Popáleninové centrum

Sestra, která Michaela Jacksona v roce 1984 ošetřovala, se podělila o své vzpomínky...

 

Kathy MCGrath (tehdy 29 let) byla sestra z oddělení intenzivní péče v Brothrotmen Medical Center, v centru, kam Michaela přijali, poté, co v roce 1984 utrpěl během natáčení reklamy na Pepsi popáleniny na hlavě. Byl umístěn do soukromého pokoje s číslem 3307. Tehdy se ještě pořádně třásl a tak ho museli přikrýt pěti pokrývkami.

"Bože, bylo to k neuvěření," říká. "Připravit pokoj bylo jako obrovský sprint. Chtěli jsme ho přímo vedle sesterny."

"Bál se, byl nervózní."

“Byl na vrcholu své kariéry. To, že jsem byla jeho sestra byl úžasný a čestný zážitek, vzhledem k tomu, že jeho hudba se dotýkala celého mého života. Jak úžasné a čestné bylo, že Michael Jackson byl mým pacientem, bez ohledu na to, že byl celebrita, automaticky jsem přešla do módu sestry. Bylo důležité, že měl soukromý pokoj, což mi umožnilo starat se o něj a jeho zranění bez přerušování. Když se ošetřují pacienti s popáleninami, je to těžké, protože mohou mít také jiné komplikace, které jsou s popáleninami spojené. Mou prací bylo ujistit se, že všichni mí pacienti dostali okamžitě nejlepší lékařskou péči, včetně Michaela.”

Namísto typické nemocniční róby si liboval v tyrkysovém outfitu. Sestry také vymódily jeho obvaz na hlavě, takže mohl být zamaskovaný kloboukem. "Začneš novou vlnu, teď ve čtyřiaosmdesátém roce - vzhled hnízda, " řekla sestra Michaelovi. "Smál se a řekl, že chce vypadat francouzky."

 

Sestra Kathy si vybavuje, že Michael návštívil Keitha Perryho, 23 letého mechanika, který utrpěl popáleniny 3. stupně na 95 procentech těla. Když Michael přijel, Perry právě podstoupil svou 14. operaci a byl umístěn do sousedního pokoje. Další vážně popálený pacient, se kterým byl často v kontaktu, byla 41 letá švadlena Bessie Henderson. "Bessie podstoupila mnoho operací a měla velkou depresi. Když s ní Michael začal mluvit, začalo jí být mnohem lépe.""Michael se staral o Keitha, Bessie a mnoho dalších, kteří byli léčeni kvůli popáleninám”, říká McGrath.

 

Z druhé strany následující fotky je rukopis Michaela Jacksona určený Kathy McGrath:

“Děkuji, mám tě rád – Michael Jackson”

 

Za úraz při natáční reklamy dostal Michael Jackson odškodné ve výši 1 500 000 dolarů, které věnoval středisku, kde se léčil. To ho jako projev díku poctilo pojmenováním střediska jeho jménem: "Michael Jackson Burn Center". Michael ho poté znovu navštíl a mluvil s jeho pacienty.

 

Click the image to open in full size.

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com