Neverland

 

 Rabín Schmuley:  Chci se tě tedy zeptat, co pro tebe Neverland znamená. Vložil jsi do toho místa svou mysl, své peníze a své srdce. Je to něco jako Eden, něco jako ráj, který jsi se snažil vytvořit?

Michael Jackson: Abych řekl pravdu, vytvořil jsem prostě takový svět, jaký bych ho chtěl vidět a vytvořil jsem věci, které jsem jako dítě nikdy neměl, jako atrakce nebo kino. Takže jsem chtěl všechno, co jsem si přál dělat, za svými vraty, protože vím, že nemohu jít ven do společnosti. A chtěl jsem, aby to bylo místo, kam se mohou vzít nemocné děti z celého světa, které jsou chudé a sociálně slabé, aby to byl přístav, kde se mohou cítit bezpečně a mít nějaký duh úniku (před realitou). Nebo děti, které ve městech nic podobného neviděly, aby mohly dýchat čerstvý vzduch, vidět hory a všechno tohle. Vidím to tak, že v Neverlandu bude mnohem více vody. Chci mnohem víc kaskád a jeskyní a to vyžaduje více vody. Tak to vidím. Myslím, že voda léčí a zvířata jsou tou největší terapií... příroda.

Rabín Schmuley: Ale jde to, vzít děti ven z reality a přivést je na toto místo? Nebo je to tak, že děti mohou být do toho místa pohrouženy a to se může šířit? Chceš takový udělat i zbytek světa? Je Neverland vzor a nebo přístav?

Michael Jackson: Domnívám se, že to je dokonalá hypotéza, protože lidé, kteří přijdou, se, myslím,  potom cítí mnohem lépe. Cítí se omlazeni, cítí se uzdraveni... a já to pozoruji. Je to příroda a je to láska. Ale je to hudba, která vstupuje do trávy a působí, že stromy rostou krásněji a přilétají ptáci. Pořád udržuji tuto synergii v chodu. Když jsou tam děti, můžeš se toho dotknout, můžeš cítit nevinnost. Přijde jelen a to všechno miluji. To je svět, ve kterém žiji.

Rabín Schmuley: Takže to je jako zahrada Eden - hudba, krása, zvířata, nikomu se neubližuje - všechna potěšení světa na dosah ruky.


 

"Chtěl jsem mít místo, na kterém bych mohl mít vše, co jsem neměl jako dítě. Takže, vidíte atrakce. Vidíte zvířata. Je tady kino. Vždy jsem byl na turné a cestoval jsem. Víte? A nikdy jsem neměl prožívat tyhle věci Takže si tu ztrátu kompenzuji. Nemohu jít do parku. Nemohu jít do Disneylandu. Nemohu se procházet po ulici. Jsou tam davy lidí a jedno auto vedle druhého. A tak jsem si vytvořil svůj svět za vraty. Vše, co miluji, je za touto branou. Máme slony, žirafy, krokodýly, všechny druhy tygrů a lvů. A... máme autobusy plné dětí, které tyhle věci neviděly. Nemocné děti přijíždí a užívají si to. […]"

 Michael Jackson

 

"Nedostanu se za zábavou. Občas chodím ven, ale ne pořád. Vytvořil jsem si vlastní svět za vraty, protože nemohu jít po ulici do místního kina nebo do parku a nebo si jít na tržiště koupit zmrzlinu. Takže si chcete takový svět utvořit za vraty. To dělám rád. Není to jen pro mě. Mohu to sdílet s mou rodinou, s přáteli nebo s kýmkoliv, s kým tak činím.“

Michael Jackson

 


 Ve městě je tolik dětí, které nikdy neviděly hory, nepovozily se na kolotoči, nemají doma koně nebo lamu, ani je nikdy neviděly. Takže pokud mohu otevřít svá vrata a vidět to blaho, výbuchy smíchu a radostných výkřiků dětí, které se běží povozit, řeknu: ´Děkuji Bože´. Cítím, že jsem vyhrál souhlasný Boží úsměv, protože dělám něco, co přináší ostatním lidem radost a štěstí.”

Michael Jackson v TV Interview s Geraldem Riverou (2005)

 

 

"Je to tiché a klidné místo k relaxaci, užívání si sebe sama a oproštění se od věcí, které trápí vaši mysl a iritují vaše srdce. Když projdete branou, ocitnete se ve velmi kouzelném, tichém, milujícím místě. Jsou tu jezera, kopce, tráva, stromy, atrakce, vláčky a divadlo. Má to 3000 akrů.


