O slávě, osamělosti, bolesti a touze po lásce

 

"Byl velice nepochopený, ale zoufale se snažil být částí tohoto světa."

Lionel Richie

 

"Úspěch s sebou přináší opuštěnost. Lidé si myslí, že máte všechno, že můžete dělat, co chcete. Vy přitom prahnete po naprosto základních věcech."

Michael Jackson

„Nevíš, kdo je tvůj přítel. Protože jsi populární a okolo tebe se pohybuje spousta lidí. Jsi také izolovaný. Stát se slavným znamená stát se vězněm. Nemůžeš jít ven a dělat normální věci. Lidé vždy pozorují, co děláš. (...) Snaží se spatřit co čteš a všechno, co si kupuješ. Chtějí vědět všechno. Dole vždy čekají  paparazziové. Vnikají mi do soukromí. Překrucují realitu. Jsou mojí noční můrou."

Michael Jackson v rozhovoru s Paulem Therouxem

 

"Čím větší hvězda, tím větší cíl. Čím víc jsem byl populární, tím více fám, které nebyly pravdivé, o mně bylo vytvořeno. Ve chvíli, kdy jsem začal lámat rekordy nejprodávanějších alb, přes noc mě začali nazývat šílencem, podivínem, bláznem. Říkali, že jsem dívka, homosexuál, že chci koupit kosti sloního muže, že spím v kyslíkové komoře. Nic z toho není pravda. Zašli příliš daleko. Zašli prostě příliš daleko. 

Jestli to bolí? Já jsem člověk. Jsem člověk."

Michael Jackson v rozhovoru vyzařeném z dokumentu Martina Bashira 

 

 

„Nevíte, kdo je váš přítel. Protože jste tak populární a okolo vás je tolik lidí. Jste také izolováni. Stát se úspěšným znamená stát se vězněm. Nemůžete jít ven a dělat normální věci. Lidé se pořád dívají, co děláte. (...) Pokoušejí se zjistit, co čtete, a všechny věci, které kupujete. Chtějí vědět všechno. Dole jsou pořád paparazzi. Narušují mé soukromí. Překrucují skutečnost. Jsou mojí noční můrou." 

Michael Jackson v rozhovoru s Paulem Therouxem

 

 

"Myslím, že veškerá má sláva a úspěch a já jsem to chtěl, chtěl jsem to, protože jsem chtěl být milován. To je vše. To je celá pravda. Chtěl jsem, aby mě lidé milovali, opravdu milovali, protože jsem se nikdy necítil milován. Řekl jsem, že vím, že mám tu schopnost. Možná, že kdybych vybrousil své umění, lidé by mě více milovali. Jen jsem chtěl být milován, protože si myslím, že je důležité být milován a říkat lidem, že je milujete a podívat se jim do očí a říct to."

Michael Jackson

 

 

"Když jsem na pódiu, cítím se dobře. To proto, že vždy přichází stovky tisíc lidí, aby viděli mě a mojí show a myslím, je to jedna z nejúžasnějších emocí, kterou může lidská bytost zažít. Cítím jejich lásku a velice je miluju... nejen mé fanoušky, ale všechny lidi. 

Přestože jste velmi populární, máte úspěch a jste znám po celém světě, jsou chvíle, kdy se cítíte velice osamoceni. Máte uvnitř silný chlad. Vaše mysl a duše mrzne. Často pláču. Hlavně když víte, že je ve světě tolik lásky, ale v některých okamžicích na ní prostě nemůžete dosáhnout. Jste osamělí a opuštění. 

V roce 1994 jsem napsal Stranger in Moscow - píseň o velmi těžkém období mého života. Nebylo těžké jen kvůli tomu, co se zrovna dělo, ale byl jsem po dlouhou dobu velmi osamělý. Mrznul jsem."

Michael Jackson


 Procházel jsem se deštěm

Maska života

Cítíce se jako šílenec

Rychle a náhle svržený z milosti

Slunečné dny se zdají být daleko

Stíny Kremlu mě ponižují

Stalinův hrob mě nenechá být

Přichází to stále znovu a znovu

Přeju si, aby mě déšť už nechal

Jaký to je pocit, když jsi osamnělý a je ti uvnitř zima?

Opuštěný ve své slávě

Armagedon v mém mozku

KGB mě pronásleduje

Vezměte si mé jméno a nechte mě už být

Pak mé jméno zavolal žebrající chlapec

Šťastné dny překryjí bolest

Přichází to znovu a znovu

Jaký to je pocit, když jsi osamělý a je ti uvnitř zima? 

Jako cizinec v Moskvě...

Michael Jackson ve své písni Stranger in Moscow (dole foto z videa)

 

 

Glenda: Řekni mi něco, víš co? Říkal jsi mi, že jsi ten nejosamělejší člověk...

Michael: To jsem.

Glenda: Jak se tak můžeš cítit, když je okolo tebe tolik lidí...?

Michael: Protože tyhle lidi nemilují takovým způsobem! Chci s někým být... Chci vědět, co to je vztah, dřív než umřu, nechápeš to? (...) Nikdy jsem neměl skutečný vztah. Mí bratři byli ženatí, měli přítelkyně, já ve skutečnosti ne. Chci jen... vědět, jaké to je mít skutečný vztah s někým, kdo mě nechce kvůli mně, abych se nemusel pořád ohlížet...

Glenda: Kdo nemá postranní motiv...?

Michael: Yeah, kdo mě nezpochybňuje (nezpovídá)... Myslím... a jako řekla La Toya ve své knize... řekla, že si buď musím najít někoho, kdo neví kdo sakra jsem...neebooo... být s někým, jehož kariéra je stejně významná, nebo stejná jako moje...

Glenda: Fajn, a nebo nic z toho.

Michael: Co budu dělat? Nechci umřít, aniž bych to poznal, skutečný vztah se ženou.

 

Telefonní rozhovor s kamarádkou Glendou (1992)

 

 

"Moc bych chtěl potkat tu pravou dívku a oženit se. Ale momentálně nemůžu, protože ještě musím udělat spoustu věcí.”

Michael Jackson, 1978

 

 

Otázka: Rádi bychom věděli, jestli je tu možnost, že se jednoho dne oženíš a budeš mít děti?

Michael: Cítil bych, že by můj život nebyl kompletní, kdyby tomu tak nebylo, protože miluju rodinný život. Miluju děti a všechno tohle. A moc bych chtěl, je to jeden z mých snů, ale teď zrovna nemůžu, protože jsem ženatý, jsem ženatý se svou hudbou a při tom musí být takováhle blízkost, abych mohl dělat práci, kterou chci..."

Z rozhovoru v roce 1993

 

 

Otázka: Jak manželství s Lisou Marií změnilo tvůj tvůj život?

Michael Jackson: Myslím, že mi připadá zábavnější ocenit, co skutečně znamená rodina. Fakt, že nás bylo deset Jacksonů... věci jsme dělali v různou dobu a já se teď opravdu učím skutečný význam lásky. Dávat ze sebe pořád 100%. Vycházet společně. Zatím je to docela radostné.

 

 

"Michael byl velice silná osobnost a kdokoliv v romantickém vztahu s ním musel být schopný být na druhém místě. Patřil světu. Chápala jsem to. Vím, že bych nikdy nezvládla jeho život. Vím, že náš vztah vytrval, protože jsem od něj (MJ) nic nevyžadovala."

Karen Faye (Michaelova maskérka)na otázku, proč byli pouze přátelé

 

"Když jsem šel včera večer spát, plakal jsem a nespal jsem dobře. A pláču, protože to cítím... Cítím všechnu bolest dětí, které trpí a hrozně to bolelo. Proto se snažím dostat se ke každému dítěti o kterém vím, že má bolesti. Snažil jsem se volat, vytáčet číslo, probudil jsem se a první věc, první osoba, které jsem zavolal, bylo k té malé holčičce a ona už byla mrtvá. Zranilo mě to. A myslím, že je to odkud vychází má pravá láska. Když můžu pomoct takto, jsem v pořádku a nepotřebuju romantickou lásku. Víš, když někde potkám nějakou holku a myslím, že je hezká, tak je to fajn. Myslím tím, půjdu na rande nebo tak. Na tom není nic špatného. Pro manželku ale není lehké se mnou žít. Nejsem jednoduchý, vím že nejsem, protože všechen svůj čas dávám někomu jinému. Dávám ho dětem, někomu nemocnému, muzice. A ženy chtějí být středem. Pamatuju si, jak mi Lisa Marie říkala: ´Nejsem kus nábytku, nejsem kus nábytku, prostě nemůžeš...´ a já říkal: ´Nechci, abys byla kus nábytku´, víš, ale volaly nějaké nemocné holčičky a ona se naštvávala a zavěšovala telefony. Víš, já ale cítím, že je to moje mise, Shumley. Musím to dělat."

Michael Jackson v rozhovoru s rabínem Schmuleym

 

 

"Měl neuvěřitelně dynamickou sílu a moc, kterou nebylo radno podceňovat. Když jí použil k něčemu dobrému, bylo to to nejlepší, a když jí použil k něčemu špatnému, bylo to opravdu, OPRAVDU zlé. Průměrnost nebyl pojem, který by byť jen na okamžik vstoupil do toho, jaký Michael Jackson byl nebo co dělal. Velice jsem onemocněla a byla jsem emocionálně/duchovně vyčerpaná ze snahy zachránit jej před jeho sebedestruktivním chováním a před hroznými upíry a pijavicemi, které vždy přitahoval. Když jsem se o to pokoušela, měla jsem toho nad hlavu. Měla jsem děti, o které jsem se musela starat a muslea jsem se rozhodnout. To nejtěžší rozhodnutí, které jsem kdy musela udělat, bylo nechat ho jít a nechat ho jeho osudu, ačkoliv jsem ho zoufale milovala a pokoušela jsem se to nějak zastavit nebo zvrátit. Po rozvodu jsem několik let strávila jím posedlá a v lítosti nad tím, co jsem mohla udělat jinak. Potom jsem nad celou tou situací několik let zuřila. V určitém bodě jsem se stala skutečně lhostejnou, až do teď.

(....) Byl to úžasný člověk a já jsem šťastná, že jsem se k němu dostala takhle blízko a že jsme spolu prožili tolik zážitků a let."

Lisa Marie, bývalá manželka, o tom, proč Michaela opustila (červen 2009)

 

Komentáře: O slávě, osamělosti, bolesti a touze po lásce

Datum: 05.04.2013

Vložil: ILOVEMJ!!

Titulek: Ohh

Máš pravdu je to vážně smutné, je mi ho strašně moc líto!!!§

Datum: 30.01.2012

Vložil: kapibary

Titulek: smutný

tohle mi přijde opravdu smutné

<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek