Představivost

 

Naše mysl vytváří náš svět

 

SB: Takže naše těla jsou omezená, ale naše představivost, naše mysl je neohraničená. Jakmile ji jednou zavřeme, přestaneme být nekoneční.

 

MJ: Ano a naše mysl vytváří svět. Naše myšlenka začne vytvářet to, co v životě dostaneme a kým se staneme. Jen jsme zapomněli. Neříkám, že jsme jen zapomněli. Jsme stvořeni k Jeho obrazu a jestliže jsi stvořen k mému obrazu, je to jako když se díváš do zrcadla. Nejsi částí toho obrazu?

 

SB: Ale lidé na to zapomínají. Pomáhá nám představivost připomenout si to? Připomíná nám skutečně nekonečný stav představivosti jeho Božskou přirozenost?

 

MJ: Ano, protože představivost je neomezená, takže můžeme jít kamkoliv, dělat cokoliv, stát ce čímkoliv, být čímkoliv a vidět cokoliv, kdykoliv chceme. Je to velmi silné médium. Je to velmi nebezpečné médium.

 

Znáš všechny ty senzační věci, které vzešly z dětství. Věděl jsi, že bratři Wrightovi měli sen o létání, když byli dětmi? Nezačal být Edison vynálezce, když byl chlapec? A Lincoln snil o tom, že se stane skvělým právníkem nebo prezidentem, když byl ještě dítě. Když bylo Spielbergovi osm nebo devět, začal dělat filmy a snil o o tom, že bude velký hollywoodský režisér. Vzešlo to z dětských představ, z nekonečné představivosti. Děti mají největší představivost. Ještě neví, co nemohou dělat. To, kam se teď ve společnosti dostáváme, kde je populární kultura a ikony, na to naše děti myslely před lety.

 

Režiséři jako Spielberg a Lucas postávají u dětí a získávají od nich nápady. (Říkají dítěti:) "Kdo jsi právě teď?" Jsem ohromná příšera a oni se mě pokoušejí chytit a ..." Vidí to, je to skutečné. Dokonce jejich svět představivosti je skutečný. Stoupneš-li na jejich imaginárního přítele,

________________________________________________________________________________
Představivost je neomezená, takže můžeme jít kamkoliv,
dělat cokoliv, stát ce čímkoliv, být čímkoliv a vidět cokoliv,
kdykoliv chceme. Je to velmi silné médium.
________________________________________________________________________________

 

pláčou. "Zabil jsi mi kamaráda.Jak jsi ho mohl zabít?" Vytvořily tento skutečný svět a vstoupit do něj s nimi a stát se jeho opravdovou součástí je ta nejmagičtější věc na světě. Miluju to. Je to místo, kde žiju. Dospělí to ztratí. Tohle místo, kde žijí, se stalo mým útočištěm, místem, kde se mohu ukrýt. Nerad říkám "my." Nechci být jako oni. Skončí tak, že zapomenou. Vrátit se tam znamená mít zpět ráj.

 

SB: Je svět fantazie důležitý, protože je důležité představit si věci, které nejsou? Nebo je to důležité, protože když si ty věci představujeme, můžeme je udělat skutečnými? Jinými slovy, je obrazotvornost důležitá pouze proto, že může mít vliv na skutečný svět a nebo je důležité mít ji i bez opravdového světa?

 

MJ: Myslím, že představivost je důležitá pro vnitřní já a pro duši. Je důležitá pro mozek. Je to Bůh, který nám říká... jsme větší než cokoliv. Jsme vesmír.

 

SB: Nudí tě lidé bez představivosti?

 

MJ: Ano. Ubližují mi, protože si neuvědomují, kdo jsou. Je to jako vzít počítač bez popisu kláves a říct: "Tohle je nuda. Nevím, co s tím mám dělat." Když se narodíme, nemáme instrukce. Jsme úžasnější než počítač. Narodíme se bez instrukcí. Nevíme, že ta věc je taky neuvěřitelná a nebezpečná.

 

SB: Většina dospělých řekne, že jsou rádi u svých dětí. Nechtějí být u dětí cizých lidí. Chtějí být s dospělými. "Chci mluvit o fotbale, o politice." A ty říkáš, že jsou tahle "dospělá" témata nudná. Když jsem s dětmi, v jejich vesmíru cítím rozpínavost. Není strnulý jako svět dospělých. Svět dospělých je příliš omezený. Raději budu ve světě, který je velký, v dětském světě. Ve světě dospělých se cítíš omezený, protože postrádá fantazii. Cítíš se tím uvězněný.

 

MJ: Dospělí, kteří mají velkou představivost, jsou nejvíce jako děti. Když jsi u nich, co vím, tak Spielberg a Lucas a kreativní lidé, (Francis Ford) Coppola, jsou hodně moc jako děti. Věří, že jsou Petr Pan.

 

SB: Jejich představivost může létat. Odmítají akceptovat, že něco nejde.

 

MJ: Stále mám sny o létání a probouzím se hodně smutný, protože jsem měl pocit, že ve snu létám a věděl jsem, že to je možné a vážně mi přišlo, že se vznáším.

 

SB: Ale i v bdělém stavu můžeš můžeš létat ve svých představách. Nebyl to Einstein, kdo řekl něco jako že využíváme pouze 5 procent mozku a zbylých 95 procent zůstává nerozvinutých? No, víš, Steve Jobs, který vynalezl počítač

____________________________________________________________________________
Dospělí, kteří mají velkou představivost, jsou nejvíce jako děti.
____________________________________________________________________________

 

Apple, přišel později s počítačem nazvaným Next, asi před deseti lety. Jeden jsem měl, úžasný přístroj. Byl deset let napřed před svou konkurencí a nikdo nemohl pochopit, jak to mohl sestavit a zeptali se jeho přítele: "Jak přichází na tyhle inovace?" "No všichni jeho konkurenti šli na univerzitu a studovali techniku. Ví, co jde udělat. Stevea z univerzity vyhodili. Takže neví, co nejde udělat." Vědomosti mohou být omezující.

 

MJ: Je jako malé dítě.

 

Další kapitola: Žárlivost, závist a obdiv

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com