Michael Jackson - otec

"Poprvé jsem v porodnici nebyl kvůli svému dítěti, ale kvůli Michaelovu. Michael mě a Wayna pozval do pokoje, aby nám představil Prince. Oba jsme ho objali, abychom mu pogratulovali a... to jediné, co mi utkvělo v paměti, byl výraz Michaelovi tváře. Výraz absolutní hrdosti. Ještě nikdy jsem ho neviděl tak klidného a přitom sebejistého a šťastného, aniž by řekl nějaké slovo. Myslím, že v tu chvíli jsem pocítil ten druh mužnosti, který nastává pouze z otcovství. Byl to kouzelný moment."

Yannick Allain, Michaelův bodyguard, o narození Prince Michaela

 

 

"Když se Michael stal otcem, všechno se tím završilo. Bez ohledu na to, čemu musel čelit navenek, teď se jeho štěstí - připomínka toho, co je v životě důležité - soustředilo na Prince, Paris a Blanketa. Měl z nich radost: zbavovali ho osamělosti a představovali pro něj vyšší cíl než hudba."

Jermaine Jackson, Michaelův bratr

 

 

"Byl jsem neuvěřiteně požehnán a budu neúnavně pracovat na tom, abych byl nejlepším otcem, jakým můžu být.“

Michael Jackson po narození svého prvního dítěte

 

 

"Kdyby jen lidé mohli MJ vidět s jeho dětmi, čas, který s nimi trávil a čistou, bezpodmínečnou lásku..."

Elizabeth Taylor

"Děti neustále říkali: ´Milujeme tě, tatínku.´ Byli jako čtyři kamarádi (parťáci)." 

Mike Garcia, Michaelův bodyguard

 

 

"Vím, že Michael je fantastický otec, především vzhledem k okolnostem života na očích veřejnosti."

 Macaulay Culkin (1/14/03)

 

 

"MJ vychoval své děti s vlídností a laskavostí. Jejich radost a láska je odrazem jeho pozornosti a lásky."

Gregory Peck (1/14/03)

 

 

"Při několika různých příležitostech jsem byla s Michaelovými dětmi Princem, Paris a Blanketem a měla jsem tu čest poznat je v roce 2008 v Las Vegas. Vyměnily jsme si dárky a dopisy a celou dobu se bavily o nejnovějších filmech, o tom, jaké čtou knihy a o jejich milovaných zvířatech – psovi, dvou kočkách a papouškovi.

Někdy, hlavně když tam byli i jiní fanoušci, jsem s nimi mluvila víc než s Michaelem. Na téhle planetě neexistuje nikdo, kdo by od něj odvrátil mou pozornost. Oni to však udělaly. Tak úžasné jsou.

Prince a Paris byli hodně upovídaní a společenští – Michael je nazýval svými malými brebentilkami ;-) zatímco Blanket byl tichý a ostýchavý. Všechny děti byly extrémně slušné a zdvořilé, sebejisté - ale nikdy arogantní, chráněné, ale přesto dobře informované, s dobrými vyjadřovacími schopnostmi, znalé a vysoce inteligentní.V Paris jsem viděla hloubku, která přesahovala její věk a ve všech jsem viděla čistotu, která je tak moc vzácná.

Michael chtěl svým dětem dát normální děství – to, co jim dopřál bylo více než normální. Vytvořil pro ně blahodárné a pečující prostředí, přístav nevinnosti a lásky.

Zatímco ostatní děti byly 24 hodin denně přilepené k internetu, Michaelovy děti strávily spoustu času čtením a kreativními činnostmi – kreslením, malováním, stavěním modelů lodí... Řekly mi, že nemůžou na internet s výjimkou stránek pro děti a to pod dozorem. Vždy společně (s Michaelem) sledovali rodinné filmy a střídali se, kdo vybere název.

Michael své děti chránil před drsností světa. Nedovolil jim přístup ke zpravodajským médiím, protože nechtěl, aby o něm četly v bulváru. A ukrýval je před zraky veřejnosti, protože nechtěl, aby se stali subjektem stejné veřejné kontroly, kterou on musel podstupovat po celý život.

Jeden z největších komplimentů od Michaela se mi dostalo tehdy, když mi řekl, že chce, aby se jeho děti dozvěděly to, kdo je, díky mně. Pochopila jsem, že nemyslel pouze mě, ale všechny lidi, kteří skrze překrucování propagované médii vidí pravdu o tom, kdo skutečně je – krásná, skvělá oslnivá duše.
 

Michaelovy děti jsou odrazem charakteru jejich otce. Každé z nich září stejným světlem, které on přinesl na svět. Budu je navždy milovat."

Talitha Linehan, fanyka Michaela Jacksona, která se se všemi mnohokrát setkala

 

 

Vánoce 1998 s dětmi a přáteli: