Bezpodmínečná láska

 

"Láska, radost a mír pro svět, to je to, co chci - mír pro svět a lásku."

Michael Jackson

 

"Milujme jeden druhého, zapomeňme na nenávist a obraťme se na ty, kteří trpí. Nejen dnes, ale každý den. Připojte se ke mně a uzdravte svět a udělejte z něj lepší místo."

Michael Jackson

 

"Chci, aby každý na světě byl na jedné stránce. Stránce nazvané láska."

Michael Jackson

 

 

 

"Bůh nám sem dolů vždy posílá někoho mimořádného, aby se pokusil naučit svět jak milovat a jak se sjednotit. Michael byl takovou osobou."
Becca, You Tube 

 

 

 

"Jedna věc, kterou se lidem snažím vštípit je to, že Michael byl ztělesněním lásky. Byl to ten nejvíce milující a nejlaskavější člověk, kterého jsem v celém svém životě potkal."

Vedle jeho humorné stránky byl Michael Jackson zosobněním lásky. Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by vás miloval více, než Michael. Když Michael řekl ´Miluju tě´, cítili jste, že to byla pravda."

John Bähler, skladatel a producent v Motown Records

 

 

 

"Je to ten nejpokornější, nejstarostlivější, nejcitlivější, člověk, jakého si vůbec můžete představit. Co o něm slyšíte z médií jsou buď spekulace nebo výmysly, ale co slyšíte od těch, kteří se s ním setkali, je naprostá pravda. Většina vám řekne, že má auru, která vyzařuje vřelost, lásku a něhu a nikdy nezapomene na takové setkání. 

 

Když jsem se s Michaelem setkala nebo jen byla v jeho blízkosti, rozhodně jsem cítila auru. Bylo to úplně neuvěřitelné. A nebylo to jenom když jsem ho potkala, často to pokračovalo i potom. Jasně si vzpomínám, že poté, co jsem se s ním setkala na Tenerife, měla jsem ohromný pocit lásky ke každému. Prostě jsem chtěla milovat lidi. Michael o tom se mnou přímo nemluvil, ale bylo to, jako kdyby se aura, kterou měl okolo sebe, nějak přenesla na mě, jestli to dává smysl."

Dee Pfeiffer, Michaelova přítelkyně a jeden z tisíců lidí, kterým Michael ve svém životě pomohl

 

 

 

"Jakmile jsem vstoupila do místnosti, kde byl Michael, okamžitě jsem se koupala v energii. Neustále DÁVAL energii. Nemusel dělat nic, pouze být. Nemusel tančit nebo zpívat. Mohli jste také vidět, že tato energie působila na všichny v místnosti.

 

Nikdy jsem po práci s Michaelem neodcházela vyčerpaná. Odcházela jsem inspirována. Vím, že vy všichni jste cítili taky.
Michael mě naučil vybrat si sedadlo vedle někoho, kdo si okolo sebe postavil zeď, a pokusit se jí prorazit s energií lásky."

 Karen Faye, dlouholetá maskérka a přítelkyně


 

"Naučila jsem se spoustu věcí, ale to nejdůležitější, co jsem se kdy naučila, je jak milovat a být milována. Naučila jsem se to od Michela Jacksona.

Láska žije navždy. Proto bude Michael Jackson žít navždy v našich srdcích. Maya Angelou řekla, že lidé zapomenou, co jste řekli, ale nikdy nezapomenou, jak se s vámi cítili. S ním jsme se cítili milováni. Michael Jackson uzdravoval, naplňoval a pozvedal srdce lidí po celé zeměkouli. Teď je na nás, abychom se pokusili uzdravit svět."

Rev. Catherine Gross, Ed.D

 

"Základem veškerých lidských znalostí, počátkem lidského vědomí musí být to, že každý z nás je objektem lásky."

