Zemřít šťastný...

Bylo to v roce 1984, kdy se 14ti letý David Smithee, který byl nevyléčitelně nemocný s cystickou fibrózou, setkal s Michaelem Jacksonem v jeho kalifornském domě. Návštěva byla součástí týdenního výletu do Kalifornie, který mu umožnila nezisková organizace, která plnila přání smrtelně nemocných dětí.

Během odpolední návštěvy v Jacksonově domově v kalifornském Encinu se David s Michaelem díval na film v domácím kině, hrál videohry a učil se moonwalk. K videohrám David pověděl reportérovi Tutsa Tribune: "Hrál jsem s ním dvě hry a obě jsem vyhrál." Na konci dne dal Jackson Davidovi červenou koženou bundu, kterou měl oblečenou ve videu Beat It a rukavici s korálky, kterou měl na American Music Awards, kde obdržel osm ocenění. David si bundu a rukavici oblékl na cestu domů, kdy letěl letadlem do Tulsy, vzpomíná jeho matka, Karen Wilsonová. "Byl jako v nebi."

David, osmák z Nimitzké Junior High School, šel po návratu domů rovnou do nemocnice, říká jeho matka. Návštěvám ukazoval bundu, rukavici a své fotky s Jacksonem. David zemřel o měsíc později, říká Karen Wilsonová. "Michael Jackson nám dal nejšťastnější poslední měsíc života. David zemřel velmi šťastný."

Návštěva musela zapůsobit i na Jacksona - později věnoval album Jackson5 Victory Davidovi.

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com