Obvinění a soud

 

V srpnu 1993, pod vlivem psychoaktivní drogy, kterou mu podal jeho otec, vznesl dvanáctiletý Jordan Chandler proti Michaelovi Jacksonovi žalobu za sexuální zneužívání. Ačkoliv MJ nikdy nebyl oficiálně obviněn, chtěl se bránit křivému nařčení a jeho právníci měli dostatek důkazů v jeho prospěch. V lednu 1994 nakonec ale souhlasil s tím, aby jeho pojišťovna chlapci vyplatila peníze (částku se snaží tajit, hovoří se o 20 mil. dolarů), aby se předešlo zdlouhavým soudním tahanicím. Jordanova rodina byla spokojená (především tedy otec) a Michael doufal, že se tím záležitost jednou provždy uzavře.

 
Detailní informace:
 
 
 
 
Na jaře 2003 obvinil Michaela Jacksona Gavin Arvizo a jeho rodina z obtěžování dítěte, podávání alkoholu mladistvím a spiknutí. To vše po shlédnutí dokumentu Martina Bashira "Living With Michael Jackson", ve kterém vystupují ( velice šťastní, protože díky Michaelu Jacksonovi se Gavin uzdravil z rakoviny!), a po následném nátlaku novinářů a poradách s psychology a právníky (!). 18. 11. 2003 sedmdesát policistů provedlo přepadovou prohlídku ranče Neverland a zničilo jeho vybavení. Přestože nenašli žádný důkaz, začalo dlouhé vyšetřování celého případu. Od ledna 2005 se odehrávalo soudní jednání. 13. června byl Michael Jackson 12ti člennou porotou prohlášen nevinným ve všech bodech obžaloby.

 

Detailní informace: 

 

https://www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/rozhovor-s-michaelem-jacksonem-z-roku-2003/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/oficialni-dokument-o-nepodlozenosti-pripadu-r-2003-/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/rozhovor-s-thomasem-mesereauem-z-roku-2010/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/rozhovor-s-producenty-corym-rooneym-a-chrisem-apostlem/

www.michaeljacksonforever.cz/obvineni-a-soud/soud-v-roce-2005/v-jeho-nejtemnejsi-hodine-/

 

V prosinci 2009 FBI odtajnila výsledky svého 17ti letého sledování Michaela Jacksona. Nikdy nenašli nic, co by poukazovalo na nějaké nevhodné chování MJ