"Empatie je kvalita, která chybí prakticky všemu, co kdy bylo napsáno o Michaelovi Jacksonovi. Oslavujeme ho, nebo ho hanobíme, litujeme ho, nebo používáme jeho měnící se vzhled jako krmivo pro teorie o rase a pohlaví - vysoký ekvivalent objektivizace, který najdete v bulváru. Děláme to všechno, ale nepokoušíme se mu porozumět. Myšlenka Michaela Jacksona jako člověka zůstává radikálním pojmem. “

Tanner Colby, „Radikální představa lidskosti Michaela Jacksona“, Slate, 24. června 2014

"Michael Jackson byl velmi jednoznačný člověk. Od chvíle, kdy jsem ho potkal v roce 1988, se až do posledních dnů nezměnil. Myslím tím, že Michael nikdy nezměnil svůj úhel pohledu, nikdy nezměnil svůj záměr a sebe. Protože znám jiné celebrity, a někdy, když se stanou úspěšní, se najednou nastanou změny. Zvyknou si na to. Michael takový nikdy nebyl.

Měl skvělé nápady a vždy myslel ve velkém. Michael nikdy neměl malé myšlenky. Byl vždy skvělý, a nejdůležitější byla hudba a myšlenky, jak by mohl pomoci lidem, všechny ty věci... Víš, že jsem mu říkal pan Zvědavý, protože prostě musel vědět všechno. To, co mi na Michaelovi nejvíce chybí, je myslím to, když jsme si občas sedli a povídali si.

Seděli jsme a mluvili celé hodiny. Mohli jste s ním mluvit o jakémkoli tématu - bylo jedno, jestli mluvíte o vědě, hudbě nebo medicíně, světové politice nebo o čemkoli jiném.

Michael byl nenasytný čtenář. Byl to velmi inteligentní muž, a uměl inteligentně mluvit o téměř jakémkoli tématu, a většinou jsem si opravdu užíval náš společný čas, když jsme mohli diskutovat o věcech, a někdy se jeho pohled by se lišil od mého."

David Nordahl, osobní portrétista Michaela Jacksona

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com