O rasismu

 

Michael Jackson: "Nerozumím rasismu. Moje máma - a ona je anděl a svatá - vycházela z obchodu, bylo to blok od mého domu v Encinu a byla ve svém Mercedesu. A moje maminka miluje každého, a tenhle bílý muž zakřičel: ´Vrať se do Afriky, ty negře!´ Tak strašně mě mrzelo, že se to mámě stalo... nebylo to víc než před 5ti lety, protože záviděl. A znám příběhy svých bratrů, kteří vyjdou ze svých Rolls-Royců, zamknou a když se vrátí zpět, zjistí, že jim někdo objel auto klíčem - protože ho řidil černoch.

Já prostě všechno tohle nesnáším, protože barva kůže nemá vůbec nic společného s charakterem. Miluji židovské děti a německé děti a asijské děti a ruské děti. Jsme všichni stejní a ja mám dokonalou hypotézu, jak to dokázat. Vystupuji ve všech těch zemích a oni všichni pláčou ve stejném okamžiku show. Smějou se ve stejném okamžiku. Jsou hysteričtí ve stejném okamžiku. Omdlévají na stejném místě. Máme všichni stejné rysy. Protože jsem slyšel, že Rusové jsou namyšlení a Němci nemají pocity a emoce. Na mých koncertech byli stejně emotivní... možná i víc. Nekteří z mých nejvíce milujicích fanoušků jsou z Německa a Ruska. Budou stát venku v zimě a dešti, aby mě zahlédli. Křičí: ´Chceme uzdravit svět, milujeme tě´ a to jsou mladí lidé, víš, kteří nemají nic společného s válkou a všema těma šílenostma. Oni jsou jiní, víš, nová rasa je jiná. Jsou úžasní. Cítím se jako obyvatel světa. Nemůžu si vybrat stranu, proto z tohoto důvodu nesnáším říkat: ´Jsem Američan´."

Rabín Schmuley: "Myslíš si, že protože jsi byl první nehorázně úspěšný a slavný černoch, ovlivnilo to tvou kariéru nad hranice? Byli některé nespravedlivé věci, co lidé udělali, částečně rasistické, tak jak to zažila tvá matka?"

Michael Jackson: "Ano, protože přede mnou jsi měl Harryho Belafonta, měl si Sammy Davise Jr., měl si Nata King Cola. Měl jsi je jako baviče a lidé je milovali. Ale neobdivovali je. Lide kvůli nim neplakali a neříkali jim: ´Miluju tě a chci si tě vzít,´ nezažili lidi trhající si oblečeni a všechnu tu hysterii a křik. Nehráli na stadionech. Byl jsem první, kdo prolomil bariéru, kdy bílé dívky, skotské divky, irské dívky křičely: ´Miluju tě, chci tě...´ a mnoha bílým mediím se to nelíbilo. Kvůli tomu jsem to měl těžké, jsem průkopník a proto začali s historkama jako: je divnej, je gay, spí v kyslíkové komoře, chce koupit kosti sloního muže... cokoliv, co by lidi ode mě odvrátilo. Zkoušeli, co jen mohli. Každý, kdo by si prošel tím, co já, by byl mrtvý, jako feťák.

Rabín Schmuley: "Co ti dodalo sílu?"

Michael Jackson: "Víra v děti, víra v mladé lidi, víra, že Bůh mi tohle dal z důvodu, abych pomohl svým dětem."

 

  

"Samozřejmě, že byl rád, že je černý. Měli jsme sešlosti, na kterých jsme jen tak relaxovali a on říkával: ´Jsme černí a jsme nejtalentovanější lidé na tváři země.´ Vím, že ten muž miloval svou kulturu, miloval svou rasu, miloval své lidi."

