Bollywood Humanitarian Award

 

"Ačkoliv Michael pochází z mladé Americké tradice, je znovuzrozením staré Indické duše. Jeho akce jsou vyjádřením ´filozofie Weda´, která volá po práci pro lidi ne pro svůj vlastní zájem."

Úvod předcházející Michaelovu řeč při převzetí ´Outstanding Humanitarian Award´ Bollywoodu, 2001

 

"Vždy jsem věřil, že skutečné měřítko celebrity/úspěchu není to, jak slavnou se stane, ale co s tou slávou a bohatstvím (štěstím) udělá. Především v dnešní technologicky a mediálně vyspělé společnosti je pozornost a sprcha jmění na nějakou celebritu častokrát značně neúměrná k jeho či jejím úspěchům.

Dnes se kdokoli může stát celosvětovou celebritou doslova přes noc a takový druh pozornosti může jednotlivec těžko unést. Ale také jsem se naučil, že taková sláva může být enormě efektivní médium k zaměření pozornosti a mobilizaci zdrojů pro případy, které stojí za to.

Byl jsem velice požehnán a mám možnosti dělat něco, co může jen pár dalších (lidí). Ale věřím, že to je něco víc než jež jen příležitost, že to je povinnost. Cítím, že sklízet a užívat si ovoce svého talentu pro sebe by bylo sobecké, nezodpovědné a nespravedlivé. V současných dnech nadbytku a pokroku – a toho, co můžeme dělat – mě bolí myslet na to, že děláme tak málo pro naše děti.

Nějakým způsobem cítím, že si nazasloužím cenu za něco, co je mou povinností. Přijímám tuto cenu jako gesto povzbuzení od lidí z Indie a pověření dělat pro lidstvo více. Moc vás miluju. (...)

Mahátma Gandhí věděl, jak důležité je přivést světovou pozornost k získání míru pro Indii bez použití jakékoliv zbraně. V některých ohledech byl první osobou, která skutečně pochopila důležitost a sílu veřejnosti. Vždy byl mou inspirací a já mám pokaždé obrovskou radost a jsem hrdý, že jsem uznáván jeho lidem. Dnes jsem tady díky panu Hindujovi – pane Hindujo a vaše milá rodino, mám vás moc rád. Máme stejný úkol – přinést světový mír.."

Michael Jackson, při převzetí ´Outstanding Humanitarian Award´ Bollywoodu (2001)

 

 

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com