Michael Jackson

 

"Už od doby, co jsem byl malý, jsem si uvědomoval, že mám v sobě spoustu lásky, kterou mohu ze své duše sdílet. Černá tradice je tradicí duše *publikum křičí* ...taky vás miluju.....která je darem lásky a radosti. Duše je nejcennější dar, který můžete sdílet, protože tak šíříte kus sebe a svět ten dar teď potřebuje víc než kdy jindy. V ghettu na vás čeká dítě s AIDS společně s hladovějícími lidmi v Africe a kdokoliv jiný, kdo potřebuje uzdravit. Udělejte svět hezčím - díky tomu, že se společně se mnou rozdělíte o váš krásný pocit, který budete mít, když je vaše duše pozvednuta, aby stala čistou láskou. Tuto cenu přijímám jménem dětí z celého světa které jsou mojí inspirací a mou nadějí, děkuji..."

Michael Jackson při převzení ceny za humanitární činnost na Soul Train Awards (1993)
 

 

"... Kamkoli jdete, v každé zemi, na každém kontinentu, lidé touží a prahnou po jediné věci - milovat a být milován. Láska přesahuje mezinárodní hranice a hojí rány nenávisti, rasové předsudky, fanatismus a nevědomost . Jedná se o konečnou pravdu v srdci všeho stvoření ... "

Michael Jackson

 

 

 

"Lidé skutečně neví, kolik lásky pro ostatní lidi měl Michael v sobě."

Katherine Jackson, Michaelova matka

 

 

 

"Je to tak dobrý člověk, milující člověk. Pokaždé... kdokoliv ho znáte nebo s ním máte něco do činění, víte, že každý rozhovor vždy zakončí s ´Miluji vás´. Vždycky láska. Nejvíce ze všeho byl Michael o lásce. Michael se velice staral o druhé. Měl ve svém srdci spoustu lásky. Zajímal se o každého, obzvláště o lidi na ulici. Nepovyšoval se, neměl žádné ego a snažil se udělat si na každého čas, protože nechtěl ranit ničí city. Pokud měl pocit, že udělal něco špatně, opravdu ho to trápilo. Měl v sobě více lásky než kdokoliv jiný, koho znám." 

Miko Brando, herec, syn Marlona Brandona 

 

 


"Michael Jackson je ten nejpřirozenější, nejvíce milující člověk, kterého jsem kdy poznal, velmi dobrý člověk, ať to zní jakkoli banálně."

Seth Riggs, Michaelův dlouholetý hlasový trenér

 

 

 

"Michael byl prostě a jednoduše magický. Byl to muž, který věřil v dobro lidstva a ztělesňoval čistou bezpodmínečnou lásku pro svět."  

Kellie Parker - hrála Katie v Michaelově filmu Moonwalker

 

 


„Michael Jackson nebyl nic jiného než Láska a laskavost ve světě naplněném nenávistí a zraněním. Opravdu učinil svět lepším místem mnoha způsoby."

Keya Morgan, filmař, podnikatel a generální ředitel (přes Twitter)

 

 

 

Moderátor: "Kdybys měl Michaela Jacksona popsat jedním slovem, jaké by bylo?"
Leon Jones (malíř):" Láska. Protože to je všechno, co on byl."

 

 

 

"Bezpodmínečná láska je vše, co máš. Nikdy se nemůžeš předávkovat lásky. Je to krásná věc."

 Michael Jackson

 

 

"Základem lidského vědění, začátkem lidského vědomí, musí být to, že naprosto každý z nás je milován. Ať už máte červené nebo hnědé vlasy, ať máte jakoukoliv barvu kůže a jakékoliv náboženství, musíte vědět, že vás má někdo rád. 

Pokud vstoupíte do tohoto života s vědomím, že jste milováni, a odejdete se stejným vědomím, pak se s čímkoliv, co se stane mezi tím, dá vypořádat. Profesor vás může vyhodit, ale vy se nebudete cítit poníženě. Šéf vás může deptat, ale vy se nebudete cítit zdeptaně. Jak vás může někdo dostat, když víte, že jste objektem lásky? To ostatní je jen obal.

Ale pokud nemáte vzpomínku na to být milován, stále ji hledáte. Hledáte ve světě něco, co by vás naplnilo. Nezáleží na tom, kolik máte peněz a jak slavní jste, stále se budete cítit prázdní. Co opravdu hledáte je bezpodmínečná láska."