Teddy Riley, producent

 

"Vzpomínám si, že kdysi dávno, nebylo mi víc než 6 nebo 7 let, jsem v Indianě snil o tom, že chci být bavič, umělec. V noci jsem spal a máma mě budila: ´Michaeli, Michaeli, James Brown je v TV.´ Vyskočil jsem z postele a křičel jsem spolu s ním, prožíval jsem každou otočku, každý obrat, každý náraz, všechno... A taky tam zrovna byl Jackie Wilson... obrovský talent. Je opravdu smutné vidět, že tito umělci a průkopníci skutčně platí za své... dali světu tolik radosti a systém milionových nahrávacích společností, to není vždy tak, jak o tom mluví. Postaví dům, utratí spoustu peněz, koupí spoustu aut a mají spoustu hloupých omluv. To se nedá srovnat s tím, co vytvořili umělci. Chci jen, abyste věděli, že tohle je opravdu důležité, to, za co bojujeme, protože už jsem unavený z toho, jak tisk manipuluje se vším, co se děje v této situaci (rasizmus v náhrávacím průmyslu). Neříkají pravdu, jsou to lháři. A pozměňují historické knihy. Naše historické knihy nejsou pravdivé, jsou to lži. Potřebujete to vědět. Musíte to vědět.

Všechny formy populární hudby, od jazzu přes hip-hop a bebop k soulu a různé tance jako catwalk, jitterbug, charlestone či break dance - všechny tyto formy černého tance... Co je důležitější, než dát lidem nějaký únik, tím únikem myslím zábavu, co by to bylo bez písní a tance, radosti, smíchu a hudby? Tyhle věci jsou velice důležité, ale když jdete někam do knihkupectví, nevidíte na obálkách někoho černého. Vidíte, Elvise Presleyho, vidíte Rolling Stones..., ale kdo jsou skuteční pionýři, kteří s tím začali?  

Otis Blackwell byl plodný fenomenální spisovatel, který napsal některé z nejlepších písní Elvise Presleyho. Byl to černoch a zemřel bez koruny. Dnes jsem potkal jeho dceru a jsem tím velice poctěný. Bylo to na stejné úrovni, jako kdybych potkal anglickou královnu. 

Jsem tady, abych promluvil o celé nespravedlnosti. Měli byste si něco zapamatovat: ve chvíli, kdy jsem začal lámat rekordy v prodeji - překonal jsem Elvisův rekord, překonal jsem rekord Beatles - ve chvíli, kdy jsem se má alba stala nejprodávanější v historii Guinessovy knihy rekordů, tehdy mě nazvali šílencem, nazvali mě homosexuálem, nazvali mě prznitelem dětí, řekli, že se pokouším bělit kůži. Udělali všechno proto, aby publikum obrátili proti mně. Tohle všechno je naprostá konspirace, musíte to vědět.

Znám svou rasu. Když se podívám do zrcadla, vím, že jsem černý.

Je čas na změnu. Až opustíte tuto budovu, nezapomeňte, co zde bylo řečeno. Vložte si to do svého srdce, uložte si to do svého podvědomí a udělejme s tím něco. Musíme. Musí nastat změna. Držme naše pochodně vysoko a získejme respekt, který si zasloužíme. Miluju vás. Miluju vás. (…) A pamatujte si, že jsme všichni bratři a sestry, ať už je naše barva jakákoliv.“


Michael Jackson, z řeči proti rasizmu (Sharpton’s National Action Network headquarters v Harlemu, New York, 2002)

 

 

"Cítím, že Michael přesahuje rasu. Když jsem zjistil, kdo Michael je, když jsem se učil o jeho životě a jeho světě, dospěl jsem k tomu, že Michael má hodně výjimečnou vlastnost – spojuje lidi všech ras. Podíváte- li se na obrazy v jeho domě, uvidítě děti ze všech kontinentů, všech barev a náboženství, oblečených ve svém národním oděvu."

Thomas Mesereau, Michaelův právník 

 

 

„Michael Jackson byl velkým světovým tanečníkem, zpěvákem a skladatelem. Měl jsem možnost ho osobně poznat v Praze při setkání s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. Strávil jsem s Michaelem tři hodiny prohlídkou Pražského hradu. Měl jsem možnost poznat jej a zeptat se na problémy, které ho v té době sužovaly. Michael Jackson byl osobností, která pro černou komunitu udělala velmi mnoho. Možná, že to, že je dnes americkým prezidentem Obama, je tak trošičku zásluhou Michaela Jacksona.“

Michael Kocáb

 

"Michael byl první černý umělec, který měl miliony bílých fanoušků, mužů i žen, kteří ho hluboce milovali a respektovali. Před Michaelem byli jiní talentovaní černí umělci, ale Michael byl první, kdo opravdu prolomil rasové bariéry a myslím, že do teď je stále jediný černý umělec, který má miliony fanoušků všech ras a ze všech kontinentů. Rasismus v médiích a v hudebních průmyslu je mnohem horší, než jak to vypadá. Udělali vše pro to, aby od něj (MJ) publikum odvrátili, on však přesto zůstal velice milující a starostlivý."

Ling Ngo

 

 

"Lidé nám říkali :´Prostě to tak berte (rasismus), protože takový je Jih. To je nevědomost a je to naučené, vůbec to není dáno geneticky. Malé děti v těchto zemích nemají předsudky. Byl bych rád, kdybyste toto také dali do úvozovek. Já opravdu nejsem osoba s přesudky. Věřím, že lidé by měli více myslet na Boha a jeho výtvory. Podívejte se na to množství divů v lidských tělech – různé barvy orgánů, barvy krve – a všechny tyto barvy tvoří v lidském těle různé věci. Je to nejúžasnější systém na světě, který tvoří úžasnou stavbu, lidskou bytost. A když se to děje s lidským tělem, proč bychom to nemohli udělat jako lidé? Tak to cítím. A proto si přeji, abych mohl pro svět udělat více. Rasismus je jediná věc kterou nenávidím. Skutečně. A proto se pokouším psát, vkládat to do písní, do tance, do mého umění – aby to učilo svět. Pokud to nemohou udělat politici, básníci by to měli vložit do poezie a spisovatelé by to měli dát do románů. To musíme dělat a myslím, že je moc důležité zachránit svět." 

Michael Jackson JET Interview (1979) 

 

Miluji lidi, kteří skutečně přispívají k potěšení a štěstí planety a lidstva, lidi se světlem – od Walta Disneyho přes Gandího a Edisona k Martinu Lutheru Kingovi. Tohle jsou lidé se světlem, kteří se skutečně starali o děti, spojovali rodinu a lásku. Tohle se snažím říct ve své hudbě a v mých písních.

Jestliže přijdete na můj koncert, uvidíte, jak se 200 000 lidí pohupuje, drží svíčky a říkají: ´Chceme zachránit svět´ a ´Milujeme tě´. Viděl jsem to na celém světě, od Ruska přes Německo a Polsko po Afriku a Ameriku. Všichni jsme stejní. Během představení lidé pláčou ve stejných okamžicích. Ve stejných chvílích se rozčilují a ve stejných jsou dojatí.“

Michael Jackson v časopise Gold Girl (2002)

 

Cítíš to?

Když se rozhlédneš, celý svět se spojuje

Cítíš to?
Je to cítit ve vzduchu, vítr to všude roznáší

Všechny barvy světa by se měly navzájem z celého srdce milovat

Ano, tak je to v pořádku

Předej mé poselství svému bratru a řekni mu to dvakrát.

Šiř to dál a snaž se učit člověka,

který nenávidí svého bratra,

když to neudělá nenávist.

Protože mi všichni jsme stejní
Krev, která je ve mně je krev, která je v tobě

Cítíš to?

Při každém tvém nadechnutí
Někdo někde jinde umírá
Každý zdravý úsměv
Znamená hlad a svár pro jiné dítě

Cítíš to?

Z písně Can You Feel It, kterou napsal Michael Jackson se svým bratrem Jackiem

 

 

 

 