Obrázek

 

Kompenzuji si ztrátu svého dětství, kdy jsem si nemohl užívat dětských věcí, ale je to pro všechny. Máme tu postižené děti, děti s rakovinou, s leukémií, nadaci Něco si přej (Make a wish foundation), Ulici snů (Dream Street)... Dělali jsme to devět, deset, jedenáct let. Činil jsem tak už v domě mé matky v Encinu. Nikdy jsme nevyvěšovali vlajky, nikdy u toho nemáme tisk. Činím tak potichu. Plnými autobusy, které přijíždí. Nepovolujeme jim fotit nebo točit. Činím tak potichu, protože skutečná charita vychází ze srdce, víte? Ne z toho, když se říká ´podívejte se na mě, podívejte se, co dělám.´ Činím tak potichu, dělám to ze svého srdce. Dělal jsem to mnoho, mnoho, mnoho let.“

Michael Jackson

 

Jiní lidé mají svá ferrari a letadla či helikoptéry nebo cokoliv jiného, v čem nachází své blaho. Mým blahem je dávat a sdílet a jednoduše se nevinně bavit.“

Michael Jackson, v interviu s Geraldem Riverou (2005)

 

 

Michael Jackson byl jeden z nejmilejších lidí, které jsem kdy poznal. Chtěl být více než jen hudební génius. Chtěl pomáhat, léčit a měnit svět skrz lásku. Pevně věřím, že svět byl lepším místem, když tu byl s námi. Byl laskavý. Chtěl, aby se lidé zaměřili na děti, aby je dostatečně milovali a vychovávali, dávali jim pozornost, čímž by se zlepšilo násilí ve světě, chudoba a další velké problémy lidstva. Toto byl univerzální Michael Jackson. Pak tady byl Michael Jackson, osoba, se kterou jsem jednal každý den. Člověk, který miloval, když se dítě usmálo. Měl tolik peněz a mohl si je užít. Místo toho vybudoval Neverland. Místo, kde chtěl, aby byly děti šťastné. Aby se neřešila barva jejich kůže, náboženství, aby si jen dali zmrzlinu, projely se na kolotočích a byly šťastné.“

Thomas Mesereau, Michaelův právník „Přišlo za mnou tolik rodičů, protože jejich děti, když mě viděly, tak se do mě zamilovaly. Zbláznily se - chtějí si hrát a lézt po stromech a já to s nima všechno dělám. (Rodiče) si mě vezmou stranou a se slzama v očích říkají: ´Michaele, já neznám své děti. Naučil jsi mě, jak opravdu trávit čas s dětmi, musím se to naučit´... Děti zbožňují zábavu, lásku, zbožňují pozornost. Chtějí den plný zábavy, věci, které, když s nimi zažiješ, tak budou navždy zapsány v jejich srdcích.

Má to vliv na to, kdo se z nich stane a co se stane s naším světem, co se stane v tomto vesmíru. Je to budoucnost.“

Michael Jackson

 

 

„Na svém pozemku mám strom, často na něj lezu a sedím tam sám, jsem klidný, tichý a medituji. A velmi často mi Bůh dá tvůrčí jiskru, kterou potřebuji k tomu, abych dělal práci, ve které vynikám.“


"Nazývám jej Dávající strom, protože mě inspiruje. Obecně rád lezu na stromy a tento strom mám nejradši, protože vylezu nahoru, podívám se dolů na jeho větve a to mi dává...prostě to miluju...tolik nápadů... Díky tomu stromu jsem napsal spoustu svých písní. Napsal jsem tu Heal The World, Will You Be There, Black Or White, Childhood...

Michael Jackson 
 

 
Michael hovořil o hudbě a tanci, které tvoří. Vysvětlil, že to "přichází z toho místa nevinnosti". Vyprávěl Bashirovi o zvláštním stromě v Neverlandu, jeho "dávajícím stromě", který inspiroval mnoho jeho písní, včetně "Heal the World" a "Will You Be There." Hovořil o něm jako o místě pro meditaci a psaní hudby. Bashir se ptal, proč jsou některé Michaelovy písně "velmi dospělé", když se inspiruje Peterem Panem. "To je pravda, ale moje hudba prostě přichází. Nepřemýšlím o ničem z toho. Je to hudba duševního stavu, opravdu je."
 
