Nespavost

 

Michael Jackson trpěl vážnou chronickou nespavostí, která se však projevovala především během turné. Je více než jasné, že to byl důsledek jeho životního stylu. Jako malé dítě častokrát vystupoval a cestoval v noci, a i když zrovna usnul, byl buzen. Už jen to může narušit biologický rytmus těla. Adrenalin během nesčetných vystoupení a dlouhých turné kvalitnímu odpočinku také nenahrává. Vzhledem k tomu, že to byl umělec, pracoval kdykoliv k němu přišel nějaký nápad a nemohl se od něj odprostit. Závažnější příčinou jeho neschopnosti kvalitně se vyspat pak byly četné starosti, které měl, požadavky, které na něj byly kladeny, a dále především útoky, pomluvy a doslovná šikana ze strany médií. Neustále byl pod velikým tlakem. Jeho manželka Lisa Marie potvrdila, že někdy v noci nemohl spát a chodil po pokoji. Touha po základní biologické potřebě - vyspat se, nakonec vedla až k jeho smrti.

Takhle spal Michael od dětství:

"Pitevní zpráva uváděla, že Michael měl zdravé srdce a zemřel na ´akutní intoxikaci propofolem´, přičemž žádný další faktor se k bezprostřední příčině smrti nevztahoval. Média ho nadále vykreslovala jako ´feťáka´a snažila se spojovat jeho jméno s užíváním léků na předpis, ale ale ani ty, ani léky jako demerol nebyly příčinou jeho srdeční zástavy: jasné bylo, že měl organismus plný propofolu.

(...) Propofol je to, co se podává intravenózně jako anestetikum před velkou operací, nebo to, co lékaři používají k sedaci. Právě na něj, jak jsem zjistil, Michael spoléhal jako na uspávací prostředek, když zoufale toužil po spánku. Podle pokynů má propofol podávat pouze školený anesteziolog a dávkování se u pacienta musí pečlivě monitorovat pomocí patřičných přístrojů.

Michaela obvykle provázela nespavost jen na turné, takže podle mého nejlepšího vědomí bylo nezvyklé, pokud používal takové uspávadlo už během zkoušek.

Jermaine Jackson, Michaelův bratr

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com