Komentáře: O rasismu

Datum: 27.05.2018

Vložil: jackson24

Titulek: wiccan temple

Nikdy jsem si nemyslel, že by to mohlo být štastné v manželství po tolika spotech a zklamání. to všechno zacalo poté, co se muj snoubenec zaujal,
z niceho nenávistne prišla, zpocátku jsem si myslel, že se jen jedná, dokud mi nezapadne, že ztrácím svého muže na jinou ženu
. nekterí ríkali, že je posedlý nekterými démony, kterí nechtejí, abychom se oženili, jiní ríkali, že je zamilovaný do jiné ženy. Byl jsem ohromen a bezradný
, ztrácel jsem své jméno je HELEN BERNARD, chci svedcit o silném kouzelném kolecku (wiccanspelltemple@gmail.com), který prinesl radost do mého sveta
muj muž a já jsme nemeli rešení.
moji radost se vrátila, když muj prítel me predstavil kouzelníkovi,
musím ríct, že jsem nikdy v tomto živote nevidel takového cloveka,
tak jemné, teplé a milé. zpocátku jsem ho pochyboval, protože falešné kolecka,
ale po mém nejvetším prekvapení poté, co odnesl kouzlo bez toho, abych sbíral desetník z penez, se muj manžel vrátil.
mužu ríci, že jsem ted štastne ženatý a užívám si toho nejlepšího z manželství. jeho 8 let manželství a každodenní pocit svého medového mesíce.
pro ženy, které procházejí rozcilením a zklamáním, musím ríct, že existuje nadeje, ješte ne zoufalství.
mužete se vrátit zpet
.
MUŽETE KONTAKT DR WICCAN: wiccanspelltemple@gmail.com NEBO
CALL +2349071952741

Datum: 14.09.2017

Vložil: Katka Najbrtová

Titulek: Moc hezky

Já proti Rasmusu nemám at si černý bílý vetnamec a míšenci jako černoch a běloch tak je to jedno mám rada všechny tak jako Michael Jackson i you love forover

Datum: 03.09.2017

Vložil: josphine

Titulek: pregnancy herbal herbs

GRACIAS UN GRAN DR medianoche PARA SOLUCIONAR MIS PROBLEMAS SU CORREO ELECTRÓNICO ES (dr.midnight5@gmail.com

Mi nombre es Miss Fátima, estuve casada con mi marido durante 5 años vivimos felices juntos por estos años y no hasta que viajé a Australia para un viaje de negocios donde conoció a esta chica y desde entonces ella me odia a mí ya los niños y el amor Ella sola Así que cuando mi marido regresó del viaje nos dijo que no quería ver a mí ya mis hijos otra vez, así que nos llevó fuera de la casa y ahora estaba en Australia para ver a esa otra mujer. Así que yo y mis hijos estábamos tan frustrados y me quedaba con mi madre y yo no estaba tratando bien porque mi madre se casó con otro hombre después de mi padre la muerte por lo que el hombre que casé no era y mis hijos estaban tan confundidos y yo estaba buscando para una manera de conseguir a mi marido de nuevo a casa porque lo amo y lo aprecio tanto, así que un día mientras que estaba practicando surf en mi computadora vi un testimonio sobre esto DR.midnight, testimonios Compartido en el Internet por una señora y yo estoy tan impresionado que también pienso en darle una oportunidad. Al principio tuve miedo, pero cuando pienso en lo que yo y mis hijos están pasando por lo que me puse en contacto con él y me dijo que permanezca la calma por sólo 24 horas que mi marido volverá a mí y para mi mejor sorpresa he recibido un llamar De mi marido en el segundo día preguntando después de los niños y yo llamó DR .midnightand dijo que sus problemas se resuelven mi hijo. Así que esta fue la forma en que recuperar a mi familia después de un largo esfuerzo de frenado por una malvada señora por lo que con toda esta ayuda de DR.midnight Quiero que todos ustedes en este foro se unan a mí para decir un enorme gracias a DR medianoche y yo también asesorará a cualquier persona en tales o similares problemas o cualquier tipo de problemas también debe ponerse en contacto con él su correo electrónico es) (dr.midnight5@gmail.com) él es la solución a todos sus problemas y predicaments en la vida. Una vez más tu dirección de correo electrónico es (dr.midnight5@gmail.com) agregala en whatsapp +2347037137208

ESPECIALIZADO EN EL ESPACIO SIGUIENTE.

(1) Si desea que su ex de vuelta.

(2) si siempre tienes malos sueños.

(3) Si usted quiere ser promovido en su oficina.

(4) Si quieres que las mujeres / hombres corran detrás de ti.

(5) Si usted quiere un niño.

(6) Si quieres ser rico.

(7) Si quieres ligar a tu esposo / esposa para ser tuyo para siempre.

(8) Si necesita ayuda financiera.

(9) Cómo te han engañado y quieres recuperar el dinero perdido.

(10) si desea detener su divorcio.

(11) si quiere divorciarse de su marido.

(12) si desea que se le concedan sus deseos.

