Michael jako smírce v letadle

 

Když mě v roce 1994 vyhodili z MGM/UA, otevřel jsem si své vlastní poradenství v oblastni filmového marketingu. Rozhodl jsem se, že se zaměřím na animované filmy. Postupně jsem měl to štěstí pracovat na úžasných animovaných projektech, mezi mnoha jinými např. An American Tail Stevena Spielberga. Poté, co můj podnik začal vzkvétat, jsem vydělával víc peněz než Columbia, Universal nebo nedávná MGM/UA. A nejdůležitější bylo, že jsem se nemusel tak hrozně přepínat, jako jsem to dělal léta, plus žádný výbor nezasahoval do úžasných nápadů, které někteří jedinci vykouzlily.

Účastnil jsem se mezinárodních veletrhů (má filmová kariéra se studii byla jen domácí) a mnohokrát jsem se účastnil Filmového festivalu v Cannes, kde jsem prezentoval a prodával některé své animované projekty. Ano, Cannes je krásné, sexy, smyslné, svůdné, opojné, vzrušují a bombové, mám-li použít starý výraz.

Jednou, když jsem cestoval do Cannes, musel jsem jet z LAX do Berlína a potom přestoupit na let do Cannes. V první tříde bylo pět řad po dvou sedadlech na každé staně letadla. Seděl jsem u uličky ve třetí řadě na levo. Přede mnou seděl jediný gentleman. Dvě přední sedačky byly obsazené, když jsem se pohodlně usadil ke 12ti hodinovému letu, už na nich někdo seděl.

Muž přede mnou požádal před odletem o koktejl. Když jsme byli ve vzduchu, nepřetržitě přijímal drinky. Po hodině a půl letu se muž u uličky na předním sedadle postavil a šel doprostřed kabiny. Jeho spolucestující se zvednul a stoupnul si za něj.

Další muž, který byl po pravé straně letadla na předním sedadle u uličky, vstal a přidal se k těm dvěma stojícím v kabině. Stoupnul si za druhého muže. Téměř stejným krokem odešli na toaletu. Světla byla tlumená pro ty, kteří chtěli během dlouhého letu spát. Když procházeli okolo mě, bylo jasné, že prostřední muž tohoto krátkého průvodu je Michael Jackson.

Let pokračoval, ale muž přede mnou nepřestával žádat další chlast. Nakonec mu to stevard utnul. Mohl jsem jen hádat, jaký útok se chystá. Jak často zvedal v tiché kabině hlas, nešlo přeslechnout, že se dožadoval svých nároků poté, co tolik zaplatil za lístek do první třídy a oni neměli žádné právo přestat ho obsluhovat. Stevard byl rázný.

Opilý muž pořád mačkal lačítko na zavolání posádky a stevard neochotně chodil k jeho sedadlu, jen aby byl přivítán urážkami za to, že mu odmítá jeho práva k obsluze. Když zmáčknul tlačítko potřetí, opilec na stevarda čekal v záloze. Ten opakoval, že nedostane další servis. Opilý muž na stevarda skočil jako gazela a oba spadli na zem. Zápasili. Byl slyšet dalšího stevarda, jak zběsile volá pilota, aby rychle přišel, aby se podíval, co je to za nepokoj.

Bez fanfár, světel a bez publika znepokojený Michael Jackson vstal a oddělil oba zápasící muže. Hned jak zjistili, že to byl Král popu, který jednal jako smírce, rozpačitě přestali jako školáci, které nachytal ředitel nebo jejich vlastní máma. Kapitán (nebo druhý pilot) dorazil na scénu, kde viděl, že byl nastolen mír bez krveprolití.

Michael požádal svého bodyguarda, aby se posadil na opilcovo sedadlo a pozval toho opilého muže, aby si sednul k němu. Neslyšel jsem ani slovo z toho, o čem Michael a jeho nový společník 20 minut hovořili. Michael pokynul svému podyguardovi, aby tomu opilému muži pomochl zpět na jeho sedadlo. Během několika minut usnul a spal po celou dobu letu. Michael a jeho bodyguard seděli opět spolu a po zbytek letu setvali v realtivní tichosti.

Byl to vzácný letmý pohled na Michaela Jacksona. Kdo věděl, že byl smírce něčoho, co mohlo snadno skončit ošklivou konfrontací ve výši 30,000 stop?

Don Barrett

Zdroj: www.laradio.com/index.php?option=com_content&view=article&id=553:my-michael-jackson-story&catid=14:lead-stories

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com