Bezpodmínečná láska

 

"Láska, radost a mír pro svět, to je to, co chci - mír pro svět a lásku."

Michael Jackson

 

"Milujme jeden druhého, zapomeňme na nenávist a obraťme se na ty, kteří trpí. Nejen dnes, ale každý den. Připojte se ke mně a uzdravte svět a udělejte z něj lepší místo."

Michael Jackson

 

"Chci, aby každý na světě byl na jedné stránce. Stránce nazvané láska."

Michael Jackson

 

 

"Bůh nám sem dolů vždy posílá někoho mimořádného, aby se pokusil naučit svět jak milovat a jak se sjednotit. Michael byl takovou osobou."
Becca, You Tube 

 

 

"Jedna věc, kterou se lidem snažím vštípit je to, že Michael byl ztělesněním lásky. Byl to ten nejvíce milující a nejlaskavější člověk, kterého jsem v celém svém životě potkal."

Vedle jeho humorné stránky byl Michael Jackson zosobněním lásky. Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by vás miloval více, než Michael. Když Michael řekl ´Miluju tě´, cítili jste, že to byla pravda."

John Bähler, skladatel a producent v Motown Records

 

 

"Je to ten nejpokornější, nejstarostlivější, nejcitlivější, člověk, jakého si vůbec můžete představit. Co o něm slyšíte z médií jsou buď spekulace nebo výmysly, ale co slyšíte od těch, kteří se s ním setkali, je naprostá pravda. Většina vám řekne, že má auru, která vyzařuje vřelost, lásku a něhu a nikdy nezapomene na takové setkání. 

 

Když jsem se s Michaelem setkala nebo jen byla v jeho blízkosti, rozhodně jsem cítila auru. Bylo to úplně neuvěřitelné. A nebylo to jenom když jsem ho potkala, často to pokračovalo i potom. Jasně si vzpomínám, že poté, co jsem se s ním setkala na Tenerife, měla jsem ohromný pocit lásky ke každému. Prostě jsem chtěla milovat lidi. Michael o tom se mnou přímo nemluvil, ale bylo to, jako kdyby se aura, kterou měl okolo sebe, nějak přenesla na mě, jestli to dává smysl."

Dee Pfeiffer, Michaelova přítelkyně a jeden z tisíců lidí, kterým Michael ve svém životě pomohl

 

 

 

"Jakmile jsem vstoupila do místnosti, kde byl Michael, okamžitě jsem se koupala v energii. Neustále DÁVAL energii. Nemusel dělat nic, pouze být. Nemusel tančit nebo zpívat. Mohli jste také vidět, že tato energie působila na všichny v místnosti.

 

Nikdy jsem po práci s Michaelem neodcházela vyčerpaná. Odcházela jsem inspirována. Vím, že vy všichni jste cítili taky.
Michael mě naučil vybrat si sedadlo vedle někoho, kdo si okolo sebe postavil zeď, a pokusit se jí prorazit s energií lásky."

 Karen Faye, dlouholetá maskérka a přítelkyně


 

"Naučila jsem se spoustu věcí, ale to nejdůležitější, co jsem se kdy naučila, je jak milovat a být milována. Naučila jsem se to od Michela Jacksona.

Láska žije navždy. Proto bude Michael Jackson žít navždy v našich srdcích. Maya Angelou řekla, že lidé zapomenou, co jste řekli, ale nikdy nezapomenou, jak se s vámi cítili. S ním jsme se cítili milováni. Michael Jackson uzdravoval, naplňoval a pozvedal srdce lidí po celé zeměkouli. Teď je na nás, abychom se pokusili uzdravit svět."

Rev. Catherine Gross, Ed.D

 

 

"Základem veškerých lidských znalostí, počátkem lidského vědomí musí být to, že každý z nás je objektem lásky."