Bashir se ptal na Neverland, který nazval "mimořádným a dech beroucím místem". Ptal se Michaela, co ho inspirovalo k vytvoření Neverlandu. Michael řekl, že byl inspirován vším, co souvisí s tím, když je člověk dítě. Řekl, že Neverland je místo, kde shromáždil všechny věci, které si přál dělat, když byl dítě. Bashir se ptal, proč vždy, když jsou brány Neverlandu otevřené pro návštěvy, všude tam hraje hudba. Michael hovořil o milovnících stromů a řekl, že lidé jsou zvyklí si dělat legraci z někoho, kdo hovoří se svými rostlinami. Trval na tom, že existuje stále více důkazů o tom, že rostliny reagují na jiné živé bytosti. 
 
"Rostliny a tráva a stromy reagují na hudbu. Mají emoce. Cítí. Mají pocity. Když slyší hudbu, rostou krásnější. Kolem poletují motýli a práci." 
 
Hovořil o hudbě a její uzdravující síle, o jejím vlivu na lidské bytí, poznamenal, že hudba se hraje v obchodních domech, na jezdících schodech. Věděl, že se zde hraje proto, aby udržela lidi uvolněného, aby každého udržela v dobré náladě. 
 
Z knihy "Michael Jackson Conspiracy" od Aphrodite Jones 

„Poprvé, kdy jsem svého otce vzala do Neverlandu, byl mrzutý. Je diabelik a všechno, s čím jsme přišli, byli sladkosti, takže si stěžoval. Byli jsme na arkádě a z jukeboxu to hlasitě vřískalo. Teď jsem hluchá, takže když to bylo hlasité pro mě, ostatním to muselo znehybnit mysl. Odešla jsem a ponořila si nohy do bazénu. Můj táta mě následoval, ale pak řekl, že jde sehnat vodu. Když se ani po půl hodině nevrátil, šla jsem zpět k arkádě, a spatřila ho, jak hraje videohru s obrovským úsměvem na tváři. ´Pow, dostal jsem tě! Pow, pow.´ Bože, bylo to nesmírně komické. 

Potom jsme šli k vlakové stanici. Byla plná pečiva a sladkostí. Můj otec, diabetik, si vzal do každé ruky dva nanuky, kapsy si naplnil bonbóny a čekal na vlak. Po večeři jsme šli sledovat film. Namísto toho, aby použil kelímek na popcorn na... popcorn, naplnil ho sladkostmi a šel si sednout. 

Na konci dne Michaelovi řekl, že konečně pochopil, k čemu ranč slouží. Konečně mu to došlo. Byl o dítěti uvnitř dospělého. Nemusíte být dítě, abyste si to užili a byl rád, že mu k tomu Michael otevřel oči. Michael jen řekl, že je rád, že doufá, že se dobře bavil a ať zase kdykoliv přijede.“ 

Katie Burrellová

 

Při mém druhém výletu do Neverlandu tu Michael Jackson pořádal soukromý oběd. Požádal nás, abychom se chytili za ruce a řekl chválu. Řekl modlitbu, sluneční paprsky pronikly domem, aby ho poctily, jeho energie byla duchovně magická, dotkla se každého z nás a zanechala nás v slzách. Byl neuvěřitelné světlo. 

Na adresu těch, kteří jej chtěli za každou cenu dostat, řekl Michael: ´Bylo to pro mě napsané v knihách. Prokázal jsem svou část. Teď bude Bůh jejich soudcem.“

Taymoor Marmarchi, která s Michaelem pracovala na humanitárních projektech

 

 

 

Po soudním procesu v roce 2005 Michael svůj ranč opustil, protože pro něj přestal být domovem, ale místem, kde ho zradili ti, kterým pomáhal. V roce 2007 jeho část odkoupila Colony Capital a investovala do jeho rekonstrukce. Michaelovy děti chtějí v budoucnu ranč opět odkoupit a dát jej dohromady. Zvířata z Neverlandu nyní žijí v Banjoko Nature Preserve. 