(13) Embarazo para concebir al bebé

(14) Garantizar los casos ganadores de los tribunales molesto y el divorcio no importa cómo etapa

(15) Detener su matrimonio o relación de romperse.

(16) si usted tiene alguna enfermedad como (H I V), (CÁNCER) o cualquier enfermedad.

(17) si necesita oraciones para la liberación de su hijo o de usted mismo.

Una vez más asegúrese de ponerse en contacto con él si tiene algún problema que le ayudará. Su dirección de correo electrónico es (dr.midnight5@gmail.com) para contactarlo inmediatamente .... llame a mi número al +2347037137208

Datum: 23.05.2017

Vložil: Sonia

Titulek: silné lásky kouzlo kolečko

Pokud chcete, aby vaše Ex milenec, manželka nebo manžel zpět já prosím o radu, obraťte se na skvělý doktor. Ojenga prostřednictvím
e-mailem greatojenga@yahoo.co.uk , protože on má sílu znovu sjednotit rozbité vztahy v rámci
místo z 48 hodin, stejně jako pro mě. On byl schopen přivést zpět můj milenec, který mě opustil jeden rok
jeho silný láskou kouzla a teď jsme šťastně žijí.
Skvělý doktor Ojenga je opravdu silný a umí svou práci dokonale. Pokud tomu tak není pro něj bych mohl
Nelze si představit, co by se stalo. Můj ex byl vždy vyzvednout argument se mnou a byl vždy
bije mě. Začal hrát, bizarních a vtipné a odešel bez příčiny za jinou dívku. Myslel jsem
všechny naděje byla pryč. Hledal jsem pomoc na internetu a narazil jsem na skvělý doktor Ojenga. Viděla jsem tak
mnoho svědectví o něm. Byl jsem potěšen a já ho kontaktovat na jeho e-mail a řekl mu, co bylo
děje. Zasmál se a ujistil mě uklidnit, že mi pomůže a že můj ex se vrátí
mě prosit. Řekl mi, že požadavky a udělal jsem, jak mě poučil, protože jsem nemohl jít vidět ho
osobně. On dělal svou práci a kouzlo pro mě a v době 48 hodin, můj ex přišel omluvit jen
Jak mi řekl. Udělal jsem trochu a já se vrátil můj vztah. Stálo to za to. Dnes žijeme
společně jsme ještě více v lásce než jak nám umožňuje být předtím, než odešel. Obraťte se na skvělý doktor
Ojenga vlastní nápovědu. On se také specializuje na těhotenství pravopisu a mnoho více, můžete ho kontaktovat na
greatojenga@yahoo.co.uk

Datum: 28.02.2017

Vložil: gisel

Titulek: testimony

Jsem zde, abych svědčil, co tento velký kouzelník udělal pro mě. Nikdy jsem nevěřil v kouzlení, i když jsem byl v pokušení zkusit to .. můj manžel a já jsem měl spoustu problémů soužití, vždycky nebude dělat mi radost, protože se zamiloval do jiné ženy mimo manželství, já všechno možné, aby zajistily, že můj manžel opustit tuto ženu, ale čím více mluvím s ním cítím větší smutek, takže moje manželství padal vede k rozvodu, protože jsem již péči. Takže se vší tou bolestí a utrpení, rozhodl jsem se obrátit na sesilatele DR. Isikolo aby zjistil, jestli se věci mohou zacvičit mezi mnou a mým manželem znovu. Toto kouzlo kolečko DR. Isikolo mi řekl, že můj manžel je opravdu pod velkým kouzlo, které bylo okouzlila nějakým kouzlem, tak jsem řekl bych dělal všechny normální věci znovu. On šel dopředu a obsazení kouzlo pro mě, po 3 dnech odlévání kouzlo úplně změnil můj manžel dorazil omluvil říkat, jak se ke mně choval, že nebyl sám, opravdu děkuji DR. Isikolo přivést zpět svého manžela Chci, aby všichni kontaktovat pro ty, kteří mají problém s problematikou manželství a problém vztahu, který vyřeší za vás. Vaše e-mailová adresa je zde isikolosolutionhome@gmail.com
A vaše mobilní telefonní číslo +2348133261196

Datum: 20.07.2016

Vložil: lilian nikky

Titulek: liliannikky@gmail.com

Jmenuji se lilian N.This je velmi radostný den mého života, protože pomocí Dr.saguru prokázal ke mně mi pomáhají dostat své ex manžela zpět svou magii a kouzlo lásky. Byla jsem vdaná za 6 let a bylo to tak hrozné, protože můj manžel byl opravdu podvádění na mě a hledal žádost o rozvod, ale když jsem narazil Dr.saguru e-mailu na internetu o tom, jak mu pomohl tolik lidí dostat své ex zpět a pomoci upevnění relationship.and aby si lidé, aby byl šťastný v jejich vztahu. jsem vysvětlil svou situaci k němu a pak hledat jeho pomoc, ale k mému největšímu překvapení mi řekl, že mi pomůže s mým případu a tady jsem teď slavit, protože můj manžel změnit úplně v dobrém. Vždycky chtěl být se mnou a nemůže dělat nic bez mého daru. Jsem opravdu těší své manželství, co je to skvělý oslavu. Budu mít na svědectví na internetu, protože Dr.saguru je opravdu skutečný kouzlo kolečko. Nevíte si rady pak Kontaktujte DOCTOR SAGURU TEĎ pomocí emailu: drsagurusolutions@gmail.com~~HEAD=pobj nebo +2349037545183 On je jediná odpověď na váš problém a máte pocit šťastný ve své relationship.and Jeho také ideální v 1. kouzlo lásky 2 WIN ex zpět 3 plod života 4 PROMOTION SPELL 5 OCHRANA SPELL 6 BUSINESS SPELL 7 dobrou práci SPELL 8 LOTTERY kouzlem a soudním případu kouzlo.

Datum: 29.05.2016

Vložil: rita

Titulek: drsunnydsolution1@gmail.com

To Dr.SUNNY ho můžete e-mailem, pokud budete potřebovat pomoc v jejich vztahu drsunnydsolution1@gmail.com
Slibuji, že vaše problémy jsou řešeny okamžitě. Poté, co byl ve vztahu s ním sedm let, on mě opustil, jsem udělal všechno, co mohu přivést ho zpátky, ale marně. By pro lásku cítím pro něj, prosil, ale odmítl jsem vysvětlil můj problém na někoho on-line a navrhla bych raději poslala Spellcaster, kdo by mi pomohl, aby mu kouzlo zpátky, ale já jsem ten, kdo nikdy věřil v kouzlech, neměl jinou možnost, než se snažit to, poslal kolečko, řekl žádný problém vše bude v pořádku do tří dnů, můj bývalý zpátky ke mně do tří dnů, kouzlo bylo obsazení a překvapivě druhý den to bylo kolem 4:00 hod. Můj bývalý mi zavolal, byl jsem tak překvapen, odpověděl hovor a vše, co řekl, že byl tak líto všeho, co se stalo, chtěl jsem, což mám rád tolik. Byl jsem tak šťastný, překvapený. Od té doby Slíbil jsem, že všichni budou vědět, že nikdy nebude mít problém vztahu, který budu odkazovat na spell džbánu o pomoc. Každá osoba může potřebovat pomoc závodníka, jeho e-mail drsunnydsolution1@gmail.com~~HEAD=dobj nebo přidat mě na WhatsApp +2348077620669

On také dělal mnoho kouzlo-like,
(1), chcete, aby vaše ex zpět.
(2) Vždy máte noční můry.
(3) Má být podporovány ve své kanceláři
(4) Chtěli byste dítě.
(5) Chcete být bohatý.
(6) chcete, aby vaše manžela / manželku, že je jen na vás navždy.
(7) potřeba finanční pomoc.
8) Chtěli byste mít pod kontrolou tohoto manželství
9) Chcete být přitahovány k lidem
10) Bezdětnost
11) POTŘEBUJETE manžela / manželky
13) Jak vyhrát loterii
14) PROMOTION SPELL
15) OCHRANA SPELL
16) Kouzlo PODNIKÁNÍ
17) jasně dobrá práce
18) lék pro každou nemoc / H.I.V.
Spojit se s ním dnes na adrese: drsunnydsolution1@gmail.com

Přidat nový příspěvek