Nemocnice v Jižní Africe

 
"Bylo to v dětské nemocnici poblíž Kapského města v Jihoafrické republice během jeho turné HIStory v roce 1997. Ten den Michael navštívil i sirotčinec, kde mnoho dětí přišlo o rodiče kvůli HIV/AIDS. Jižní Afrika se dotkla jeho srdce, stejně tak jako mého. Během těch týdnů tam byl Michael otevřenější a láskyplnější než obvykle. Měl zábavu a byl vřele vítán kamkoliv šel. Viděla jsem ho před a po návštěvě nemocnice, ale nechtěla jsem se vnucovat tak, abych s ním šla na oddělení. To, co se stalo uvnitř, ale shrnuje, proč byl Michael jednou z nejdražších duší. 
 
Byl doprovázen svým kameramanem, kouzelným, vřelým a jemným mužem jménem Joe Wilcots, který mi to později vyprávěl. Michael byl lékaři a sestrami provázen nemocnicí. Dělali obvyklé věci - zdravili děti, dávali jim dárky, trávili s nimi trochu času. Potom, jak kráčeli chodbou mezi odděleními, byl tam jeden oddělený pokoj s jedním dítětem. Michael se zeptat, proč je to dítě samo a co to je za pokoj. Doktoři mu řekli, že to je karanténní pokoj, že tam je omezený přístup, protože to dítě je vážně nemocné a oni neví, co mu je a jestli je ta nemoc nakažlivá.

Doktoři pokračovali dál, ale Michael zůstal pozadu a zašel do toho pokoje. A spustilo se peklo. Doktoři a sestry panikařili, ale nikdo z nich bez ochrany nechtěl Michaela následovat. Joe mi řekl, že přes okno sledovali, jak Michael seděl s dítětem na posteli, mluvil s ním a políbil ho na čelo. Potom Michael klidně višel z pokoje. Doktoři mu samozřejmě nechtěli vynadat - byl to přeci jen Michael Jackson. Ale rozhodně měli obavy.

Michaelův kameraman se ho potom zeptali, proč to udělal - co si proboha myslel, že takhle riskoval vlastní zdraví. Michael odpověděl velice jednoduše: ´Chtěl jsem udělat to, co by udělala matka toho dítěte, kdyby tady byla.´ Vděl, že žádné nebezpečí by neudrželo rodiče od svého dítěte. 6ádný risk by nezastavil matku od toho, aby byla u svého dítěte a ujistila se, že je milováno.

Tenhle vztah Michaela s dětmi byl pro mě symbolický. Zdálo se, že cítí rodičovskou lásku a odpovědnost ke každému dítěti na světě."

Maria Crawford (A LIFE FOR LOVE) popisuje Michaelovu návštěvu v nemocnici v Jižní Africe v říjnu 1997

 

 

Michael Jackson v africké nemocnici v říjnu 1997, během posledních koncertů svého turné HIStory, kdy už věděl, že bude podruhé otcem

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com