalších dětí, ´ubohých´ dětí, jak je vidí společnost, protože se jim nedostává jídla, peněz, bezpečných domovů nebo zdraví. Když dosáhnou určitého věku, mnoho těchto dětí pochopí, jak moc je jejich stav špatný. Způsob, jakým se na jejich život dívají dospělí, je připraví o tu počáteční nevinnost, tak drahocennou a vzácnou. Začínají věřit, že by se měly cítit špatně, že je to tak správné.

Ale toto byla moudrá holčička, byly jí jen čtyři roky, vznášela se nad lítostí a hanbou jako bezstarostný špaček. Vzala mé srdce do svých rukou a udělala ho tak beztížným, jako chomáček bavlny, takže mi dokonce znemožnila začít myslet: ´Jaká hrůza.´

Viděl jsem pouze světlo a lásku. Ve své nevinnosti malé děti vědí, že jsou světlem a láskou. Dovolíme-li jim to, mohou nás naučit, abychom se viděli stejně.

Jedno zajiskření z pohledu této holčičky obsahuje stejné znalosti, které Příroda zasadila do srdce každého živého tvora. Je to tiché tajemství života, které se nedá popsat slovy. Ví, že i nejmenší dech je je gestem vděčnosti vůči Stvořiteli. (...)"

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream

 

 

 

"Dítě může zvednou list a být jím fascinováno, nebo zírat na motýlí křídla. Dospělý řekne: ´To je jen motýl,´ ale tak to není. Je to zázrak."

Michael Jackson

 

 

"Michael byl čistá láska. Miloval lidi, miloval děti, miloval planetu a žijící bytosti. Měl to nejlepší srdce na téhle zemi. Byl ostýchavý a nezkažený. Vždy myslel na ostatní. Z toho důvodu stále, i po své smrti, spojuje lidi a pocity na celém světě, takže jsme teď my a velké množství ostatních propojeni. Vždy na něj bude vzpomínáno, samozřejmě. ON BYL LÁSKA. ON JE LÁSKA.

Podívejte se na jeho obrázky, vypadá tak přirozeně, ostýchavě, nevinně, čistě, v jeho očích nevidíte nic zlého, nic takového. Podívejte se na jeho obrázky s dětmi. Dívá se na ně se spoustou lásky, citlivosti a něhy. To, že byl tak sladký, ryzí a plachý jiní lidé využívali k tomu, aby mu ublížili a připravili ho o dobrou pověst. A kvůli všem těmto věcem jej miluji, protože on v tomhle světě rozšiřoval lásku, ne zlo, jak mnozí říkali. Proto věřím v Michaela a navždy jej hluboce miluji. Líbí se mi myšlenka připomínat si jeho den (narození) jako den dětí. On je miluje a to by si měl každý zapamatovat. Udělejme to společně. Zaslouží si tohle a mnohem více, zaslouží si od nás všechno. Poslouchejte písně Lost Children, Heal the World, Childhood, tak je to!"

Aleja, fanynka

"Jestliže nemáte dětství, tak jako já a jiné dětské hvězdy, pokoušíte se tuto ztrátu později kompenzovat a dohnat to. Ale co já rád dělám, je to, že pomáhám ostatním dětem, které jsou méně šťastné nežli já – dětem, které jsou smrtelně nemocné, postižené či chudé."

 Michael Jackson


 

"Copak jsme slepí k faktu, že naše děti se bouří proti lhostejnosti, vykřikují proti opuštění a .... proti zanedbávání? (Projekt) Heal the Kids je o tom udělat změnu, pokusit se pomoci dospělým a rodičům uvědomit si, že máme sílu změnit svět, ve kterém naše děti žijí."

Michael Jackson, z proslovu (2001)

 

 

Rabín Schmuley: "Cítíš, že ti Bůh dal léčivou sílu?

Michael Jackson: "Ano."

Rabín Schmuley: "Takže, když si povídáš s Gavinem, tak ho léčíš, ne jen s ním mluvíš?"

Michael Jackson: "Vím, že ho léčím a viděl jsem děti, co mě prostě zalily láskou. A oni se mě chtějí jen dotknout, obejmout me a držet se mě a plakat a neodejít. A to mě ani neznají! Někdy to vidíš, když jdu ven nebo jsem na otevřenem prostoru. Matky zvedají své děti a dávají mi je do náruče: ´Dotkni se mého dítěte, dotkni se mého dítěte, drž ho´. Není to zbožnování hrdiny či idolu, jak se snaží říct náboženství."

 

"Díky troše lásky a péče jsem viděl děti, které se úplně obrátily (k lepšímu, uzdravily). Z jejich těla zmizela rakovina. Udělal jsem to mnohokrát. Nesnažím se říct, že jsem Ježíš Kristus. Měli bychom věnovat síle lásky, starostlivosti, víry a modlitby o něco více pozornosti." 

Michael Jackson v nezveřejněných částech Bashirova dokumentu

 

"Už jen díky tomu, že jsem ho slyšela mluvit o dětech a o tom, jak moc se o nás zajímá, mně dalo pocit, že jsem v bezpečí a milována a že nejsem sama... Nebýt jeho, už bych tady nebyla."

