O předsudcích, nespravedlnosti a síle vytrvat

 

"Je to velmi těžké, když se proti vám obrátí rodina, a když vám každý, s kým se přátelíte, dá facku. Byli byste překvapení, jakým způsobem mu lidé ublížili. Co mě však překvapuje ještě více, je jeho vůle odpouštět. Připustí, že jsou křekcí, a nechá je, aby se vybili. Můžete ho vinit z toho, že chce být obklopený nevinností a čistotou dětí? Chce si ve své vlastní duši udržet naživu světlo z jejich očí." 

“Svým způsobem, Michael není z tohoto světa.

”Brooke Shields, People, 2/1993

 

"Michael nedokáže rozpoznat podvod ostatních, protože sám je podvodu neschopný. V lidech vidí pouze dobro, a i to je pouze odrazem jeho vlastního světla."

Talitha Fluttrby, fanynka, která se s MJ mnohokrát setkala

 


Rabín Schmuley: Všechna bolest, kterou jsi vydržel ze všech těch útoků - a já to viděl z první ruky a říkám lidem, že tolik z toho odpadu o tobě není pravda, je to převráceno a nespravedlivé. Tak proč se z tebe nestal cynický dospěly a nevzdal jsi to?

Michael Jackson: Řeknu ti. Protože s bolestí a šípy, co na mě lidé vystřelili, by to nikdo jiný nezvládl. Pravděpodobně by už spáchali sebevraždu... stali by se alkoholiky...

Protože na mě byli opravdu zlí a hrubí. A jestli si myslí, že to neslyším a nevidím, tak ano, ano! Byly to děti - držím se kvůli nim, jinak bych to nezvládl. Opravdu bych to nezvládl.

Rabín Schmuley: Děti ti daly podporu pokračovat? Nebo říkáš, že pokračuješ, protože věříš, že Bůh ti dal misi pokusit se a postarat se o ty opomíjené děti?

Michael Jackson: Bůh mi dal misi, cítím že mám pro ně něco dělat a oni mi dávají podporu a víru a lásku abych vydržel. Když se podívám do zrcadla, cítím se opět vyléčen. Je to jako být pokřtěn. Je to jako by Bůh říkal: ´Michaele, všechno bude v pořádku´, když se podívám dítěti do očí.

Rabín Schmuley: Zdá se mi, že říkáš, že jsi dokončil každou misi kromě té obrovské a to je, že se můsíš postarat o děti. Znamená to, že už nemáš hudební ambice?

Michael Jackson: Děláš si srandu? Od tance po muziku, inspiruje mě to ještě víc.

Rabín Schmuley: Ale umíš ukázat lásku dospělým, důvěřuješ ještě dospělým?

Michael Jackson: Důvěřuji dospělým..

Rabín Schmuley: Ale jsi stále odtažitý...musíš být?

Michael Jackson: Ano, protože mě opravdu zradili a oklamali tolika způsoby a tolikrát. Přišli za mnou dospělí se slzami v očích a říkali: ´To je hanba, čím sis musel projít´ a ´já bych ti nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy neublížil nebo něco neudělal´. A pak se otočí a ublíží mi. Upřímně, to je druh svinstva, kterým jsem prošel... se slzama mě drží v náručí a další rok mě žalují kvůli nějaké absurdní věci... jako fotograf kvůli nějakým fotkám, nebo nějaký člověk, koho vyhodí - ale já jsem ho nevyhodil, ale žalují mě a já jsem to neudělal... to je forma hlouposti.“

 

"Nikdo by neměl odsuzovat, co jsem udělal se svým životem, ne dokud nebude v mých botách každý strašný den a každou noc bez spánku."
Michael Jackson

 

 

"Jak říká staré indiánské přísloví, nesuď člověka, dokud jsi dva měsíce nechodil v jeho mokasínách.

Většina lidí mě nezná, proto píšou takové věci, z nichž většina není pravdivá.

Často pláču, protože to bolí. Mám obavy o děti, všechny mé děti na celém světě. Žiju pro ně.

Kdyby člověk proti něčímu charakteru nemohl říct nic, aniž by to dokázal, historie by nebyla napsána.

Zvířata neútočí ze zášti, ale protože chtějí žít. Je to stejné jako s těmi, ktěří kritizují. Touží po naší krvi, ne po bolesti. 

