Datum: 23.04.2020

Vložil: Kiwi

Titulek: Re: I love Michael

Zkus je vážně požádat, jestli by ti nemohli věnovat několik málo minut a přečíst jim nějaký příběh o Michaelovi. Ale musí chtít naslouchat. A nebo jim ukázat nějaké video, kde je vidět, jak se opravdu chová. Já osobně mám ráda podobná vyznání lidí, kteří Michaela objevili:

„Před Michaelovou smrtí jsem toho o něm moc nevěděla. Vídávala jsem všemožný bulvár s nápadnými titulky a bylo mi ho vždy líto. Bylo mi jasné, že je pro ně cílem, protože na nikoho jiného neútočili tak krutě a důsledně. Mé srdce pro něj vždy krvácelo. Bylo to pro mě tak složité, že jsem naschvál odvracela oči, ale věděla jsem, že to stejně existuje a mé srdce se potápělo. Po Michaelově smrti jsem slyšela jeho bratra Jermaina říci, že Michael byl dar Boha a měl poslání. Slyšela jsem mnoho Michaelových blízkých přátel říkat, že to byla ten nejlaskavější a nejvíce milující člověk, jakého kdy potkali. Kvůli tomu jsem se o něj začala zajímat, protože málokdo dokáže zůstat tak milující po mnoha letech nekonečných zlomyslných útoků, a rozhodla jsem se poznat, kdo Michael Jackson skutečně byl.

Netušila jsem, že napsal a produkoval mnoho ze svých písní, netušila jsem, že jeho hudba k němu přišla shora, netušila jsem, že texty jeho písní byly tak společensky uvědomělé, že uměl takhle tančit a že dělal tolik charitativní činnosti. Strávila jsem hodiny sledováním YouTube, posloucháním jeho písní, sledováním rozhovorů a čtením knihy ´Michael Jackson Conspiracy´. Čím více jsem se o něm dozvídala, tím více mi docházelo, jak velmi speciální byl. Jedna věc, která na něm vynikala, byla ta, že si vždy důsledně stál za svým, ať už byla situace jakákoliv. ´60 minutové interview´ mě opravdu přesvědčilo, že Michael myslí vážně to, co říká, skutečně tomu věří a žije tak a to dokonce i tehdy, když byl účinek tak nesmírně negativní k jeho pověsti.

Dospěla jsem k přesvědčení, že Michael byl LÁSKA, že to byla jeho podstata a že všechny ty hrozné věci, které mu udělali jeho nepřátelé, nemohli změnit jeho základní charakter, nemohli ho změnit v hořkou, vzteklou a nenávistnou osobu, kterou by se mnozí z nás pravděpodobně stali. Slýcháme, že ´Láska vše přemůže´. Zní to tak altruisticky, ale myslím, že v případě Michaela je to pravdivé. Jeho láska se zdá být spíše božská než lidská (neříkám tím, že byl božský) a s jeho otevřeným srdcem a náručí posílal celý svůj život zvláštní lásku chudým, hladovým, nemocným, slabým, nemilovaným a osamělým. Přes všechny útoky si udržel otevřené srdce, aby se o něj mohl podělit s ostatními, aby natáhnul ruku a dotkl se jejich srdcí a duší. Myslím, že to je důvod, proč tak mnoho z nás má pocit, že Michael byl jako člen rodiny, a jeho smrt cítí více jako osobní, nejen jako nějakou celebritu.

Teď chápu, co svět ztratil. Neztratili jsme jen baviče a celebritu, jsme ztratili Lásku, zvláštní druh lásky, dárek zabalený v krásném obalu, který nám byl občas dodán, ale teď už ne. Máme si staré dary uschovat, ale víme, že nové nikdy nepřijdou. Když jsem si přečetla příspěvky jeho fanoušků na jeho vzpomínkových stránkách, jsou tak trýznivé a přinášejí slzy do očí. Často to jsou stejné pocity, které teď cítím. Přemýšlím, zda může být skutečná láska dokázána bez obětí a utrpení.

Kdyby se Michaela zeptali: ´Udělal bys to všechno znovu, kdybys věděl o bolesti, která přijde zároveň s tvými dary?´, zřejmě by řekl: ´Ano´. Doufám, že Michael teď vidí, kolika lidem pomohl, že jeho utrpení nebylo marné, a že miliony lidí se dívají na jeho umění a přemýšlejí o jeho kráse..."

Nádherný je také jeho proslov z Oxfordské univerzity. Pokud ho člověk poslouchá pozorně, musí ho pochopit...

A nebo tato slova:

"Michael Jackson zanechal bezkonkurenční humanitární dědictví... Pomocí svého hlasu, magie, vznešenosti, umění, tance, tajemství, smyslnosti, hudebního génia, okouzlení a kolosálního talentu si získal pozornost, přitáhl lidi a sebral všechny své síly, aby rozšířil své poselství. Michael rozhlásil své poselství: ´Uzdravte svět, udělejte ho lepším místem; udělejte změnu a změňte svět´.

Zatímco jedni dělají humbuk a portrétují Jacksona ze senzacechtivého a bulvárního pohledu, jiní nalézají vizionáře a skutečného lidumila. Jestliže se podíváte za nálepku ´poblázněnců´, která je připisována jeho fanouškům, naleznete povětšinou inteligentní a přemýšlivé lidi, kteří jsou dost možná největším odkazem, který zanechal."

Přidat nový příspěvek