Michael Jackson v proslovu na Oxfordské Univerzitě v roce 2001

 

"Řeknu něco, co jsem ještě nikdy neřekl, a to je pravda. Nemám důvod lhát vám a Bůh ví, že říkám pravdu. Myslím, že můj úspěch a sláva - a já jsem to chtěl, chtěl jsem to proto, že jsem chtěl být milovaný, to je vše, to je skutečná pravda, chtěl jsem, aby mě lidé milovali, opravdu mě milovali, protože jsem se nikdy necítil milovaný. Říkal jsem si, že vím, že mám tu schopnost. Když vybrousím své umění, možná, že lidé mě budou milovat víc. Jen jsem chtěl být milovaný, protože si myslím, že je velmi důležité být milovaný a říkat lidem, že je milujete a díváte se do jejich očí a říkate to.
Michael Jackson v rozhovoru s rabínem Shmuley Boteachem

 

„Prostě chci být milován, kamkoli jdu. Po celém světě, protože miluji lidi všech ras ze svého srdce, s opravdovou náklonností. “

Michael Jackson, rozhovor s Oprah Winfrey, 1993

 

"Láska je to, co můžeme sdílet, co udělá rozdíl a změnu. Je velice důležitá."

Michael Jackson

 

 

 

"Sněme o zítřku, kdy skutečně můžeme z duše milovat a poznat lásku jako základní pravdu v srdci všech stvoření."

"Smysl života je obsažen v každém projevu života. Je přítomen v nekonečnu forem a jevů, které existují v celém stvoření."

"Když uvidíme veškerý život jako svatý, každému narostou křídla."

Michael Jackson

 

"Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.

Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jak mokrý kousek mýdla. 

Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se ji držet lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude."

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream/Tanec jako sen

 

"Když mi chcete být nablízku, poslouchejte hudbu. Je v ní uložena láska a nikdy nezemře..."

Michael Jackson


 

 "Speechless jsem si musel poslechnout alespoň 50x, nežli jsem byl schopen ho (MJ) nepřetržitě sledovat na této emocionální úrovni, kde se on nachází po celou dobu. Mnoho lidí nepochopí dokonce ani tohle..."

M. Assheuer-Steiger,  psycholog a pedagog (2002)

 

Michael Jackson, píseň Speechless:

 

Tvá láska je magická, tak se cítím

Ale ztratil jsem slova

Pryč je milost k vyjádření vášně

Ale jsou tu světy a světy způsobů

Povědět Ti jak se cítím

Ale já jsem kvůli Tobě oněmělý

I když jsem s Tebou, jsem daleko a nic není skutečné

Když jsem s tebou, nenacházím slov, nevím co říct

Moje hlava se točí jako kolotoč a tak se tiše modlím

Bezmocně a beznadějně, tak se uvnitř cítím

Nic není skutečné, ale všechno je možné

Je-li Bůh na mé straně

Když jsem s Tebou, jsem ve Světle

Kde nemohu být nalezen

Je to jako kdybych stál na místě zvaném Posvátná Země

Kvůli Tobě jsem oněmělý

I když jsem s Tebou, jsem daleko a nic není skutečné

Půjdu kamkoliv a udělám cokoliv

Jen abych se dotkl Tvé tváře

Neexistuje hora, kterou bych nezdolal

Jsem pokořen ve Tvé Milosti

Kvůli Tobě jsem oněmělý

I když jsem s Tebou, jsem daleko a nic není skutečné

Tvá Láska je magická, tak se cítím

Ale ve Tvé přítomnosti nemám slova

Slova jako ´Miluji Tě´

 

 

„Umění Michaela Jacksona překročilo všechny cesty, o kterých si lidé mysleli, že je rozdělují, a pak tuto oddělenost uzdravilo… alespoň v okamžiku, kdy jsme sdíleli jeho hudbu jako globálně chápanou gramatiku lásky.“ 
Michael Eric Dyson, akademik, autor, kazatel, rozhlasový moderátor, profesor sociologie na univerzitě v Georgetownu

 

 

"Od prvního okamžiku, co jsem ho spatřila, jsem cítila jeho kouzlo. Dnes už chápu, že to, co jsem viděla, byla Boží láska, která skrze něj vyzařovala.".