Ale ještě to musím dokázat. Musím ve všem hledat pravdu. Musím to podstoupit kvůli síle, kterou jsem byl vyslán. Pro svět. Pro děti. Ale mějte soucit, protože už dlouho krvácím."

Otevřený dopis Michaela Jacksona jeho kritikům, 1994

 

"Vidíš to v jejich očích, soudí tě. Lidé se dívají skrz tebe - ne na tebe, ale skrz tebe. Myslí na všechny ty kecy. Je to tak vzálené od pravdy. Tohle bolí." 

Michael Jackson

 

"Při mé druhé návštěvě Neverlandu pořádal Michael Jackson soukromý oběd. Požádal nás, abychom se drželi za ruce a říkal chválu. Dořekl modlitbu a sluneční paprsky nakoukly na jeho počest do domu. Jeho energie byla duchovně magnetická. Zapouzdřila nás všechny jeho záhadnou aurou a zanechala nás v slzách. Byl neuvěřitelné světlo. 

Řekl: ´Tohle pro mě bylo napsáno v knihách. Svou část jsem dokázal. Teď bude jejich soudcem Bůh.´ 

Věřím, že ho vedl Bůh - tak žil a zvládal tenhle krutý svět."  

Taymoor Marmarchi, pracovala na humanitárních projektech pro Michaela Jacksona

 

 
"Při představě lidského boje pro velké umění je Michael definován slovy Carla Junga:
Nejsem to, co se mi stalo. Jsem to, čím jsem se rozhodl stát.
Být vlastníky našich příběhů nám umožňuje psát jejich zakončení. Odpojení od nich pak nechrání lidského ducha. Nejen, že byl Michael schopen být zraněn, jeho zranitelnost byla rodištěm lásky a sounáležitosti, radosti a odvahy. Naučili jsme se, abychom se vzali za ruce, táhli za jeden provaz pro větší dobro. Na rozdíl od těch, kteří chrlí nevyžádané fámy věříme pravdě. Pokud si netroufáte, nedělejte to, neříkejte to. Naučili jsme se to od největšího snílka... naučili jsme se snít. Ale kdyby to teď skončilo, je to jen zmrzlý sen. Nikdy to nedovolme."
 
E.J.Walker
 
 

„Lež běhá sprint, ale pravda maraton.“

Michael Jackson

 

„Nehledě na to, co obecně tisk říká o celebritách a o mně, jdu dál. Nevěnuju tomu bulvárnímu braku pozornost. Mám své sny, jsem vizionář. Cítím, jako bych měl okolo sebe brnění, nosorožčí kůži." Věřím ve svou práci. Jak už jsem řekl, mám velkou důvěru ve své sny. Když mám skvělý nápad, mám železnou vůli a to i přesto, že média o mně vytváří tolik negativních příběhů, aby toho víc prodala. Když se podíváte do historie, nejsem jediný. Nechci přidávat své jméno k jejich, ale udělali to Ghándímu, Kristovi – nesnažím se říct, že jsem Kristus, nechci, aby to média říkala. Některé z nejhorších případů na světě, kdy je na někoho upřena pozornost, má co dělat s ignorancí části lidí kvůli špatnému tisku. Když se to stalo jim, může se to stát i mně.“

Michael Jackson, chat 1995

 

"Když je mysl lidí zastřena zlostí nebo nenávistí, nemůže na ně dosáhnout žádný anděl."

Michael Jackson 

 

 

"Prosím nechte tohoto nádherného muže být sebou samým a milujte ho, protože je odlišný. Chvalte ho, protože nevypadá jako nikdo jiný, neobléká se jako nikdo jiný a nechová se, netancuje nebo nezpívá jako nikdo jiný. Každá ho kopíruje.Ctěte jeho individualitu jeho sílu stát proti proudu. Nepije, neobskakují ho polonahé ženy. Chodí za sirotky, ne do klubů, objímá děti, ne prostitutky. Tenhle muž je úplně jiný než si všichni lidé myslí. Dokud bude žít, nikdy nebude vypadat nebo vytvářet něco, co dělá někdo jiný ... a my můžeme děkovat Bohu, že můžeme to všechno zažít s ním."

Karen Faye, Michaelova maskérka a přítelkyně, na dotazy fanoušků na jeho vzhled, 2003