Mladá žena s bolestným dětstvím

 


 Ztracené děti

Modlíme se za naše otce, modlíme se za naše matky, přejeme našim rodinám to nejlepší, zpíváme písně pro ty, kteří přejí, pro ty, kteří líbají, ale ne pro ty, co chybí. Tahle je pro všechny ztracené děti, pro všechny ztracené děti, přeje jim dobro a přeje jim domov

Když tu sedíš a počítáš svá požehnání, čekáš až přijde tvůj čas, když se ukládáš ke spánku, moje srdce pláče, protože je v něm místo pro všechny ztracené děti. Tohle je pro všechny ztracené děti, přejíce jim dobro a přejíce jim domov. Domov s jejich otci, útulný a teplý, milujíce své matky.

Vidím prostě dveře dokořán, ale nikdo je nemůže najít, tak se modlím za všechny ty ztracené děti, pojďme se modlit za všechny ty ztracené děti, jenom na všechny ty ztracené děti pomyslete, přejte jim dobro. Tohle je pro všechny ztracené děti...Jenom na všechny ty ztracené děti pomyslete, přejte jim dobro a přejte jim domov.

Michael Jackson ve své písni Lost Children

 

 

"Stále se modlím za mír, a nejvíc se modlím za ochranu dětí a miminek. To je věc, která mi nejvíc dělá starosti. Chci, aby byly ochraňovány a aby na světě bylo víc dětských práv, a také den dětí, oslava pro děti. Prostě jim ukázat a dát jim více pozornosti a lásky"
Michael Jackson, rozhovor GetMusic.com (Sharon) 26.10.2001

 

 

"I kdybych neměl jiný důvod k životu, než pomáhat dětem a dělat jim radost, stačilo by mi to."

Michael Jackson

 

.

DĚTI

Milujte a pomáhejte všem dětem po všechny dny vaší existence.

Potřebují nás.

S láskou Michael Jackson

 

Přečtěte si jedinečnou knihu rozhovorů mezi rabínem Schmuley Boteachem a Michaelem Jacksonem o tom, čím nás děti inspirují a co se od nich můžeme naučit:

 

Pocta duši dítěte

_____________________________

______________________ 

 Ruce Michaela a dětí:

 

____________________________

Následující text není od Michaela Jacksona a není ani o Michaelovi. Je o tom, jaké to je, když držíte dítě za ruku...

"Ahhhh, držet dítě za ruku... už jste to někdy dělali? Cítili jejich jemnou malou dlaň ve vaší? Byli jste si plně vědomi důvěry, lásky a citlivosti mezi vámi? Zkuste to. Já byla zvyklá popadnout a táhnout ruku dítěte přes frekventovanou silnici, skrz obchod či do prudkého kopce. Ne, ne takový způsob držení za ruku, ani náhodou. Myslím ten okamžik, kdy malé prstíčky sahají po vašich jen aby se s vámi spojily, dotkly se vás a byly s vámi. Jen s vámi, jen proto. Je to malá ručka, která potřebuje vědět, že jste tam. A vy jste, je to tak? Naše 9ti leté zlatíčko drží ruce andělsky. Ne jen z toho důvodu, že tento dar štědře rozdává, ale kvůli slovům, která mi jednou řekla. Přesný citát by zněl takhle: “Víš, když držím něčí ruku, mám pocit, že držím ruku Boha.” Páni, to je docela zodpovědnost, takže od toho okamžiku jsem se rozhodla držet jí za ruku jemněji. A pokaždé, když se její dlaň dotkne mé, cítím obrovskou poctu, která mě vyzývá, abych pro ní byla vším čím mohu být.

Meg Lawton

 

Zdroj: https://www.soulseeds.com/grassroots/2011/10/holding-it-all/

 

___________________________

 

Úryvek z knihy "Bůh, na kterého čekáme" od Neala Donalda Walsche:

 

"Mám dojem, že nová duchovnost, o které tu mluvíš, vyzývá lidi k plnějšímu životu. Až budou lidé chápat sami sebe jako SOUČÁST Boha, jejich pohled na realitu se změní do takové míry, že se život na celém světě stane něčím, čím ještě nikdy nebyl.

Tvůj dojem je správný.

A to přinese lidem velkou radost. Budou tak šťastní a radostní jako děti. To je součástí nové duchovnosti, že ano? Vrátit se k nevinnosti? Žít každodenní život jako děti?

Ano. To učili všichni velcí duchovní mistři, každý svým vlastním způsobem.

Vraťte se k nevinnosti dětství.

Nevinnost, která se rodí z hluboké moudrosti, je obzvláště čistá. Nevinnost, která se rodí z nevědomosti, není pravá nevinnost. Lidé, kteří nic nechápou, nemají žádnou pravou volbu. Jejich nevinnost je nedostatkem porozumění.

Dosáhneš-li však hluboké moudrosti a přesto zůstaneš nevinným - nemáš-li žádné sobecké motivy a nechceš-li všechno jen pro sebe na úkor ostatních - pak lze tvou nevinnost nazvat božstvím.

Taková je nevinnost andělů, kteří jsou nevinní nikoli proto, že by nic nevěděli, ale proto, že vědí všechno."

_________________________

Další lidé mluví o dětech:

 

 

"Dospělí se mohou učit od velmi malých dětí, protože srdce malých dětí jsou čistá. Proto jim Velký Duch může ukázat věci, které starším lidem uniknou.“

Black Elk

 

 

"Nést si pocity dětství do síly mužství; kombinovat dětský smysl pro údiv a novotu s okolnostmi, které jsou třeba po dobu čtyřiceti let stejné... to je charakter a výsada génia."

Samuel Taylor Coleridg

 

 

"Hledej dávnou moudrost, ale dívej se na svět očima dítěte."

Ron Wild

 

 

"Když se stanete jedním s Bohem, stanete se znovu dítětem ..."

Sri Ravishankar

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com