Co Michael věděl a vnímal

 

"Michael Jackson věděl o spirutualitě a struktuře univerza mnohem více, než dal najevo. Něco jej naučil Deepak Chopra, kterého zavolal, aby ho požádal o instrukce k meditaci. Dr. Chopra Michaela přivedl k meditaci a učil ho o vnitřním já. Michael už dříve, před tím, než jej začal opatrovat tento indický doktor, meditaci chápal více než většina z nás. Jak? Byl už mistrem pohybu a tance. Tanec je forma meditace v pohybu. Hudba je transcendentní oblast sama o sobě.

"Transcendentní" nás bere někam jinam, za obvyklost, za bdělé vědomí, za hranice možného a do země magie, tajemství a mystiky. Michael studoval Walta Disneyho, který byl mistr ve vytváření trascendentních zážitků. Disneyho filmy nás berou do jiných sfér, na místo, kde neplatí normální fyzické zákony. V Disneyho světě zvířata mluví, lidé mohou létat a přemísťování se pomocí změny tvaru bylo naprosto normální a časté.

Polibek, kývnutí, meč, magická slova, elixíry, přání k padající hvězdě a spousta dalších věcí, které se zdají obyčejné, mohou přetvářet. Disneyho postavičky jsou mistry přeměny - transformace z jednoho stavu do jiného. Hvězdy Disneyho země magie a předstírání se vždy stanou něčím, o čem ani nesnily. Disney se nikdy nevysmíval něčím snům a ani je jen tak nenechal být nebo je nepřerušoval. Disney povzbuzoval a podprahově, beze slov, nám říkal, že můžeme být mnohem víc.

Michael nás stejným způsobem povzbuzoval hudbou, tancem a filmy, které tvořil. Michael pochopil magii, metafory, alegorii a archetypy a věděl, co se stane, když magie zemře a člověk se dostane do cynického světa dospělých. Ruku v ruce se svým vnitřním dítětem a Božským plánem Michael rozpoznal a znal tu část Boha (Alláha, Buddhy, Krišny atd.), kterou od Vesmíru zdědil každý člověk, nezávisle na víře nebo duchovní cestě. Jeho ´vnitřní Michael´ a Zdroj, od kterého jiskra vytváří oheň, mu byl velmi blízký. Michael věděl, co by se mohlo stát, kdyby ta jiskra někdy vyhasla; začal by sestup po spirále dolů. Je to nevyhnutelné? Michael si to nemyslel. Povzbuzoval každého, aby si osvojil takovéto ´základní věci´. 

Michael byl také obeznámený s bojovým uměním, což je jiná cesta k Božské energii. Nadlidská síla a životní energie přechází z klepání do Univerzální energie či Přítomnosti a přesně to dělá cvičení bojových umění. Učí nás disciplíně, soustředění a jakési meditaci, při níž se tělo mimořádným způsobem setkává s myslí. Znal také jógu a cvičil ji k rozehřátí těla před tancem. Bojová umění také používají hlas při vytváření síly a energie, která může být využita k výrazu síly.

Kombinace rituálního pohybu, hlasu a skandování rychle změní něčí vědomí z obyčejného k blaženému. Kirtan, což je hudební událost inspirovaná hinduisty, zahrnující hudbu, pohyb a rytuální zpěv, dokáže během několika minut přivést člověka do extáze. Při Kirtanu se zpívají různá Boží jména v sanskrtu, což je starodávný spirituální jazyk. Udržuje se přitom řád a frekvence, která člověka přinese k dosahu blaženosti a Božskosti.

Nejsme tím, kým se zdáme být. Je tu něco víc, co jsme a čím se můžeme stát. Duchovní disciplína a cvičení v půběhu času vytváří energetickou sílu, která když se spustí, rozvíjí metafyzické schopnosti. Mnoho světových náboženství má tyto informace ve svém mystické a esoterickém učení. Mnoho kultur má kultovní školy, kde se vyučuje duchovní trénink a disciplína k dosažení tajných vědomostí. Z tajemných egyptských škol vycházeli kněží a kněžky, kteří ztělesňovali Božské vlastnosti. Faraon nebyl pouze král, byl považován za boha.

V rituálu je energie a v jejím použití je záměr. Hlavní náboženství ve svém mystickém jádru učí, že jsme ´více´ nežli jsme. Lidskost vidí jako ´jednotu´ a kážou zlaté pravidlo, abychom dělali druhým to, co bychom chtěli pro sebe. Některé tradice víry si tyto informace nechávají jen pro sebe a pro ty, které považují za pokočilé studenty či adepty; některé během staletí ztratili nebo zapomněli význam rituálu, zpěvu, vůně nebo náboženských obřadů.

Michael objímal lidi každé víry a ze všech světových kultur. Viděl Božské v transcendentálním a Boha v člověku. Viděl zvláštní ryzí světlo, které nejde zastínit, v srdcích dětí. Nezkažený cynickým a náročným světem, viděl nevinnost, bezpodmínečnou lásku, neotřesitelnou víru a roztomilou důvěru, se kterou děti jednaly, jako klíče k transformaci světa. Miloval je souzněl s nimi, protože byl jako ony a viděl svět těmato transcendentníma očima. Viděl svět ne takový, jaký byl, ale jako čisté plátno, na kterém je vše možné. Miloval ´základní věci´, protože se v nich ukrývá Bůh.

Michael není první člověk na téhle planetě, který viděl, že ´být jako malé dítě´ je odpovědí na problémy lidstva a lidského údělu. Identifikoval se s nimi. Byl jendím z nich. Věděl, že ´dítě je povede´. Navzdory poučování, naléhání, napomínání, urážek a útoků si Michael udržel tu vibrační frekvency lásky a nevinnosti, které nekompromisní dítě zná; ztělesňoval ji. Znáte to,  jeden - jeden je všechny povede do ´Divokého Božství´."

Požehnání a mír,

Rev. Barbara Kaufmann "One Wordsmith" www.innermichael.com/

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek