Quadree El-Almin o Michaelovi

 

"Michael byl skutečně nejlepší bavič. Když se tak stalo, nikdo se ho nemohl dotknout. Vzpomínám si, jak dělal tři show v řadě a Justin Timberlake se k němu měl na pódiu přidat, ale když Justin vyšel, prostě ztuhnul a Michael tančil! Úchvatné! Nepotřeboval speciální efekty nebo cokoliv jiného; byl to skutečný umělec.

A když se v zákulisí připravoval na show, mohli jste ho spatřit vstoupit do takové duchovní zóny. Byl vždy tichý, uvolněný, klidný. Dělal si svůj make-up a byl několik minut sám ve své šatně, kde měl na zdi obrázek The Three Stooges, které miloval. Potom se velice klidně objevil a prostě unesl publikum pryč. Dokonce i v Japonsku, na svém comebackovém turné, kdy byl trochu nervózní z toho, jak ho lidé vnímají, vždy byl maximálně profesionální, vždy načas a opět, prostě je uchvátil. 

Měl jsem příležitost mluvit s lidmi jako Nelson Mandela a Oprah Winfrey, ale vztah s Michaelm byl velice mimořádný. Pokaždé, když jsem odcházel, byl jsem smutný, když jsme ho viděl stát u dveří a mávat na rozloučenou. Vždycky vás rád uvítal a byl tolik pohostinný. Nikdy nebyl sobecký nebo takový, že by někomu ublížil. Vždy se snažil dostat blíž k Bohu, být jako Kristus. Miloval víc než byl milován a vždy se snažil dostat blíž k Bohu, udělat správnou věc i když to vždycky nebylo to, co chtěl. A vždy, když procházel zkouškami, hledal svou vnitřní sílu tak, že do svého těla přinesl Boha a upřednostnil ho ve svém životě. Michael byl skutečně velmi duchovní a nechával Boha, aby řídil jeho život.

Byl skutečně požehnaný Bohem.

V Japonsku je více sirotčinců než kdekoliv jinde na světě a Michael pro ně chtěl něco udělat, když tam byl. Takže jsme si jeden vybrali k návštěvě a stalo se, že to byl zrovna ten, který podporovali Bill a Melinda Gatesovi. Michael přijel bez publicity a s několika hračkami pro každé dítě. Jeho vlastní děti byly s ním a on jim vysvětloval, co se děje. Děti měly radost, ale Michael si udělal čas i na to, aby si osobně potřásl rukou s každou řádovou sestrou v sirotčinci, aby jí poděkoval za to, že se stará o děti.

A lidi kolem něj prostě táli. Jednou, když bral své děti do Disneylandu, se rozkřiklo, že přijde. Všichni věděli, že jeho oblíbená atrakce je Petr Pan, takže když přijel, kolabovala. Ale on jen držel ruce nahoře a dav se otevíral jako rozdělení Rudého moře. Potom sledoval průvod ze střechy Main Street a se svými dětmi jedl hot dogy a hranolky. Každý den děkuju Bohu za to, že jsem byl poctěn tímhle andělem a také také si ještě víc připomínám, že náš čas tady nemůžeme brát jako samozřejmost. Není žádný slíbený zítřek a tak musíte dát lidem vědět, že je milujete. Takový byl Michael. 

Qadree El-Amin, Southpaw Entertainment

 

 

Fotogalerie: Michael v Japonském sirotčinci

Tato fotogalerie je prázdná.

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com