Kim, fanynka

 

 

„Michael byl muž lásky. Byl úplně o lásce a naprosto neškodný.
L. A. Reid, producent, který spolupracoval s MJ, 2014

 

 

"Můj strýc žil pro šíření lásky a míru do světa. Jeho srdce bylo ze zlata. Tečka. #proudnephew #iloveyoudoodoo

TJ Jackson, Michaelův synovec (přes Twitter)

 

 

"Je snadné říci, že tě miluju svými ústy. Ale mám rád, když lidé říkají ´miluju tě´ svým srdcem."
Michael Jackson
 

 


"Láska je ta nejdůležitější věc na světě. Všechno je pro lásku. L.O.V.E."

Michael Jackson, zkoušky na turné This Is It, 2009

 

 
 "Přemýšlela jsem o tom, jak čisté bylo jeho srdce, a jak mnoho lidí dokázal s takovou čistotou požehnat. A i když se mu vysmívali, obviňovali ho a zneužívali, stále si dokázal udržet čistotu srdce, takže všichni, kteří se s ním setkali, pocítili jeho lásku.“
 
~ Judith Hill, zpěvačka This Is It

 "Přemýšlela jsem o tom, jak čisté bylo jeho srdce, a jak mnoho lidí dokázal s takovou čistotou požehnat. A i když se mu vysmívali, obviňovali ho a zneužívali, stále si dokázal udržet čistotu srdce, takže všichni, kteří se s ním setkali, pocítili jeho lásku.“

Judith Hill, zpěvačka This Is It

 

 

Ať se láska stane vaší zbraní, která překoná jakékoli zlo.

Vzkaz Michael Jacksona na tabuli v hotelu Capitol v říjnu 1987

 

“Něco, co si myslím, že je velmi důležité a naučil mě můj otec, je sebeláska. Nemůžete opravdu milovat někoho jiného, pokud nemáte rádi sami sebe a opravdu nepřijímáte sami sebe. 

Abychom uzdravili svět, musíme projevit lásku, milovat své bližní, ať je to kdokoliv ale k tomu musíme mít opravdovou lásku a pochopení sebe sama."

Prince Michael 

 

 

Otázka: Jak si myslíš, že by měl být Michael vzpomínán? 

Taryll Jackson: Láska. Láska. Myslím na svého strýčka a myslím na lásku. Byl symbol lásky. Všechno - a to mě tolik štve na na našem světě - všechno, co dělal, bylo pro lásku, dát lidem trochu radosti. Vše, co dával, byla naděje, vše, co chtělo, bylo pomoci lidem, aby se usmívali, pobavit je, nechat je alespoň trochu zapomenout na jejich problémy, a udělat svět lepším místem. Myslím tím, že uzdravoval svět, (písně) We Are The World, Earth Song, příspěvky a všechny ty charitativní věci, které dělal... bylo v něm prostě tolik lásky... 

Štve mě, že se všemi těmi lži snaží vymazat všechno, co udělal. Protože, víte, on toho udělal ohromě moc a bylo to vidět, ty dary na dobré účely a lidé, kterým pomohl. Je tolik lidí, kterým pomohl, o kterých ani nevíte, o kterých nevím ani já. Víte, někdo poslal příběh, asi tak před měsícem, a já ho četl poprvé. Ale takový byl můj strýček. Takhle fungoval. Vždy lidem pomáhal.

Z rozhovoru na The MJCast - Episode 101 se synovcem Michaela, Tarrylem Jacksonem, 25.5.2019 - www.themjcast.com

 

 

"Byl příliš dobrý pro tenhle svět. Řekl jsem to už mnohokrát. Opravdu tomu věřím. Vždy jsem říkal, že poté, co zemřel se svět stal temnějším. Myslím, že z něj někteří lidé měli strach, protože byl pro tenhle svět příliš dobrý a měl v sobě nevinnost, se kterou se lidé nedokážou identifikovat."
Taj Jackson v živém vysílání 3/2020

(youtu.be/ft9yv1AMJcs)

 

I've never seen so much                                                                   Nikdy jsem u člověka 
gentleness in one person                                                                  neviděl tolik laskavosti
Without even knowing it                                                                    Aniž bych to vůbec věděl,
U were slowly making a place                                                          pomalu sis pro sebe dělal místo
for yourself in my heart                                                                     v mém srdci 
But it's so easy to feel close to U                                                      Ale je tak jednoduché, cítit se Ti nablízku
I can't tell U how nice that feels                                                        Nedokážu Ti říct, jak krásný to je pocit
I realize now that I'd never known                                                    Teď zjišťuju, že jsem nikdy nevěděl,
what it meant to be loved                                                                  co to znamená být milovaný,
til I was loved by U pic.twitter.com/MzLOObcJns                             dokud jsem nebyl milovaný Tebou.

