MJ a sport

 
„O sportu nic nevím."
MJ
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V 19ti letech se Michael spolu s některými svými rourozenci zúčastnil sportovní soutěže hudebních hvězd "Rock 'n´ Roll Sports Classic", která se vysílala 3. května 1978. Běžel sprint na 60 yardů a plaval.

Jacksonovi jako tým vyhráli 1. místo. Svou odměnu ve výši 20 000 dolarů předali univerzitě v Kalifornii.

(Michael před závodem předvedl i taneček :-)

www.youtube.com/watch?v=C16NXJ0AGtM

www.youtube.com/watch?v=leRbGug-9KI

www.youtube.com/watch?v=dwpB-29l7oU

h

Tady se Michael objevil jako divák na zápase Lakers. Slíbil Magicu Johnsonovi, který byl v roce 1981 na turné Triumph s The Jacksons, že se na něj přijde alespoň jednou podívat. Magic řekl Michaelovu bratru Jackiemu (velkému sportovnímu fandovi), že si myslí, že Michael nepřijde, ale Jackie řekl, že Michael určitě přijde. Skutečně přišel. Po letech se Magic Johnson zase objevil v Michaelově videu .

 

Victory tour The Jacksons bylo přímo odpovědné za to, že Kraft koupil v roce 1988 stadium Foxboro, což byla transakce, díky které nakonec, v roce 1994, mohl koupit tým New England Patriots. Tak začala dynastie tohoto týmu, který vyhrál tři tituly na Super Bowle. (Zdroj: www.harlemenglish.com/2009/06/how-michael-jackson-helped-start-the-patriots-dynasty/#more-474) :

 

''Michael miloval dovádět ve sněhu, byla to jeho skrytá vášeň. Dokonce miloval lyžování. Párkrát se vydal na hory a zkoušel se učit lyžovat, ale měl pokaždé strach, že si něco zlomí a že by potom nemohl koncertovat. Občas jsme spolu jeli do Švýcarska a tam jsme dováděli ve sněhu.''

Jackie Jackson, Michaelův bratr

 

 

"Člověk, kterého nazýváme Michael Jackson, je velmi odlišný, když s ním mluvíte o samotě v pokoji. Je tak zábavný! Byl jsem překvapený, protože on vlastně pořád s někým bojuje. Jako kdyby měl černý pásek v karate. Právě jsem dotočil Aliho a umím dobře boxovat, ale s Michaelem bych se bál, že mě zraní! On se zatraceně rychle hýbe. Nikdo netančí tak jako on. To chce sílu!"

 Will Smith

 

www.youtube.com/watch?v=9r1tWJZoUMg

 

„Michael Jackson má opravdu čerstvě černý pás v karate. Potvrdil mi to Uri Geller a Matt Filds (měl na starosti ochranku v Londýně a provozuje školu karate). Oba shodně potvrdili, že se Michael zajímá o bojové umění a dokonale ovládá karate. Minulý týden jsem poslala jednu kamarádku do Mattovy školy bojových umění. Včera mi napsala, že mluvila s nějakou ženou, která jí také potvrdila, že k nim Michael docházel na hodiny.“

Reportérka

 

"Stal jsem se instruktorem Jackson Five v severním Shaolinu po dobu pěti let, samozřejmě, když jim jejich závazky dovolily. Učil jsem čtyři z nich, ale hlavně Jermaina, který se o to hodně zajímal. Ale Michael byl velmi disciplinovaný a rychlý, stál nad svými bratry a kvůli své přirozenosti byl z těch nejlepších ... "

Lyang Kam Yuen

V roce 1985 založil Daikaku Chodoin, 68 (zakladatel a prezident Asociace sjednoceného světového karate) Světový černý kongres ve snaze sjednotit afričany a ve stejném roce vytvořil Společnost pro mezinárodní právo vesmíru, aby vypracovat právní rámec, který by dal všem národům stejná práva na prostor. Chodoinova touha uzdravit a zachránit svět se setkala s Michaelem Jacksonem: Od jejich prvního setkání v roce 1997, spolu král popu a král karate vycházeli královsky. V roce 1998 Chodoin představil Michaela jako čestného předsedu Asociace sjednoceného světového karate a daroval mu černý pás (godan, pátý stupeň):


 

MJ býval hostem na londýnském fotbalovém stadionu, který je domovem pro Fulham Football Club. Jeho majitel byl jeden z Michaelových přátel, egyptský byznysman Mohamed Al Fayed (otec Dodiho, který v roce 1997 zemřel spolu s princeznou Dianou):

 

Šerm...

 

 

Superbowl XXVVII v Pasadeně, Kalifornie, 1993
 


Michael Jackson zpíval v poločasu show a přilákal více diváků než samotná hra. Jeho představení na šampionátu je stále považován za nejlepší v historii.
 

 

Jak Michael Jackson zachránil Super Bowl

 

Mike Ozanian, Forbes Staff

 

It wasn’t the competition on the gridiron that turned the Super Bowl into the world’s most valuable sporting event brand. It was competition for the game’s halftime television audience.

The NFL had been doing something special for the Super Bowl’s halftime show since its first contest in 1967. The game plan was working fine as viewership and advertising rates kept increasing. But in 1992 Fox boss Rupert Murdoch spotted a weakness: the Super Bowl’s halftime acts weren’t hip. Some decent names performed. But not the really big ones. People stopped watching. Especially the young, hip audiences advertisers crave.

Fox, which had not yet become a partner of the NFL, saw a way to score: During the 1992 game, when Gloria Estefan was performing, Fox had its popular show In Living Color do a live Super Bowl spoof, complete with a game clock so viewers could see when the second half of the Super Bowl was going to start and switch back to CBS. The episode of In Living Color was a huge hit. Ratings for the second half of the Super Bowl crashed 10 points.

Makes sense. If you are twentysomething and have had a couple of beers, would you rather see a show produced by Rosie Perez with Keenan and Ivory Wayans and Jim Carrey, or Estefan?

The NFL learned this lesson: Don’t skimp on your most-prized asset. Enter Michael Jackson for the Super Bowl’s 1993 halftime show on NBC. The biggest act on the planet for the biggest game. The Super Bowl’s ratings increased 8.6% over the previous year, and just as important, NBC kept its audience during halftime as well as the game’s second half. Last year’s halftime show with Madonna generated a higher rating than the game.

MJ had scored the Super Bowl’s biggest touchdown and the NFL, which brings us Beyonce today, has never looked back.

 

www.forbes.com/sites/mikeozanian/2013/02/03/how-michael-jackson-saved-the-super-bowl/

 


 

14. 11. 2005 se Michael zúčastnil (jako divák :-) závodu Dubai Desert Rally v hotelu Le Meridien Mina Seyahi v Dubai společně s blízkým přítelem, proslulým řidičem UAE rally Mohammadem Ben Sulayem a Saeedem Harebem, hlavním ředitelem dubaiského Mezinárodního mořského klubu. (International Marine Club):

 

 

Otázka: Bille, viděli jste někdy Michaela dělat nějaký rekreační sport, jako třeba plavání, bowling, lyžování atd.? Chodil vámi na nějaké sportovní události?

Bill Whitfield, Michaelův bodyguard: Jednou jsem ho viděl sledovat golf.


 

 
 
A samozřejmě tréniky tance.. 
 
 

  

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com