Michael byl hrdý na, že byl černý

Ačkoliv se barva jeho kůže změnila kvůli onemocnění vitiligo, on sám zůstal černý: 

 
 
"Znám svou rasu. Když se podívám do zrcadla, vím, že jsem Černý!"
Michael Jackson, 2002
 

"Lidé o mně lhali. Jsem černý američan a jsem na to hrdý, jsem tím poctěný."
Michael Jackson, 1996


"Dokonce i v osobním životě to byl ten typ strýčka, který nás vždy učil o černé historii a kázal nám o ní. Spousta lidí si to neuvědomuje."
TJ Jackson, Michaelův synovec: twitter.com/always_shiplove/status/1172955251889995776?s=20
 
 

“Jsem hrdý na své dědictví. Jsem na to hrdý. Jsem hrdý na tom, že jsem černý. Jsem poctěný tím, že jsem černý a jen doufám, že jednoho dne mě férově popíšou takového, jaký skutečně, doopravdy jsem... prostě milující, mírumilovný chlápek, který chce pro svět dělat skvělou a bezprecedentní zábavu, písně, hudbu a film. To je vše, co chci dělat. Nejsem pro nikoho hrozbou. Jen tohle chci dělat. Tohleto chci. Přinést radost světu."
Michael Jackson v rádiovém rozhovoru se Stevem Harveym v roce 2002 

 

“I když je "jiný", jak se video (Remember the Time) snaží naznačit, je jeden z nich. Implicitní vzkaz divákům je ten, že rasová identita je mnohem více než pigment kůže: znamená sdílení tance, písní, vyprávění a historie.”  
Joe Vogel
 
 
 

"Víte co, já s Michaelem Jacksonem pracoval ve studiu i mimo něj více než 17 let, což je většina času, na který se, jak se zdá, všichni upínají. Michael má vitiligo. Viděl jsem to na vlastní oči, společně se zármutkem, který mu osovně i veřejně způsobovalo. 

 

Mnoho velkých umělců je mimo jeviště zdrženlivých, ale u Michaela to bylo umocněno médii a posedlostí veřejnosti o jeho vzhledu. Mnoho schoval pod make-up, po mnoho let se skrýval za zástěnou nepohodlného a nepraktického make-upu.

 

Pokoušel se naučit se akceptovat, že lidi nevěří přeměně, která se s ním během let udála, ale všechny ty směšné polemiky na toto téma mu to neuvěřitelně ztížily. Vídám ho několikrát do roka, obvykle na den nebo dva, a dokonce i teď ho všechny ty spekulace a slídění uráží a rozčilují ho.

 

Je to jedna z nejvíce milujících, laskavých a jemných duší, kterou jsem kdy potkal, a přes všechny hrozné nespravedlnosti, pomluvy a fanatismus má pravděpodobně tu nejvíce stoickou a odpouštějící povahu. Není bez chyb a musí to být jeden z nejnáročnějších profesionálů, se kterými kdy budu mít to štěstí pracovat. Většinu času ignoruje, co lidé říkají a v posledních několika letech se přestal starat o to, co si lidé myslí. Není na Zemi proto, aby obhajoval, jak vypadá, ale zdá se, že veřejnost předpokládá, že musí podat zprávu o změnách ve svém vzhledu, včetně těch, které nemůže ovlivnit.

 

Řeknu vám, že jsem s ním byl v bazénu před tím, než podstoupil terapii k depigmentaci - byl celý flekatý. Teď je v podstatě tak bílý, že se spálý i při nepatrném vystavení slunci. Bylo to jeho rozhodnutí - make-up nebo léčba. A protože měl peníze, měl léčbu. Neobviňuji ho - kdybych měl stejné potíže a finance, taky bych to udělal.  A měli byste vědět, že když ho poznáte, je to normální, lehkomylsný - mimo studio - chlápek, s úžasným smyslem pro humor, a rozhodně je to černoch." 

 

(Poslal jsem sem tenhle příspěvěk, protože se se mnou kdysi vsadil, že nenajdu jedinou stránku, která by se jeho barvou kůže rozumným způsobem zabývala. Doufám, že jsem odpověděl na některé vaše otázky)."

Leroy, spolupracovník (psáno kdysi...)

 

Michael Jackson: A Black Man's Dream (made by @phonchrist):

 
Všimli jste si, jak MJ skrýval svou tvář za své černé vlasy ve chvíli, kdy jeho tvář začal být výrazně světlá?
 
 

 

Skutečný černý král

 

Michael Jackson byl v Africe korunován jako King Sani:

 

 

 

Království Sanwi se nachází v jihovýchodním koutě Pobřeží Slonoviny v Senegalu v západní Africe. Michaela Jacksona korunovali jako svého krále v roce 1992. Michael Jackson a Amon N'Douffou IV se vájemně navštěvovali v Krinjabo a v Los Angeles. 

 

Po Michaelově smrti v roce 2009 u nich proběhl složitý dvoudenní smuteční obřad. Následně byl za prince prohlášen Jesse Jackson (není příbuzný s hudební rodinou, ale je to jejich přítel) a korunován jako Prince Nana Amonem N'Douffou V, králem Krindjabo. Michael Joseph Jackson Jr., nejstarší dítě Michaela Jacksona, byl inaugurován 16.2.2013 jako Prince Mikaeel Amalaman Anoh II Of the Ivory Coast Kingdom Krindjabo & Agni Empire. Přísahal jako nový poradce pro zdraví a blahobyt, a jako nový velvyslanec pro mír, mládí a kulturu říše Agni u krále Amona N'Douffou IV.

(zdroj: wiki)

 

 

 

 

 

Michaelova řeč v nikdy nevydané písni "Faces", kterou napsal pro svého dobrého přítele Nelsona Mandelu:

 

Tohle jsou ty nejhorší a nejlepší časy, rasismus, bigotnost, etnocentricismus, předsudky, nenávist a násilí lámou srdce naší planety a rozdělují její duši, a my přesto přicházíme živí jako nikdy předtím.
 
Nelson Mandela, černý muž, dřívější symbol podrobení a otroctví, vede Jižní Afriku, demokracie a svoboda kvete jako nikdy předtím a nové vědomí hlásá úsvit věku osvícení, ve kterém je přežití nejschopnějších nahrazeno přežitím těch nejmoudřejších.
 
Sněme o velkém a nečekaně nádherném novém zítřku. Sněme o plném výkvětu nového kolektivního vědomí. Sněme o zítřku, kde můžeme mít vztyčené hlavy a natáhnout své paže k dokonalosti.
 
Sněme o zítřku, kde už neštěpíme a nelámeme naši globální obec úzkých domovských zdí, kde už nevládne kmenovost pod rutinou nacionalismu a  patriotickým zanícením, a kde můžeme skutečně z duše milovat a chápat lásku jako základní pravdu v srdci všeho stvoření.
 
Sněme o zítřku, kde jsou naše děti vychovávány, ochraňovány a  živeny, a naši starší jsou považováni, ctěni a respektováni. Sněme o míru, harmonii a smíchu. Sněme o radosti a extázy. Sněme o tančení kosmického tance.
 
A zatímco sníme, pamatujme si ty, kteří se odvážili snít během hororů a obětovali své včerejšky, abychom my mohli mít naše zítřky.
 

 

Mnohem více najdete zde: https://www.truemichaeljackson.com/on-racism-and-equality/michael-jackson-was-a-proud-black-man/