— Mourad Mesellaty (@mesellatymourad) March 17, 2019

Stephanie Mills: "Víte, Michael byl tak sladký a nevinný. Nemyslím si, že svět byl připravený na takovou osobu, jakou on byl."

Monique: "On byl láska."

Stephanie Mills: "On byl láska."

Monique Show (leden 2010)

 

 

 

"Michael je láska, láska, láska. Chci být jako on!"

9 letý chlapec poté, co Michael přečetl modlitbu v bazilice "Naší Paní Míru" na Pobřeží Slovnoviny (90. léta) 

"Nikdy bych nepřestal pomáhat a milovat lidi tak, jak řekl Ježíš. Řekl:" Stále milujte. Vždy milujte. "

Michael Jackson

 

"Úspěch, sláva a bohatství - to všechno jsou iluze. Vše, co je skutečné, je přátelství, které mohou sdílet dva lidé. Myslím, že to shrnuje to, že skutečný základ je láska a přátelství. Zbytek prostě přijde později. Rád myslím na každého, koho bavím, jako na přítele. Ale hlavně miluji děti."

Michael Jackson

 


Rabín Schmuley: "Byl si vždycky schopen roztavit tvrdé srdce laskavostí a láskou?"

Michael Jackson: "Ano"
Rabín Schmuley: "Takže myslíš si, že bezpodmíněná láska může být mezi lidmi, kteří nejsou pokrevně příbuzní?"

Michael Jackson: "O bože, ano, samozřejmě! Myslím, že jsem se to naučil od ní (své soukromé učitelky Rose Fine), viděl jsem to a zažil to. Nezáleží na pokrevnosti, barvě nebo rase. Láska je láska a ta ničí všechny bariéry a ty vidíš přímo naskrz. Vidím to v dětských očích. Když vidím děti, vidím malá bezbranná štěňátka. Jsou tak sladké. Jak jim může někdo ublížit? Jsou úžasné."

 

 

 

 

„Michael Jackson pravidelně používal zranitelnost, aby otevřel srdce, přemostil rozdělenost a vytvořil důvěru. Úroveň transparentnosti nám pomohla ještě více mu důvěřovat a důvěra znamená sílu. Michael vždycky používal svou bolest, aby zdůraznil zoufalství v životě jiných lidí, aby nás spojil a inspiroval nás k tomu, abychom podnikli nějaké kroky. Na jevišti nám jeho výrazy, něha, otevřenost a dětské nadšení pomohlo vidět, že za určitých podmínek může být bezpečné vyjádřit tyto vlastnosti před ostatními lidmi. Tyto veřejné projevy zranitelnosti byly nesmírně důležité… normalizovaly zranitelnost, zejména pro muže. Ukázaly, že je v pořádku, když jsme také zranitelní. “

Keely Rae, Nahá pravda

 

 

"Michael byl naplněn pokorou, citlivostí, úctou a respektem ke každému a všem. A především láska, kterou měl pro své děti, se vyrovnala lásce, kterou měl pro své fanoušky. Byl to prostě člověk, který byl více než úžasný a je smutné slyšet všechny falešné příběhy, které o něm vznikly."

Al Malnik, kmotr prince Michaela II Jacksona (Blanket), rozhovor s Meredith Vieirou na The Today Show (1. července 2009)

 

Odpověď Michaela Jacksona, když byl jednou dotázán, co si myslí o lidech, kteří mu přinesli tolik bolesti: „Potřebují jen více lásky.

 

 

   Báseň na zadní straně obrazu:

Stále tě cítím u sebe

I když jsi daleko nade mnou 

Naprosto tě miluji 

Jsi má jediná láska  

14.2.1991 MJ

 

 

Jeho poselství šíří lásku.
Jeho světlo nás vede ve tmě.
Jeho duch je věčný.
Miluju Tě, strýčku Michaele
#MJForever
Taj Jackson, Michaelův synovec přes Twitter

 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com