Michael Jackson

 

 

"Už od doby, co jsem byl malý, jsem si uvědomoval, že mám v sobě spoustu lásky, kterou mohu ze své duše sdílet. Černá tradice je tradicí duše *publikum křičí* ...taky vás miluju.....která je darem lásky a radosti. Duše je nejcennější dar, který můžete sdílet, protože tak šíříte kus sebe a svět ten dar teď potřebuje víc než kdy jindy. V ghettu na vás čeká dítě s AIDS společně s hladovějícími lidmi v Africe a kdokoliv jiný, kdo potřebuje uzdravit. Udělejte svět hezčím - díky tomu, že se společně se mnou rozdělíte o váš krásný pocit, který budete mít, když je vaše duše pozvednuta, aby stala čistou láskou. Tuto cenu přijímám jménem dětí z celého světa které jsou mojí inspirací a mou nadějí, děkuji..."

Michael Jackson při převzení ceny za humanitární činnost na Soul Train Awards (1993)
 

 

"... Kamkoli jdete, v každé zemi, na každém kontinentu, lidé touží a prahnou po jediné věci - milovat a být milován. Láska přesahuje mezinárodní hranice a hojí rány nenávisti, rasové předsudky, fanatismus a nevědomost . Jedná se o konečnou pravdu v srdci všeho stvoření ... "

Michael Jackson

 

 

"Lidé skutečně neví, kolik lásky pro ostatní lidi měl Michael v sobě."

Katherine Jackson, Michaelova matka

 

 

"Je to tak dobrý člověk, milující člověk. Pokaždé... kdokoliv ho znáte nebo s ním máte něco do činění, víte, že každý rozhovor vždy zakončí s ´Miluji vás´. Vždycky láska. Nejvíce ze všeho byl Michael o lásce. Michael se velice staral o druhé. Měl ve svém srdci spoustu lásky. Zajímal se o každého, obzvláště o lidi na ulici. Nepovyšoval se, neměl žádné ego a snažil se udělat si na každého čas, protože nechtěl ranit ničí city. Pokud měl pocit, že udělal něco špatně, opravdu ho to trápilo. Měl v sobě více lásky než kdokoliv jiný, koho znám." 

Miko Brando, herec, syn Marlona Brandona 

 


"Michael Jackson je ten nejpřirozenější, nejvíce milující člověk, kterého jsem kdy poznal, velmi dobrý člověk, ať to zní jakkoli banálně."

Seth Riggs, Michaelův dlouholetý hlasový trenér

 

 

"Michael byl prostě a jednoduše magický. Byl to muž, který věřil v dobro lidstva a ztělesňoval čistou bezpodmínečnou lásku pro svět."  

Kellie Parker - hrála Katie v Michaelově filmu Moonwalker

 


„Michael Jackson nebyl nic jiného než Láska a laskavost ve světě naplněném nenávistí a zraněním. Opravdu učinil svět lepším místem mnoha způsoby."

Keya Morgan, filmař, podnikatel a generální ředitel (přes Twitter)

 

 

Moderátor: "Kdybys měl Michaela Jacksona popsat jedním slovem, jaké by bylo?"
Leon Jones (malíř):" Láska. Protože to je všechno, co on byl."

 

 

"Bezpodmínečná láska je vše, co máš. Nikdy se nemůžeš předávkovat lásky. Je to krásná věc."

 Michael Jackson

 

 

"Základem lidského vědění, začátkem lidského vědomí, musí být to, že naprosto každý z nás je milován. Ať už máte červené nebo hnědé vlasy, ať máte jakoukoliv barvu kůže a jakékoliv náboženství, musíte vědět, že vás má někdo rád. 

Pokud vstoupíte do tohoto života s pocitem, že jste milováni, a odejdete se stejným pocitem, pak si s čímkoliv, co se stane mezi tím, hravě poradíte. Profesor vás může vyhodit, ale vy se nebudete cítit poníženě. Šéf vás může deptat, ale vy se nebudete cítit zdeptaně. Jak vás může někdo dostat, když víte, že jste objektem lásky? To ostatní je jen obal.

Ale pokud nemáte vzpomínku na to být milován, stále ji hledáte. Hledáte ve světě něco, co by vás naplnilo. Nezáleží na tom, kolik máte peněz a jak slavní jste, stále se budete cítit prázdní. Co opravdu hledáte je bezpodmínečná láska."

Michael Jackson v proslovu na Oxfordské Univerzitě v roce 2001

 

 

"Řeknu něco, co jsem ještě nikdy neřekl, a to je pravda. Nemám důvod lhát vám a Bůh ví, že říkám pravdu. Myslím, že můj úspěch a sláva - a já jsem to chtěl, chtěl jsem to proto, že jsem chtěl být milovaný, to je vše, to je skutečná pravda, chtěl jsem, aby mě lidé milovali, opravdu mě milovali, protože jsem se nikdy necítil milovaný. Říkal jsem si, že vím, že mám tu schopnost. Když vybrousím své umění, možná, že lidé mě budou milovat víc. Jen jsem chtěl být milovaný, protože si myslím, že je velmi důležité být milovaný a říkat lidem, že je milujete a díváte se do jejich očí a říkate to.
Michael Jackson v rozhovoru s rabínem Shmuley Boteachem

 

 

„Prostě chci být milován, kamkoli jdu. Po celém světě, protože miluji lidi všech ras ze svého srdce, s opravdovou náklonností. “

Michael Jackson, rozhovor s Oprah Winfrey, 1993

 

 

"Láska je to, co můžeme sdílet, co udělá rozdíl a změnu. Je velice důležitá."

Michael Jackson

 

 

 

"Sněme o zítřku, kdy skutečně můžeme z duše milovat a poznat lásku jako základní pravdu v srdci všech stvoření."

"Smysl života je obsažen v každém projevu života. Je přítomen v nekonečnu forem a jevů, které existují v celém stvoření."

"Když uvidíme veškerý život jako svatý, každému narostou křídla."

Michael Jackson

 

 

"Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.

Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jak mokrý kousek mýdla. 

Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se ji držet lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude."

Michael Jackson ve své knize Dancing the Dream/Tanec jako sen

 

 

"Když mi chcete být nablízku, poslouchejte hudbu. Je v ní uložena láska a nikdy nezemře..."

Michael Jackson


 

 "Speechless jsem si musel poslechnout alespoň 50x, nežli jsem byl schopen ho (MJ) nepřetržitě sledovat na této emocionální úrovni, kde se on nachází po celou dobu. Mnoho lidí nepochopí dokonce ani tohle..."

M. Assheuer-Steiger,  psycholog a pedagog (2002)

 

Michael Jackson, píseň Speechless:

 

Tvá láska je magická, tak se cítím

Ale ztratil jsem slova

Pryč je milost k vyjádření vášně

Ale jsou tu světy a světy způsobů

Povědět Ti jak se cítím

Ale já jsem kvůli Tobě oněmnělý

I když jsem s Tebou, jsem daleko a nic není skutečné

Když jsem s tebou, nenacházím slov, nevím co říct

Moje hlava se točí jako kolotoč a tak se tiše modlím

Bezmocně a beznadějně, tak se uvnitř cítím

Nic není skutečné, ale všechno je možné

Je-li Bůh na mé straně

Když jsem s Tebou, jsem ve Světle

Kde nemohu být nalezen

Je to jako kdybych stál na místě zvaném Posvátná Země

Kvůli Tobě jsem oněmnělý

I když jsem s Tebou, jsem daleko a nic není skutečné

Půjdu kamkoliv a udělám cokoliv

Jen abych se dotkl Tvé tváře

Neexistuje hora, kterou bych nezdolal

Jsem pokořen ve Tvé Milosti

Kvůli Tobě jsem oněmnělý

I když jsem s Tebou, jsem daleko a nic není skutečné

Tvá Láska je magická, tak se cítím

Ale ve Tvé přítomnosti nemám slova

Slova jako ´Miluji Tě´

 

„Umění Michaela Jacksona překročilo všechny cesty, o kterých si lidé mysleli, že je rozdělují, a pak tuto oddělenost uzdravilo… alespoň v okamžiku, kdy jsme sdíleli jeho hudbu jako globálně chápanou gramatiku lásky.“ 
Michael Eric Dyson, akademik, autor, kazatel, rozhlasový moderátor, profesor sociologie na univerzitě v Georgetownu

 

 

"Od prvního okamžiku, co jsem ho spatřila, jsem cítila jeho kouzlo. Dnes už chápu, že to, co jsem viděla, byla Boží láska, která skrze něj vyzařovala.".

Kim, fanynka

 

„Michael byl muž lásky. Byl úplně o lásce a naprosto neškodný.
L. A. Reid, producent, který spolupracoval s MJ, 2014

 

 

"Můj strýc žil pro šíření lásky a míru do světa. Jeho srdce bylo ze zlata. Tečka. #proudnephew #iloveyoudoodoo

TJ Jackson, Michaelův synovec (přes Twitter)

 

 

"Je snadné říci, že tě miluju svými ústy. Ale mám rád, když lidé říkají ´miluju tě´ svým srdcem."
Michael Jackson
 


"Láska je ta nejdůležitější věc na světě. Všechno je pro lásku. L.O.V.E."

Michael Jackson, zkoušky na turné This Is It, 2009

 

 

Ať se láska stane vaší zbraní, která překoná jakékoli zlo.

Vzkaz Michael Jacksona na tabuli v hotelu Capitol v říjnu 1987

 

 

Otázka: Jak si myslíš, že by měl být Michael vzpomínán? 

Taryll Jackson: Láska. Láska. Myslím na svého strýčka a myslím na lásku. Byl symbol lásky. Všechno - a to mě tolik štve na na našem světě - všechno, co dělal, bylo pro lásku, dát lidem trochu radosti. Vše, co dával, byla naděje, vše, co chtělo, bylo pomoci lidem, aby se usmívali, pobavit je, nechat je alespoň trochu zapomenout na jejich problémy, a udělat svět lepším místem. Myslím tím, že uzdravoval svět, (písně) We Are The World, Earth Song, příspěvky a všechny ty charitativní věci, které dělal... bylo v něm prostě tolik lásky... 

Štve mě, že se všemi těmi lži snaží vymazat všechno, co udělal. Protože, víte, on toho udělal ohromě moc a bylo to vidět, ty dary na dobré účely a lidé, kterým pomohl. Je tolik lidí, kterým pomohl, o kterých ani nevíte, o kterých nevím ani já. Víte, někdo poslal příběh, asi tak před měsícem, a já ho četl poprvé. Ale takový byl můj strýček. Takhle fungoval. Vždy lidem pomáhal.

Z rozhovoru na The MJCast - Episode 101 se synovcem Michaela, Tarrylem Jacksonem, 25.5.2019 - www.themjcast.com

 

 

"Byl příliš dobrý pro tenhle svět. Řekl jsem to už mnohokrát. Opravdu tomu věřím. Vždy jsem říkal, že poté, co zemřel se svět stal temnějším. Myslím, že z něj někteří lidé měli strach, protože byl pro tenhle svět příliš dobrý a měl v sobě nevinnost, se kterou se lidé nedokážou identifikovat."
Taj Jackson v živém vysílání 3/2020

(youtu.be/ft9yv1AMJcs)

 

I've never seen so much                                                                   Nikdy jsem u člověka 
gentleness in one person                                                                  neviděl tolik laskavosti
Without even knowing it                                                                    Aniž bych to vůbec věděl,
U were slowly making a place                                                          pomalu sis pro sebe dělal místo
for yourself in my heart                                                                     v mém srdci 
But it's so easy to feel close to U                                                      Ale je tak jednoduché, cítit se Ti nablízku
I can't tell U how nice that feels                                                        Nedokážu Ti říct, jak krásný to je pocit
I realize now that I'd never known                                                    Teď zjišťuju, že jsem nikdy nevěděl,
what it meant to be loved                                                                  co to znamená být milovaný,
til I was loved by U pic.twitter.com/MzLOObcJns                             dokud jsem nebyl milovaný Tebou.

— Mourad Mesellaty (@mesellatymourad) March 17, 2019