O osudu

 

"Skutečně věřím, že každý člověk má od narození svůj osud a že někteří lidé jsou předurčeni udělat nějaké věci. Existuje důvod, proč jsou Japonci lepší v technologii a proč jsou černoši lepší v hudbě."

Michael Jackson

 


Rabín Schmuley: "Kdyby jsi dostal hodně lásky jako dítě, nepotřeboval by jsi, aby tě svět miloval a nebyl by jsi super hvězda. Vzdal by ses toho proto, aby jsi byl více milován, když jsi byl dítě?"

Michael Jackson: "Ne, nikdy bych se toho nevzdal. Je to moje práce. Byl jsem tím obdařen z nějakého důvodu. Opravdu tomu věřím a cítím to..."

Rabín Schmuley: "Že si tě Bůh vybral a dal ti tuto speciální..."

Michael Jackson: "Opravdu tomu věřím. Kdyby jsi viděl některé obličeje po celém světě a lidi co říkají: ´Děkuji, děkuji, že si mi zachránil život, mně a dětem, můžu se tě dotknout?´ a pak se rozpláčou a je to jako léčení.Jsme tím obdarováni z nějakého důvodu... pomáhat lidem. Nesnažím se filozofovat, ale opravdu si myslím, že má práce je jim pomáhat. Myslím, že je to mé poslání. Je mi jedno, jestli se lidé smějou nebo co říkají.

Děti nemají slovo pro společnost a myslím, že teď je jejich čas. Potřebují pozornost světa a vypořádat se s problémy a tohle je pro ně. A pokud já mohu být to světlo, ten podstavec abych zazářil trochou světla na to, kým jsou a na důležitost toho, čím děti jsou, to je co chci dělat.

Nevím, jak si Bůh vybírá lidi nebo jak s nimi šachuje a vloží tě na pozice a naprogramuje tě. Někdy se cítím tak, že tohle je mé místo. Myslím na Gándhího, Martina Lutera Kinga a Kennedyho a mě a tebe. Myslíš, že tito se tak sami udělali nebo myslíš, že při narození Bůh řekl ´Aha!´ a trochu se usmál...myslíš, že se to stalo samo nebo k tomu byli předurčeni?"

Rabín Schmuley: "Ale na druhou stranu, kdyby si dostal hodně lásky v dětství, možná by jsi tak tvrdě nepracoval a nebyl tak úspěšný."

Michael Jackson: "To je pravda. Proto bych na svém životě nic nezměnil, protože to všechno fungovalo jiným směrem."

Rabín Schmuley: "Takže jsi byl schopný udělat z negativního požehnání?"

 

Michael Jackson: "Ano, vždycky jsem byl jaksi předurčen. Vždycky jsem měl vize, věci, které jsem chtěl dělat a cíle, kterých jsem chtěl dosáhnout a nic mě nemohlo zastavit. Zaměřuji se na to, co chci a co chci dokázat a nenechám se vykolejit.

A i když se někdy sesypu, stále vytrvale běžím ke svému cíli. Zůstávám na trati. Jsem odevzdaný."

Rabín Schmuley: "Jestli jsi kompletně spokojen s tím, kdo jsi co takhle... řekl jsi, že by jsi neudělal nic jinak, protože víš, že jakákoliv zkušenost z dětství z tebe udělala toho, kým jsi, tvůj úspěch. Takže by jsi neudělal nic jinak?"

Michael Jackson: "Ne. Jsem k dětem tak citlivý kvůli své minulosti a jsem za to rád."

 

 

"Jestliže nemáte dětství, tak jako já a jiné dětské hvězdy, pokoušíte se tuto ztrátu později kompenzovat a dohnat to. Ale co já rád dělám, je to, že pomáhám ostatním dětem, které jsou méně šťastné nežli já – dětem, které jsou smrtelně nemocné, postižené či chudé."

 Michael Jackson

 


 

"Vždy jsem věřil, že skutečným měřítkem úspěchu celebrity není to, jak slavnou se stane, ale to, co s tou slávou a bohatstvím udělá." 

Michael Jackson, 1999

 

 

„Čas vypráví příběh dějin. Každý moment je jaksi žijící vzpomínkou na to, co je a co bylo. Spojujeme se proto, abychom milovali. Každý z nás se se světem dělí sám o sebe. Uvnitř každého nadechnutí a uvnitř každé písničky je příběh. Náš příběh.“

Michael Jackson, audio from the HIStory website from the 90´s. Source: twitter.com/MichaelMagic8/status/1188934361690857478?s=20

 

"Michael Jackson dělá věci, co dokáže jenom Ježíš. Michael Jackson jede do zemí třetího světa, kde nemají peníze, nemají tam hudbu, nemají rádio, nemají televizi, ale on přijede udělat koncert a vyprodá ho. Jenom Ježíš tohle může udělat. Neříkám, že je Ježíš, ale až umře, máte tři dny na to, aby vám to všechno došlo, to je všechno, co říkám."

Komik Gary Owen (2008)

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com