Michael o svých dětech

 

"Žádný zázrak v životě se nevyrovná tomu, když vidítě, jak vaše dítě přichází na svět. Miluji rodinný život... všechno co se toho týká. Chci, aby (mé děti) vyrůstaly obklopeny láskou a rodinou."

"Miluju a zbožňuju své děti. Znamenají pro mě všechno. Když jsou na veřejnosti, zakrývám jejich tváře, protože je chci ochránit. Doma mají normální život, hrají si s ostatními dětmi, dobře se baví a hodně se smějou. Běhají okolo, dokonce chodí do školy. Je to pro ně normální život. Ale na veřejnosti je musím chránit. Moc je miluju a jsem hrdý na to, že jsem jejich táta."

Michael Jackson, 2003 Private Home Movies TV Special"Michaele, jak tě změnily tvoje děti?"

Michael Jackson: (hluboký povzdech)... "Wow.. Všechno se změnilo. Vždycky jsem chtěl mít děti a poznat takovou lásku ve svém životě je skutečné Boží požehnání a já udělám úplně všechno pro to, aby moje děti milovaly svět a aby z nich nebyli rozmazlení fracci. Chci, aby se dívaly na svět s obdivem a ne se strachem, chci, aby měly své cíle a aby žily život naplno pokaždé, když něco dělají. Vidím to v nich a dělám pro ně, co mohu. Poprvé má všechno v mém životě smysl, díky mým dětem. To peklo, bolest a osamělost, to všechno mě po celou dobu vedlo k nim."

 

"Když jsem se stal otcem, celý smysl Boha byl znovu definován. Když se podívám do očí svého syna a své dcery, vidím zázraky, vidím krásu. Každý den se stává nedělí (sabatem, dnem odpočinku). Díky svým dětem mohu do tohoto magického a svatého světa vstoupit kdykoliv. Skrze své děti s Bohem hovořím. Jsem pokorný za požehnání, která mi dal.
 

V mém životě byly okamžiky, kdy jsem, jako každý, musel přemýšlet o boží existenci. Když se Prince usmívá, když se Paris hihňá, nemám pochyby. Děti jsou božím darem. Ne, jsou více než to - jsou dokonalou formou boží energie, tvořivosti a lásky. Jeho potom nalezneme v jejich nevinnosti a prožijeme v jejich hravosti."

Michael Jackson v zamyšlení ´My childhood, my sabbath, my freedom´, 7.12. 2000


 

"Jsem do nich blázen. Zemřel bych pro ně. Jsem do nich blázen a říkám jim to. Každý den se jim dívám do očí. Ujistím se, že to udělám. Řeknu: ´Podívejte se na mě, moc vás miluju.´"

Michael Jackson v rozhovoru s Martinem Bashirem vysílaném jako Take Two: The Footage You Were Never Meant To See


"Milují hudbu... mají moc rádi umění. Ale já je netlačím. Nechávám je, aby si užívaly svého dětství, jak jen je to možné. Nechávám je hrát arkády a chodit ven a na filmy atd. Myslím, že to je přirozené. Víte, chci aby poznaly věci, které já dělat nemohl. Takže jim poskytuju spoustu takových požitků, hodně zábavy. Víte? Budí to ve mně spoustu emocí, když je vidím, jak úžasně se mají; když jsou na atrakci a křičí a jsou šťastné a pobíhají tu. Dojímá mě to, protože vidím, že se mají opravdu dobře."

Michael Jackson, 2008 Good Morning America Radio interview

 

 "Nikdy v životě jsem se tolik nebavil. To je pravda. Protože jsem velké dítě a teď vidím svět očima těch skutečně maličkých. Učím se od nich víc než oni ode mě. Neustále něco zkouším a testuju to na nich a vidím na nich, co funguje a co ne. Děti jsou vždy těmi nejlepšími soudci na kontrolu některých věcí. Proto je Harry Potter tak úspěšný - je to film orientovaný na rodinu."

Michael Jackson, 2002 Vibe Magazine

 

"Stále píšu (hudbu). Miluju všechno okolo skládání. Ale také vychovávám své děti a užívám si to. Učím je jezdit na kole a číst. Miluju to."

Michael Jackson

 

 "Užívám si péče o své děti. Proto je mám, abych se o ně mohl starat. Je to pro mě velké uvolnění. Je to potěšení. Díky tomu jsem stále šťastný a směju se. Jsou to kouzelné sladké, nevinné děti. Opravdu... je těžké vyjádřit to slovy, protože pro mě znamenají všechno. Vstanu a kvůli nim jsem připravený do nového dne. Dám jim snídani, vyměním plenky a když si chtějí číst,tak si čteme, hodně si čteme. Hrajeme si na schovávanou, na slepou bábu a je mi s nimi úžasně... Snažím se, jak nejvíce mohu, jistě (vytvořit pro ně normální svět). Chci být nejlepší otec na světě, samozřejmě."

Michael Jackson v rozhovoru s Geraldo Riverou, 2005

 

 

Měla bys slyšet modlitby, které říká Blanket. Je tak sladký. Měla bys slyšet, co říká, Talitho. Říká mi, že jsem skvělý táta. A děkuje Bohu za to, že jsem jeho táta. Říká to každý večer. Je to takový dar. Taje mi z toho srdce“

Michael Jackson v rozhovoru s fanynkou Talithou Linehahovou, září 2008

"Teď, když jsem sám otcem, přemýšlel jsem o svých dětech Princi a Paris. Jak bych si přál, aby mě vnímaly, až budou jednou velcí? Určitě bych chtěl, aby si pamatovaly, že jsem je chtěl mít vždy u sebe, kamkoliv jsem šel, a že pro mě byly tím nejdůležitějším v životě a měli přednost před vším ostatním. Život mých dětí je ale problematický, protože jsou pronásledovány papparazzi a nemůžu s nimi vždy jít do parku nebo do kina. Takže, co když mi jednou vyčtou, že mé činy ovlivnily jejich mládí? Proč nemohly mít normální dětství jako jiné děti? V tu chvíli se modlím, aby mé děti nezapochybovaly a řekly si: ´Náš otec dělal to nejlepší co  v daných okolnostech mohl. Možná nebyl dokonalý, ale byl to vřelý a laskavý muž, který se nám snažil dát všechnu lásku světa.´

Doufám, že se vždy zaměří na pozitivní věci, na oběti, které jsem pro ně ochotně přinesl a nebudou krizovat věci, kterých se musely vzdát, ani chyby, které jsem udělal a které jistě ještě udělám v jejich výchově. Protože my všichni jsme byli jednou dětmi, a i když se naši rodiče maximálně snaží, nemůžou být vždy dokonalí. To je lidské.

Michael Jackson, z proslovu na Oxfordské univerzitě, 2001

 

 

"Kdyby byli úspěšní, víš, v tom, co by chtěli dělat, byl bych velmi šťastný. A doufám, že to bude v umění, ale musí si vybrat vlastní profesi. Chci jen, aby byli... Chci být úspěšný v tom, že budu skvělý otec. Chci, aby řekli: ´Cítili jsme se naprosto milováni a byl prostě neuvěřitelný.´ Chci reprezentovat to, jaký by měl být otec pro děti.
 
Mým největším snem je to, aby Prince a Paris (Blanket tenkrát ještě nebyl na světě) jednoho dne někomu řekli: ´Byl to nejlepší táta.´ Začal bych brečet, prostě plakat, to je moje odměna. Všechno co chci je, aby řekli: ´Byl to nejlepší táta.´"
 
Michael Jackson v rozhovoru s rabínem Schmuleym