 

 

"Brečela jsem a brečela. Je to tam nádherné. Stále to má dobrou energii. Myslím, že by to mělo být zachováno tak, jak to bylo, aby si tu děti, které nemohly mít dětství, užily zábavu. To byl jeho cíl, děti v nemocnicích. Měli by vrátit zpět všechny atrakce a vše ostatní. Až budu dospělá, vrhnu se na to. S tím můžete počítat. "

Paris, Michaelova dcera, o své návštěvě Neverlandu v roce 2011, kdy jí bylo 13 let

 

 

Fotogalerie Neverlandu: www.michaeljacksonforever.cz/neverland/fotografie-neverlandu/

 

The Gates of Neverland | Fan Tributes to Michael Jackson the King of Pop

Komentáře: Neverland

Datum: 17.06.2013

Vložil: julie

Titulek: kouzelne

Dokazu se vcitit do Michaela,lidi jsou jako supi. Dal nam krasnou muziku,takovou hudbu nam uz neda nikdo,on tu hudbu citil byl vnimavy clovek. A co jsme mu dali my? Nic! Jen kazdy touzil vniknout do jeho zivota,dotknout se ho,videt ho,vydelat na jeho slave. Celou dobu nam jen rikal budte k sobe laskavy a k prirode taky. Kritizovat ho? To je lehke! At se kazdy podiva na sebe jak a cim je jiny. On nebyl jiny,byl jen hodny clovek. Zachrantn nekdo jeho sen! On si to zaslouzi a konecne ho nechte spat a prestante byt ignoranti! Je uzasnej !

Datum: 25.06.2013

Vložil: Denca

Titulek: Re: kouzelne

Naprosto souhlasim....me je 16nact takze nepatrim uplne do ty generace lidi co michaela poslouchali a zili jim. Ty dnesni celebrity jsou ignorantske a uz vubec ne hodne....
On byl proste uplne nekdo vyjimecnej a ty dnesni celebrity by se od nej meli hodne co ucit.
Ted je zase dalsi soudni proces.opravdu to nechapu.proc ho nenechaji byt alespon po smrti?

Datum: 22.04.2013

Vložil: Denca

Titulek: fenomenalni

Je to smutny.Cloveku, ktery toho tolik daval ostatnim , nikdo nic nedal.Prave naopak.Sebrali mu detstvi,soukromi i"jeho" deti.Miloval deti,miloval kdyz se usmivali a byli stastni.Usmev na jejich tvarich mu prinasel pocit stesti, protoze on sam mel tvrdou vychovu a ditetem byt nemohl.Vetsina lidi takhle bohatych by sve penize utratili jinak:koupili by si novy auto,dum,soukrome letadlo.Ale on ty penize vlozil do Neverlandu.Mista kde sny ozivali ,kde kazde dite bylo stastne a on mohl byt na chvili ditetem.A co se stalo dal? Byl obvinen z toho ze deti zneuziva.Chapete jak ho mohli obvinit ze zneuzivani deti ,kdyz je tolik miloval? Byl z toho tak mimo ze zacal brat leky a stala se z neho troska a kdyz konecne mel zase vystoupit a byl veselej z toho ze je zpatky na scene, tal umrel. Byl zavisly na lecich protoze za to mohli lidi kteri ho obklopovali.Tolik stresu ,to prece nelze vydrzet jeste k tomu kdyz je vam 50! Smrt pro nej byla asi urcitym vysvobozenim,protoze konecne ma klid a konecne muze spat
Byl clovek, kteryho budu jeste dloiho obdivovat, byl tak uprimny,tak nesobecky. Cloveka jako byl on potkate jen zridka,pokud vubec.

King of pop , king of love
I love you Michael, you will always be in our heards

Datum: 01.05.2013

Vložil: th

Titulek: Re: fenomenalni

Nemám co dodat, je to napsané uplně přesně.

Datum: 06.06.2013

Vložil: Denča

Titulek: Re: Re: fenomenalni

Jenom pravda.... lidi se občas ptají proč byl tak oblíbený. Byl zkrátka jiný. Dnešní celebrity fetujou,chlastají o sto šest a nakonec skončí ve vězení. Michaelova droga byly pouze děti a i to mu vzali protože na něho nic jiného neměli.

Dnešní "celebrity" nejsou celebritami ale pouze nějaké parodie

Když už jsem slavný tak se snažim změnit svět,udělat ho lepším. Michel tohle věděl proto přispíval tolik na charitu.

Chtěl uzdravit svět.

Datum: 23.02.2013

Vložil: Petr

Titulek: MJ

obdivuhodné

Datum: 07.07.2012

Vložil: vera

Titulek: krasne

nadherne

<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek